ocenění » Locus » 2006

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2007předchozí rok - 2005

2006

ročník: 36

Antologie

vítěz

  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Eighteenth Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (St. Martin's)

nominace

  • 2. The Year's Best Science Fiction: Twenty-second Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. The Best of the Best: 20 Years of the Year's Best Science Fiction, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 4. Year's Best SF 10, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 5. The Best Time Travel Stories of the 20th Century, Harry Turtledove & Martin H. Greenberg, eds. (Del Rey)
  • 6. Polyphony, Volume 5, Deborah Layne & Jay Lake, eds. (Wheatland Press)
  • 7. Constellations, Peter Crowther, ed. (DAW)
  • 8. Best Short Novels: 2005, Jonathan Strahan, ed. (SFBC)
  • 9. Nebula Awards Showcase 2005, Jack Dann, ed. (Roc)
  • 10. Year's Best Fantasy 5, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 11. Nova Scotia: New Scottish Speculative Fiction, Neil Williamson & Andrew J. Wilson, eds. (Crescent Books)
  • 12. Tesseracts Nine, Nalo Hopkinson & Geoff Ryman, eds. (Edge Publishing)
  • 13. Galileo's Children: Tales of Science vs. Superstition, Gardner Dozois, ed. (Pyr)
  • 14. The Fair Folk, Marvin Kaye, ed. (SFBC)
  • 15. Science Fiction: The Best of 2004, Karen Haber & Jonathan Strahan, eds. (ibooks)
  • 16. Fantasy: The Best of 2004, Karen Haber & Jonathan Strahan, eds. (ibooks)
  • 17. Future Washington, Ernest Lilley, ed. (WSFA)
Časopis

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2.Asimov's
  • 3.Analog
  • 4.Sci Fiction
  • 5.Interzone
  • 6.Realms of Fantasy
  • 7.Emerald City
  • 8.Strange Horizons
  • 9.Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 10.The New York Review of Science Fiction
  • 11.Ansible
  • 12.SF Site
  • 13.Black Gate
  • 14.Postscripts
  • 15.Subterranean
  • 16.SF Weekly
  • 17.Cemetery Dance
  • 18.The Infinite Matrix
  • 19.Weird Tales
  • 20.The Third Alternative
  • 21.Infinity Plus
  • 22.Amazing Stories
Editor

vítěz

  • Ellen Datlow

nominace

  • 2.Gardner Dozois
  • 3.David G. Hartwell
  • 4.Gordon Van Gelder
  • 5.Patrick Nielsen Hayden
  • 6.Gavin Grant & Kelly Link
  • 7.Peter Crowther
  • 8.Sheila Williams
  • 9.Jim Baen
  • 10.Terri Windling
  • 11.Martin H. Greenberg
  • 12.Lou Anders
  • 13.Stanley Schmidt
  • 14.Jonathan Strahan
  • 15. (tie): Deborah Layne & Jay Lake
  • 15. (tie): Shawna McCarthy
  • 17.Robert Silverberg
  • 18.Andy Cox
  • 19.Betsy Wollheim
  • 20.Jeff VanderMeer
  • 21.Sharyn November
  • 22.Ginjer Buchanan
  • 23.Susan Marie Groppi
  • 24.Stephen Jones
  • 25.Juliet Ulman
  • 26.Betsy Mitchell
  • 27.Beth Meacham
Fantasy román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Kate Wilhelm
  • Storyteller: Writing Lessons and More from 27 Years of the Clarion Writers' Workshop, Kate Wilhelm (Small Beer)

