ocenění » Locus » 2007

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2008předchozí rok - 2006

2007

ročník: 37

Ceny byly uděleny 16. června 2007 v Seattlu. Ceny byly uděleny za rok 2006.

Antologie

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Twenty-third Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • Jack Dann
  • Gardner Raymond Dozois
  • David Moles
  • Ashley, Mike - Extrémní science fiction   74% / 25
  • Stephen Jones
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Jonathan Strahan
  • Jack Dann
  • Gardner Raymond Dozois
  • Johanna Sinisalo
  • David G. Hartwell
  • Jay Lake
  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Gardner Raymond Dozois
  • David G. Hartwell
  • Lou Anders
  • Peter Crowther
  • James Patrick Kelly
  • John Kessel
  • Jonathan Strahan
  • Jonathan Strahan
  • 2. The Year's Best Fantasy and Horror 2006: Nineteenth Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (St. Martin's)
  • 3. Salon Fantastique, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Thunder's Mouth)
  • 4. One Million A.D., Gardner Dozois, ed. (SFBC)
  • 5. Year's Best SF 11, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Tachyon)
  • 6. Firebirds Rising, Sharyn November, ed. (Firebird)
  • 7. Futureshocks, Lou Anders, ed. (Roc)
  • 8. Forbidden Planets, Peter Crowther, ed. (DAW)
  • 9. Feeling Very Strange: The Slipstream Anthology, James Patrick Kelly & John Kessel, eds. (Tachyon)
  • 10. Best Short Novels: 2006, Jonathan Strahan, ed. (SFBC)
  • 11. Polyphony, Volume 6, Deborah Layne & Jay Lake, eds. (Wheatland)
  • 12. Year's Best Fantasy 6, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Tachyon)
  • 13. Escape from Earth: New Adventures in Space, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (SFBC)
  • 14. Twenty Epics, David Moles & Susan Marie Groppi, eds. (All-Star Stories)
  • 15. The Mammoth Book of Extreme Science Fiction, Mike Ashley, ed. (Carroll & Graf)
  • 16. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Seventeen, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 17. Nebula Awards Showcase 2006, Gardner Dozois, ed. (Roc)
  • 18. Science Fiction: The Very Best of 2005, Jonathan Strahan, ed. (Locus Press)
  • 19. Fantasy: The Very Best of 2005, Jonathan Strahan, ed. (Locus Press)
  • 20. Futures Past, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (Ace)
  • 21. Paraspheres: Fabulist and New Wave Fabulist Stories, Rusty Morrison & Ken Keegan, eds. (Omnidawn)
  • 22. Science Fiction: The Best of the Year: 2006 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 23. The Dedalus Book of Finnish Fantasy, Johanna Sinisalo, ed. (Dedalus)
  • 24. Fantasy: The Best of the Year: 2006 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 25. Eidolon 1, Jonathan Strahan & Jeremy G. Byrne, eds. (Eidolon; Prime)
Časopis

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Analog
  • 4. Strange Horizons
  • 5. Interzone
  • 6. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 7. Realms of Fantasy
  • 8. Jim Baen's Universe
  • 9. The New York Review of Science Fiction
  • 10. Subterranean
  • 11. Fantasy Magazine
  • 12. Emerald City
  • 13. Ansible
  • 14. SF Site
  • 15. Weird Tales
  • 16. SF Weekly
  • 17. Cemetery Dance
  • 18. Electric Velocipede
  • 19. Postscripts
  • 20. Clarkesworld Magazine
  • 21. SciFiDimensions
  • 22. Black Gate
  • 23. Andromeda Spaceways Inflight Magazine
  • 24. Internet Review of Science Fiction
  • 25. SFRevu
  • 26. Talebones
Editor

vítěz

nominace

  • 2. David G. Hartwell
  • 3. Gardner Dozois
  • 4. Jim Baen
  • 5. Gordon Van Gelder
  • 6. Patrick Nielsen Hayden
  • 7. Lou Anders
  • 8. Teresa Nielsen Hayden
  • 9. Gavin Grant & Kelly Link
  • 10. Peter Crowther
  • 11. Terri Windling
  • 12. Jonathan Strahan
  • 13. Sheila Williams
  • 14. Jeff VanderMeer
  • 15. Sharyn November
  • 16. Martin H. Greenberg
  • 17. Ginjer Buchanan
  • 18. Stanley Schmidt
  • 19. Shawna McCarthy
  • 20. Susan Marie Groppi
  • 21. Toni Weisskopf
  • 22. Deborah Layne & Jay Lake
  • 23. Robert Silverberg
  • 24. Andy Cox
  • 25. Jed Hartman
  • 26. Betsy Wollheim
Fantasy román

