ocenění » Locus » 2008

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2009předchozí rok - 2007

2008

ročník: 38

Antologie

vítěz

nominace

  • 2. The Year's Best Science Fiction: Twenty-Fourth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. The Coyote Road: Trickster Tales, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)
  • 4. The Year's Best Fantasy and Horror 2007: Twentieth Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin J. Grant, ed. (St. Martin's)
  • 5. The Best of Lady Churchill's Rosebud Wristlet, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (Ballantine Del Rey)
  • 6. Wizards, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (Berkley)
  • 7. Logorrhea, John Klima, ed. (Bantam Spectra)
  • 8. Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade Books)
  • 9. Fast Forward 1: Future Fiction from the Cutting Edge, Lou Anders, ed. (Pyr)
  • 10. Inferno, Ellen Datlow, ed. (Tor)
  • 11. Year's Best SF 12, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 12. The Solaris Book of New Science Fiction, George Mann, ed. (Solaris)
  • 13. Rewired: The Post-Cyberpunk Anthology, James Patrick Kelly & John Kessel, eds. (Tachyon)
  • 14. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume One, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 15. Asimov's Science Fiction Magazine 30th Anniversary Anthology, Sheila Williams, ed. (Tachyon)
  • 16. Best Short Novels: 2007, Jonathan Strahan, ed. (SFBC)
  • 17. The SFWA European Hall of Fame, James Morrow & Kathryn Morrow, eds. (Tor)
  • 18. The Best of the Best, Volume 2: 20 Years of the Best Short Science Fiction Novels, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 19. Year's Best Fantasy 7, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Tachyon)
  • 20. The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Eighteen, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • 21. Worlds Apart: An Anthology of Russian Fantasy and Science Fiction, Alexander Levitsky, ed. (Overlook)
  • 22. Fantasy: The Best of the Year: 2007 Edition, Rich Horton, ed. (Prime Books)
  • 23. Science Fiction: The Best of the Year: 2007 Edition, Rich Horton, ed. (Prime Books)
Časopis

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Analog
  • 4. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 5. Subterranean
  • 6. Interzone
  • 7. Realms of Fantasy
  • 8. Jim Baen's Universe
  • 9. Strange Horizons
  • 10. The New York Review of Science Fiction
  • 11. Weird Tales
  • 12. Postscripts
  • 13. Ansible
  • 14. Clarkesworld Magazine
  • 15. SF Site
  • 16. Fantasy Magazine
  • 17. SF Weekly
  • 18. Cemetery Dance
  • 19. Electric Velocipede
  • 20. Black Gate
  • 21. SFRevu
  • 22. Internet Review of Science Fiction
  • 23. Talebones
Editor

vítěz

  • Ellen Datlow

nominace

  • 2. Gardner Dozois
  • 3. Gordon Van Gelder
  • 4. David G. Hartwell
  • 5. Patrick Nielsen Hayden
  • 6. Jim Baen
  • 7. Jonathan Strahan
  • 8. Gavin Grant & Kelly Link
  • 9. Lou Anders
  • 10. Sheila Williams
  • 11. Jeff VanderMeer
  • 12. Terri Windling
  • 13. Peter Crowther
  • 14. Teresa Nielsen Hayden
  • 15. Stanley Schmidt
  • 16. Robert Silverberg
  • 17. Stephen Jones
  • 18. Shawna McCarthy
  • 19. Beth Meacham
  • 20. Martin H. Greenberg
  • 21. Toni Weisskopf
  • 22. Ginjer Buchanan
  • 23. Sharyn November
  • 24. William K. Schafer
  • 25. Betsy Wollheim
  • 26. Andy Cox
  • 27. Susan Marie Groppi
  • 28. Deborah Layne & Jay Lake
  • 29. Juliet Ulman
  • 30. Betsy Mitchell
Fantasy román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

