ocenění » Locus » Antologie

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

Antologie

originální název: ANTHOLOGY

1972

vítěz

nominace

1973

vítěz

  • Harlan Ellison
  • Again, Dangerous Visions, Harlan Ellison, ed. (Doubleday)

nominace

  • Michael John Moorcock
  • Robert Silverberg
  • David Gerrold
  • Harry Harrison
  • Damon Francis Knight
  • Damon Francis Knight
  • Robert Silverberg
  • Terry Carr
  • Michael John Moorcock
  • 2.Universe 2, Terry Carr, ed. (Ace)
  • 3.New Dimensions II, Robert Silverberg, ed. (Doubleday)
  • 4.Orbit 10, Damon Knight, ed. (Putnam)
  • 5.Nova 2, Harry Harrison, ed. (Walker)
  • 6.Orbit 11, Damon Knight, ed. (Putnam)
  • 7.Generation, David Gerrold, ed. (Dell)
  • 8.Infinity Four, Robert Hoskins, ed. (Lancer)
  • 9.The Day the Sun Stood Still, Robert Silverberg, ed. (Nelson Doubleday)
  • 10.Clarion II, Robin Scott Wilson, ed. (NAL)
  • 11.New Worlds Quarterly #4, Michael Moorcock, ed. (Berkley)
  • 12.New Worlds Quarterly #3, Michael Moorcock, ed. (Berkley)
  • 13.Infinity Three, Robert Hoskins, ed. (Lancer)
  • 14.And Walk Now Gently Through the Fire, Roger Elwood, ed. (Chilton)
  • 15.New Writings in SF 21, Ted Carnell, ed. (Sidgwick & Jackson)
1974

vítěz

nominace

  • 2. New Dimensions 3, Robert Silverberg, ed. (Science Fiction Book Club; NAL)
  • 3. Universe 3, Terry Carr, ed. (Random House)
  • 4. An Exaltation of Stars, Terry Carr, ed. (Simon & Schuster)
  • 5. Orbit 12, Damon Knight, ed. (Putnam)
  • 6. The Alien Condition, Stephen Goldin, ed. (Ballantine)
  • 7. Chains of the Sea, Robert Silverberg, ed. (Thomas Nelson)
  • 8. Ten Tomorrows, Roger Elwood, ed. (Fawcett)
  • 9. Nova 3, Harry Harrison, ed. (Walker)
  • 10. Future City, Roger Elwood, ed. (Trident)
  • 11. Flashing Swords #1, Lin Carter, ed. (Science Fiction Book Club)
  • 12. Eros In Orbit, Joseph Elder, ed. (Trident)
  • 13. Showcase, Roger Elwood, ed. (Harper & Row)
  • 14. Bad Moon Rising, Thomas M. Disch, ed. (Harper & Row)
1975

vítěz

  • Terry Carr
  • Universe 4, Terry Carr, ed. (Random House)

nominace

  • 2. New Dimensions IV, Robert Silverberg, ed. (Signet)
  • 3. Threads of Time, Robert Silverberg, ed. (Nelson Doubleday)
  • 4. Orbit 14, Damon Knight, ed. (Harper & Row)
  • 5. Stellar #1, Judy-Lynn del Rey, ed. (Ballantine)
  • 6. Wandering Stars, Jack Dann, ed. (Harper & Row)
  • 7. Universe 5, Terry Carr, ed. (Random House)
  • 8. Final Stage, Edward L. Ferman & Barry N. Malzberg, eds. (Charterhouse)
  • 9. 2020 Vision, Jerry Pournelle, ed. (Avon)
  • 10. Continuum 1, Roger Elwood, ed. (Putnam)
  • 11. Fellowship of the Stars, Terry Carr, ed. (Simon & Schuster)
  • 12. Continuum 2, Roger Elwood, ed. (Putnam)
  • 13. Science Fiction Emphasis I, David Gerrold, ed. (Ballantine)
  • 14. Orbit 13, Damon Knight, ed. (Putnam)
  • 15. Orbit 15, Damon Knight, ed. (Harper & Row)
1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

  • Terry Carr
  • The Best Science Fiction of the Year #5, Terry Carr, ed. (Ballantine)

nominace

  • 2. Stellar #2, Judy-Lynn del Rey, ed. (Ballantine)
  • 3. Future Power, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (Random House)
  • 4. Universe 6, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 5. Orbit 18, Damon Knight, ed. (Harper & Row)
  • 6. New Dimensions 6, Robert Silverberg, ed. (Harper & Row)
  • 7. The 1976 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 8. The Crystal Ship, Robert Silverberg, ed. (Nelson Doubleday)
  • 9. Science Fiction Discoveries, Carol Pohl & Frederik Pohl, eds. (Bantam)
  • 10. Nebula Award Stories 11, Ursula K. Le Guin, ed. (Gollancz; Harper & Row)
  • 11. Frights, Kirby McCauley, ed. (St. Martin's)
  • 12. Andromeda 1, Peter Weston, ed. (Orbit)
  • 13. More Women of Wonder, Pamela Sargent, ed. (Vintage)
  • 14. Aurora: Beyond Equality, Vonda N. McIntyre & Susan Anderson, eds. (Fawcett)
  • 15. Analog Annual, Ben Bova, ed. (Pyramid)
  • 16. Bio-futures, Pamela Sargent, ed. (Vintage)
1979

vítěz

  • Terry Carr
  • The Best Science Fiction of the Year #7, Terry Carr, ed. (Ballantine Del Rey)

nominace

  • 2. The 1978 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 3. Universe 8, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 4. New Dimensions 8, Robert Silverberg, ed. (Harper & Row)
  • 5. Stellar #4, Judy-Lynn del Rey, ed. (Ballantine Del Rey)
  • 6. Year's Finest Fantasy, Terry Carr, ed. (Berkley)
  • 7. Chrysalis 2, Roy Torgeson, ed. (Zebra)
  • 8. Orbit 20, Damon Knight, ed. (Harper & Row)
  • 9. Anticipations, Christopher Priest, ed. (Faber & Faber)
  • 10. Swords Against Darkness III, andrew j. offutt, ed. (Zebra)
  • 11. Immortal, Jack Dann, ed. (Harper & Row)
  • 12. Millennial Women, Virginia Kidd, ed. (Delacorte)
  • 13. Shadows, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 14. Nebula Winners Twelve, Gordon R. Dickson, ed. (Harper & Row)
  • 15. Alpha 9, Robert Silverberg, ed. (Berkley)
  • 16. The Best of Analog, Ben Bova, ed. (Baronet)
  • 17. Study War No More, Joe Haldeman, ed. (St. Martin's)
1980

vítěz

  • Terry Carr
  • Universe 9, Terry Carr, ed. (Doubleday)

nominace

  • 2. The Best of New Dimensions, Robert Silverberg, ed. (Pocket)
  • 3. The Best Science Fiction of the Year #8, Terry Carr, ed. (Ballantine Del Rey)
  • 4. Amazons!, Jessica Amanda Salmonson, ed. (DAW)
  • 5. Chrysalis 3, Roy Torgeson, ed. (Zebra)
  • 6. The Best Science Fiction Novellas of the Year #1, Terry Carr, ed. (Ballantine Del Rey)
  • 7. New Voices II, George R. R. Martin, ed. (Berkley)
  • 8. The 1979 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 9. Whispers II, Stuart David Schiff, ed. (Doubleday)
  • 10. Shadows 2, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 11. Thieves' World, Robert Asprin, ed. (Ace)
  • 12. Nightmares, Charles L. Grant, ed. (Playboy)
  • 13. Rooms of Paradise, Lee Harding, ed. (St. Martin's)
  • 14. The 13 Crimes of Science Fiction, Isaac Asimov, Martin Harry Greenberg & Charles G. Waugh, eds. (Doubleday)
  • 15. The Year's Finest Fantasy, Volume 2, Terry Carr, ed. (Berkley)
  • 16. The Road to Science Fiction #3: From Heinlein to Here, James Gunn, ed. (NAL)
  • 17. The Edge of Space, Robert Silverberg, ed. (Elsevier/Nelson)
  • 18. Best Science Fiction Stories of the Year: Eighth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (Dutton)
1981

vítěz

  • The Magazine of Fantasy & Science Fiction: A 30 Year Retrospective, Edward L. Ferman, ed. (Doubleday)

nominace

  • 2. The Best Science Fiction of the Year #9, Terry Carr, ed. (Ballantine Del Rey)
  • 3. Tales from the Vulgar Unicorn, Robert Lynn Asprin, ed. (Ace)
  • 4. The Arbor House Treasury of Modern Science Fiction, Robert Silverberg & Martin H. Greenberg, eds. (Arbor House)
  • 5. Dark Forces, Kirby McCauley, ed. (Viking)
  • 6. Universe 10, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 7. What If? Vol. 1, Richard A. Lupoff, ed. (Pocket)
  • 8. Galaxy: Thirty Years of Innovative Science Fiction, Frederik Pohl, Martin H. Greenberg & Joseph D. Olander, eds. (Playboy)
  • 9. New Dimensions 11, Robert Silverberg & Marta Randall, eds. (Pocket)
  • 10. New Voices III, George R. R. Martin, ed. (Berkley)
  • 11. The 1980 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 12. The Best Science Fiction Novellas of the Year #2, Terry Carr, ed. (Ballantine Del Rey)
  • 13. Basilisk, Ellen Kushner, ed. (Ace)
  • 14. Orbit 21, Damon Knight, ed. (Harper & Row)
  • 15. The Arbor House Treasury of Great Science Fiction Short Novels, Robert Silverberg & Martin H. Greenberg, eds. (Arbor House)
  • 16. Nebula Winners Thirteen, Samuel R. Delany, ed. (Harper & Row)
  • 17. Dragons of Light, Orson Scott Card, ed. (Ace)
  • 18. Their Immortal Hearts, Anonymous, ed. (West Coast Poetry Review)
  • 19. The Best of All Possible Worlds, Spider Robinson, ed. (Ace)
  • 20. Best Science Fiction Stories of the Year: Ninth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (Dutton)
  • 21. Nebula Winners 14, Frederik Pohl, ed. (Harper & Row)
  • 22. Stellar #5, Judy-Lynn del Rey, ed. (Ballantine Del Rey)
  • 23. Interfaces, Ursula K. Le Guin & Virginia Kidd, eds. (Ace)
1982