nominace

  • S. T. Joshi
  • Brian Stableford
  • Michael Bishop
  • James Edwin Gunn
  • Kim Newman
  • Stephen Jones
  • David Rowland Langford
  • Mike Ashley
  • Stefan Dziemianowicz
  • 2. Anatomy of Wonder: A Critical Guide to Science Fiction, 5th Edition, Neil Barron (Libraries Unlimited)
  • 3. Soundings: Reviews 1992-1996, Gary K. Wolfe (Beccon)
  • 4. Transformations: The Story of the Science-Fiction Magazines from 1950 to 1970, Mike Ashley (Liverpool)
  • 5. Ursula K. Le Guin: Beyond Genre, Mike Cadden (Routledge)
  • 6. Hanging Out with the Dream King: Conversations with Neil Gaiman and His Collaborators, Joseph McCabe (Fantagraphics)
  • 7. Science Fiction Quotations, Gary Westfahl (Yale)
  • 8. The SEX Column and Other Misprints, David Langford (Cosmos)
  • 9. The Greenwood Encyclopedia of Science Fiction and Fantasy: Themes, Works, and Wonders, Gary Westfahl (Greenwood)
  • 10. Horror: Another 100 Best Books, Stephen Jones & Kim Newman (Robinson; Carroll & Graf)
  • 11. Diana Wynne Jones: Children's Literature and the Fantastic Tradition, Farah Mendlesohn (Routledge)
  • 12. Speculations on Speculation: Theories of Science Fiction, James Gunn & Matthew Candelaria (Scarecrow)
  • 13. A Reverie for Mister Ray, Michael Bishop (PS Publishing)
  • 14. Historical Dictionary of Fantasy Literature, Brian Stableford (Scarecrow)
  • 15. Supernatural Literature of the World: An Encyclopedia, S. T. Joshi & Stefan Dziemianowicz (Greenwood)
  • 16. Archaeologies of the Future: The Desire Called Utopia and Other Science Fictions, Fredric Jameson (Verso)
  • 17. Fantasy Literature for Children and Young Adults: Fifth Edition, Ruth Nadelman Lynn (Libraries Unlimited)
  • 18. Science Fiction, Roger Luckhurst (Polity)
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Spectrum 12: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner, eds. (Underwood)

nominace

  • 2.Visions of Heaven and Hell, Clive Barker (Rizzoli)
  • 3.The Three Incestuous Sisters, Audrey Niffenegger (Abrams; Cape)
  • 4.Imago, Jim Burns (Heavy Metal)
  • 5.The Plucker, Brom (Abrams)
  • 6.Welcome to My Worlds: The Art of Rob Alexander, Rob Alexander (Paper Tiger)
  • 7.Graphic Novels: Stories to Change Your Life, Paul Gravett (Collins Design)
  • 8.Through Prehensile Eyes: Seeing the Art of Robert Williams, Robert Williams (Last Gasp)
  • 9.Daydreaming: The Art of Slawak Wojtowicz, Slawek Wojtowicz (Xlibris)
  • 10. (tie): Arts Unknown: The Life & Art of Lee Brown Coye, Luis Ortiz (Nonstop)
  • 10. (tie): Revelations: The Art of Max Bertolini, Max Bertolini (Paper Tiger)
  • 12.Worlds: A Mission of Discovery, Alec Gillis (Design Studio Press)
  • 13.The King of the Golden River, John Ruskin, illustrated by Iassen Ghiuselev (Simply Red)
  • 14.Jonathan Swift's Gulliver, Martin Jenkins, illustrated by Chris Riddell (Candlewick)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • Jane Yolen
  • Pay the Piper, Jane Yolen & Adam Stemple (Starscape)