nominace

  • 2. Brave New Words: The Oxford Dictionary of Science Fiction, Jeff Prucher, ed. (Oxford University Press)
  • 3. The Country You Have Never Seen, Joanna Russ (Liverpool University Press)
  • 4. Gateways to Forever: The Story of the Science-Fiction Magazines from 1970 to 1980, Mike Ashley (Liverpool University Press)
  • 5. Shadows of the New Sun: Wolfe on Writing/Writers on Wolfe, Peter Wright (Liverpool University Press)
  • 6. Sides, Peter Straub (Cemetery Dance)
  • 7. Icons of Horror and the Supernatural: An Encyclopedia of Our Worst Nightmares, S. T. Joshi, ed. (Greenwood)
  • 8. Anne McCaffrey: A Life with Dragons, Robin Roberts (University Press of Mississippi)
  • 9. Science Fact and Science Fiction: An Encyclopedia, Brian Stableford (Routledge 2006)
  • 10. Hugo Gernsback and the Century of Science Fiction, Gary Westfahl (McFarland)
  • 11. The Cultural Influences of William Gibson, the "Father" of Cyberpunk Science Fiction, Carl B. Yoke & Carol L. Robinson, eds. (The Edwin Mellen Press)
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Shaun Tan
  • The Arrival, Shaun Tan (Lothian 2006; Scholastic)

nominace

  • 2. Spectrum 14: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner, eds. (Underwood)
  • 3. Emshwiller: Infinity x Two, Luis Ortiz, ed. (Nonstop Press)
  • 4. Dreamscape: The Best of Imaginary Realism, Claus Brusen & Marcel Salome, eds. (SalBru)
  • 5. Mervyn Peake: The Man and His Art, compiled by Sebastian Peake & Alison Eldred, edited by G. Peter Winnington (Peter Owen)
  • 6. Fantasy Art Now: The Very Best in Contemporary Fantasy Art & Illustration, Martin McKenna, ed. (Collins Design)
  • 7. Beowulf: A Tale of Blood, Heat, and Ashes, retold by Nicky Raven, illustrated by John Howe (Candlewick)
  • 8. Worlds of Amano, Yoshitaka Amano (DH Press)
  • 9. The Adventuress, Audrey Niffenegger (Abrams)
  • 10. Women: Motifs and Variations, Rafal Olbinski (Hudson Hill Press)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

  • Le Guin, Ursula K. - Sily   89% / 9
  • Stephen Michael Baxter
  • Westerfeld, Scott - Kompars   45% / 2
  • Holly Black
  • Nnedi Okorafor
  • Rowling, Joanne Kathleen - Harry Potter a relikvie smrti   85% / 431
  • Shannon Hale
  • Frances Hardinge
  • 2. Powers, Ursula K. Le Guin (Harcourt; Gollancz)
  • 3. The H-Bomb Girl, Stephen Baxter (Faber & Faber)
  • 4. Extras, Scott Westerfeld (Simon Pulse; Simon & Schuster UK)
  • 5. Magic's Child, Justine Larbalestier (Razorbill)
  • 6. Ironside, Holly Black (McEldery)
  • 7. The Shadow Speaker, Nnedi Okorafor-Mbachu (Houghton Mifflin)
  • 8. Skin Hunger, Kathleen Duey (Atheneum)
  • 9. Book of a Thousand Days, Shannon Hale (Bloomsbury USA)
  • 10. Verdigris Deep (UK title: Well Witched), Frances Hardinge (Macmillan UK; HarperCollins)
  • 11. The Dream Quake (UK title: Dreamquake), Elizabeth Knox (Faber Children's; Farrar, Straus and Giroux)
  • 12. Harry Potter and the Deathly Hallows, J. K. Rowling (Bloomsbury USA; Arthur A. Levine Books)
Novela

vítěz

  • Cory Doctorow
  • "After the Siege", Cory Doctorow (The Infinite Matrix Jan 2007)

