ocenění » Locus » 2016

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2017předchozí rok - 2015

2016

ročník: 46

Ceny byly uděleny 25. června 2016 v Seattlu. Ceny byly uděleny za rok 2015.

Antologie

vítěz

nominace

  • Silvia Moreno-Garcia
  • Bruce Sterling
  • Ellen Sue Datlow
  • Kathe Koja
  • Joshi, S. T. - Černá křídla Cthulhu 4   64% / 5
  • Brenna Yovanoff
  • Tessa Gratton
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Jerry Pournelle
  • Joe Hill
  • Jeff VanderMeer
  • Ann VanderMeer
  • Jonathan Strahan
  • Nick Mamatas
  • Gardner Raymond Dozois
  • Maggie Stiefvater
  • 2. The Year's Best Science Fiction: Thirty-second Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 3. Stories for Chip: A Tribute to Samuel R. Delany, Nisi Shawl & Bill Campbell, eds. (Rosarium)
  • 4. Hanzai Japan: Fantastical, Futuristic Stories of Crime From and About Japan, Nick Mamatas & Masumi Washington, eds. (Haikasoru)
  • 5. Meeting Infinity, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 6. Sisters of the Revolution: A Feminist Speculative Fiction Anthology, Jeff VanderMeer & Ann VanderMeer, eds..
  • 7. The Best American Science Fiction and Fantasy 2015, Joe Hill & John Joseph Adams, eds..
  • 8. There Will Be War: Volume X, Jerry Pournelle, ed..
  • 9. The Doll Collection: Seventeen Brand-New Tales of Dolls, Ellen Datlow, ed..
  • 10. The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Nine, Jonathan Strahan, ed..
  • 11. She Walks in Shadows, Silvia Moreno-Garcia & Paula R. Stiles, eds..
  • 12. Future Visions: Original Science Fiction Inspired by Microsoft, Jennifer Henshaw & Allison Linn, eds..
  • 13. Twelve Tomorrows, Bruce Sterling, ed..
  • 14. Warrior Women, Paula Guran, ed..
  • 15. The Best Horror of the Year: Volume Seven, Ellen Datlow, ed.
  • 16. Operation Arcana, John Joseph Adams, ed..
  • 17. Wilde Stories 2015, Steve Berman, ed..
  • 18. The Year's Best Science Fiction & Fantasy 2015, Rich Horton, ed..
  • 19. The Year's Best Dark Fantasy & Horror: 2015, Paula Guran, ed..
  • 20. Year's Best Weird Fiction, Volume Two, Kathe Koja & Michael Kelly, eds..
  • 21. Black Wings IV , S. T. Joshi, ed..
  • 22. The Anatomy of Curiosity, Brenna Yovanoff, Tessa Gratton & Maggie Stiefvater, eds..
Časopis

vítěz

  • Asimov's, Sheila Williams, ed..

nominace

  • 2. Tor.com
  • 3. Fantasy & Science Fiction, Gordon Van Gelder, ed..
  • 4. Clarkesworld, Neil Clarke, ed..
  • 5. File 770, Mike Glyer, ed..
  • 6. Lightspeed Magazine, John Joseph Adams, ed..
  • 7. Analog, Trevor Quachri, ed..
  • 8. Black Gate, John O’Neill, ed..
  • 9. Uncanny Magazine, Lynne M. Thomas, Michael Damian Thomas, Michi Trota, Erika Ensign & Steven Schapansky, eds..
  • 10. Strange Horizons, Catherine Krahe, Julia Rios, A. J. Odasso, Vanessa Rose Phin, Maureen Kincaid Speller.
  • 11. Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews, Nicole Lavigne & Kate Marshall, eds..
  • 12. Interzone, Andy Cox, ed..
  • 13. SF Signal, John DeNardo, ed..
  • 14. Coode Street .
  • 15. Sci Phi Journal, Jason Rennie, ed..
  • 16. Subterranean .
  • 17. Apex Magazine, Jason Sizemore, ed..
  • 18. Cemetery Dance, Richard T. Chizmar, ed..
  • 19. The New York Review of Science Fiction, David G. Hartwell & Kevin J. Maroney, eds..
  • 20. Lady Churchill's Rosebud Wristlet, Gavin J. Grant & Kelly Link, eds..
  • 21. Daily Science Fiction, Michele-Lee Barasso & Jonathan Laden, eds..
  • 22. Abyss & Apex, Wendy Delmater ed..
  • 23. Ansible, Dave Langford, ed..
  • 24. Nightmare Magazine, John Joseph Adams, ed..
  • 25. Shimmer, E. Catherine Tobler, ed..
  • 26. Galactic Suburbia .
  • 27. Weird Tales .
Editor