vítěz

nominace

  • Terry Carr
  • Terry Carr
  • 2. Universe 11, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 3. The Best Science Fiction of the Year #10, Terry Carr, ed. (Timescape)
  • 4. New Voices 4, George R. R. Martin, ed. (Berkley)
  • 5. Flashing Swords #5: Demons and Daggers, Lin Carter, ed. (Dell)
  • 6. New Dimensions 12, Marta Randall & Robert Silverberg, eds. (Timescape)
  • 7. The 1981 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 8. Dragons of Darkness, Orson Scott Card, ed. (Ace)
  • 9. Elsewhere, Terri Windling & Mark Alan Arnold, eds. (Ace)
  • 10. The Magic May Return, Larry Niven, ed. (Ace)
  • 11. A Treasury of Modern Fantasy, Terry Carr & Martin Harry Greenberg, eds. (Avon)
  • 12. Shadows 4, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 13. Destinies Vol. 3, No. 1, Winter, 1981, Jim Baen, ed. (Ace)
  • 14. Whispers III, Stuart David Schiff, ed. (Doubleday)
  • 15. The Berkley Showcase Vol. 4, Victoria Schochet & John Silbersack, eds. (Berkley)
  • 16. Stellar #7, Judy-Lynn del Rey, ed. (Ballantine Del Rey)
  • 17. Fantasy Annual III, Terry Carr, ed. (Timescape)
  • 18. What If? Vol. 2, Richard A. Lupoff, ed. (Pocket)
  • 19. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 5 (1943), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 20. Science Fiction Hall of Fame Volume Four, Arthur C. Clarke, ed. (Gollancz)
  • 21. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 6 (1944), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 22. After the Fall, Robert Sheckley, ed. (Ace)
  • 23. The Year's Best Horror Stories: Series IX, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 24. More Wandering Stars, Jack Dann, ed. (Doubleday)
  • 25. Best Science Fiction Stories of the Year: Tenth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (Dutton)
  • 26. Nebula Winners 15, Frank Herbert, ed. (Harper & Row)
  • 27. The Year's Best Fantasy Stories: 7, Arthur W. Saha, ed. (DAW)
1983

vítěz

  • Terry Carr
  • The Best Science Fiction of the Year #11, Terry Carr, ed. (Timescape)

nominace

  • 2.Storm Season, Robert Lynn Asprin, ed. (Ace)
  • 3.Perpetual Light, Alan Ryan, ed. (Warner)
  • 4.Universe 12, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 5.Fantasy Annual V, Terry Carr, ed. (Timescape)
  • 6.The 1982 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 7.The Road to Science Fiction #4: From Here to Forever, James Gunn, ed. (NAL)
  • 8.Elsewhere, Vol. II, Terri Windling & Mark Alan Arnold, eds. (Ace)
  • 9.The Eureka Years, Annette Peltz McComas, ed. (Bantam)
  • 10.Shadows 5, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 11.Nebula Award Stories Sixteen, Jerry Pournelle, ed. (Holt, Rinehart & Winston)
  • 12.The Year's Best Horror Stories: Series X, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 13.Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 8 (1946), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 14.Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 7 (1945), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 15.The Best from Fantasy & Science Fiction: 24th Edition, Edward L. Ferman, ed. (Scribners)
  • 16.Yesterday's Tomorrows, Frederik Pohl, ed. (Berkley)
  • 17.The Year's Best Fantasy Stories: 8, Arthur W. Saha, ed. (DAW)
  • 18.The Berkley Showcase Vol. 5, Victoria Schochet & Melissa Singer, eds. (Berkley)
  • 19.Amazons II, Jessica Amanda Salmonson, ed. (DAW)
1984

vítěz

  • Terry Carr
  • The Best Science Fiction of the Year #12, Terry Carr, ed. (Timescape)

nominace

  • 2. The Face of Chaos, Robert Lynn Asprin & Lynn Abbey, eds. (Ace)
  • 3. Universe 13, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 4. The 1983 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 5. Whispers IV, Stuart David Schiff, ed. (Doubleday)
  • 6. Heroic Visions, Jessica Amanda Salmonson, ed. (Ace)
  • 7. Magic for Sale, Avram Davidson, ed. (Ace)
  • 8. Changes, Michael Bishop & Ian Watson, eds. (Ace)
  • 9. Shadows 6, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 10. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 10 (1948), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 11. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 9 (1947), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 12. New Worlds, Michael Moorcock, ed. (Fontana/Flamingo)
  • 13. The Arbor House Treasury of Science Fiction Masterpieces, Robert Silverberg & Martin H. Greenberg, eds. (Arbor House)
  • 14. The Fantasy Hall of Fame, Robert Silverberg & Martin H. Greenberg, eds. (Arbor House)
  • 15. The Year's Best Fantasy Stories: 9, Arthur W. Saha, ed. (DAW)
  • 16. Nebula Award Stories 17, Joe Haldeman, ed. (Holt, Rinehart & Winston)
  • 17. The Nebula Awards #18, Robert Silverberg, ed. (Arbor House)
1985

vítěz

nominace

  • 2. Universe 14, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 3. The Best Science Fiction of the Year #13, Terry Carr, ed. (Baen)
  • 4. The Year's Best Science Fiction: First Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (Bluejay)
  • 5. Wings of Omen, Robert Lynn Asprin & Lynn Abbey, eds. (Ace)
  • 6. The 1984 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 7. Alien Stars, Elizabeth Mitchell, ed. (Baen)
  • 8. Elsewhere, Vol. III, Terri Windling & Mark Alan Arnold, eds. (Ace)
  • 9. Faery!, Terri Windling, ed. (Ace)
  • 10. Habitats, Susan Shwartz, ed. (DAW)
  • 11. (tie): The John W. Campbell Awards, Volume 5, George R. R. Martin, ed. (Bluejay)
  • 11. (tie): Shadows 7, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 13. More Magic, Larry Niven, ed. (Berkley)
  • 14. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 11 (1949), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 15. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 12 (1950), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 16. Far Frontiers, Jerry Pournelle & Jim Baen, eds. (Baen)
  • 17. The Year's Best Horror Stories: Series XII, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 18. Night Visions 1, Alan Ryan, ed. (Dark Harvest)
  • 19. (tie): The Clarion Awards, Damon Knight, ed. (Doubleday)
  • 19. (tie): Masques, J. N. Williamson, ed. (Maclay & Associates)
  • 21. The Year's Best Fantasy Stories: 10, Arthur W. Saha, ed. (DAW)
  • 22. The Nebula Awards #19, Marta Randall, ed. (Arbor House)
1986

vítěz

  • Harlan Ellison
  • Medea: Harlan's World, Harlan Ellison, ed. (Phantasia; Bantam)

nominace

  • 2. The Year's Best Science Fiction: Second Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (Bluejay)
  • 3. Terry Carr's Best Science Fiction of the Year #14, Terry Carr, ed. (Tor)
  • 4. The Dead of Winter, Robert Lynn Asprin & Lynn Abbey, eds. (Ace)
  • 5. Universe 15, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 6. Imaginary Lands, Robin McKinley, ed. (Ace)
  • 7. The Hugo Winners, Volume 4: 1976-1979, Isaac Asimov, ed. (Doubleday)
  • 8. The 1985 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 9. Interzone: The 1st Anthology, John Clute, Colin Greenland & David Pringle, eds. (Dent)
  • 10. Berserker Base, Fred Saberhagen, ed. (Tor)
  • 11. L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future, Algis Budrys, ed. (Bridge)
  • 12. Liavek, Will Shetterly & Emma Bull, eds. (Ace)
  • 13. The Planets, Byron Preiss, ed. (Bantam Spectra)
  • 14. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 13 (1951), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 15. Bestiary!, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (Ace)
  • 16. The Year's Best Horror Stories: Series XIII, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 17. Shadows 8, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 18. Nebula Awards 20, George Zebrowski, ed. (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 19. Despatches from the Frontiers of the Female Mind, Jen Green & Sarah Lefanu, eds. (The Women's Press)
  • 20. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 14 (1952), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 21. Afterwar, Janet Morris, ed. (Baen)
  • 22. The Science Fiction Yearbook, Jerry Pournelle, Jim Baen & John F. Carr, eds. (Baen)
  • 23. After the Flames, Elizabeth Mitchell, ed. (Baen)
  • 24. Whispers #21/22, Stuart David Schiff (Whispers Press)
  • 25. The Third Omni Book of Science Fiction, Ellen Datlow, ed. (Zebra)
  • 26. The Year's Best Fantasy Stories: 11, Arthur W. Saha, ed. (DAW)
1987