nominace

Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

  • 2. “Two Hearts”, Peter S. Beagle (F&SF Oct/Nov 2005)
  • 3. “The Emperor of Gondwanaland”, Paul Di Filippo (Interzone #196 Jan/Feb 2005)
  • 4. “The King of Where-I-Go”, Howard Waldrop (Sci Fiction 7 Dec 2005)
  • 5. “A Knot of Toads”, Jane Yolen (Nova Scotia: New Scottish Speculative Fiction)
  • 6. “A Man of Light”, Jeffrey Ford (Sci Fiction 26 Jan 2005)
  • 7. “Wax”, Elizabeth Bear (Interzone #201 Dec 2005)
  • 8. “The Last Ten Years in the Life of Hero Kai”, Geoff Ryman (F&SF Dec 2005)
  • 9. “Girls and Boys, Comes Out to Play”, Michael Swanwick (Asimov's Jul 2005)
  • 10. “The Calorie Man”, Paolo Bacigalupi (F&SF Oct/Nov 2005)
  • 11. “The Gist Hunter”, Matthew Hughes (F&SF Jun 2005)
  • 12. “The Scribble Mind”, Jeffrey Ford (Sci Fiction 25 May 2005)
  • 13. “Softly Spoke the Gabbleduck”, Neal Asher (Asimov's Aug 2005)
  • 14. “Bad Machine”, Kage Baker (Asimov's Jun 2005)
  • 15. “The Blemmye's Stratagem”, Bruce Sterling (F&SF Jan 2005)
  • 16. “Beyond the Aquila Rift”, Alastair Reynolds (Constellations)
  • 17. “Last Man Standing”, Esther M. Friesner (F&SF Jan 2005)
  • 18. “The Canadian Who Came Almost All the Way Home From the Stars”, Jay Lake & Ruth Nestvold (Sci Fiction 28 Sep 2005)
  • 19. “The Language of Moths”, Christopher Barzak (Realms of Fantasy Apr 2005)
  • 20. (tie): “The Edge of Nowhere”, James Patrick Kelly (Asimov's Jun 2005)
  • 20. (tie): “Oxygen Rising”, R. Garcia y Robertson (Asimov's Feb 2005)
  • 22. “Zima Blue”, Alastair Reynolds (Postscripts #4 Sum 2005)
  • 23. “Second Person, Present Tense”, Daryl Gregory (Asimov's Sep 2005)
  • 24. “The Fraud”, Esther M. Friesner (Asimov's Mar 2005)
  • 25. “The Unfortunate Gytt”, Kage Baker (Adventure, Vol. 1)
  • 26. “The 120 Hours of Sodom”, Jim Grimsley (Asimov's Feb 2005)
  • 27. “Rats of the System”, Paul McAuley (Constellations)
  • 28. “Gold Mountain”, Chris Roberson (Postscripts #5 Aut 2005)
  • 29. “Dallas: An Essay”, Robert Reed (Asimov's Apr/May 2005)
Povídka

vítěz

nominace

Románová prvotina

Zvítězila Elizabeth Bear s trilogií „Jenny Caseyová“.

vítěz

nominace

Sbírka

vítěz

nominace

Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel/IMPRINT

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Baen
  • 3. Del Rey
  • 4. Bantam Spectra
  • 5. Ace
  • 6. DAW
  • 7. Night Shade Books
  • 8. Golden Gryphon
  • 9. Subterranean Press
  • 10. PS Publishing
  • 11. Small Beer Press
  • 12. HarperCollins/Eos
  • 13. Gollancz
  • 14. NESFA Press
  • 15. Meisha Merlin
  • 16. SFBC
  • 17. Pyr
  • 18. Tachyon
  • 19. Roc
  • 20. Firebird
  • 21. Orbit
  • 22. Voyager
  • 23. St. Martin's
  • 24. Arkham House
  • 25. (tie): Prime
  • 25. (tie): Wheatland
  • 27. Luna
  • 28. Warner Aspect
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • Shaun Tan
  • Clive Barker
  • 2.Bob Eggleton
  • 3.John Picacio
  • 4.Dave McKean
  • 5.Charles Vess
  • 6.Kinuko Y. Craft
  • 7. (tie): Jim Burns
  • 7. (tie): Clive Barker
  • 9.Frank Frazetta
  • 10.Thomas Canty
  • 11.Donato Giancola
  • 12.Frank Wu
  • 13.Leo & Diane Dillon
  • 14.John Jude Palencar
  • 15.Brom
  • 16.Boris Vallejo
  • 17.Vincent Di Fate
  • 18.Stephan Martiniere
  • 19.J. K. Potter
  • 20.Luis Royo
  • 21. (tie): Caniglia
  • 21. (tie): Stephen Youll
  • 23.Don Maitz
  • 24.Paul Kidby
  • 25.David Cherry
  • 26.Julie Bell
  • 27.Shaun Tan


WebArchiv - archiv českého webu