ocenění » Locus » 2010

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2011předchozí rok - 2009

2010

ročník: 40

Antologie

vítěz

nominace

  • Terri Windling
  • Jack Dann
  • Gardner Raymond Dozois
  • David G. Hartwell
  • Peter Straub
  • Jay Lake
  • David G. Hartwell
  • Peter Crowther
  • Ellen Sue Datlow
  • Bradford Morrow
  • Ellen Sue Datlow
  • Jeff VanderMeer
  • Gardner Raymond Dozois
  • George R. R. Martin
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Ellen Sue Datlow
  • James Patrick Kelly
  • John Kessel
  • Jonathan Strahan
  • Ann VanderMeer
  • Brian Evenson
  • 2. The Year's Best Science Fiction: Twenty-Sixth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. Songs of the Dying Earth: Stories in Honor of Jack Vance, George R. R. Martin & Gardner Dozois, eds. (Subterranean)
  • 4. Eclipse Three, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 5. Lovecraft Unbound, Ellen Datlow, ed. (Dark Horse)
  • 6. Poe, Ellen Datlow, ed. (Solaris)
  • 7. The Improbable Adventures of Sherlock Holmes, John Joseph Adams, ed. (Night Shade)
  • 8. The Secret History of Science Fiction, James Patrick Kelly & John Kessel, eds. (Tachyon)
  • 9. The Very Best of Fantasy & Science Fiction: Sixtieth Anniversary Anthology, Gordon Van Gelder, ed. (Tachyon)
  • 10. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Three, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 11. Firebirds Soaring, Sharyn November, ed. (Firebird)
  • 12. Best American Fantasy, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds. (Prime)
  • 13. Troll's Eye View, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)
  • 14. (tie): The Dragon Book, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (Ace; Andersen Press)
  • 14. (tie): The Solaris Book of New Science Fiction, Volume Three, George Mann, ed. (Solaris)
  • 16. Year's Best SF 14, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 17. American Fantastic Tales: Terror and the Uncanny: From Poe to the Pulps/From the 1940s to Now, Peter Straub, ed. (Library of America)
  • 18. Other Earths, Nick Gevers & Jay Lake, eds. (DAW)
  • 19. Year's Best Fantasy 9, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Tor.com)
  • 20. Federations, John Joseph Adams, ed. (Prime)
  • 21. Postscripts #20/21: Edison's Frankenstein, Peter Crowther, ed. (PS)
  • 22. The Best Horror of the Year: Volume One, Ellen Datlow, ed. (Night Shade)
  • 23. X6, Keith Stevenson, ed. (coeur de lion)
  • 24. The Year's Best Science Fiction & Fantasy: 2009 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 25. Conjunctions 52: Betwixt the Between: Impossible Realism, Bradford Morrow & Brian Evenson, eds. (Bard College)
  • 26. Unplugged: The Web's Best Sci-Fi & Fantasy: 2008 Download, Rich Horton, ed. (Wyrm)
Časopis

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Tor.com
  • 4. Clarkesworld Magazine
  • 5. Analog
  • 6. Strange Horizons
  • 7. Subterranean
  • 8. Realms of Fantasy
  • 9. Interzone
  • 10. Weird Tales
  • 11. The New York Review of Science Fiction
  • 12. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 13. SF Site
  • 14. Fantasy Magazine
  • 15. Ansible
  • 16. Postscripts
  • 17. Cemetery Dance
  • 18. Jim Baen's Universe
  • 19. Electric Velocipede
  • 20. Black Gate
  • 21. SFRevu
Editor