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Third Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (Bluejay)

nominace

1988

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Fourth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • Algirdas Jonas Budrys
  • David Pringle
  • Simon Ounsley
  • Alan Ryan
  • Charles L. Grant
  • George Zebrowski
  • Karl Edward Wagner
  • Brian W. Aldiss
  • Sam Jerrie Lundwall
  • Martin Harry Greenberg
  • Isaac Asimov
  • Marion Zimmer Bradley
  • Jack Dann
  • Terry Carr
  • Terry Carr
  • Robert Silverberg
  • David G. Hartwell
  • Donald A. Wollheim
  • Andre Norton
  • Christopher Evans
  • Robert Holdstock
  • J. N. Williamson
  • 2. In the Field of Fire, Jeanne Van Buren Dann & Jack Dann, eds. (Tor)
  • 3. Terry Carr's Best Science Fiction and Fantasy of the Year #16, Terry Carr, ed. (Tor)
  • 4. Universe 17, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 5. Robert Silverberg's Worlds of Wonder, Robert Silverberg, ed. (Warner)
  • 6. The Dark Descent, David G. Hartwell, ed. (Tor)
  • 7. The 1987 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 8. The Universe, Byron Preiss, ed. (Bantam Spectra)
  • 9. Tales of the Witch World, Andre Norton, ed. (Tor)
  • 10. Other Edens, Christopher Evans & Robert Holdstock, eds. (Unwin)
  • 11. Free Lancers, Elizabeth Mitchell, ed. (Baen)
  • 12. Sword and Sorceress IV, Marion Zimmer Bradley, ed. (DAW)
  • 13. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 16 (1954), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 14. L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume III, Algis Budrys, ed. (Bridge)
  • 15. Interzone: The 2nd Anthology, John Clute, David Pringle & Simon Ounsley, eds. (Simon & Schuster UK)
  • 16. Vampires, Alan Ryan, ed. (Doubleday)
  • 17. New Destinies, Volume II, Fall 1987, Jim Baen, ed. (Baen)
  • 18. Whispers VI, Stuart David Schiff, ed. (Doubleday)
  • 19. Shadows 10, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 20. Synergy: New Science Fiction, Number 1, George Zebrowski, ed. (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 21. The Year's Best Horror Stories: XV, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 22. The Year's Best Fantasy Stories: 13, Arthur W. Saha, ed. (DAW)
  • 23. The Penguin World Omnibus of Science Fiction, Brian W. Aldiss & Sam J. Lundwall, eds. (Penguin)
  • 24. Masques II, J. N. Williamson, ed. (Maclay & Associates)
  • 25. The Architecture of Fear, Kathryn Cramer & Peter D. Pautz, eds. (Arbor House)
  • 26. Tales from the Forbidden Planet, Roz Kaveney, ed. (Titan)
1989

vítěz

  • Shawna McCarthy
  • Full Spectrum, Lou Aronica & Shawna McCarthy, eds. (Bantam Spectra)

nominace

  • 2. The Year's Best Science Fiction: Fifth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. Terry's Universe, Beth Meacham, ed. (Tor)
  • 4. The Man-Kzin Wars, Larry Niven, ed. (Baen)
  • 5. The Year's Best Fantasy: First Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 6. Wild Cards IV: Aces Abroad, George R. R. Martin, ed. (Bantam Spectra)
  • 7. Prime Evil, Douglas E. Winter, ed. (NAL)
  • 8. Silver Scream, David J. Schow, ed. (Dark Harvest)
  • 9. Sword and Sorceress V, Marion Zimmer Bradley, ed. (DAW)
  • 10. Blood Is Not Enough, Ellen Datlow, ed. (Morrow)
  • 11. The 1988 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 12. (tie): Night Visions 5, Douglas E. Winter, ed. (Dark Harvest)
  • 12. (tie): Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue One: Fall 1988, Kristine Kathryn Rusch, ed. (Pulphouse)
  • 14. Other Edens II, Christopher Evans & Robert Holdstock, eds. (Unwin)
  • 15. Synergy: New Science Fiction, Number 2, George Zebrowski, ed. (Harcourt Brace Jovanovich Harvest)
  • 16. Weird Tales: 32 Unearthed Terrors, Stefan R. Dziemianowicz, Robert Weinberg & Martin H. Greenberg, eds. (Bonanza)
  • 17. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 18 (1956), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 18. Masterpieces of Fantasy and Enchantment, David G. Hartwell, ed. (Literary Guild; St. Martin's)
  • 19. Night Visions 6, Anonymous, ed. (Dark Harvest)
  • 20. Interzone: The 3rd Anthology, John Clute, David Pringle & Simon Ounsley, eds. (Simon & Schuster UK)
  • 21. L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume IV, Algis Budrys, ed. (Bridge)
  • 22. Spell Singers, Alan Bard Newcomer, ed. (DAW)
  • 23. Tropical Chills, Timothy Sullivan, ed. (Avon)
  • 24. The Year's Best Horror Stories: XVI, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 25. Haunting Women, Alan Ryan, ed. (Avon)
  • 26. Nebula Awards 22, George Zebrowski, ed. (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 27. Unknown, Stanley Schmidt, ed. (Baen)
1990

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Sixth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • 2. Full Spectrum 2, Lou Aronica, Shawna McCarthy, Amy Stout & Patrick LoBrutto, eds. (Doubleday Foundation)
  • 3. The Year's Best Fantasy: Second Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 4. What Might Have Been? Vol. 1: Alternate Empires, Gregory Benford & Martin H. Greenberg, eds. (Bantam Spectra)
  • 5. Foundation's Friends, Martin H. Greenberg, ed. (Tor)
  • 6. Blood Is Not Enough, Ellen Datlow, ed. (Morrow)
  • 7. What Might Have Been? Vol. 2: Alternate Heroes, Gregory Benford & Martin H. Greenberg, eds. (Bantam Spectra)
  • 8. Razored Saddles, Joe R. Lansdale & Pat LoBrutto, eds. (Dark Harvest)
  • 9. Book of the Dead, John Skipp & Craig Spector, eds. (Bantam)
  • 10. The 1989 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 11. The World Treasury of Science Fiction, David G. Hartwell, ed. (Little, Brown)
  • 12. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 19 (1957), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 13. Nebula Awards 23, Michael Bishop, ed. (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 14. The New Hugo Winners, Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (Wynwood)
  • 15. (tie): Interzone: The 4th Anthology, John Clute, David Pringle & Simon Ounsley, eds. (Simon & Schuster UK)
  • 15. (tie): Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue Three: Spring 1989, Kristine Kathryn Rusch, ed. (Pulphouse)
  • 17. Stalkers, Ed Gorman & Martin H. Greenberg, eds. (Dark Harvest)
  • 18. The Year's Best Horror Stories: XVII, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 19. The Best from Fantasy & Science Fiction: A 40th Anniversary Anthology, Edward L. Ferman, ed. (St. Martin's)
  • 20. Zenith, David S. Garnett, ed. (Sphere)
  • 21. Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue Five: Fall 1989, Kristine Kathryn Rusch, ed. (Pulphouse)
  • 22. L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume V, Algis Budrys, ed. (Bridge)
  • 23. The Best of the Nebulas, Ben Bova, ed. (Tor)
  • 24. The Orbit Science Fiction Yearbook Two, David S. Garnett, ed. (Orbit)
1991

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Seventh Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

1992

vítěz

  • Full Spectrum 3, Lou Aronica, Amy Stout & Betsy Mitchell, eds. (Doubleday Foundation)

nominace

  • 2.The Year's Best Science Fiction: Eighth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3.The Year's Best Fantasy and Horror: Fourth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 4.A Whisper of Blood, Ellen Datlow, ed. (Morrow)
  • 5.What Might Have Been? Vol. 3: Alternate Wars, Gregory Benford & Martin H. Greenberg, eds. (Bantam Spectra)
  • 6.Man-Kzin Wars IV, Larry Niven, ed. (Baen)
  • 7.After the King: Stories in Honor of J.R.R. Tolkien, Martin H. Greenberg, ed. (Tor)
  • 8.Once Upon a Time: A Treasury of Modern Fairy Tales, Lester del Rey & Risa Kessler, eds. (Legend; Ballantine Del Rey)
  • 9.The Best of Pulphouse: The Hardback Magazine, Kristine Kathryn Rusch, ed. (St. Martin's)
  • 10. (tie): Final Shadows, Charles L. Grant, ed. (Doubleday Foundation)
  • 10. (tie): New Worlds 1, David Garnett, ed. (Gollancz)
  • 12.Future on Fire, Orson Scott Card, ed. (Tor)
  • 13.The Ultimate Werewolf, Byron Preiss, ed. (Dell)
  • 14.Welcome to Reality: The Nightmares of Philip K. Dick, Uwe Anton, ed. (Broken Mirrors Press)
  • 15.L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume VII, Algis Budrys, ed. (Bridge)
  • 16.Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 23 (1961), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 17.Nebula Awards 25, Michael Bishop, ed. (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 18.Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue Ten: Winter 1991, Kristine Kathryn Rusch, ed. (Pulphouse)
  • 19.The New Hugo Winners, Volume II, Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
1993

vítěz

nominace

  • 2. The Year's Best Fantasy and Horror: Fifth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 3. Alternate Kennedys, Mike Resnick, ed. (Tor)
  • 4. Universe 2, Robert Silverberg & Karen Haber, eds. (Bantam Spectra)
  • 5. What Might Have Been? Vol. 4: Alternate Americas, Gregory Benford & Martin H. Greenberg, eds. (Bantam Spectra)
  • 6. Tales of Riverworld, Philip José Farmer & Martin H. Greenberg, eds. (Warner Questar)
  • 7. New Worlds 2, David Garnett, ed. (Gollancz)
  • 8. MetaHorror, Dennis Etchison, ed. (Dell Abyss)
  • 9. Nebula Awards 26, James Morrow, ed. (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 10. Foundations of Fear, David G. Hartwell, ed. (Tor)
  • 11. Omni Best Science Fiction One, Ellen Datlow, ed. (Omni Books)
  • 12. The Year's Best Horror Stories: XX, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 13. Omni Best Science Fiction Two, Ellen Datlow, ed. (Omni Books)
  • 14. The Oxford Book of Science Fiction Stories, Tom Shippey, ed. (Oxford University Press)
  • 15. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 25 (1963), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 16. Best New Horror 3, Stephen Jones & Ramsey Campbell, eds. (Carroll & Graf)
  • 17. Alternate Presidents, Mike Resnick, ed. (Tor)
1994