vítěz

nominace

  • Ellen Sue Datlow
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • 2. Ellen Datlow
  • 3. John Joseph Adams
  • 4. Gardner Dozois
  • 5. Jonathan Strahan
  • 6. Toni Weisskopf.
  • 7. Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer.
  • 8. Neil Clarke.
  • 9. Jerry Pournelle.
  • 10. Sheila Williams.
  • 11. Vox Day.
  • 12. Charles Coleman Finlay.
  • 13. Lynne M. Thomas.
  • 14. Liz Gorinsky.
  • 15. Patrick Nielsen Hayden.
  • 16. Mike Braff.
  • 17. Gavin J. Grant & Kelly Link.
  • 18. Jim Minz.
  • 19. Gordon Van Gelder.
  • 20. Beth Meacham.
  • 21. Betsy Wollheim.
  • 22. Paula Guran.
  • 23. Ginjer Buchanan.
  • 24. William Schafer.
  • 25. Anne Lesley Groell.
  • 26. Teresa Nielsen Hayden.
  • 27. Stephen Jones.
  • 28. Niall Harrison.
Fantasy román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Letters to Tiptree, Alisa Krasnostein & Alexandra Pierce, eds. (Twelfth Planet)

nominace

  • David Rowland Langford
  • 2. The Culture Series of Iain M. Banks, Simone Caroti (McFarland)
  • 3. Ray Bradbury, David Seed (University of Illinois Press)
  • 4. Lois McMaster Bujold, Edward James (University of Illinois Press)
  • 5. Frederik Pohl, Michael R. Page (University of Illinois Press)
  • 6. SJWs Always Lie: Taking Down the Thought Police, Vox Day.
  • 7. Between Light and Shadow: An Exploration of the Fiction of Gene Wolfe, 1951 to 1986, Marc Aramini.
  • 8. Conversations with Michael Chabon, Brannon Costello.
  • 9. Crosstalk: Interviews Conducted by David Langford, David Langford.
  • 10. The Unique Legacy of Weird Tales: The Evolution of Modern Fantasy and Horror, Justin Everett & Jeffrey H. Shanks, eds..
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Julie Dillon's Imagined Realms, Book 2: Earth and Sky, Julie Dillon (self-published)

nominace

  • 2. Women of Wonder: Celebrating Women Creators of Fantastic Art, Cathy Fenner, ed. (Underwood)
  • 3. Edward Gorey: His Book Cover Art & Design, Steven Heller, ed. (Pomegranate)
  • 4. Spectrum 22: The Best in Contemporary Fantastic Art, John Fleskes, ed. (Flesk)
  • 5. The Fantasy Illustration Library, Volume One: Lands & Legends, Malcolm R. Phifer & Michael C. Phifer (Michael Publishing)
  • 6. The Art of Horror: An Illustrated History, Stephen Jones.
  • 7. The Book of Giants, Petar Meseldžija.
  • 8. White Cloud Worlds: Volume Three, Paul Tobin (N. Z.).
  • 9. Evolution: The Art of Rebecca Guay 1993-2014, Rebecca Guay.
  • 10. The Art of Stephen Hickman: Empyrean, Stephen Hickman.
  • 11. Idyl / I'm Age, Jeff Jones.
  • 12. Sketching from the Imagination: Sci-fi, Anónimo.
  • 13. Pareidolia: A Retrospective of Beloved and New Works by James Jean, James Jean.
  • 14. Infected by Art: Volume Three, Todd Spoor & Bill Cox.
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Novela

vítěz

nominace

  • Brandon Sanderson
  • K. J. Parker
  • James S. A. Corey
  • Kristine Kathryn Rusch
  • Carter Robert Scholz
  • Jonathan Samuel Carroll
  • Greg Egan
  • Aliette de Bodard
  • Nnedi Okorafor
  • Lois McMaster Bujold
  • Robert Aickman
  • 2. Penric's Demon, Lois McMaster Bujold (self-published)
  • 3. Binti, Nnedi Okorafor (Tor.com)
  • 4. “The Citadel of Weeping Pearls”, Aliette de Bodard (Asimov's Oct/Nov 2015)
  • 5. “The Four Thousand, the Eight Hundred”, Greg Egan (Asimov's Dec 2015)
  • 6. The Pauper Prince and the Eucalyptus Jinn, Usman T. Malik
  • 7. Waters of Versailles, Kelly Robson
  • 8. Teaching the Dog to Read, Jonathan Carroll
  • 9. Gypsy, Carter Scholz
  • 10. The Bone Swans of Amandale, C.S.E. Cooney
  • 11. The New Mother, Eugene Fischer
  • 12. Inhuman Garbage, Kristine Kathryn Rusch
  • 13. The Vital Abyss, James S. A. Corey
  • 14. Fear of the Unknown and Self-Loathing in Hollywood, Nick Cole
  • 15. The Last Witness, K. J. Parker
  • 16. Perfect State, Brandon Sanderson
  • 17. The Visible Filth, Nathan Ballingrud
  • 18. Johnny Rev, Rachel Pollack
  • 19. The Two Paupers, C. S. E. Cooney
  • 20. The Strangers, Robert Aickman
Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

