ocenění » Locus » 2015

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2016předchozí rok - 2014

2015

ročník: 45

Ceny byly uděleny 27. června 2015 v Seattlu. Ceny byly uděleny za rok 2014.

Antologie

vítěz

nominace

  • Ann VanderMeer
  • Ellen Sue Datlow
  • Laird Barron
  • Ellen Sue Datlow
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Jeff VanderMeer
  • Ian Whates
  • 2. The Time Traveler's Almanac, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds..
  • 3. Reach For Infinity, Jonathan Strahan, ed..
  • 4. Long Hidden: Speculative Fiction from the Margins of History, Rose Fox & Daniel José Older, eds..
  • 5. The Year's Best Science Fiction: Thirty-first Annual Collection, Gardner Dozois, ed..
  • 6. Monstrous Affections, Kelly Link & Gavin Grant, eds..
  • 7. Upgraded, Neil Clarke, ed..
  • 8. Kaleidoscope : Diverse YA Science Fiction and Fantasy Stories, Alisa Krasnostein & Julia Rios, eds..
  • 9. Fearful Symmetries, Ellen Datlow, ed..
  • 10. The Best Science Fiction & Fantasy of the Year Volume Eight, Jonathan Strahan, ed..
  • 11. Lovecraft's Monsters, Ellen Datlow, ed..
  • 12. Hieroglyph: Stories & Visions for a Better Future, Ed Finn & Kathryn Cramer, eds..
  • 13. The Mammoth Book of SF Stories by Women, Alex Dally MacFarlane, ed..
  • 14. Solaris Rising 3, Ian Whates, ed..
  • 15. Fearsome Magics: The New Solaris Book of Fantasy, Jonathan Strahan, ed..
  • 16. The Book of Silverberg: Stories in Honor of Robert Silverberg, Gardner Dozois & William Schafer, eds..
  • 17. Nightmare Carnival, Ellen Datlow, ed..
  • 18. The Very Best of Fantasy & Science Fiction, Vol 2, Gordon Van Gelder, ed..
  • 19. The Year's Best Dark Fantasy & Horror: 2014, Paula Guran, ed..
  • 20. Year's Best Weird Fiction, Vol. I, Laird Barron & Michael Kelly, eds..
  • 21. Year's Best Science Fiction & Fantasy, 2014 Edition, Rich Horton, ed..
  • 22. The Best Horror of the Year, Volume Six, Ellen Datlow, ed.
Časopis

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • 2. Asimov's Science Fiction.
  • 3. Clarkesworld Magazine, Neil Clarke, ed..
  • 4. Fantasy & Science Fiction.
  • 5. Lightspeed Magazine, John Joseph Adams, Stefan Rudnicki, Rich Horton, Wendy N. Wagner & Christie Yant, eds..
  • 6. Subterranean.
  • 7. Strange Horizons, Niall Harrison, ed..
  • 8. Analog.
  • 9. Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews, ed..
  • 10. SF Signal, John DeNardo (ed).
  • 11. Interzone, Andy Cox, ed..
  • 12. The Coode Street Podcast, Jonathan Strahan & Gary K. Wolfe.
  • 13. Ansible, Dave Langford, ed..
  • 14. Lady Churchill's Rosebud Wristlet.
  • 15. Apex Magazine, Lynne M. Thomas, Jason Sizemore & Michael Damian Thomas, eds..
  • 16. Galactic Suburbia Podcast, Alisa Krasnostein, Alexandra Pierce, Tansy Rayner Roberts & Andrew Finch.
  • 17. Daily SF.
  • 18. The New York Review of Science Fiction.
  • 19. File 770, Mike Glyer, ed..
  • 20. Black Gate, John O'Neill, ed..
  • 20. Amazing.
  • 22. Cemetery Dance.
  • 23. Shimmer.
  • 24. SF Squeecast.
Editor

vítěz

nominace

  • 2. Jonathan Strahan.
  • 3. Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer.
  • 4. Gardner Dozois.
  • 5. John Joseph Adams.
  • 6. Neil Clarke.
  • 7. Gavin J. Grant & Kelly Link.
  • 8. Patrick Nielsen Hayden.
  • 9. David G. Hartwell.
  • 10. Gordon Van Gelder.
  • 11. Sheila Williams.
  • 12. Liz Gorinsky.
  • 13. William Schafer.
  • 14. Alisa Krasnostein.
  • 15. Teresa Nielsen Hayden.
  • 16. Lynne M. Thomas.
  • 17. Beth Meacham.
  • 18. Terri Windling.
  • 19. Betsy Wollheim.
  • 20. Toni Weisskopf.
  • 21. Ginjer Buchanan.
  • 22. Sharyn November.
Fantasy román

vítěz

  • The Goblin Emperor, Katherine Addison (Tor)