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Tenth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • 2.Full Spectrum 4, Lou Aronica, Amy Stout & Betsy Mitchell, eds. (Bantam Spectra)
  • 3.The Year's Best Fantasy and Horror: Sixth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 4.Snow White, Blood Red, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Morrow AvoNova)
  • 5.The Norton Book of Science Fiction, Ursula K. Le Guin & Brian Attebery, eds. (Norton)
  • 6.Alternate Warriors, Mike Resnick, ed. (Tor)
  • 7.Confederacy of the Dead, Richard Gilliam, Martin H. Greenberg & Edward E. Kramer, eds. (Roc)
  • 8.Nebula Awards 27, James Morrow, ed. (Harcourt Brace)
  • 9.Omni Best Science Fiction Three, Ellen Datlow, ed. (Omni Books)
  • 10.Christmas Forever, David G. Hartwell, ed. (Tor)
  • 11.New Worlds 3, David Garnett, ed. (Gollancz)
  • 12.Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue Twelve: The Last Issue, Kristine Kathryn Rusch, ed. (Pulphouse)
  • 13.The Year's Best Horror Stories: XXI, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 14.The Lifted Veil: The Book of Fantastic Literature by Women, A. Susan Williams, ed. (Xanadu; Carroll & Graf)
  • 15.Best New Horror 4, Stephen Jones & Ramsey Campbell, eds. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 16.Strange Dreams, Stephen R. Donaldson, ed. (Bantam Spectra)
  • 17.Mortal Fire: Best Australian SF, Terry Dowling & Van Ikin, eds. (Coronet Australia)
1995

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Eleventh Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

1996

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Twelfth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • Greg Bear
  • 2. New Legends, Greg Bear, ed. (Legend; Tor)
  • 3. The Year's Best Fantasy and Horror: Eighth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 4. Far Futures, Gregory Benford, ed. (Tor)
  • 5. Full Spectrum 5, Jennifer Hershey, Tom Dupree & Janna Silverstein, eds. (Bantam Spectra)
  • 6. Ruby Slippers, Golden Tears, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Morrow AvoNova)
  • 7. Women of Wonder: The Classic Years, Pamela Sargent, ed. (Harcourt Brace)
  • 8. Peter S. Beagle's Immortal Unicorn, Peter S. Beagle & Janet Berliner, eds. (HarperPrism)
  • 9. Dark Love, Nancy A. Collins, Edward E. Kramer & Martin H. Greenberg, eds. (Roc)
  • 10. Nebula Awards 29, Pamela Sargent, ed. (Harcourt Brace)
  • 11. The Armless Maiden and Other Tales for Childhood's Survivors, Terri Windling, ed. (Tor)
  • 12. Women of Wonder: The Contemporary Years, Pamela Sargent, ed. (Harcourt Brace)
  • 13. Tombs, Peter Crowther & Edward E. Kramer, eds. (White Wolf)
  • 14. How To Save the World, Charles Sheffield, ed. (Tor)
  • 15. Killing Me Softly, Gardner Dozois, ed. (HarperPrism)
  • 16. Xanadu 3, Jane Yolen, ed. (Tor)
  • 17. Best New Horror 6, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 18. Peter Straub's Ghosts, Peter Straub, ed. (Pocket Star)
  • 19. Chicks in Chainmail, Esther M. Friesner, ed. (Baen)
1997

vítěz

nominace

  • Mark L. Van Name
  • John Kessel
  • Ellen Sue Datlow
  • David G. Hartwell
  • Pamela Sargent
  • Kevin J. Anderson
  • David G. Hartwell
  • Datlow; Windling - Fantasy & Horor 1995   65% / 6
  • Joyce Carol Oates
  • 2. The Year's Best Fantasy and Horror: Ninth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 3. Year's Best SF, David G. Hartwell, ed. (HarperPrism)
  • 4. Starlight 1, Patrick Nielsen Hayden, ed. (Tor)
  • 5. War of the Worlds: Global Dispatches, Kevin J. Anderson, ed. (Bantam Spectra)
  • 6. Nebula Awards 30, Pamela Sargent, ed. (Harcourt Brace)
  • 7. Visions of Wonder, David G. Hartwell & Milton T. Wolf, eds. (Tor)
  • 8. Off Limits: Tales of Alien Sex, Ellen Datlow, ed. (St. Martin's)
  • 9. Intersections: The Sycamore Hill Anthology, John Kessel, Mark L. Van Name & Richard Butner, eds. (Tor)
  • 10. American Gothic Tales, Joyce Carol Oates, ed. (Plume)
1998

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Fourteenth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • 2. The Year's Best Fantasy and Horror: Tenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 3. Year's Best SF 2, David G. Hartwell, ed. (HarperPrism)
  • 4. The Science Fiction Century, David G. Hartwell, ed. (Tor)
  • 5. Millennium (US title: Revelations), Douglas E. Winter, ed. (HarperCollins Voyager; HarperPrism)
  • 6. The Best of Interzone, David Pringle, ed. (HarperCollins Voyager; St. Martin's)
  • 7. Black Swan, White Raven, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Avon)
  • 8. The Horns of Elfland, Ellen Kushner, Delia Sherman & Donald G. Keller, eds. (Roc)
  • 9. Nebula Awards 31, Pamela Sargent, ed. (Harcourt Brace)
  • 10. New Worlds, David Garnett, ed. (White Wolf)
  • 11. Bending the Landscape: Fantasy, Nicola Griffith & Stephen Pagel, eds. (White Wolf)
  • 12. Love in Vein II, Poppy Z. Brite & Martin H. Greenberg, eds. (HarperPrism)
  • 13. The New Hugo Winners Volume IV, Gregory Benford & Martin H. Greenberg, eds. (Baen)
  • 14. Dying For It, Gardner Dozois, ed. (HarperPrism)
  • 15. Black Mist and Other Japanese Futures, Orson Scott Card & Keith Ferrell, eds. (DAW)
  • 16. Modern Classics of Fantasy, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 17. A Century of Science Fiction, 1950-1959, Robert Silverberg, ed. (MJF)
1999

Zvítězil Robert Silverberg s antologií „Legendy“, v češtině vyšla ve 2 dílech.

vítěz

nominace

  • 2. The Year's Best Science Fiction: Fifteenth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. Starlight 2, Patrick Nielsen Hayden, ed. (Tor)
  • 4. Year's Best SF 3, David G. Hartwell, ed. (HarperPrism)
  • 5. The Year's Best Fantasy and Horror: Eleventh Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 6. The Good Old Stuff, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 7. Bending the Landscape: Science Fiction, Nicola Griffith & Stephen Pagel, eds. (Overlook Press)
  • 8. Lord of the Fantastic: Stories in Honor of Roger Zelazny, Martin H. Greenberg, ed. (Avon Eos)
  • 9. Nebula Awards 32, Jack Dann, ed. (Harcourt Brace)
  • 10. The Best of Crank!, Bryan Cholfin, ed. (Tor)
  • 11. The Fantasy Hall of Fame, Robert Silverberg, ed. (HarperPrism)
  • 12. The Playboy Book of Science Fiction, Alice K. Turner, ed. (HarperPrism)
  • 13. Nanotech, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (Ace)
  • 14. The Road to Science Fiction Volume 5: The British Way, James Gunn, ed. (White Wolf)
  • 15. Sirens and Other Daemon Lovers, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (HarperPrism)
  • 16. Dreaming Down-Under, Jack Dann & Janeen Webb, eds. (HarperCollins Voyager Australia)
  • 17. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Nine, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 18. Dark Terrors 4, Stephen Jones & David Sutton, eds. (Gollancz)
  • 19. The Road to Science Fiction Volume 6: Around the World, James Gunn, ed. (White Wolf)
  • 20. Tesseracts6, Robert J. Sawyer & Carolyn Clink, eds. (Tesseract Books)
2000

Zvítězil Robert Silverberg s antologií „Legendy SF“, v češtině vyšla ve 2 dílech.

vítěz

nominace

  • 2. The Year's Best Science Fiction: Sixteenth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. Year's Best SF 4, David G. Hartwell, ed. (HarperPrism)
  • 4. The Year's Best Fantasy and Horror: Twelfth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 5. The Good New Stuff, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 6. Moon Shots, Peter Crowther & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 7. 999: New Stories of Horror and Suspense, Al Sarrantonio, ed. (Avon)
  • 8. Silver Birch, Blood Moon, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Avon)
  • 9. The SFWA Grand Masters: Volume One, Frederik Pohl, ed. (Tor)
  • 10. The Best from Fantasy & Science Fiction: The Fiftieth Anniversary Anthology, Edward L. Ferman & Gordon Van Gelder, eds. (Tor)
  • 11. My Favorite Science Fiction Story, Martin H. Greenberg, ed. (DAW)
  • 12. Nebula Awards 33, Connie Willis, ed. (Harcourt Brace)
  • 13. Centaurus: The Best of Australian Science Fiction, David G. Hartwell & Damien Broderick, eds. (Tor)
  • 14. Dark Detectives: Adventures of the Supernatural Sleuths, Stephen Jones, ed. (Fedogan & Bremer)
  • 15. Not of Woman Born, Constance Ash, ed. (Roc)
  • 16. Northern Suns, David G. Hartwell & Glenn Grant, eds. (Tor)
  • 17. Northern Frights 5, Don Hutchison, ed. (Mosaic Press)
  • 18. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Ten, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
2001