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

  • 2. “The Merchant and the Alchemist's Gate”, Ted Chiang (F&SF Sep 2007)
  • 3. “Dark Integers”, Greg Egan (Asimov's Oct/Nov 2007)
  • 4. “We Never Talk About My Brother”, Peter S. Beagle (Orson Scott Card's Intergalactic Medicine Show Jun 2007)
  • 5. “Trunk and Disorderly”, Charles Stross (Asimov's Jan 2007)
  • 6. “Wikiworld”, Paul Di Filippo (Fast Forward 1: Future Fiction from the Cutting Edge)
  • 7. “The Cambist and Lord Iron: A Fairy Tale of Economics”, Daniel Abraham (Logorrhea)
  • 8. “Urdumheim”, Michael Swanwick (The Dog Said Bow-Wow)
  • 9. “Cryptic Coloration”, Elizabeth Bear (Jim Baen's Universe Jun 2007)
  • 10. “The Magic Animal”, Gene Wolfe (Wizards)
  • 11. “Kiosk”, Bruce Sterling (F&SF Jan 2007)
  • 12. “Glory”, Greg Egan (The New Space Opera)
  • 13. “Against the Current”, Robert Silverberg (F&SF Oct/Nov 2007)
  • 14. “Winter's Wife”, Elizabeth Hand (Wizards)
  • 15. “Light”, Kelly Link (Tin House Fall 2007)
  • 16. “Hellfire at Twilight”, Kage Baker (Gods and Pawns)
  • 17. “The Skysailor's Tale”, Michael Swanwick (The Dog Said Bow-Wow)
  • 18. “Finisterra”, David Moles (F&SF Dec 2007)
  • 19. “The Constable of Abal”, Kelly Link (The Coyote Road: Trickster Tales)
  • 20. “A Diorama of the Infernal Regions, or The Devil's Ninth Question”, Andy Duncan (Wizards)
  • 21. “The Surgeon's Tale”, Jeff VanderMeer & Cat Rambo (Subterranean Win 2007)
  • 22. “An Ocean is a Snowflake, Four Billion Miles Away”, John Barnes (Jim Baen's Universe Aug 2007)
  • 23. “The Bone Man”, Frederic S. Durbin (F&SF Dec 2007)
  • 24. “Holly and Iron”, Garth Nix (Wizards)
  • 25. “The Sky is Large and the Earth is Small”, Chris Roberson (Asimov's Jul 2007)
  • 26. “Dance of Shadows”, Fred Chappell (F&SF Mar 2007)
  • 27. “The Evolution of Trickster Stories Among the Dogs of North Park After the Change”, Kij Johnson (The Coyote Road: Trickster Tales)
  • 28. “The Forest”, Laird Barron (Inferno)
  • 29. “Safeguard”, Nancy Kress (Asimov's Jan 2007)
  • 30. “Wizard's Six”, Alex Irvine (F&SF Jun 2007)
  • 31. “Princess Lucinda and the Hound of the Moon”, Theodora Goss (Realms of Fantasy Jun 2007)
  • 32. “Crossing the Seven”, Jay Lake (Logorrhea)
Povídka

vítěz

  • Michael Swanwick
  • "A Small Room in Koboldtown", Michael Swanwick (Asimov's Apr/May 2007)

