ocenění » Locus » 2011

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2012předchozí rok - 2010

2011

ročník: 41

Ceny byly uděleny 25. června 2011 v Seattlu. Ceny byly uděleny za rok 2010.

Antologie

vítěz

nominace

  • Gardner Raymond Dozois
  • Terry Carr
  • 2. The Year's Best Science Fiction: Twenty-Seventh Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. Swords & Dark Magic, Jonathan Strahan & Lou Anders, eds. (HarperCollins)
  • 4. Zombies vs Unicorns, Holly Black & Justine Larbalestier, eds. (McElderry)
  • 5. The Beastly Bride, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)
  • 6. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 7. Godlike Machines, Jonathan Strahan, ed. (SFBC)
  • 8. The Way of the Wizard, John Joseph Adams, ed. (Prime)
  • 9. Year's Best SF 15, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Eos)
  • 10. The Wesleyan Anthology of Science Fiction, Arthur B. Evans, et al., eds (Wesleyan University)
  • 11. Is Anybody Out There?, Nick Gevers & Marty Halpern, eds. (DAW)
  • 12. Darkness: Two Decades of Modern Horror, Ellen Datlow, ed. (Tachyon)
  • 13. Black Wings: New Tales of Lovecraftian Horror, S. T. Joshi, ed. (PS)
  • 14. The Year's Best Science Fiction & Fantasy: 2010 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 15. Sympathy for the Devil, Tim Pratt, ed. (Night Shade)
  • 16. Wings of Fire, Jonathan Strahan & Marianne S. Jablon, ed. (Night Shade)
  • 17. Sprawl, Alisa Krasnostein, eds (Twelfth Planet Press)
  • 18. The Mammoth Book of Best New Horror: 21, Stephen Jones, ed. (Robinson; Running Press)
  • 19. The Best of Talebones, Patrick Swenson, ed. (Fairwood)
Časopis

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Tor.com
  • 4. Analog
  • 5. Subterranean
  • 6. Clarkesworld Magazine
  • 7. Strange Horizons
  • 8. Interzone
  • 9. Lightspeed
  • 10. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 11. Realms of Fantasy
  • 12. Fantasy Magazine
  • 13. Weird Tales
  • 14. The New York Review of Science Fiction
  • 15. SF Site
  • 16. Ansible
  • 17. Black Gate
  • 18. Apex
  • 19. Jim Baen's Universe
  • 20. Cemetery Dance
  • 21. Postscripts
  • 22. Electric Velocipede
Editor

vítěz

nominace

  • Jonathan Strahan
  • Gardner Raymond Dozois
  • David G. Hartwell
  • 2. Jonathan Strahan
  • 3. Gardner Dozois
  • 4. David G. Hartwell
  • 5. Gordon Van Gelder
  • 6. Lou Anders
  • 7. Sheila Williams
  • 8. Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer
  • 9. John Joseph Adams
  • 10. William Schafer
  • 11. Terri Windling
  • 12. Stanley Schmidt
  • 13. Patrick Nielsen Hayden
  • 14. Toni Weisskopf
  • 15. Sharyn November
  • 16. Shawna McCarthy
  • 17. Betsy Wollheim
  • 18. Gavin Grant & Kelly Link
  • 19. Peter Crowther
  • 20. Martin H. Greenberg
  • 21. Betsy Mitchell
  • 22. Ginjer Buchanan
  • 23. Stephen Jones
  • 24. Beth Meacham
  • 25. Teresa Nielsen Hayden
Fantasy román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Robert A. Heinlein: In Dialogue with His Century: Volume 1: 1907-1948: Learning Curve, William H. Patterson, Jr. (Tor)

nominace

  • 2. 80! Memories & Reflections on Ursula K. Le Guin, Karen Joy Fowler & Debbie Notkin, eds. (Aqueduct)
  • 3. CM Kornbluth: The Life and Works of a Science Fiction Visionary, Mark Rich (McFarland)
  • 4. Conversations with Octavia Butler, Consuela Francis (University Press of Mississippi)
  • 5. Bearings: Reviews 1997-2001, Gary K. Wolfe (Beccon)
  • 6. British Science Fiction & Fantasy: Twenty Years, Two Surveys, Paul Kincaid & Niall Harrison, eds. (Odd Two Out)
  • 7. Anthopology 101: Reflections, Inspections and Dissections of SF Anthologies, Bud Webster (Merry Blacksmith)
  • 8. Into the Media Web, Michael Moorcock (Savoy)
  • 9. The Animal Fable in Science Fiction and Fantasy, Bruce Shaw (McFarland)
  • 10. Science Fiction, Imperialism, and the Third World: Essays on Postcolonial Literature and Film, Ericka Hoagland & Reema Sarwal, eds. (McFarland)
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Spectrum 17, Cathy Fenner & Arnie Fenner, eds. (Underwood)