vítěz

nominace

  • 2. Gardner Dozois
  • 3. Jonathan Strahan
  • 4. Gordon Van Gelder
  • 5. David G. Hartwell
  • 6. Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer
  • 7. Lou Anders
  • 8. John Joseph Adams
  • 9. Peter Crowther
  • 10. Patrick Nielsen Hayden
  • 11. Sheila Williams
  • 12. Gavin Grant & Kelly Link
  • 13. Terri Windling
  • 14. Sharyn November
  • 15. Beth Meacham
  • 16. William Schafer
  • 17. Stanley Schmidt
  • 18. Shawna McCarthy
  • 19. Juliet Ulman
  • 20. Ginjer Buchanan
  • 21. Teresa Nielsen Hayden
  • 22. Martin H. Greenberg
  • 23. Betsy Wollheim
  • 24. Betsy Mitchell
  • 25. Andy Cox
  • 26. Stephen Jones
Fantasy román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii/Kniha výtvarného umění

vítěz

nominace

  • Jack Vance
  • Michael Swanwick
  • David Rowland Langford
  • Adam Roberts
  • Gwyneth Ann Jones
  • James Gurney
  • George Beahm
  • 2. Spectrum 16: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner (Underwood)
  • 3. Drawing Down the Moon: The Art of Charles Vess, Charles Vess (Dark Horse)
  • 4. Powers: Secret Histories, John Berlyne (PS)
  • 5. This Is Me, Jack Vance! (Or, More Properly, This Is "I"), Jack Vance (Subterranean)
  • 6. Gahan Wilson: 50 Years of Playboy Cartoons, Mike Beahr (Fantagraphics)
  • 7. Hope-In-the-Mist: The Extraordinary Career and Mysterious Life of Hope Mirrlees, Michael Swanwick (Temporary Culture)
  • 8. Canary Fever: Reviews, John Clute (Beccon)
  • 9. From the Pen of Paul: The Fantastic Images of Frank R. Paul, Stephen D. Korshak, ed. (Shasta-Phoenix)
  • 10. Starcombing, David Langford (Cosmos)
  • 11. The Little Sisters of Eluria, Stephen King, illustrated by Michael Whelan (Donald M. Grant)
  • 12. Knowing Darkess: Artists Inspired by Stephen King, George Beahm (Centipede Press)
  • 13. The Inter-Galactic Playground: A Critical Study of Children's and Teens' Science Fiction, Farah Mendlesohn (McFarland)
  • 14. The Routledge Companion to Science Fiction, Mark Bould, Andrew M. Butler, Adam Roberts & Sherryl Vint, eds. (Routledge)
  • 15. Imagination/Space: Essays and Talks on Fiction, Feminism, Technology and Politics, Gwyneth Jones (Aqueduct)
  • 16. Sci-Fi Art, A Graphic History, Steve Holland (Ilex; Collins Design)
  • 17. Boilerplate: History's Mechanical Marvel, Paul Guinan & Anina Bennett (Abrams Image)
  • 18. Imaginative Realism: How to Paint What Doesn't Exist, James Gurney (Andrews McNeel)
  • 19. Science Fiction and Fantasy Artists of the Twentieth Century, Jane Frank (McFarland)
  • 20. Imaginaire II: Magic Realism 2010, Claus Brusen, ed. (Fantasmus)
  • 21. Alice in Wonderland, Rodney Matthews (Templar)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

  • Kage Baker
  • Collins, Suzanne - Vražedná pomsta   78% / 97
  • Libba Bray
  • Jonathan Stroud
  • Ness, Patrick - Temný ráj   85% / 12
  • Frances Hardinge
  • 2. The Hotel Under the Sand, Kage Baker (Tachyon)
  • 3. Liar, Justine Larbalestier (Bloomsbury; Allen & Unwin Australia)
  • 4. Catching Fire, Suzanne Collins (Scholastic; Scholastic UK)
  • 5. Going Bovine, Libba Bray (Delacorte)
  • 6. Heroes of the Valley, Jonathan Stroud (Hyperion; Doubleday UK)
  • 7. The Ask and the Answer, Patrick Ness (Walker UK; Candlewick)
  • 8. Sacred Scars, Kathleen Duey (Atheneum)
  • 9. Gullstruck Island (US title: The Lost Conspiracy), Frances Hardinge (Macmillan UK; Harper)
Novela