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Seventeenth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • 2. The Year's Best Fantasy and Horror: Thirteenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 3. Year's Best SF 5, David G. Hartwell, ed. (Eos)
  • 4. Vanishing Acts, Ellen Datlow, ed. (Tor)
  • 5. Dark Matter: A Century of Speculative Fiction from the African Diaspora, Sheree R. Thomas, ed. (Warner Aspect)
  • 6. Black Heart, Ivory Bones, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 7. The SFWA Grand Masters: Volume Two, Frederik Pohl, ed. (Tor)
  • 8. Nebula Awards Showcase 2000, Gregory Benford, ed. (Harcourt)
  • 9. The Furthest Horizon: SF Adventures to the Far Future, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 10. Arkham's Masters of Horror, Peter Ruber, ed. (Arkham House)
  • 11. Explorers: SF Adventures to Far Horizons, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 12. October Dreams: A Celebration of Halloween, Richard Chizmar & Robert Morrish, eds. (Cemetery Dance Publications)
  • 13. Skylife: Space Habitats in Story and Science, Gregory Benford & George Zebrowski, eds. (Harcourt)
  • 14. Dark Terrors 5, Stephen Jones & David Sutton, eds. (Gollancz)
  • 15. Star Colonies, Martin H. Greenberg & John Helfers, eds. (DAW)
  • 16. Whispers from the Cotton Tree Root: Caribbean Fabulist Fiction, Nalo Hopkinson, ed. (Invisible Cities Press)
  • 17. A Wolf at the Door and Other Retold Fairy Tales, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Simon & Schuster)
  • 18. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Eleven, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 19. Foursight, Peter Crowther, ed. (Gollancz; Warner Aspect)
2002

vítěz

  • The Year's Best Science Fiction: Eighteenth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • 2. The Year's Best Fantasy and Horror: Fourteenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 3. Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction, Al Sarrantonio, ed. (Roc)
  • 4. Starlight 3, Patrick Nielsen Hayden, ed. (Tor)
  • 5. Year's Best SF 6, David G. Hartwell, ed. (Eos)
  • 6. Futures, Peter Crowther, ed. (Gollancz; Warner Aspect)
  • 7. Year's Best Fantasy, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 8. The SFWA Grand Masters: Volume Three, Frederik Pohl, ed. (Tor)
  • 9. Masterpieces: The Best Science Fiction of the Century, Orson Scott Card, ed. (Ace)
  • 10. A Woman's Liberation: A Choice of Futures By and About Women, Connie Willis & Sheila Williams, eds. (Warner Aspect)
  • 11. The Best Alternate History Stories of the 20th Century, Harry Turtledove & Martin H. Greenberg, eds. (Del Rey)
  • 12. Nebula Awards Showcase 2001, Robert Silverberg, ed. (Harcourt)
  • 13. Night Visions 10, Richard Chizmar, ed. (Subterranean Press)
  • 14. Supermen: Tales of the Posthuman Future, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 15. Worldmakers: SF Adventures in Terraforming, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 16. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Twelve, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 17. The Best Military Science Fiction of the 20th Century, Harry Turtledove & Martin H. Greenberg, eds. (Del Rey)
2003

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Nineteenth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • 2. The Hard SF Renaissance, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Tor)
  • 3. The Year's Best Fantasy and Horror: Fifteenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 4. Mars Probes, Peter Crowther, ed. (DAW)
  • 5. The Green Man: Tales from the Mythic Forest, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)
  • 6. Conjunctions 39: The New Wave Fabulists, Peter Straub, ed. (Bard College)
  • 7. Year's Best SF 7, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 8. Leviathan, Volume Three, Jeff VanderMeer & Forrest Aguirre, eds. (The Ministry of Whimsy Press)
  • 9. 30th Anniversary DAW: Science Fiction, Elizabeth R. Wollheim & Sheila E. Gilbert, eds. (DAW)
  • 10. Year's Best Fantasy 2, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 11. Polyphony, Volume 1, Deborah Layne & Jay Lake, eds. (Wheatland Press)
  • 12. Dark Terrors 6, Stephen Jones & David Sutton, eds. (Gollancz)
  • 13. Robert Silverberg Presents The Great SF Stories (1964), Robert Silverberg & Martin H. Greenberg, eds. (NESFA Press)
  • 14. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Thirteen, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 15. Nebula Awards Showcase 2002, Kim Stanley Robinson, ed. (Roc)
  • 16. The Mammoth Book of Science Fiction, Mike Ashley, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 17. Worlds That Weren't, Laura Anne Gilman, ed. (Roc)
2004

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Twentieth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • 2. Legends II, Robert Silverberg, ed. (Voyager; Del Rey 2004)
  • 3. The Year's Best Fantasy and Horror: Sixteenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 4. McSweeney's Mammoth Treasury of Thrilling Tales, Michael Chabon, ed. (Vintage)
  • 5. The Dark: New Ghost Stories, Ellen Datlow, ed. (Tor)
  • 6. Year's Best SF 8, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 7. Live Without a Net, Lou Anders, ed. (Roc)
  • 8. Mojo: Conjure Stories, Nalo Hopkinson, ed. (Warner Aspect)
  • 9. Cities, Peter Crowther, ed. (Gollancz)
  • 10. Trampoline: An Anthology, Kelly Link, ed. (Small Beer Press)
  • 11. The Silver Gryphon, Gary Turner & Marty Halpern, eds. (Golden Gryphon)
  • 12. (tie): Album Zutique #1, Jeff VanderMeer, ed. (Ministry of Whimsy)
  • 12. (tie): Stars: Original Stories Based on the Songs of Janis Ian, Janis Ian & Mike Resnick, eds. (DAW)
  • 14. Gathering the Bones, Jack Dann, Dennis Etchison & Ramsey Campbell, eds. (HarperCollins Voyager Australia; Tor)
  • 15. Polyphony, Volume 2, Deborah Layne & Jay Lake, eds. (Wheatland Press)
  • 16. New Voices in Science Fiction, Mike Resnick, ed. (DAW)
  • 17. Year's Best Fantasy 3, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 18. Nebula Awards Showcase 2003, Nancy Kress, ed. (Roc)
  • 19. One Lamp: Alternate History Stories from The Magazine of Fantasy & Science Fiction, Gordon Van Gelder, ed. (Four Walls Eight Windows)
  • 20. Science Fiction: The Best of 2002, Robert Silverberg & Karen Haber, eds. (ibooks)
  • 21. Cosmos Latinos: An Anthology of Science Fiction from Latin America and Spain, Andrea L. Bell & Yolanda Molina-Gavilan, eds. (Wesleyan)
  • 22. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Fourteen, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 23. The Dragon Quintet, Marvin Kaye, ed. (Science Fiction Book Club)
  • 24. infinity plus two, Keith Brooke & Nick Gevers, eds. (PS Publishing)
2005

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Twenty-First Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • 2. The Year's Best Fantasy and Horror: Seventeenth Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (St. Martin's)
  • 3. The Locus Awards: Thirty Years of the Best Science Fiction and Fantasy, Charles N. Brown & Jonathan Strahan, eds. (Voyager Australia; Eos)
  • 4. Year's Best SF 9, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 5. Between Worlds, Robert Silverberg, ed. (Science Fiction Book Club)
  • 6. All-Star Zeppelin Adventure Stories, David Moles & Jay Lake, eds. (Wheatland Press)
  • 7. Flights: Extreme Visions of Fantasy, Al Sarrantonio, ed. (Roc)
  • 8. Year's Best Fantasy 4, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 9. Polyphony, Volume 4, Deborah Layne & Jay Lake, eds. (Wheatland Press)
  • 10. The First Heroes: New Tales of the Bronze Age, Harry Turtledove & Noreen Doyle, eds. (Tor)
  • 11. Best Short Novels: 2004, Jonathan Strahan, ed. (Science Fiction Book Club)
  • 12. Microcosms, Gregory Benford, ed. (DAW)
  • 13. Nebula Awards Showcase 2004, Vonda N. McIntyre, ed. (Roc)
  • 14. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Fifteen, Stephen Jones, ed. (Carroll & Graf)
  • 15. Science Fiction: The Best of 2003, Karen Haber & Jonathan Strahan, eds. (ibooks)
  • 16. Conqueror Fantastic, Pamela Sargent, ed. (DAW)
2006

vítěz

  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Eighteenth Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (St. Martin's)

nominace

  • 2. The Year's Best Science Fiction: Twenty-second Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. The Best of the Best: 20 Years of the Year's Best Science Fiction, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 4. Year's Best SF 10, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 5. The Best Time Travel Stories of the 20th Century, Harry Turtledove & Martin H. Greenberg, eds. (Del Rey)
  • 6. Polyphony, Volume 5, Deborah Layne & Jay Lake, eds. (Wheatland Press)
  • 7. Constellations, Peter Crowther, ed. (DAW)
  • 8. Best Short Novels: 2005, Jonathan Strahan, ed. (SFBC)
  • 9. Nebula Awards Showcase 2005, Jack Dann, ed. (Roc)
  • 10. Year's Best Fantasy 5, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 11. Nova Scotia: New Scottish Speculative Fiction, Neil Williamson & Andrew J. Wilson, eds. (Crescent Books)
  • 12. Tesseracts Nine, Nalo Hopkinson & Geoff Ryman, eds. (Edge Publishing)
  • 13. Galileo's Children: Tales of Science vs. Superstition, Gardner Dozois, ed. (Pyr)
  • 14. The Fair Folk, Marvin Kaye, ed. (SFBC)
  • 15. Science Fiction: The Best of 2004, Karen Haber & Jonathan Strahan, eds. (ibooks)
  • 16. Fantasy: The Best of 2004, Karen Haber & Jonathan Strahan, eds. (ibooks)
  • 17. Future Washington, Ernest Lilley, ed. (WSFA)
2007

