ocenění » Locus » 2017

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2018předchozí rok - 2016

2017

ročník: 47

Ceny byly uděleny 24. června 2017 v Seattlu. Ceny byly uděleny za rok 2016.

Antologie

vítěz

nominace

  • Ken Liu
  • Jonathan Strahan
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Ellen Kushner
  • Jonathan Strahan
  • 2. Invisible Planets: Contemporary Chinese Science Fiction in Translation, Ken Liu, ed. (Tor; Head of Zeus)
  • 3. The Starlit Wood, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
  • 4. Bridging Infinity, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 5. The Year's Best Science Fiction: Thirty-third Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 6. Drowned Worlds, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 7. Children of Lovecraft, Ellen Datlow, ed. (Dark Horse)
  • 8. Tremontaine, Ellen Kushner, ed. (Serial Box; Saga '17)
  • 9. Hidden Youth: Speculative Fiction from the Margins of History, Mikki Kendall & Chesya Burke, eds. (Crossed Genres)
  • 10. The Best Science Fiction & Fantasy of the Year Volume Ten, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
Časopis

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Asimov's
  • 4. Uncanny
  • 5. Clarkesworld
  • 6. Lightspeed
  • 7. Analog
  • 8. Beneath Ceaseless Skies
  • 9. Strange Horizons
  • 10. File 770
Editor

vítěz

  • Ellen Datlow

nominace

  • 2. Jonathan Strahan
  • 3. Gardner Dozois
  • 4. John Joseph Adams
  • 5. Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer
  • 6. C. C. Finlay
  • 7. Neil Clarke
  • 8. Lynne M. Thomas
  • 9. Sheila Williams
  • 10. Navah Wolfe
Fantasy román

vítěz

nominace

Horor - román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

  • The Geek Feminist Revolution, Kameron Hurley (Tor)

nominace

  • 2. Words Are My Matter: Writings about Life and Books, 2000-2016, Ursula K. Le Guin (Small Beer)
  • 3. The View From the Cheap Seats, Neil Gaiman (Morrow; Headline)
  • 4. Shirley Jackson: A Rather Haunted Life, Ruth Franklin (Liveright)
  • 5. Octavia E. Butler, Gerry Canavan (University of Illinois Press)
  • 6. Traveler of Worlds: Conversations with Robert Silverberg, Alvaro Zinos-Amaro (Fairwood)
  • 7. Science Fiction Rebels: The Story of the Science-Fiction Magazines from 1981 to 1990, Mike Ashley (Liverpool University)
  • 8. Time Travel: A History, James Gleick (Pantheon)
  • 9. The History of Science Fiction: Second Edition, Adam Roberts (Palgrave Macmillan)
  • 10. Speculative Blackness: The Future of Race in Science Fiction, André M. Carrington (University of Minnesota Press)
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Walking Through the Landscape of Faerie, Charles Vess (Faerie Magazine)

nominace

  • 2. Spectrum 23: The Best in Contemporary Fantastic Art, John Fleskes, ed. (Flesk)
  • 3. The Singing Bones, Shaun Tan (Allen & Unwin 2015; Arthur A. Levine; Walker UK)
  • 4. Beauty and the Beast, Mahlon F. Craft, illustrated by Kinuko Y. Craft (Harper)
  • 5. Spaceships: An Illustrated History of the Real and the Imagined, Ron Miller (Smithsonian/Elephant Book Company)
  • 6. Star Wars Art: Ralph McQuarrie, Ralph McQuarrie (Abrams)
  • 7. Yoshitaka Amano: Illustrations, Yoshitaka Amano (VIZ Media)
  • 8. Descants & Cadences: The Art of Stephanie Law, Stephanie Law (Shadowscapes)
  • 9. Myth & Magic: An Enchanted Fantasy Coloring Book, Kinuko Y. Craft (Amber Lotus)
  • 10. The Art of the Film: Fantastic Beasts and Where to Find Them, Dermot Power, ed. (Harper Design; HarperCollins UK)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Novela

vítěz

nominace

  • Kij Johnson
  • Victor LaValle
  • China Miéville
  • John Scalzi
  • Alastair Reynolds
  • Paul Cornell
  • Bruce Sterling
  • 2. The Dream-Quest of Vellitt Boe, Kij Johnson (Tor.com)
  • 3. The Ballad of Black Tom, Victor LaValle (Tor.com)
  • 4. This Census-taker, China Miéville (Del Rey; Picador)
  • 5. A Taste of Honey, Kai Ashante Wilson (Tor.com)
  • 6. The Dispatcher, John Scalzi (Audible; Subterranean 2017)
  • 7. The Iron Tactician, Alastair Reynolds (NewCon)
  • 8. The Lost Child of Lychford, Paul Cornell (Tor.com)
  • 9. Hammers on Bone, Cassandra Khaw (Tor.com)
  • 10. Pirate Utopia, Bruce Sterling (Tachyon)
Noveleta