vítěz

  • Kage Baker
  • The Women of Nell Gwynne's, Kage Baker (Subterranean)

nominace

Noveleta

vítěz

  • Peter S. Beagle
  • "By Moonlight", Peter S. Beagle (We Never Talk About My Brother)

nominace

Povídka

vítěz

nominace

  • Kij Johnson
  • Goss, Theodora - Dětská císařovna Marsu   66% / 28
  • Genge, Sara - Když ženy bojují   60% / 21
  • Holly Black
  • Holly Black
  • Margo Lanagan
  • Steven C. Gould
  • Delia Sherman
  • Ellen Kushner
  • Roberson, Chris - Edisonův Frankenstein   77% / 12
  • Ellen Klages
  • John Kessel
  • Jo Walton
  • Bruce Sterling
  • McHugh, Maureen F. - Zbytečnosti   69% / 27
  • Fowler, Karen Joy - Bar Pelikán   80% / 22
  • Kelly, James Patrick - Ponor   56% / 9
  • Robert Reed
  • Gene Wolfe
  • Cat Rambo
  • Kelly Link
  • Geoff Ryman
  • Catherynne M. Valente
  • Jo Walton
  • Rudy Rucker
  • Barron, Laird - Strappado   64% / 9
  • 2. “Spar”, Kij Johnson (Clarkesworld Magazine Jul 2009)
  • 3. “Useless Things”, Maureen F. McHugh (Eclipse Three)
  • 4. “The Pelican Bar”, Karen Joy Fowler (Eclipse Three)
  • 5. “Going Deep”, James Patrick Kelly (Asimov's Jun 2009)
  • 6. “Before My Last Breath”, Robert Reed (Asimov's Oct/Nov 2009)
  • 7. “Donovan Sent Us”, Gene Wolfe (Other Earths)
  • 8. “Narrative of a Beast's Life”, Cat Rambo (Realms of Fantasy Dec 2009)
  • 9. “The Cinderella Game”, Kelly Link (Troll's Eye View)
  • 10. “Blocked”, Geoff Ryman (F&SF Oct/Nov 2009)
  • 11. “The Radiant Car Thy Sparrows Drew”, Catherynne M. Valente (Clarkesworld Magazine Aug 2009)
  • 12. “A Delicate Architecture”, Catherynne M. Valente (Troll's Eye View)
  • 13. “Three Twilight Tales”, Jo Walton (Firebirds Soaring)
  • 14. “Colliding Branes”, Rudy Rucker & Bruce Sterling (Asimov's Feb 2009)
  • 15. “Escape to Other Worlds with Science Fiction”, Jo Walton (Tor.com 6 Feb 2009)
  • 16. “The Motorman's Coat”, John Kessel (F&SF Jun/Jul 2009)
  • 17. “Child-Empress of Mars”, Theodora Goss (Interfictions 2: An Anthology of Interstitial Writing)
  • 18. (tie): “As Women Fight”, Sara Genge (Asimov's Dec 2009)
  • 18. (tie): “The Boy Who Cried Wolf”, Holly Black (Troll's Eye View)
  • 20. “The Coldest Girl in Coldtown”, Holly Black (The Eternal Kiss)
  • 21. “Ferryman”, Margo Lanagan (Firebirds Soaring)
  • 22. “Strappado”, Laird Barron (Poe)
  • 23. “A Story, With Beans”, Steven Gould (Analog May 2009)
  • 24. “Wizard's Apprentice”, Delia Sherman (Troll's Eye View)
  • 25. “Dulce Domum”, Ellen Kushner (Eclipse Three)
  • 26. “Edison's Frankenstein”, Chris Roberson (Postscripts 20/21)
  • 27. “Singing on a Star”, Ellen Klages (Firebirds Soaring)
Románová prvotina

