ocenění » Locus » 1996

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1997předchozí rok - 1995

1996

ročník: 26

Ceny byly uděleny na ConDiablo (1996 Westercon) 5. července 1996 v El Pasu. Ceny byly uděleny za rok 1995.

Antologie

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Twelfth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • Greg Bear
  • 2. New Legends, Greg Bear, ed. (Legend; Tor)
  • 3. The Year's Best Fantasy and Horror: Eighth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 4. Far Futures, Gregory Benford, ed. (Tor)
  • 5. Full Spectrum 5, Jennifer Hershey, Tom Dupree & Janna Silverstein, eds. (Bantam Spectra)
  • 6. Ruby Slippers, Golden Tears, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Morrow AvoNova)
  • 7. Women of Wonder: The Classic Years, Pamela Sargent, ed. (Harcourt Brace)
  • 8. Peter S. Beagle's Immortal Unicorn, Peter S. Beagle & Janet Berliner, eds. (HarperPrism)
  • 9. Dark Love, Nancy A. Collins, Edward E. Kramer & Martin H. Greenberg, eds. (Roc)
  • 10. Nebula Awards 29, Pamela Sargent, ed. (Harcourt Brace)
  • 11. The Armless Maiden and Other Tales for Childhood's Survivors, Terri Windling, ed. (Tor)
  • 12. Women of Wonder: The Contemporary Years, Pamela Sargent, ed. (Harcourt Brace)
  • 13. Tombs, Peter Crowther & Edward E. Kramer, eds. (White Wolf)
  • 14. How To Save the World, Charles Sheffield, ed. (Tor)
  • 15. Killing Me Softly, Gardner Dozois, ed. (HarperPrism)
  • 16. Xanadu 3, Jane Yolen, ed. (Tor)
  • 17. Best New Horror 6, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 18. Peter Straub's Ghosts, Peter Straub, ed. (Pocket Star)
  • 19. Chicks in Chainmail, Esther M. Friesner, ed. (Baen)
Časopis

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Science Fiction Age
  • 5. Interzone
  • 6. Realms of Fantasy
  • 7. Century
  • 8. Science Fiction Chronicle
  • 9. Omni
  • 10. The New York Review of Science Fiction
  • 11. Crank!
  • 12. Marion Zimmer Bradley's Fantasy Magazine
  • 13. Tomorrow Speculative Fiction
Editor

vítěz

nominace

  • 2. Kristine Kathryn Rusch
  • 3. Ellen Datlow
  • 4. Stanley Schmidt
  • 5. Terri Windling
  • 6. David G. Hartwell
  • 7. David Pringle
  • 8. Martin H. Greenberg
  • 9. Scott Edelman
  • 10. Robert K. J. Killheffer
  • 11. Algis Budrys
Fantasy román

Na 14. místě se umístila Robin Hobb s románem „Assassin's Ap­prentice“, v češtině vyšel ve 2 dílech pod názvy „Krev a jed“ a „Královská magie“.

vítěz

nominace

Horor/Dark Fantasy román

vítěz

  • Tim Powers
  • Expiration Date, Tim Powers (HarperCollins UK; Tor)

nominace

  • Melanie Tem
  • S. P. Somtow
  • Anne Rice
  • Jack Andrew Cady
  • James P. Blaylock
  • Nancy A. Collins
  • Kim Newman
  • King, Stephen - Rose Madder   70% / 61
  • Barbara Hambly
  • Tanith Lee
  • 2. Travelling with the Dead (US title: Traveling with the Dead), Barbara Hambly (HarperCollins UK; Ballantine Del Rey)
  • 3. Rose Madder, Stephen King (Viking)
  • 4. The Bloody Red Baron, Kim Newman (Carroll & Graf)
  • 5. Paint it Black (US title: Midnight Blue), Nancy A. Collins (NEL; White Wolf)
  • 6. All the Bells on Earth, James P. Blaylock (Ace)
  • 7. The Off Season, Jack Cady (St. Martin's)
  • 8. Memnoch the Devil, Anne Rice (Knopf)
  • 9. Vanitas, S. P. Somtow (Transylvania Press Canada; Tor)
  • 10. Desmodus, Melanie Tem (Headline; Dell)
  • 11. Vivia, Tanith Lee (Little, Brown UK)
  • 12. Night Magic, Tom Tryon (Simon & Schuster)
Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Science Fiction: The Illustrated Encyclopedia, John Clute (Dorling Kindersley)

