ocenění » Locus » 1992

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1993předchozí rok - 1991

1992

ročník: 22

Antologie

vítěz

  • Full Spectrum 3, Lou Aronica, Amy Stout & Betsy Mitchell, eds. (Doubleday Foundation)

nominace

  • 2.The Year's Best Science Fiction: Eighth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3.The Year's Best Fantasy and Horror: Fourth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 4.A Whisper of Blood, Ellen Datlow, ed. (Morrow)
  • 5.What Might Have Been? Vol. 3: Alternate Wars, Gregory Benford & Martin H. Greenberg, eds. (Bantam Spectra)
  • 6.Man-Kzin Wars IV, Larry Niven, ed. (Baen)
  • 7.After the King: Stories in Honor of J.R.R. Tolkien, Martin H. Greenberg, ed. (Tor)
  • 8.Once Upon a Time: A Treasury of Modern Fairy Tales, Lester del Rey & Risa Kessler, eds. (Legend; Ballantine Del Rey)
  • 9.The Best of Pulphouse: The Hardback Magazine, Kristine Kathryn Rusch, ed. (St. Martin's)
  • 10. (tie): Final Shadows, Charles L. Grant, ed. (Doubleday Foundation)
  • 10. (tie): New Worlds 1, David Garnett, ed. (Gollancz)
  • 12.Future on Fire, Orson Scott Card, ed. (Tor)
  • 13.The Ultimate Werewolf, Byron Preiss, ed. (Dell)
  • 14.Welcome to Reality: The Nightmares of Philip K. Dick, Uwe Anton, ed. (Broken Mirrors Press)
  • 15.L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume VII, Algis Budrys, ed. (Bridge)
  • 16.Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 23 (1961), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 17.Nebula Awards 25, Michael Bishop, ed. (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 18.Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue Ten: Winter 1991, Kristine Kathryn Rusch, ed. (Pulphouse)
  • 19.The New Hugo Winners, Volume II, Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
Časopis nebo fanzin

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2.F&SF
  • 3.Analog
  • 4.Amazing Stories
  • 5.Interzone
  • 6.Science Fiction Chronicle
  • 7.Aboriginal SF
  • 8.Pulphouse
  • 9.Omni
  • 10.Weird Tales
  • 11.Science Fiction Eye
  • 12.Marion Zimmer Bradley's Fantasy Magazine
  • 13.The New York Review of Science Fiction
  • 14.Cemetery Dance
Editor

vítěz

  • Gardner Dozois

nominace

  • 2.Kristine Kathryn Rusch
  • 3.Ellen Datlow
  • 4.Stanley Schmidt
  • 5.Edward L. Ferman
  • 6.Martin H. Greenberg
  • 7.David G. Hartwell
  • 8.David Pringle
  • 9.Lou Aronica
  • 10.Terri Windling
  • 11.Kim Mohan
  • 12.Dean Wesley Smith
Fantasy román

vítěz

  • Beauty, Sheri S. Tepper (Doubleday Foundation)

nominace

Horor/Dark Fantasy román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Science-Fiction: The Early Years, Everett F. Bleiler (Kent State University Press)

nominace

  • Stephen Jones
  • Charles N. Brown
  • Nancy Willard
  • J. R. R. Tolkien
  • Pán prstenů   94% / 757
  • 2.The World of Charles Addams, Charles Addams (Knopf)
  • 3.Clive Barker's Shadows in Eden, Stephen Jones, ed. (Underwood-Miller)
  • 4.Science Fiction, Fantasy, & Horror: 1990, Charles N. Brown & William G. Contento (Locus Press)
  • 5.Pish, Posh, Said Hieronymous Bosch, Nancy Willard, text; Leo & Diane Dillon & Lee Dillon, illustrators (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 6.Griffin & Sabine, Nick Bantock (Chronicle Books)
  • 7.Witches of the Mind: A Critical Study of Fritz Leiber, Bruce Byfield (Necronomicon Press)
  • 8.The Lord of the Rings, J. R. R. Tolkien, illustrated by Alan Lee (HarperCollins UK; Houghton Mifflin)
  • 9.Dreamlands, Mark Harrison (Paper Tiger)
  • 10.The Connecticut Yankee in the Twentieth Century: Travel to the Past in Science Fiction, Bud Foote (Greenwood)
  • 11.H.R. Giger's Necronomicon, H. R. Giger (Morpheus International)
Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

  • Kessel, John - Buffalo   68% / 15
  • “Buffalo”, John Kessel (Fires of the Past: Thirteen Contemporary Fantasies About Hometowns; F&SF Jan 1991)