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Twenty-third Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • Jack Dann
  • Gardner Raymond Dozois
  • David Moles
  • Ashley, Mike - Extrémní science fiction   74% / 25
  • Stephen Jones
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Jonathan Strahan
  • Jack Dann
  • Gardner Raymond Dozois
  • Johanna Sinisalo
  • David G. Hartwell
  • Jay Lake
  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Gardner Raymond Dozois
  • David G. Hartwell
  • Lou Anders
  • Peter Crowther
  • James Patrick Kelly
  • John Kessel
  • Jonathan Strahan
  • Jonathan Strahan
  • 2. The Year's Best Fantasy and Horror 2006: Nineteenth Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (St. Martin's)
  • 3. Salon Fantastique, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Thunder's Mouth)
  • 4. One Million A.D., Gardner Dozois, ed. (SFBC)
  • 5. Year's Best SF 11, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Tachyon)
  • 6. Firebirds Rising, Sharyn November, ed. (Firebird)
  • 7. Futureshocks, Lou Anders, ed. (Roc)
  • 8. Forbidden Planets, Peter Crowther, ed. (DAW)
  • 9. Feeling Very Strange: The Slipstream Anthology, James Patrick Kelly & John Kessel, eds. (Tachyon)
  • 10. Best Short Novels: 2006, Jonathan Strahan, ed. (SFBC)
  • 11. Polyphony, Volume 6, Deborah Layne & Jay Lake, eds. (Wheatland)
  • 12. Year's Best Fantasy 6, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Tachyon)
  • 13. Escape from Earth: New Adventures in Space, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (SFBC)
  • 14. Twenty Epics, David Moles & Susan Marie Groppi, eds. (All-Star Stories)
  • 15. The Mammoth Book of Extreme Science Fiction, Mike Ashley, ed. (Carroll & Graf)
  • 16. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Seventeen, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 17. Nebula Awards Showcase 2006, Gardner Dozois, ed. (Roc)
  • 18. Science Fiction: The Very Best of 2005, Jonathan Strahan, ed. (Locus Press)
  • 19. Fantasy: The Very Best of 2005, Jonathan Strahan, ed. (Locus Press)
  • 20. Futures Past, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (Ace)
  • 21. Paraspheres: Fabulist and New Wave Fabulist Stories, Rusty Morrison & Ken Keegan, eds. (Omnidawn)
  • 22. Science Fiction: The Best of the Year: 2006 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 23. The Dedalus Book of Finnish Fantasy, Johanna Sinisalo, ed. (Dedalus)
  • 24. Fantasy: The Best of the Year: 2006 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 25. Eidolon 1, Jonathan Strahan & Jeremy G. Byrne, eds. (Eidolon; Prime)
2008

vítěz

nominace

  • 2. The Year's Best Science Fiction: Twenty-Fourth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. The Coyote Road: Trickster Tales, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)
  • 4. The Year's Best Fantasy and Horror 2007: Twentieth Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin J. Grant, ed. (St. Martin's)
  • 5. The Best of Lady Churchill's Rosebud Wristlet, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (Ballantine Del Rey)
  • 6. Wizards, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (Berkley)
  • 7. Logorrhea, John Klima, ed. (Bantam Spectra)
  • 8. Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade Books)
  • 9. Fast Forward 1: Future Fiction from the Cutting Edge, Lou Anders, ed. (Pyr)
  • 10. Inferno, Ellen Datlow, ed. (Tor)
  • 11. Year's Best SF 12, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 12. The Solaris Book of New Science Fiction, George Mann, ed. (Solaris)
  • 13. Rewired: The Post-Cyberpunk Anthology, James Patrick Kelly & John Kessel, eds. (Tachyon)
  • 14. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume One, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 15. Asimov's Science Fiction Magazine 30th Anniversary Anthology, Sheila Williams, ed. (Tachyon)
  • 16. Best Short Novels: 2007, Jonathan Strahan, ed. (SFBC)
  • 17. The SFWA European Hall of Fame, James Morrow & Kathryn Morrow, eds. (Tor)
  • 18. The Best of the Best, Volume 2: 20 Years of the Best Short Science Fiction Novels, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 19. Year's Best Fantasy 7, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Tachyon)
  • 20. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Eighteen, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 21. Worlds Apart: An Anthology of Russian Fantasy and Science Fiction, Alexander Levitsky, ed. (Overlook)
  • 22. Fantasy: The Best of the Year: 2007 Edition, Rich Horton, ed. (Prime Books)
  • 23. Science Fiction: The Best of the Year: 2007 Edition, Rich Horton, ed. (Prime Books)
2009

vítěz

  • The Year's Best Science Fiction: Twenty-fifth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)

nominace

  • 2. The Year's Best Fantasy and Horror 2008: Twenty-first Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (St. Martin's Griffin)
  • 3. Galactic Empires, Gardner Dozois, ed. (SFBC)
  • 4. Eclipse Two, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade Books)
  • 5. The Starry Rift, Jonathan Strahan, ed. (Viking)
  • 6. Fast Forward 2, Lou Anders, ed. (Pyr)
  • 7. Fast Ships, Black Sails, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds. (Night Shade)
  • 8. Steampunk, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds. (Tachyon)
  • 9. Wastelands: Stories of the Apocalypse, John Joseph Adams, ed. (Night Shade)
  • 10. The Del Rey Book of Science Fiction and Fantasy, Ellen Datlow, ed. (Del Rey)
  • 11. The New Weird, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds. (Tachyon)
  • 12. Year's Best SF 13, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 13. Sideways in Crime, Lou Anders, ed. (Solaris)
  • 14. The Solaris Book of New Science Fiction, Volume Two, George Mann, ed. (Solaris)
  • 15. Extraordinary Engines: The Definitive Steampunk Anthology, Nick Gevers, ed. (Solaris)
  • 16. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Two, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 17. Poe's Children: The New Horror, Peter Straub, ed. (Doubleday)
  • 18. Subterranean: Tales of Dark Fantasy, William Schafer, ed. (Subterranean)
  • 19. A Science Fiction Omnibus, Brian W. Aldiss, ed. (Penguin UK)
  • 20. Clockwork Phoenix, Mike Allen, ed. (Norilana)
  • 21. A Book of Wizards, Marvin Kaye, ed. (SFBC)
  • 22. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Nineteen, Stephen Jones, ed. (Robinson UK; Running Press)
  • 23. Year's Best Fantasy 8, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Tachyon)
  • 24. Dreaming Again, Jack Dann, ed. (Eos)
2010

vítěz

nominace

  • Terri Windling
  • Jack Dann
  • Gardner Raymond Dozois
  • David G. Hartwell
  • Peter Straub
  • Jay Lake
  • David G. Hartwell
  • Peter Crowther
  • Ellen Sue Datlow
  • Bradford Morrow
  • Ellen Sue Datlow
  • Jeff VanderMeer
  • Gardner Raymond Dozois
  • George R. R. Martin
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Ellen Sue Datlow
  • James Patrick Kelly
  • John Kessel
  • Jonathan Strahan
  • Ann VanderMeer
  • Brian Evenson
  • 2. The Year's Best Science Fiction: Twenty-Sixth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. Songs of the Dying Earth: Stories in Honor of Jack Vance, George R. R. Martin & Gardner Dozois, eds. (Subterranean)
  • 4. Eclipse Three, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 5. Lovecraft Unbound, Ellen Datlow, ed. (Dark Horse)
  • 6. Poe, Ellen Datlow, ed. (Solaris)
  • 7. The Improbable Adventures of Sherlock Holmes, John Joseph Adams, ed. (Night Shade)
  • 8. The Secret History of Science Fiction, James Patrick Kelly & John Kessel, eds. (Tachyon)
  • 9. The Very Best of Fantasy & Science Fiction: Sixtieth Anniversary Anthology, Gordon Van Gelder, ed. (Tachyon)
  • 10. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Three, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 11. Firebirds Soaring, Sharyn November, ed. (Firebird)
  • 12. Best American Fantasy, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds. (Prime)
  • 13. Troll's Eye View, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)
  • 14. (tie): The Dragon Book, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (Ace; Andersen Press)
  • 14. (tie): The Solaris Book of New Science Fiction, Volume Three, George Mann, ed. (Solaris)
  • 16. Year's Best SF 14, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 17. American Fantastic Tales: Terror and the Uncanny: From Poe to the Pulps/From the 1940s to Now, Peter Straub, ed. (Library of America)
  • 18. Other Earths, Nick Gevers & Jay Lake, eds. (DAW)
  • 19. Year's Best Fantasy 9, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Tor.com)
  • 20. Federations, John Joseph Adams, ed. (Prime)
  • 21. Postscripts #20/21: Edison's Frankenstein, Peter Crowther, ed. (PS)
  • 22. The Best Horror of the Year: Volume One, Ellen Datlow, ed. (Night Shade)
  • 23. X6, Keith Stevenson, ed. (coeur de lion)
  • 24. The Year's Best Science Fiction & Fantasy: 2009 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 25. Conjunctions 52: Betwixt the Between: Impossible Realism, Bradford Morrow & Brian Evenson, eds. (Bard College)
  • 26. Unplugged: The Web's Best Sci-Fi & Fantasy: 2008 Download, Rich Horton, ed. (Wyrm)
2011