nominace

  • Neil Gaiman
  • Shaun Tan
  • 2. Instructions, Charles Vess & Neil Gaiman (Harper)
  • 3. The Bird King and Other Sketches, Shaun Tan (Windy Hollow)
  • 4. Middle-Earth: Visions of a Modern Myth, Donato Giancola (Underwood)
  • 5. Dragon's Domain, Bob Eggleton (Impact)
  • 6. Otherworlds, Tom Kidd (Impact)
  • 7. Star Wars Art: Visions, Anonymous, ed. (Abrams)
  • 8. Outermost, Jack Gaughan, edited by Luis Ortiz (Non Stop)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Rajaniemi, Hannu - Kvantový zloděj   79% / 34
  • Mary Robinette Kowal
  • Lavie Tidhar
  • Terry Dowling
  • Charles Yu
  • 2. How to Live Safely in a Science Fictional Universe, Charles Yu (Pantheon)
  • 3. The Quantum Thief, Hannu Rajaniemi (Gollancz; Tor 2011)
  • 4. Shades of Milk and Honey, Mary Robinette Kowal (Tor)
  • 5. The Loving Dead, Amelia Beamer (Night Shade)
  • 6. The Bookman, Lavie Tidhar (Angry Robot)
  • 7. The Native Star, M. K. Hobson (Spectra)
  • 8. A Book of Tongues, Gemma Files (ChiZine)
  • 9. Redemption in Indigo, Karen Lord (Small Beer)
  • 10. Clowns at Midnight, Terry Dowling (PS)
  • 11. The Dream of Perpetual Motion, Dexter Palmer (St. Martin's)
  • 12. The Replacement, Brenna Yovanoff (Razorbill)
  • 13. Meeks, Julia Holmes (Small Beer)
  • 14. The Last Page, Anthony Huso (Tor)
  • 15. Noise, Darin Bradley (Spectra)
Sbírka

vítěz

nominace

  • 2. Mirror Kingdoms: The Best of Peter S. Beagle, Peter S. Beagle (Subterranean)
  • 3. The Best of Kim Stanley Robinson, Kim Stanley Robinson (Night Shade)
  • 4. The Collected Stories of Roger Zelazny: Volume Five: Nine Black Doves, Roger Zelazny (NESFA)
  • 5. What I Didn't See and Other Stories, Karen Joy Fowler (Small Beer)
  • 6. The Collected Stories of Roger Zelazny: Volume Six: The Road to Amber, Roger Zelazny (NESFA)
  • 7. The Best of Larry Niven, Larry Niven (Subterranean)
  • 8. Deep Navigation, Alastair Reynolds (NESFA)
  • 9. The Collected Short Works of Poul Anderson, Volume 3: The Saturn Game, Poul Anderson (NESFA)
  • 10. The Green Leopard Plague and Other Stories, Walter Jon Williams (Night Shade)
  • 11. Leviathan Wept and Other Stories, Daniel Abraham (Subterranean)
  • 12. The Poison Eaters and Other Stories, Holly Black (Big Mouth House)
  • 13. The Ammonite Violin & Others, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • 14. The Third Bear, Jeff VanderMeer (Tachyon)
  • 15. Mysteries of the Diogenes Club, Kim Newman (MonkeyBrain)
  • 16. Case and the Dreamer: The Complete Stories of Theodore Sturgeon: Volume XIII, Theodore Sturgeon (North Atlantic)
  • 17. Journeys, Ian R. MacLeod (Subterranean)
  • 18. Occultation, Laird Barron (Night Shade)
  • 19. Hard-Luck Diggings: The Early Jack Vance, Jack Vance (Subterranean)
  • 20. Recovering Apollo 8 and Other Stories, Kristine Kathryn Rusch (Golden Gryphon)
  • 21. Holiday, M. Rickert (Golden Gryphon)
  • 22. The Sky That Wraps, Jay Lake (Subterranean)
  • 23. Diana Comet and Other Improbable Stories, Sandra McDonald (Lethe)
  • 24. The Juniper Tree and Other Blue Rose Stories, Peter Straub (Subterranean)
  • 25. Amberjack: Tales of Fear and Wonder, Terry Dowling (Subterranean)
  • 26. On the Banks of the River of Heaven, Richard Parks (Prime)
Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel/IMPRINT

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Subterranean Press
  • 3. Night Shade Books
  • 4. Baen
  • 5. Orbit
  • 6. Pyr
  • 7. DAW
  • 8. Ace
  • 9. NESFA Press
  • 10. Del Rey
  • 11. Gollancz
  • 12. Angry Robot
  • 13. PS Publishing
  • 14. Small Beer Press
  • 15. Tachyon
  • 16. Roc
  • 17. Spectra
  • 18. Harper Voyager
  • 19. St. Martin's
  • 20. Golden Gryphon
  • 21. Aqueduct Press
  • 22. Eos
Výtvarník

vítěz

nominace

  • 2. Michael Whelan
  • 3. John Picacio
  • 4. Donato Giancola
  • 5. Bob Eggleton
  • 6. Charles Vess
  • 7. Stephan Martiniere
  • 8. Kinuko Y. Craft
  • 9. Frank Frazetta
  • 10. Phil Foglio
  • 11. Leo & Diane Dillon
  • 12. John Jude Palencar
  • 13. Thomas Canty
  • 14. Julie Bell
  • 15. Daniel Dos Santos
  • 16. Dave McKean
  • 17. Vincent Di Fate
  • 18. J. K. Potter
  • 19. Michael Kaluta
  • 20. Tom Kidd
  • 21. Boris Vallejo
  • 22. Frank Wu
  • 23. Chris McGrath
  • 24. Yoshitaka Amano


WebArchiv - archiv českého webu