Na 21. místě se umístila Naomi Novik za první 3 díly série „Temeraire“.

vítěz

  • Ellen Kushner
  • The Privilege of the Sword, Ellen Kushner (Small Beer Press; Bantam Spectra)

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

  • James Tiptree, Jr.: The Double Life of Alice B. Sheldon, Julie Phillips (St. Martin's)

nominace

  • 2. About Writing: Seven Essays, Four Letters, and Five Interviews, Samuel R. Delany (Wesleyan)
  • 3. Myths for the Modern Age: Philip Jose Farmer's Wold Newton Universe, Win Scott Eckert, ed. (MonkeyBrain)
  • 4. Blood and Thunder: The Life and Art of Robert E. Howard, Mark Finn (MonkeyBrain)
  • 5. The Darkening Garden: A Short Lexicon of Horror, John Clute (Payseur & Schmidt)
  • 6. Daughters of Earth: Feminist Science Fiction in the Twentieth Century, Justine Larbalestier, ed. (Weslayan)
  • 7. The History of Science Fiction, Adam Roberts (Palgrave)
  • 8. Heinlein's Children: The Juveniles, Joseph T. Major (Advent)
  • 9. Worldcon Guest of Honor Speeches, Mike Resnick & Joe Siclari, eds. (ISFiC)
  • 10. The Long and the Short of It: More Essays on the Fiction of Gene Wolfe, Robert Borski (iUniverse)
  • 11. The Wand in the Word: Conversations with Writers of Fantasy, Leonard S. Marcus, ed. (Candlewick)
  • 12. The Freedom of Fantastic Things: Selected Criticisms on Clark Ashton Smith, Scott Connors, ed. (Hippocampus)
  • 13. Visions and Re-Visions: [Re]constructing Science Fiction, Robert M. Philmus (Liverpool University)
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Spectrum 13: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner, eds. (Underwood)

nominace

  • 2. Cover Story: The Art of John Picacio, John Picacio (MonkeyBrain)
  • 3. Amphigorey Again, Edward Gorey (Harcourt)
  • 4. The Fabulous Women of Boris Vallejo and Julie Bell, Boris Vallejo & Julie Bell (Paper Tiger; Collins Design)
  • 5. Origins: The Art of John Jude Palencar, John Jude Palencar (Underwood)
  • 6. Mommy?, Maurice Sendak (Scholastic)
  • 7. James Bama: American Realist, James Bama (Flesk)
  • 8. RGK: The Art of Roy G. Krenkel, Barry Klugerman & J. David Spurlock, eds. (Vanguard)
  • 9. Fairies, Yoshitaka Amano (Dark Horse)
  • 10. Kiddography: The Art & Life of Tom Kidd, Tom Kidd (Paper Tiger 2005; SFBC)
  • 11. Wally's World: The Brilliant Life and Tragic Death of Wally Wood, The World's Second-Best Comic Book Artist, Steve Starger & J. David Spurlock (Vanguard)
  • 12. Coffin: The Art of Vampire Hunter D, Yoshitaka Amano (DH Press)
  • 13. r/evolution: The Art of Jon Foster, Jon Foster (Underwood)
  • 14. The Art of Michael Parkes, Michael Parkes (Swan King)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