vítěz

nominace

  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Tim Pratt
  • Joshi, S. T. - Černá křídla Cthulhu   83% / 15
  • Ellen Sue Datlow
  • David G. Hartwell
  • Jonathan Strahan
  • Jonathan Strahan
  • Terri Windling
  • Ellen Sue Datlow
  • Holly Black
  • Strahan; Anders - Meče a temná magie   70% / 24
  • Stephen Jones
  • 2. The Year's Best Science Fiction: Twenty-Seventh Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. Swords & Dark Magic, Jonathan Strahan & Lou Anders, eds. (HarperCollins)
  • 4. Zombies vs Unicorns, Holly Black & Justine Larbalestier, eds. (McElderry)
  • 5. The Beastly Bride, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)
  • 6. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Four, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 7. Godlike Machines, Jonathan Strahan, ed. (SFBC)
  • 8. The Way of the Wizard, John Joseph Adams, ed. (Prime)
  • 9. Year's Best SF 15, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 10. The Wesleyan Anthology of Science Fiction, Arthur B. Evans, et al., eds (Wesleyan University)
  • 11. Is Anybody Out There?, Nick Gevers & Marty Halpern, eds. (DAW)
  • 12. Darkness: Two Decades of Modern Horror, Ellen Datlow, ed. (Tachyon)
  • 13. Black Wings: New Tales of Lovecraftian Horror, S. T. Joshi, ed. (PS)
  • 14. The Year's Best Science Fiction & Fantasy: 2010 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 15. Sympathy for the Devil, Tim Pratt, ed. (Night Shade)
  • 16. Wings of Fire, Jonathan Strahan & Marianne S. Jablon, ed. (Night Shade)
  • 17. Sprawl, Alisa Krasnostein, eds (Twelfth Planet Press)
  • 18. The Mammoth Book of Best New Horror: 21, Stephen Jones, ed. (Robinson; Running Press)
  • 19. The Best of Talebones, Patrick Swenson, ed. (Fairwood)
2012

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • Winner: The Year's Best Science Fiction: Twenty-eighth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)

nominace

  • Ellen Sue Datlow
  • David G. Hartwell
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Jack Dann
  • Ellen Sue Datlow
  • Ellen Sue Datlow
  • Jones, Stephen - Kniha hrůzy   73% / 14
  • Jonathan Strahan
  • Strahan, Jonathan - Nejlepší science fiction a fantasy 2010   76% / 16
  • Ann VanderMeer
  • Holly Black
  • Ellen Kushner
  • Jonathan Strahan
  • Kelly Link
  • Jonathan Strahan
  • Jeff VanderMeer
  • Ann VanderMeer
  • Jeff VanderMeer
  • Stephen Jones
  • 2. Welcome to Bordertown, Holly Black & Ellen Kushner, eds. (Random House)
  • 3. Engineering Infinity, Jonathan Strahan, ed. (Solaris; Solaris UK)
  • 4. Steampunk!: An Anthology of Fantastically Rich and Strange Stories, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (Candlewick; Walker UK)
  • 5. Eclipse Four, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 6. The Weird, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds. (Corvus; Tor 2012)
  • 7. The Thackery T. Lambshead Cabinet of Curiosities, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds. (Harper Voyager US)
  • 8. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Five, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade Books)
  • 9. Life on Mars: Tales of the New Frontier, Jonathan Strahan, ed. (Viking)
  • 10. Naked City: Tales of Urban Fantasy, Ellen Datlow, ed. (St. Martin's)
  • 11. Year's Best SF 16, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Harper Voyager)
  • 12. Teeth: Vampire Tales, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Harper)
  • 13. The Book of Cthulhu, Ross E. Lockhart, ed. (Night Shade)
  • 14. Ghosts by Gaslight, Jack Dann & Nick Gevers, eds. (Harper Voyager US)
  • 15. Subterranean: Tales of Dark Fantasy 2, William Schafer, ed. (Subterranean)
  • 16. The Best Horror of the Year: Volume Three, Ellen Datlow, ed. (Night Shade)
  • 17. Blood and Other Cravings, Ellen Datlow, ed. (Tor)
  • 18. The Year's Best Science Fiction & Fantasy: 2011 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 19. Happily Ever After, John Klima, ed. (Night Shade)
  • 20. A Book of Horrors, Stephen Jones, ed. (Jo Fletcher)
  • 21. The Mammoth Book of Best New Horror: 22, Stephen Jones, ed. (Running Press; Robinson)
  • 22. The Year's Best Dark Fantasy & Horror: 2011 Edition, Paula Guran, ed. (Prime)
2013

vítěz

  • Jonathan Strahan
  • Edge of Infinity, Jonathan Strahan, ed. (Solaris US; Solaris UK)

nominace

  • Gardner Raymond Dozois
  • 2. The Year's Best Science Fiction: Twenty-ninth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin; Robinson as The Mammoth Book of Best New SF 25)
  • 3. After, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Hyperion)
  • 4. The Future Is Japanese, Nick Mamatas & Masumi Washington, eds. (Haikasoru)
  • 5. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Six, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 6. Year's Best SF 17, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Harper Voyager)
  • 7. Steampunk III: Steampunk Revolution, Ann VanderMeer, ed. (Tachyon)
  • 8. Under My Hat: Tales from the Cauldron, Jonathan Strahan, ed. (Random House)
  • 9. Epic: Legends of Fantasy, John Joseph Adams, ed. (Tachyon)
  • 10. The Best Horror of the Year: Volume Four, Ellen Datlow, ed. (Night Shade)
  • 11. Beyond Binary: Genderqueer and Sexually Fluid Speculative Fiction, Brit Mandelo, ed. (Lethe)
  • 12. Rip-Off!, Gardner Dozois, ed. (Audible.com)
  • 13. The Year's Best Science Fiction & Fantasy: 2012 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 14. Solaris Rising 1.5, Ian Whates, ed. (Solaris)
  • 15. Digital Rapture: The Singularity Anthology, James Patrick Kelly & John Kessel, eds. (Tachyon)
  • 16. AfroSF: Science Fiction by African Writers, Ivor W. Hartmann, ed. (StoryTime)
  • 17. The Sword & Sorcery Anthology, David G. Hartwell & Jacob Weisman, eds. (Tachyon)
  • 18. Three Messages and a Warning: Contemporary Mexican Short Stories of the Fantastic, Eduardo Jiménez Mayo & Chris N. Brown, eds. (Small Beer)
  • 19. The Century's Best Horror Fiction: Volume One and Volume Two, John Pelan, ed. (Cemetery Dance)
  • 20. The Year's Best Dark Fantasy & Horror: 2012 Edition, Paula Guran, ed. (Prime)
  • 21. The Mammoth Book of Best New Horror: 23, Stephen Jones, ed. (Robinson; Running Press)
  • 22. Ishtar, Amanda Pillar & K. V. Taylor, eds. (Gilgamesh)
  • 23. Breaking the Bow: Stories Inspired by the Ramayana, Anil Menon & Vandana Singh, eds. (Zubaan)
  • 24. Rock On: The Greatest Hits of Science Fiction & Fantasy, Paula Guran, ed. (Prime)
  • 25. Robots: The Recent A.I., Rich Horton & Sean Wallace, eds. (Prime)
2014

vítěz

nominace

  • David G. Hartwell
  • Tim Pratt
  • Melissa Marr
  • Ian Whates
  • David G. Hartwell
  • Ellen Sue Datlow
  • Jonathan Strahan
  • Maria Dahvana Headley
  • Neil Gaiman
  • Jonathan Strahan
  • Terri Windling
  • Ellen Sue Datlow
  • Gardner Raymond Dozois
  • Stephen Jones
  • 2. The Year's Best Science Fiction: Thirtieth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin; Robinson as The Mammoth Book of Best New SF 26)
  • 3. Queen Victoria's Book of Spells, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Tor)
  • 4. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Seven, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 5. Unnatural Creatures, Neil Gaiman & Maria Dahvana Headley, eds. (Harper; Bloomsbury)
  • 6. Fearsome Journeys: The New Solaris Book of Fantasy, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 7. The Other Half of the Sky, Athena Andreadis & Kay Holt, eds. (Candlemark & Gleam)
  • 8. The Best Horror of the Year: Volume Five, Ellen Datlow, ed. (Night Shade)
  • 9. Twenty-First Century Science Fiction, David G. Hartwell & Patrick Nielsen Hayden, eds. (Tor)
  • 10. Twelve Tomorrows, Stephen Cass, ed. (MIT Technology Review)
  • 11. Solaris Rising 2: The New Solaris Book of Science Fiction, Ian Whates, ed. (Solaris)
  • 12. Once Upon a Time, Paula Guran, ed. (Prime)
  • 13. Rags & Bones, Melissa Marr & Tim Pratt, eds. (Little, Brown; Headline)
  • 14. Year's Best SF 18, David G. Hartwell, ed. (Tor)
  • 15. Shadows of the New Sun: Stories in Honoe of Gene Wolfe, J. E. Mooney & Bill Fawcett, eds. (Tor)
  • 16. We See a Different Frontier, Fabio Fernandes & Dijbril al-Ayad, eds. (Futurefire)
  • 17. The Year's Best Dark Fantasy & Horror: 2013 Edition, Paula Guran, ed. (Prime)
  • 18. The Year's Best Science Fiction & Fantasy: 2013 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 19. The Mammoth Book of Best New Horror: 24, Stephen Jones, ed. (Robinson; Running Press)
  • 20. The Lowest Heaven, Anne C. Perry & Jared Shurin, eds. (Jurassic London)
  • 21. Exotic Gothic 5, Danel Olsen, ed. (PS Publishing)
2015