  • Aliette de Bodard
  • Wong, Alyssa - Hladové dcery lačných matek   62% / 27
  • Miéville, China - Včelí vdova   73% / 6
  • 2. “The Dowager of Bees”, China Miéville (Three Moments of an Explosion)
  • 3. “Hungry Daughters of Starving Mothers”, Alyssa Wong (Nightmare Oct 2015)
  • 4. “Three Cups of Grief, by Starlight”, Aliette de Bodard (Clarkesworld Jan 2015)
  • 5. “Madeleine”, Amal El-Mohtar (Lightspeed Jun 2015)
  • 6. Seven Kill Tiger, Charles Shao.
  • 7. Space Raptor Butt Invasion, Chuck Tingle.
  • 8. The Game of Smash and Recovery, Kelly Link.
  • 8. The Falls: A Luna Story, Ian McDonald.
  • 10. City of Ash, Paolo Bacigalupi.
  • 11. Rates of Change, James S. A. Corey.
  • 12. Pocosin, Ursula Vernon.
  • 13. If You Were an Award, My Love, Juan Tabo & S. Harris.
  • 14. In Blue Lily's Wake, Aliette de Bodard.
  • 15. Hello, Hello, Seanan McGuire.
  • 16. The Pyramid of Krakow, Michael Swanwick.
  • 16. The Winter Wraith, Jeffrey Ford.
  • 18. The Apartment Dweller's Bestiary, Kij Johnson.
  • 19. A Murmuration, Alastair Reynolds.
  • 20. Telling Stories to the Sky, Eleanor Arnason.
  • 21. The Commuter, Thomas A. Mays.
  • 22. Today I Am Paul, Martin L. Shoemaker.
  • 23. The Empress in Her Glory, Robert Reed.
  • 24. Hold-Time Violations, John Chu.
  • 25. Asymmetrical Warfare, S. R. Algernon.
  • 26. Little Sisters, Vonda N. McIntyre.
  • 27. Wild Honey, Paul McAuley.
  • 28. The Lily and the Horn, Catherynne M. Valente.
  • 29. When Your Child Strays From God, Sam J. Miller.
  • 30. Capitalism in the 22nd Century or A.I.r., Geoff Ryman.
  • 31. Seven Wonders of a Once and Future World, Caroline M. Yoachim.
  • 32. Hairwork, Gemma Files.
  • 33. Please Undo This Hurt, Seth Dickinson.
  • 34. Dancy vs the Pterosaur, Caitlín R. Kiernan.
  • 35. Two-Year Man, Kelly Robson.
  • 36. The Three Resurrections of Jessica Churchill, Kelly Robson.
  • 37. Calved, Sam J Miller.
  • 38. Consolation , John Kessel.
Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Indrapramit Das
  • Seth Dickinson
  • Silvia Moreno-Garcia
  • 2. Sorcerer to the Crown, Zen Cho (Ace; Macmillan UK)
  • 3. Signal to Noise, Silvia Moreno-Garcia (Solaris)
  • 4. The Sorcerer of the Wildeeps, Kai Ashante Wilson (Tor.com)
  • 5. The Watchmaker of Filigree Street, Natasha Pulley (Bloomsbury)
  • 6. The Traitor Baru Cormorant, Seth Dickinson
  • 7. Vermilion, Molly Tanzer
  • 8. Agent of the Imperium, Marc Miller
  • 9. Archangel, Marguerite Reed
  • 10. Last Song Before Night, Ilana C. Myer
  • 11. The Devourers, Indra Das
  • 12. The Weave, Nancy Jane Moore
  • 13. Updraft, Fran Wilde
  • 14. Abomination, Gary Whitta
Sbírka

vítěz

nominace

Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Orbit
  • 3. Baen
  • 4. Subterranean
  • 5. Gollancz
  • 6. Ballantine .
  • 7. Angry Robot .
  • 8. Castalia House .
  • 9. DAW .
  • 10. Small Beer Press .
  • 11. Tachyon .
  • 12. Ace .
  • 13. PS Publishing .
  • 14. Solaris .
  • 15. Harper .
  • 16. Night Shade Books .
  • 17. ChiZine Publications .
  • 18. Roc .
  • 19. Aqueduct Press .
  • 20. Centipede Press .
  • 21. Lethe .
  • 22. Pyr .
  • 23. Simon & Schuster .
  • 24. Twelfth Planet Press .
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • Shaun Tan
  • 2. Julie Dillon
  • 3. John Picacio
  • 4. Galen Dara
  • 5. Bob Eggleton
  • 6. Rowena Morrill.
  • 7. Donato Giancola.
  • 8. Shaun Tan.
  • 9. Kinuko Y. Craft.
  • 10. Stephan Martiniere.
  • 11. Charles Vess.
  • 12. Lars Braad Andersen.
  • 13. Frank Wu.
  • 14. Larry Elmore.
  • 15. Julie Bell.
  • 16. Jim Burns.
  • 17. John Harris.
  • 18. Michal Karcz.
  • 19. Boris Vallejo.
  • 20. John Jude Palencar.
  • 21. Leo Dillon & Diane Dillon.
  • 22. Daniel Dos Santos.
  • 23. Vincent Chong.
  • 24. Todd Lockwood.
  • 25. Thomas Canty.
  • 26. Stephanie Pui-Mun Law.
  • 27. Don Maitz.
  • 28. Rebecca Guay.


WebArchiv - archiv českého webu