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Jo Walton
  • What Makes This Book So Great, Jo Walton (Tor; Corsair 2015)

nominace

  • Harry Harrison
  • Adam Roberts
  • 2. The Secret History of Wonder Woman, Jill Lepore.
  • 3. Robert A. Heinlein: In Dialogue with His Century, Volume 2: The Man Who Learned Better: 1948-1988, William H. Patterson, Jr..
  • 4. Ray Bradbury Unbound, Jonathan R. Eller.
  • 5. Harry Harrison! Harry Harrison!, Harry Harrison.
  • 6. Greg Egan, Karen Burnham.
  • 7. Stay, John Clute.
  • 8. The Oxford Handbook of Science Fiction, Rob Latham, ed..
  • 9. The Heritage of Heinlein, Thomas D. Clareson & Joe Sanders.
  • 10. Sibilant Fricative: Essays & Reviews, Adam Roberts.
  • 11. Vintage Visions: Essays on Early Science Fiction, Arthur Evans.
  • 12. Call and Response, Paul Kincaid.
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Spectrum 21: The Best in Contemporary Fantastic Art, John Fleskes, ed. (Flesk)

nominace

  • 2. The Art of Neil Gaiman, Hayley Campbell.
  • 3. The Art of Space: The History of Space Art, from the Earliest Visions to the Graphics of the Modern Era, Ron Miller.
  • 4. Faeries' Tales, Brian Froud & Wendy Froud.
  • 5. The Art of Jim Burns: Hyperluminal, Jim Burns.
  • 6. The Collectors' Book of Virgil Finlay, Robert Weinberg, Douglas Ellis, & Robert T. Garcia, eds..
  • 7. The Art of John Harris – Beyond the Horizon, John Harris.
  • 8. Dreamland, Boris Vallejo & Julie Bell.
  • 9. The Art of Ian Miller, Ian Miller.
  • 10. Sketching from the Imagination: Fantasy, Anonymous, ed..
  • 11. Biomech Art: Surrealism, Cyborgs and Alien Universes, Martin de Diego Sádaba.
  • 12. The Art of Fred Gambino: Dark Shepherd, Fred Gambino.
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

  • “The Truth About Owls”, Amal El-Mohtar (Kaleidoscope)

nominace

Románová prvotina

vítěz

  • Mary Rickert
  • The Memory Garden, Mary Rickert (Sourcebooks Landmark)

nominace

  • James L. Cambias
  • Nina Allan
  • Rjurik Davidson
  • Staveley, Brian - Císařovy čepele   81% / 10
  • 2. A Darkling Sea, James L. Cambias.
  • 3. The Emperor's Blades, Brian Staveley.
  • 4. Elysium, Jennifer Marie Brissett.
  • 5. The Clockwork Dagger, Beth Cato.
  • 6. The Girl in the Road, Monica Byrne.
  • 7. The Race, Nina Allan.
  • 8. The Stone Boatmen, Sarah Tolmie.
  • 9. Unwrapped Sky, Rjurick Davidson.
  • 10. Otherbound, Corinne Duyvis.
  • 11. The Angel of Losses, Stephanie Feldman.
Sbírka

vítěz

  • Jay Lake
  • Last Plane to Heaven, Jay Lake (Tor)

nominace

  • 2. Academic Exercises, K. J. Parker.
  • 3. The Collected Stories of Robert Silverberg, Volume Nine: The Millennium Express (1995-2009), Robert Silverberg.
  • 4. Questionable Practices, Eileen Gunn.
  • 5. The Collected Short Fiction Volume One: The Man Who Made Models, R. A. Lafferty.
  • 6. Young Woman in a Garden, Delia Sherman.
  • 7. Prophecies, Libels, and Dreams: Stories of Califa, Ysabeau S. Wilce.
  • 8. They Do the Same Things Different There, Robert Shearman.
  • 9. The Bitterwood Bible and Other Recountings, Angela Slatter.
  • 10. Gifts for the One Who Comes After, Helen Marshall.
  • 11. Secret Lives of Books, Rosaleen Love.
  • 12. How a Mother Weaned Her Girl from Fairy Tales, Kate Bernheimer.
  • 13. The Court of Lies, Mark Teppo.
  • 14. Death at the Blue Elephant, Janeen Webb
Sci - fi román

Na 3. místě se umístil Jeff VanderMeer s trilogií „Jižní Zóna“.

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Subterranean Press.
  • 3. Orbit.
  • 4. Small Beer Press.
  • 5. Angry Robot.
  • 6. Gollancz.
  • 7. DAW.
  • 8. Baen.
  • 9. Tachyon.
  • 10. Ballantine/Del Rey.
  • 11. Solaris.
  • 12. Ace.
  • 13. PS Publishing.
  • 14. Aqueduct Press.
  • 15. Twelfth Planet Press.
  • 16. Centipede Press.
  • 17. NESFA Press.
  • 18. ChiZine Publications.
  • 19. Harper.
  • 20. St. Martin's.
  • 21. Pyr.
  • 22. Roc.
  • 23. Penguin.
  • 24. Night Shade Books.
  • 25. Tor UK.
Výtvarník

vítěz

  • John Picacio

nominace

  • Shaun Tan
  • 2. Michael Whelan.
  • 3. Shaun Tan.
  • 4. Charles Vess.
  • 5. Jim Burns.
  • 6. Bob Eggleton.
  • 7. Donato Giancola.
  • 8. Stephan Martiniere.
  • 9. Julie Dillon.
  • 10. John Harris.
  • 11. Leo & Diane Dillon.
  • 12. Daniel Dos Santos.
  • 13. John Jude Palencar.
  • 14. Thomas Canty.
  • 15. Frank Wu.
  • 16. Boris Vallejo.
  • 17. Vincent Chong.
  • 18. Todd Lockwood.
  • 19. Don Maitz.


WebArchiv - archiv českého webu