vítěz

nominace

  • Ann VanderMeer
  • Ellen Sue Datlow
  • Laird Barron
  • Ellen Sue Datlow
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Jeff VanderMeer
  • Ian Whates
  • 2. The Time Traveler's Almanac, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds..
  • 3. Reach For Infinity, Jonathan Strahan, ed..
  • 4. Long Hidden: Speculative Fiction from the Margins of History, Rose Fox & Daniel José Older, eds..
  • 5. The Year's Best Science Fiction: Thirty-first Annual Collection, Gardner Dozois, ed..
  • 6. Monstrous Affections, Kelly Link & Gavin Grant, eds..
  • 7. Upgraded, Neil Clarke, ed..
  • 8. Kaleidoscope : Diverse YA Science Fiction and Fantasy Stories, Alisa Krasnostein & Julia Rios, eds..
  • 9. Fearful Symmetries, Ellen Datlow, ed..
  • 10. The Best Science Fiction & Fantasy of the Year Volume Eight, Jonathan Strahan, ed..
  • 11. Lovecraft's Monsters, Ellen Datlow, ed..
  • 12. Hieroglyph: Stories & Visions for a Better Future, Ed Finn & Kathryn Cramer, eds..
  • 13. The Mammoth Book of SF Stories by Women, Alex Dally MacFarlane, ed..
  • 14. Solaris Rising 3, Ian Whates, ed..
  • 15. Fearsome Magics: The New Solaris Book of Fantasy, Jonathan Strahan, ed..
  • 16. The Book of Silverberg: Stories in Honor of Robert Silverberg, Gardner Dozois & William Schafer, eds..
  • 17. Nightmare Carnival, Ellen Datlow, ed..
  • 18. The Very Best of Fantasy & Science Fiction, Vol 2, Gordon Van Gelder, ed..
  • 19. The Year's Best Dark Fantasy & Horror: 2014, Paula Guran, ed..
  • 20. Year's Best Weird Fiction, Vol. I, Laird Barron & Michael Kelly, eds..
  • 21. Year's Best Science Fiction & Fantasy, 2014 Edition, Rich Horton, ed..
  • 22. The Best Horror of the Year, Volume Six, Ellen Datlow, ed.
2016

vítěz

nominace

  • Silvia Moreno-Garcia
  • Bruce Sterling
  • Ellen Sue Datlow
  • Kathe Koja
  • Joshi, S. T. - Černá křídla Cthulhu 4   64% / 5
  • Brenna Yovanoff
  • Tessa Gratton
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Jerry Pournelle
  • Joe Hill
  • Jeff VanderMeer
  • Ann VanderMeer
  • Jonathan Strahan
  • Nick Mamatas
  • Gardner Raymond Dozois
  • Maggie Stiefvater
  • 2. The Year's Best Science Fiction: Thirty-second Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 3. Stories for Chip: A Tribute to Samuel R. Delany, Nisi Shawl & Bill Campbell, eds. (Rosarium)
  • 4. Hanzai Japan: Fantastical, Futuristic Stories of Crime From and About Japan, Nick Mamatas & Masumi Washington, eds. (Haikasoru)
  • 5. Meeting Infinity, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 6. Sisters of the Revolution: A Feminist Speculative Fiction Anthology, Jeff VanderMeer & Ann VanderMeer, eds..
  • 7. The Best American Science Fiction and Fantasy 2015, Joe Hill & John Joseph Adams, eds..
  • 8. There Will Be War: Volume X, Jerry Pournelle, ed..
  • 9. The Doll Collection: Seventeen Brand-New Tales of Dolls, Ellen Datlow, ed..
  • 10. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Nine, Jonathan Strahan, ed..
  • 11. She Walks in Shadows, Silvia Moreno-Garcia & Paula R. Stiles, eds..
  • 12. Future Visions: Original Science Fiction Inspired by Microsoft, Jennifer Henshaw & Allison Linn, eds..
  • 13. Twelve Tomorrows, Bruce Sterling, ed..
  • 14. Warrior Women, Paula Guran, ed..
  • 15. The Best Horror of the Year: Volume Seven, Ellen Datlow, ed.
  • 16. Operation Arcana, John Joseph Adams, ed..
  • 17. Wilde Stories 2015, Steve Berman, ed..
  • 18. The Year's Best Science Fiction & Fantasy 2015, Rich Horton, ed..
  • 19. The Year's Best Dark Fantasy & Horror: 2015, Paula Guran, ed..
  • 20. Year's Best Weird Fiction, Volume Two, Kathe Koja & Michael Kelly, eds..
  • 21. Black Wings IV , S. T. Joshi, ed..
  • 22. The Anatomy of Curiosity, Brenna Yovanoff, Tessa Gratton & Maggie Stiefvater, eds..
2017

vítěz

nominace

  • Ken Liu
  • Jonathan Strahan
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Ellen Kushner
  • Jonathan Strahan
  • 2. Invisible Planets: Contemporary Chinese Science Fiction in Translation, Ken Liu, ed. (Tor; Head of Zeus)
  • 3. The Starlit Wood, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
  • 4. Bridging Infinity, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 5. The Year's Best Science Fiction: Thirty-third Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 6. Drowned Worlds, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 7. Children of Lovecraft, Ellen Datlow, ed. (Dark Horse)
  • 8. Tremontaine, Ellen Kushner, ed. (Serial Box; Saga '17)
  • 9. Hidden Youth: Speculative Fiction from the Margins of History, Mikki Kendall & Chesya Burke, eds. (Crossed Genres)
  • 10. The Best Science Fiction & Fantasy of the Year Volume Ten, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
2018

vítěz

nominace

  • Jonathan Strahan
  • Gardner Raymond Dozois
  • Ellen Sue Datlow
  • Jonathan Strahan
  • 2. Infinity Wars, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 3. The Djinn Falls in Love and Other Stories, Mahvesh Murad & Jared Shurin, eds. (Solaris US; Solaris UK)
  • 4. The Year's Best Science Fiction: Thirty-fourth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 5. Black Feathers, Ellen Datlow, ed. (Pegasus)
  • 6. Transcendent 2: The Year's Best Transgender Speculative Fiction, Bogi Takács, ed. (Lethe)
  • 7. Cosmic Powers, John Joseph Adams, ed. (Saga)
  • 8. Bookburners, Max Gladstone, ed. (Saga)
  • 9. The Best Science Fiction & Fantasy of the Year Volume Eleven, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 10. The Best of Subterranean, William Schafer, ed. (Subterranean)
2019

vítěz

nominace

  • Jonathan Strahan
  • Gardner Raymond Dozois
  • N. K. Jemisin
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Stephanie Burgis
  • 2. Robots vs Fairies, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
  • 3. Infinity's End, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 4. The Year's Best Science Fiction: Thirty-fifth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 5. The Future Is Female!, Lisa Yaszek, ed. (Library of America)
  • 6. Worlds Seen in Passing, Irene Gallo, ed. (Tor.com)
  • 7. The Best American Science Fiction and Fantasy 2018, N. K. Jemisin & John Joseph Adams, eds. (Mariner)
  • 8. The Best Science Fiction & Fantasy of the Year Volume Twelve, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 9. The Best Horror of the Year Volume Ten, Ellen Datlow, ed. (Night Shade)
  • 10. The Underwater Ballroom Society, Tiffany Trent & Stephanie Burgis, eds. (Five Fathoms)
2020

vítěz

  • New Suns: Original Speculative Fiction by People of Color, Nisi Shawl, ed. (Solaris)

nominace

  • Victor LaValle
  • Gardner Raymond Dozois
  • Ken Liu
  • Ann VanderMeer
  • Jeff VanderMeer
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Jonathan Strahan
  • 2. The Mythic Dream, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
  • 3. A People's Future of the United States, Victor LaValle & John Joseph Adams, eds. (One World)
  • 4. The Very Best of the Best: 35 Years of The Year's Best Science Fiction, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 5. The Best of Uncanny, Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas, eds. (Subterranean)
  • 6. Broken Stars: Contemporary Chinese Science Fiction in Translation, Ken Liu, ed. (Tor)
  • 7. The Big Book of Classic Fantasy, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds. (Vintage)
  • 8. Mission Critical, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 9. Echoes: The Saga Anthology of Ghost Stories, Ellen Datlow, ed. (Saga)
  • 10. The Best Science Fiction & fantasy of the Year Volume Thirteen, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
2021

vítěz

nominace

  • Ann VanderMeer
  • Jeff VanderMeer
  • Jonathan Strahan
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • 2. Africanfuturism, Wole Talabi, ed. (Brittle Paper)
  • 3. Dominion: An Anthology of Speculative Fiction from Africa and the African Diaspora, Zelda Knight & Ekpeki Oghenechovwe Donald, eds. (Aurelia Leo)
  • 4. The Big Book of Modern Fantasy, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds. (Vintage)
  • 5. Glitter + Ashes: Queer Tales of a World that Wouldn't Die, dave ring, ed. (Neon Hemlock)
  • 6. Made to Order, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 7. Edited By, Ellen Datlow, ed. (Subterranean)
  • 8. The Year's Best Science Fiction Vol. 1, Jonathan Strahan, ed. (Saga)
  • 9. A Phoenix First Must Burn, Patrice Caldwell, ed. (Viking; Hot Key)
  • 10. The Best Science Fiction of the Year: Volume 5, Neil Clarke, ed. (Night Shade)


WebArchiv - archiv českého webu