  • 2. “Nano Comes to Clifford Falls”, Nancy Kress (Asimov's Jul 2006)
  • 3. “Sob in the Silence”, Gene Wolfe (Strange Birds)
  • 4. “In the Abyss of Time”, Stephen Baxter (Asimov's Aug 2006)
  • 5. “Tin Marsh”, Michael Swanwick (Asimov's Aug 2006)
  • 6. “The Way He Does It”, Jeffrey Ford (Electric Velocipede #10 Spr 2006)
  • 7. “Impossible Dreams”, Tim Pratt (Asimov's Jul 2006)
  • 8. “The American Dead”, Jay Lake (Interzone #203 Apr 2006)
  • 9. “Eight Episodes”, Robert Reed (Asimov's Jun 2006)
  • 10. “The Saffron Gatherers”, Elizabeth Hand (Saffron and Brimstone: Strange Stories)
  • 11. “Another Word for Map Is Faith”, Christopher Rowe (F&SF Aug 2006)
  • 12. “Killers”, Carol Emshwiller (F&SF Oct/Nov 2006)
  • 13. “Chu and the Nants”, Rudy Rucker (Asimov's Jun 2006)
  • 14. “The Secret Paths of Rajan Khanna”, Jeff VanderMeer (Paraspheres: Fabulist and New Wave Fabulist Stories)
  • 15. “A Fine Magic”, Margo Lanagan (Eidolon 1)
  • 16. “World of No Return”, Carol Emshwiller (Asimov's Jan 2006)
  • 17. “The House Beyond Your Sky”, Benjamin Rosenbaum (Strange Horizons 4 Sep 2006)
  • 18. “Preemption”, Charlie Rosenkranz (Analog Jun 2006)
  • 19. “Taking Good Care of Myself”, Ian R. MacLeod (Nature 4 May 2006)
  • 20. “Under Hell, Over Heaven”, Margo Lanagan (Red Spikes)
  • 21. “The Age of Ice”, Liz Williams (Asimov's Apr/May 2006)
  • 22. “Cup and Table”, Tim Pratt (Twenty Epics)
  • 23. “Kyle Meets the River”, Ian McDonald (Forbidden Planets (Crowther))
  • 24. “You Have Never Been Here”, M. Rickert (Feeling Very Strange: The Slipstream Anthology)
  • 25. “Revelation”, Albert E. Cowdrey (F&SF Oct/Nov 2006)
  • 26. “Kin”, Bruce McAllister (Asimov's Feb 2006)
  • 27. “Winkie”, Margo Lanagan (Red Spikes)
  • 28. “To Measure the Earth”, Jedediah Berry (Salon Fantastique)
  • 29. “Lighthouse”, Michael Shara & Jack McDevitt (Analog Mar 2006)
  • 30. “The Small Astral Object Genius”, James Van Pelt (Asimov's Oct/Nov 2006)
  • 31. “The League of Last Girls”, Christopher Rowe (Aegri Somnia: The Apex Featured Writer Anthology)
  • 32. “The Town on Blighted Sea”, A. M. Dellamonica (Strange Horizons 21 Aug 2006)
Románová prvotina

Zvítězila Naomi Novik, cenu získala za první 3 díly série „Temeraire“.

vítěz

nominace

  • Lynch, Scott - Lži Lockeho Lamory   88% / 104
  • Buckell, Tobias S. - Krystalický déšť   84% / 8
  • Ellen Klages
  • Abraham, Daniel - Stíny v létě   75% / 42
  • James Van Pelt
  • Campbell, Alan - Zjizvená noc   70% / 46
  • 2. The Lies of Locke Lamora, Scott Lynch (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 3. Crystal Rain, Tobias S. Buckell (Tor)
  • 4. The Green Glass Sea, Ellen Klages (Viking)
  • 5. The Glass Books of the Dream Eaters, Gordon Dahlquist (Bantam; Viking UK)
  • 6. A Shadow in Summer, Daniel Abraham (Tor)
  • 7. Summer of the Apocalypse, James Van Pelt (Fairwood)
  • 8. Scar Night, Alan Campbell (Tor UK; Bantam Spectra)
  • 9. The Blade Itself, Joe Abercrombie (Gollancz; Pyr)
  • 10. The Stolen Child, Keith Donohue (Cape; Doubleday)
  • 11. The Burning Girl, Holly Phillips (Prime)
  • 12. The Patron Saint of Plagues, Barth Anderson (Bantam Spectra)
Sbírka

vítěz

nominace

Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel/IMPRINT

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Baen
  • 3. Subterranean
  • 4. Night Shade Books
  • 5. Del Rey
  • 6. Bantam Spectra
  • 7. Golden Gryphon
  • 8. DAW
  • 9. Ace
  • 10. Gollancz
  • 11. Pyr
  • 12. Small Beer Press
  • 13. MonkeyBrain
  • 14. PS Publishing
  • 15. Eos
  • 16. NESFA Press
  • 17. Roc
  • 18. Firebird
  • 19. SFBC
  • 20. Tachyon
  • 21. Meisha Merlin
  • 22. Orbit
  • 23. Arkham House
  • 24. St. Martin's
  • 25. Luna
Výtvarník

vítěz

  • John Picacio

nominace

  • Shaun Tan
  • Clive Barker
  • 2. Michael Whelan
  • 3. Charles Vess
  • 4. Bob Eggleton
  • 5. Donato Giancola
  • 6. Stephan Martiniere
  • 7. John Jude Palencar
  • 8. Kinuko Y. Craft
  • 9. Thomas Canty
  • 10. Dave McKean
  • 11. Frank Frazetta
  • 12. Jim Burns
  • 13. Frank Wu
  • 14. Yoshitaka Amano
  • 15. Clive Barker
  • 16. Boris Vallejo
  • 17. Vincent Di Fate
  • 18. Leo & Diane Dillon
  • 19. J. K. Potter
  • 20. Brom
  • 21. James Bama
  • 22. Michael Kaluta
  • 23. Shaun Tan
  • 24. Julie Bell
  • 25. Tom Kidd
  • 26. David Cherry
  • 27. Les Edwards


WebArchiv - archiv českého webu