nominace

  • Nalo Hopkinson
  • Jeffrey Ford
  • Maureen F. McHugh
  • Mary Rickert
  • Ford, Jeffrey - Kouzlo mantichory   67% / 6
  • McDonald, Ian - Sandžív a roboti   76% / 26
  • William Browning Spencer
  • Marusek, David - Usámo, zavolej domů   70% / 10
  • Nancy Anne Kress
  • Theodora Goss
  • Paul Park
  • Greg van Eekhout
  • Jay Lake
  • Benjamin Rosenbaum
  • Theodora Goss
  • King, Stephen - Maturitní odpoledne   58% / 23
  • Bruce Sterling
  • Kathleen Ann Goonan
  • Bruce Sterling
  • Mary Rickert
  • Baker, Kage - Nepřemožitelný rubín   49% / 8
  • Terry Bisson
  • Ford, Jeffrey - Snící vítr   72% / 10
  • Kenneth MacLeod
  • Kress, Nancy Anne - Umění války   68% / 16
  • Andy Duncan
  • Stephen Michael Baxter
  • Bear, Elizabeth - Hranice odlivu   81% / 20
  • MacLeod, Kenneth - Kdo se bojí Wolfu 359?   48% / 13
  • Beagle, Peter S. - Tanec na Ladech   66% / 7
  • Jeff VanderMeer
  • McDonald, Ian - Verthandin prsten   62% / 19
  • Ellen Klages
  • Bear, Elizabeth - Orm Nádherný   67% / 27
  • Pat Cadigan
  • Robert Reed
  • Tim Pratt
  • Fowler, Karen Joy - Always   66% / 11
  • Jeffrey Ford
  • Peter S. Beagle
  • 2. “The Last and Only, or, Mr. Moscowitz Becomes French”, Peter S. Beagle (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 3. “Who's Afraid of Wolf 359?”, Ken MacLeod (The New Space Opera)
  • 4. “Tideline”, Elizabeth Bear (Asimov's Apr/May 2007)
  • 5. “Last Contact”, Stephen Baxter (The Solaris Book of New Science Fiction)
  • 6. “Unique Chicken Goes in Reverse”, Andy Duncan (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 7. “Art of War”, Nancy Kress (The New Space Opera)
  • 8. “Jesus Christ, Reanimator”, Ken MacLeod (Fast Forward 1: Future Fiction from the Cutting Edge)
  • 9. “The Dreaming Wind”, Jeffrey Ford (The Coyote Road: Trickster Tales)
  • 10. “Pirates of the Somali Coast”, Terry Bisson (Subterranean Oct 2007)
  • 11. “Barrens Dancing”, Peter S. Beagle (Wizards)
  • 12. “The Third Bear”, Jeff VanderMeer (Clarkesworld Magazine Apr 2007)
  • 13. “The Drowned Life”, Jeffrey Ford (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 14. “Always”, Karen Joy Fowler (Asimov's Apr/May 2007)
  • 15. “Artifice and Intelligence”, Tim Pratt (Strange Horizons 6 Aug 2007)
  • 16. “Magic with Thirteen-Year-Old Boys”, Robert Reed (F&SF Mar 2007)
  • 17. “Among Strangers”, Pat Cadigan (disLOCATIONS)
  • 18. “Orm the Beautiful”, Elizabeth Bear (Clarkesworld Magazine Jan 2007)
  • 19. “Mrs. Zeno's Paradox”, Ellen Klages (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 20. “Verthandi's Ring”, Ian McDonald (The New Space Opera)
  • 21. “The Ruby Incomparable”, Kage Baker (Wizards)
  • 22. “Memoir of a Deer Woman”, M. Rickert (F&SF Mar 2007)
  • 23. “Osama Phone Home”, David Marusek (MIT Technology Review Mar/Apr 2007)
  • 24. “Stone and the Librarian”, William Browning Spencer (F&SF Feb 2007)
  • 25. “Sanjeev and Robotwallah”, Ian McDonald (Fast Forward 1: Future Fiction from the Cutting Edge)
  • 26. “The Manticore Spell”, Jeffrey Ford (Wizards)
  • 27. “Holiday”, M. Rickert (Subterranean Oct 2007)
  • 28. (tie): “The Lost Boy: A Reporter at Large”, Maureen F. McHugh (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 28. (tie): “Under the Bottom of the Lake”, Jeffrey Ford (Subterranean Oct 2007)
  • 30. “Three Days of Rain”, Holly Phillips (Asimov's Jun 2007)
  • 31. “Soul Case”, Nalo Hopkinson (Foundation Sum 2007)
  • 32. “By Fools Like Me”, Nancy Kress (Asimov's Sep 2007)
  • 33. “Singing of Mount Abora”, Theodora Goss (Logorrhea)
  • 34. “Fragrant Goddess”, Paul Park (F&SF Oct/Nov 2007)
  • 35. “The Lustration”, Bruce Sterling (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 36. “Electric Rains”, Kathleen Ann Goonan (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 37. “A Plain Tale from Our Hills”, Bruce Sterling (Subterranean Oct 2007)
  • 38. “Graduation Afternoon”, Stephen King (Postscripts Spr 2007)
  • 39. “Clockmaker's Requiem”, Barth Anderson (Clarkesworld Magazine Mar 2007)
  • 40. “Catherine and the Satyr”, Theodora Goss (Strange Horizons Oct 2007)
  • 41. “Molly and the Red Hat”, Benjamin Rosenbaum (Interzone #212 Sep/Oct 2007)
  • 42. “C-Rock City”, Jay Lake & Greg Van Eekhout (The Solaris Book of New Science Fiction)
Románová prvotina