nominace

Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Kristine Kathryn Rusch
  • Alexander Jablokov
  • Baxter, Stephen Michael - Vor   77% / 36
  • Tom Maddox
  • Hightower, Lynn S. - E. T. Blues   72% / 9
  • R. Garcia y Robertson
  • Melanie Tem
  • Karen Joy Fowler
  • 2.The White Mists of Power, Kristine Kathryn Rusch (Roc)
  • 3.Carve the Sky, Alexander Jablokov (Morrow)
  • 4.Raft, Stephen Baxter (Grafton; Roc)
  • 5.Halo, Tom Maddox (Legend; Tor)
  • 6.Alien Blues, Lynn S. Hightower (Ace)
  • 7.The Illusionists, Faren Miller (Warner Questar)
  • 8.The Spiral Dance, R. Garcia y Robertson (Morrow)
  • 9.Groundties, Jane Fancher (Warner Questar)
  • 10.Mojo and the Pickle Jar, Douglas Bell (Tor)
  • 11.Prodigal, Melanie Tem (Dell Abyss)
  • 12.Moonwise, Greer Ilene Gilman (Penguin/Roc)
  • 13.The Initiate Brother, Sean Russell (DAW)
  • 14.Sarah Canary, Karen Joy Fowler (Henry Holt)
  • 15.Shade, Emily Devenport (Roc)
  • 16.Second Star, Dana Stabenow (Ace)
  • 17.Wilderness, Dennis Danvers (Poseidon)
Sbírka

vítěz

  • Night of the Cooters: More Neat Stories, Howard Waldrop (Ursus/Mark V. Ziesing)

nominace

  • 2.Playgrounds of the Mind, Larry Niven (Tor)
  • 3.Remaking History, Kim Stanley Robinson (Tor)
  • 4.Gravity's Angels, Michael Swanwick (Arkham House)
  • 5.The Best of James H. Schmitz, James H. Schmitz (NESFA Press)
  • 6.Mirabile, Janet Kagan (Tor)
  • 7.The Book of the Dead, Tanith Lee (Overlook Press)
  • 8.The Adventures of Doctor Eszterhazy, Avram Davidson (Owlswick)
  • 9.The Bone Forest, Robert Holdstock (Grafton)
  • 10.Grimscribe: His Lives and Works, Thomas Ligotti (Carroll & Graf)
  • 11.The Collected Short Fiction of Robert Sheckley, Robert Sheckley (Pulphouse)
  • 12.Lafferty in Orbit, R. A. Lafferty (Broken Mirrors Press)
  • 13.Wormwood, Terry Dowling (Aphelion)
  • 14.The Start of the End of It All, Carol Emshwiller (Mercury House)
  • 15.Transreal!, Rudy Rucker (WCS Books)
  • 16.Sexual Chemistry, Brian Stableford (Simon & Schuster UK)
  • 17.Courting Disasters and Other Strange Affinities, Nina Kiriki Hoffman (Wildside Press)
Sci - fi román

vítěz

nominace

  • 2.Xenocide, Orson Scott Card (Tor)
  • 3.Bone Dance, Emma Bull (Ace)
  • 4.The Summer Queen, Joan D. Vinge (Warner Questar)
  • 5.All the Weyrs of Pern, Anne McCaffrey (Ballantine Del Rey)
  • 6.Stations of the Tide, Michael Swanwick (Morrow)
  • 7.Heavy Time, C. J. Cherryh (Warner Questar)
  • 8.The Dark Beyond the Stars, Frank M. Robinson (Tor)
  • 9.Synners, Pat Cadigan (Bantam Spectra)
  • 10.Brain Child, George Turner (Morrow)
  • 11.The Garden of Rama, Arthur C. Clarke & Gentry Lee (Bantam Spectra)
  • 12.Ecce and Old Earth, Jack Vance (Underwood-Miller; Tor)
  • 13.A Woman of the Iron People, Eleanor Arnason (Morrow)
  • 14.Russian Spring, Norman Spinrad (Bantam Spectra)
  • 15.The Trinity Paradox, Kevin J. Anderson & Doug Beason (Bantam Spectra)
  • 16.Death Qualified: A Mystery of Chaos, Kate Wilhelm (St. Martin's)
  • 17.The Illegal Rebirth of Billy the Kid, Rebecca Ore (Tor)
  • 18.The Ragged World, Judith Moffett (St. Martin's)
  • 19.Carve the Sky, Alexander Jablokov (Morrow)
  • 20.The Difference Engine, William Gibson & Bruce Sterling (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 21.Eternal Light, Paul J. McAuley (Gollancz)
  • 22.Buddy Holly Is Alive and Well on Ganymede, Bradley Denton (Morrow)
Vydavatel

vítěz

  • Tor/St. Martin's

nominace

  • 2. Bantam/Doubleday/Dell
  • 3. Berkley/Ace
  • 4. Ballantine/Del Rey/Fawcett/Random House
  • 5. Baen
  • 6. DAW
  • 7. Avon/Morrow
  • 8. Ziesing/Ursus
  • 9. Pulphouse/Axolotl
  • 10. Penguin/Roc/Viking
  • 11. Warner/Questar
  • 12. Dark Harvest
  • 13. Arkham House
  • 14. Underwood-Miller
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • 2.Tom Canty
  • 3.Don Maitz
  • 4.Bob Eggleton
  • 5.J. K. Potter
  • 6.Darrell K. Sweet
  • 7.David A. Cherry
  • 8.Jim Burns
  • 9.Keith Parkinson
  • 10.Alan Lee
  • 11.Boris Vallejo
  • 12.Frank Kelly Freas
  • 13.W. J. Hodgson
  • 14.Leo & Diane Dillon
  • 15.David Mattingly
  • 16.H. R. Giger
  • 17.Jody Lee
  • 18.Vincent Di Fate


WebArchiv - archiv českého webu