vítěz

  • “You'll Surely Drown Here If You Stay”, Alyssa Wong (Uncanny May/Jun 2016)

nominace

  • 2. “Pearl”, Aliette de Bodard (The Starlit Wood)
  • 3. The Jewel and Her Lapidary, Fran Wilde (Tor.com)
  • 4. “Spinning Silver”, Naomi Novik (The Starlit Wood)
  • 5. “The Future is Blue”, Catherynne M. Valente (Drowned Worlds)
  • 6. “Foxfire, Foxfire”, Yoon Ha Lee (Beneath Ceaseless Skies 3 Mar 2016)
  • 7. “Red as Blood and White as Bone”, Theodora Goss (Tor.com 4 May 2016)
  • 8. “Those Shadows Laugh”, Geoff Ryman (F&SF Sep/Oct 2016)
  • 9. “The Art of Space Travel”, Nina Allan (Tor.com 27 Jul 2016)
  • 10. “The Visitor from Taured”, Ian R. MacLeod (Asimov's Sep 2016)
Povídka

vítěz

  • “Seasons of Glass and Iron”, Amal El-Mohtar (The Starlit Wood)

nominace

  • N. K. Jemisin
  • Peter S. Beagle
  • Aliette de Bodard
  • Alyssa Wong
  • Ken Liu
  • Alastair Reynolds
  • Vaughn, Carrie - Ta hra, co jsme ji hrávali za války   69% / 8
  • Nnedi Okorafor
  • 2. “Our Talons Can Crush Galaxies”, Brooke Bolander (Uncanny Nov/Dec 2016)
  • 3. “The City Born Great”, N. K. Jemisin (Tor.com 28 Sep 2016)
  • 4. “The Story of Kao Yu”, Peter S. Beagle (Tor.com 7 Dec 2016)
  • 5. “A Salvaging of Ghosts”, Aliette de Bodard (Beneath Ceaseless Skies 17 Mar 2016)
  • 6. “A Fist of Permutations in Lightning and Wildflowers”, Alyssa Wong (Tor.com 2 Mar 2016)
  • 7. “Seven Birthdays”, Ken Liu (Bridging Infinity)
  • 8. “Sixteen Questions for Kamala Chatterjee”, Alastair Reynolds (Bridging Infinity)
  • 8. “That Game We Played During the War”, Carrie Vaughn (Tor.com 16 Mar 2016)
  • 10. “Afrofuturist 419”, Nnedi Okorafor (Clarkesworld Nov 2016)
Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Kat Howard
  • Angela Slatter
  • Chee, Traci - Čtenářka   60% / 1
  • Levine, David D. - Arabella z Marsu   80% / 1
  • Roshani Chokshi
  • 2. Everfair, Nisi Shawl (Tor)
  • 3. Infomocracy, Malka Older (Tor.com)
  • 4. Arabella of Mars, David D. Levine (Tor)
  • 5. Roses and Rot, Kat Howard (Saga)
  • 6. The Star-Touched Queen, Roshani Chokshi (St. Martin's)
  • 7. The Girl from Everywhere, Heidi Heilig (Greenwillow; Hot Key)
  • 8. Waypoint Kangaroo, Curtis Chen (Dunne)
  • 9. Vigil, Angela Slatter (Jo Fletcher)
  • 10. The Reader, Traci Chee (Putnam)
Sbírka

vítěz

  • The Paper Menagerie and Other Stories, Ken Liu (Saga; Head of Zeus)

nominace

  • 2. The Found and the Lost: The Collected Novellas of Ursula K. Le Guin, Ursula K. Le Guin (Saga)
  • 3. The Complete Orsinia, Ursula K. Le Guin (Library of America)
  • 4. Beyond the Aquila Rift: The Best of Alastair Reynolds, Alastair Reynolds (Subterranean; Gollancz)
  • 5. Not So Much, Said the Cat, Michael Swanwick (Tachyon)
  • 6. A Natural History of Hell, Jeffrey Ford (Small Beer)
  • 7. The Best of Ian McDonald, Ian McDonald (PS Publishing)
  • 8. Hwarhath Stories: Transgressive Tales by Aliens, Eleanor Arnason (Aqueduct)
  • 9. Dreams of Distant Shores, Patricia A. McKillip (Tachyon)
  • 10. Sharp Ends, Joe Abercrombie (Orbit; Gollancz)
Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Subterranean
  • 3. Orbit
  • 4. Small Beer
  • 5. Saga
  • 6. Angry Robot
  • 7. Baen
  • 8. Gollancz
  • 9. Tachyon
  • 10. DAW
Výtvarník

vítěz

  • Julie Dillon

nominace

  • Shaun Tan
  • 2. Michael Whelan
  • 3. Kinuko Y. Craft
  • 4. John Picacio
  • 5. Charles Vess
  • 6. Galen Dara
  • 7. Shaun Tan
  • 8. Bob Eggleton
  • 9. Donato Giancola
  • 10. Victo Ngai


WebArchiv - archiv českého webu