vítěz

nominace

Sbírka

vítěz

  • Connie Willis
  • The Winds of Marble Arch and Other Stories, Connie Willis (Subterranean)

nominace

  • Bruce McAllister
  • Sheila Finch
  • Laird Barron
  • Ian R. MacLeod
  • David Marusek
  • Tim Pratt
  • Theodore Sturgeon
  • Ellen Klages
  • Lucius Shepard
  • Sterling, Bruce - Vidím to jinak   88% / 27
  • Kage Baker
  • Elizabeth Bear
  • Howard Waldrop
  • Michael Swanwick
  • Cory Doctorow
  • Jack Vance
  • Terry Dowling
  • 2. The Jack Vance Treasury, Jack Vance (Subterranean)
  • 3. Overclocked, Cory Doctorow (Thunder's Mouth)
  • 4. The Dog Said Bow-Wow, Michael Swanwick (Tachyon)
  • 5. Things Will Never Be the Same: Selected Short Fiction 1980-2005, Howard Waldrop (Old Earth)
  • 6. New Amsterdam, Elizabeth Bear (Subterranean)
  • 7. Gods and Pawns, Kage Baker (Tor)
  • 8. Ascendancies: The Best of Bruce Sterling, Bruce Sterling (Subterranean)
  • 9. Dagger Key and Other Stories, Lucius Shepard (PS Publishing)
  • 10. Portable Childhoods, Ellen Klages (Tachyon)
  • 11. The Nail and the Oracle: The Complete Stories of Theodore Sturgeon, Volume XI, Theodore Sturgeon (North Atlantic)
  • 12. Hart & Boot & Other Stories, Tim Pratt (Night Shade Books)
  • 13. Getting to Know You, David Marusek (Subterranean)
  • 14. Past Magic, Ian R. MacLeod (PS Publishing)
  • 15. The Imago Sequence and Other Stories, Laird Barron (Night Shade Books)
  • 16. The Fate of Mice, Susan Palwick (Tachyon)
  • 17. Dangerous Space, Kelley Eskridge (Aqueduct)
  • 18. The Guild of Xenolinguists, Sheila Finch (Golden Gryphon)
  • 19. The Girl Who Loved Animals and Other Stories, Bruce McAllister (Golden Gryphon)
  • 20. Rynemonn, Terry Dowling (coeur de lion)
Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel/IMPRINT

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Subterranean Press
  • 3. Night Shade Books
  • 4. Baen
  • 5. Bantam Spectra
  • 6. Ace
  • 7. DAW
  • 8. Del Rey
  • 9. Gollancz
  • 10. Pyr
  • 11. PS Publishing
  • 12. Small Beer Press
  • 13. Golden Gryphon
  • 14. Tachyon
  • 15. Eos
  • 16. Roc
  • 17. Orbit
  • 18. NESFA Press
  • 19. Firebird
  • 20. St. Martin's
  • 21. MonkeyBrain
  • 22. SF Book Club
  • 23. Arkham House
  • 24. Meisha Merlin
  • 25. Prime
  • 26. Luna
  • 27. Wheatland
Výtvarník

vítěz

  • Charles Vess

nominace

  • Shaun Tan
  • Clive Barker
  • 2. Michael Whelan
  • 3. Shaun Tan
  • 4. John Picacio
  • 5. Stephan Martiniere
  • 6. Bob Eggleton
  • 7. Dave McKean
  • 8. Donato Giancola
  • 9. John Jude Palencar
  • 10. Kinuko Y. Craft
  • 11. Jim Burns
  • 12. Thomas Canty
  • 13. Yoshitaka Amano
  • 14. J. K. Potter
  • 15. Frank Wu
  • 16. Leo & Diane Dillon
  • 17. Frank Frazetta
  • 18. Clive Barker
  • 19. Boris Vallejo
  • 20. Vincent Di Fate
  • 21. Tom Kidd
  • 22. Michael Kaluta
  • 23. Paul Kidby
  • 24. David Cherry
  • 25. Don Maitz
  • 26. Luis Royo
  • 27. Brom
  • 28. Les Edwards
  • 29. Julie Bell
  • 30. Stephen Youll


WebArchiv - archiv českého webu