nominace

  • David Pringle
  • Brian W. Aldiss
  • Joanna Russ
  • 2. Anatomy of Wonder 4, Neil Barron, ed. (R.R. Bowker)
  • 3. The Ultimate Guide to Science Fiction, Second Edition, David Pringle (Scholar Press)
  • 4. The Shifting Realities of Philip K. Dick: Selected Literary and Philosophical Writings, Lawrence Sutin, ed. (Pantheon)
  • 5. The Detached Retina, Brian W. Aldiss (Liverpool University Press; Syracuse University Press)
  • 6. St. James Guide to Science Fiction Writers: 4th Edition, Jay P. Pederson & Robert Reginald, eds. (St. James Press)
  • 7. To Write Like a Woman: Essays in Feminism and Science Fiction, Joanna Russ (Indiana University Press)
  • 8. Our Vampires, Ourselves, Nina Auerbach (University of Chicago Press)
  • 9. Future Perfect: American Science Fiction of the Nineteenth Century—An Anthology, H. Bruce Franklin, ed. (Rutgers University Press)
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Spectrum 2: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Burnett & Arnie Fenner, eds. (Underwood Books)

nominace

  • James Gurney
  • 2. Dinotopia: The World Beneath, James Gurney (Turner)
  • 3. Alien Horizons: The Fantastic Art of Bob Eggleton, Bob Eggleton (Paper Tiger)
  • 4. The Alien Life of Wayne Barlowe, Wayne Barlowe (Morpheus International)
  • 5. A Hannes Bok Showcase, Stephen D. Korshak ed; artist Hannes Bok (Charles F. Miller)
  • 6. Electric Dreams: The Art of Barclay Shaw, Barclay Shaw (Paper Tiger)
  • 7. Stephen E. Fabian's Women & Wonders, Stephen E. Fabian (Charles F. Miller)
Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Tricia Sullivan
  • Richard Calder
  • Julie Victoria Jones
  • Asaro, Catherine - Osudový zvrat   81% / 11
  • 2. The Shape-Changer's Wife, Sharon Shinn (Ace)
  • 3. Lethe, Tricia Sullivan (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 4. Dead Girls, Richard Calder (HarperCollins UK; St. Martin's)
  • 5. Door Number Three, Patrick O'Leary (Tor)
  • 6. The Baker's Boy, J. V. Jones (Warner Aspect)
  • 7. Quasar, Jamil Nasir (Bantam Spectra)
  • 8. Humility Garden, Felicity Savage (Roc)
  • 9. Genellan: Planetfall, Scott G. Gier (Ballantine Del Rey)
  • 10. Primary Inversion, Catherine Asaro (Tor)
  • 11. Legacies, Alison Sinclair (Millennium)
  • 12. The Printer's Devil, Chico Kidd (Baen)
Sbírka

vítěz

nominace

Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Tor/St. Martin's

nominace

  • 2. Bantam/Doubleday/Dell
  • 3. Ballantine/Del Rey/Random House
  • 4. HarperCollins US
  • 5. DAW
  • 6. Putnam/Berkley/Ace
  • 7. Baen
  • 8. Avon/Morrow
  • 9. Gollancz
  • 10. White Wolf
  • 11. Mark V. Ziesing
  • 12. Penguin/Roc/Viking
  • 13. Warner Aspect
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • James Gurney
  • 2. Bob Eggleton
  • 3. Don Maitz
  • 4. Thomas Canty
  • 5. James Gurney
  • 6. Wayne Barlowe
  • 7. Jim Burns
  • 8. Barclay Shaw
  • 9. W. J. Hodgson
  • 10. David A. Cherry
  • 11. Janny Wurts


WebArchiv - archiv českého webu