vítěz

nominace

Sbírka

vítěz

  • Gene Wolfe
  • The Best of Gene Wolfe (The Very Best of Gene Wolfe), Gene Wolfe (Tor; PS)

nominace

  • Jack Skillingstead
  • Gwyneth Ann Jones
  • Lucius Shepard
  • Vandana Singh
  • Tobias S. Buckell
  • Jack McDevitt
  • Jack Vance
  • Michael John Moorcock
  • Robert Silverberg
  • Caitlín R. Kiernan
  • Greg Egan
  • Theodore Sturgeon
  • Poul William Anderson
  • Peter S. Beagle
  • Charles Stross
  • Ian McDonald
  • Roger Zelazny
  • Brian Evenson
  • 2. The Collected Stories of Roger Zelazny: Volumes 1-6, Roger Zelazny (NESFA)
  • 3. Cyberabad Days, Ian McDonald (Pyr)
  • 4. Wireless, Charles Stross (Ace; Orbit UK)
  • 5. We Never Talk About My Brother, Peter S. Beagle (Tachyon)
  • 6. The Collected Short Works of Poul Anderson: Volumes 1 & 2, Poul Anderson (NESFA)
  • 7. Slow Sculpture: The Complete Stories of Theodore Sturgeon: Volume XII, Theodore Sturgeon (North Atlantic)
  • 8. Oceanic, Greg Egan (Gollancz)
  • 9. A Is for Alien, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • 10. Trips: The Collected Stories, Volume Four, Robert Silverberg (Subterranean)
  • 11. The Best of Michael Moorcock, Michael Moorcock (Tachyon)
  • 12. Wild Thyme, Green Magic, Jack Vance (Subterranean)
  • 13. Cryptic: The Best Short Fiction of Jack McDevitt, Jack McDevitt (Subterranean)
  • 14. Tides from the New Worlds, Tobias S. Buckell (Wyrm)
  • 15. The Woman Who Thought She Was a Planet and Other Stories, Vandana Singh (Zubaan)
  • 16. Viator Plus, Lucius Shepard (PS)
  • 17. A Book of Endings, Deborah Biancotti (Twelfth Planet Press)
  • 18. Northwest Passages, Barbara Roden (Prime)
  • 19. Grazing the Long Acre, Gwyneth Jones (PW)
  • 20. Are You There and Other Stories, Jack Skillingstead (Golden Gryphon)
  • 21. Everland and Other Stories, Paul Witcover (PS)
  • 22. Fugue State, Brian Evenson (Coffee House Press)
Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel/IMPRINT

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Subterranean Press
  • 3. Night Shade Books
  • 4. Baen
  • 5. Pyr
  • 6. NESFA Press
  • 7. DAW
  • 8. PS Publishing
  • 9. Ace
  • 10. Del Rey
  • 11. Orbit
  • 12. Small Beer Press
  • 13. Gollancz
  • 14. Tachyon
  • 15. Golden Gryphon
  • 16. Roc
  • 17. St. Martin's
  • 18. Eos
  • 19. Spectra
  • 20. Arkham House
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • Shaun Tan
  • 2. John Picacio
  • 3. Shaun Tan
  • 4. Charles Vess
  • 5. Stephan Martiniere
  • 6. Bob Eggleton
  • 7. Donato Giancola
  • 8. John Jude Palencar
  • 9. Phil Foglio
  • 10. Kinuko Y. Craft
  • 11. Dave McKean
  • 12. Leo & Diane Dillon
  • 13. Frank Frazetta
  • 14. J. K. Potter
  • 15. Jim Burns
  • 16. Don Maitz
  • 17. Michael Kaluta
  • 18. Daniel Dos Santos
  • 19. Vincent Di Fate
  • 20. Thomas Canty
  • 21. Yoshitaka Amano
  • 22. Julie Bell
  • 23. Frank Wu
  • 24. Brom


WebArchiv - archiv českého webu