ocenění » Locus » 2018

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2019předchozí rok - 2017

2018

ročník: 48

Ceny byly uděleny 23. června 2018 v Seattlu. Ceny byly uděleny za rok 2017.

Antologie

vítěz

nominace

  • Jonathan Strahan
  • Gardner Raymond Dozois
  • Ellen Sue Datlow
  • Jonathan Strahan
  • 2. Infinity Wars, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 3. The Djinn Falls in Love and Other Stories, Mahvesh Murad & Jared Shurin, eds. (Solaris US; Solaris UK)
  • 4. The Year's Best Science Fiction: Thirty-fourth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 5. Black Feathers, Ellen Datlow, ed. (Pegasus)
  • 6. Transcendent 2: The Year's Best Transgender Speculative Fiction, Bogi Takács, ed. (Lethe)
  • 7. Cosmic Powers, John Joseph Adams, ed. (Saga)
  • 8. Bookburners, Max Gladstone, ed. (Saga)
  • 9. The Best Science Fiction & Fantasy of the Year Volume Eleven, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 10. The Best of Subterranean, William Schafer, ed. (Subterranean)
Časopis

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Uncanny
  • 4. Asimov's
  • 5. Clarkesworld
  • 6. Lightspeed
  • 7. Strange Horizons
  • 8. Analog
  • 9. Beneath Ceaseless Skies
  • 10. File 770
Editor

vítěz

nominace

  • 2. Gardner Dozois
  • 3. Jonathan Strahan
  • 4. John Joseph Adams
  • 5. Neil Clarke
  • 6. Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer
  • 7. Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas
  • 8. Sheila Williams
  • 9. C. C. Finlay
  • 10. Navah Wolfe
Fantasy román

vítěz

nominace

Horor - román

vítěz

nominace

  • Kit Reed
  • Pinborough, Sarah - Ví o tobě   70% / 1
  • Ian R. MacLeod
  • Steve Rasnic Tem
  • Jonathan L. Howard
  • Dan Chaon
  • 2. Food of the Gods, Cassandra Khaw (Abaddon US; Abaddon UK)
  • 3. Mormama, Kit Reed (Tor)
  • 4. Behind Her Eyes, Sarah Pinborough (Flatiron; 5. HarperCollins UK)
  • 5. Red Snow, Ian R. MacLeod (PS Publishing)
  • 6. The Night Ocean, Paul La Farge (Penguin Press)
  • 7. Ubo, Steve Rasnic Tem (Solaris US; Solaris UK)
  • 8. Universal Harvester, John Darnielle (Farrar, Straus & Giroux; Scribe UK)
  • 9. After the End of the World, Jonathan L. Howard (Dunne)
  • 10. Ill Will, Dan Chaon (Ballantine)
Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Luminescent Threads: Connections to Octavia E. Butler, Alexandra Pierce & Mimi Mondal (Twelfth Planet)

nominace

  • John Scalzi
  • Samuel Ray Delany
  • James Edwin Gunn
  • Frank Malcolm Robinson
  • 2. Sleeping with Monsters: Readings and Reactions in Science Fiction and Fantasy, Liz Bourke (Aqueduct)
  • 3. Don't Live for Your Obituary, John Scalzi (Subterranean)
  • 4. Iain M. Banks, Paul Kincaid (University of Illinois Press)
  • 5. In Search of Silence: The Journals of Samuel R. Delany, Volume 1, 1957-1969, Samuel R. Delany (Wesleyan University Press)
  • 6. Star-Begotten: A Life Lived in Science Fiction, James Gunn (McFarland)
  • 7. A Lit Fuse: The Provocative Life of Harlan Ellison, Nat Segaloff (NESFA)
  • 8. J.G. Ballard, D. Harlan Wilson (University of Illinois Press)
  • 9. The Invention of Angela Carter, Edmund Gordon (Oxford University Press US; Chatto & Windus 2016)
  • 10. Not So Good a Gay Man, Frank M. Robinson (Tor)
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Robert Weinberg
  • The Art of the Pulps: An Illustrated History, Douglas Ellis, Ed Hulse & Robert Weinberg, eds. (IDW)

nominace

  • 2. Spectrum 24: The Best in Contemporary Fantastic Art, John Fleskes, ed. (Flesk)
  • 3. Terry Pratchett's Discworld Imaginarium, Paul Kidby (Gollancz)
  • 4. Above the Timberline, Gregory Manchess (Saga)
  • 5. Goblin Market, Christina Rossetti, illustrated by Omar Rayyan (Donald M. Grant)
  • 6. Norse Myths: Tales of Odin, Thor, and Loki, Kevin Crossley-Holland, illustrated by Jeffrey Alan Love (Candlewick Studio)
  • 7. The Movie Art of Syd Mead: Visual Futurist, Syd Mead (Titan)
  • 8. Line of Beauty: the Art of Wendy Pini, Wendy Pini (Flesk)
  • 9. The Art of Magic: The Gathering: Kaladesh, James Wyatt (Viz)
  • 10. Celtic Faeries: The Secret Kingdom, Jean-Baptiste Monge (Goblin's Way)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Novela

vítěz

nominace

  • Nnedi Okorafor
  • Seanan McGuire
  • Ellen Klages
  • Beagle, Peter S. - V Kalábrii   74% / 5
  • Caitlín R. Kiernan
  • Sarah Pinsker
  • 2. Binti: Home, Nnedi Okorafor (Tor.com)
  • 3. Down Among the Sticks and Bones, Seanan McGuire (Tor.com)
  • 4. Passing Strange, Ellen Klages (Tor.com)
  • 5. River of Teeth, Sarah Gailey (Tor.com)
  • 6. The Black Tides of Heaven, JY Yang (Tor.com)
  • 7. “And Then There Were (N-One)”, Sarah Pinsker (Uncanny Mar/Apr 2017)
  • 8. In Calabria, Peter S. Beagle (Tachyon)
  • 9. The Red Threads of Fortune, JY Yang (Tor.com)
  • 10. Agents of Dreamland, Caitlín R. Kiernan (Tor.com)
Noveleta

vítěz

nominace

  • de Bodard, Aliette - Děti trnů, děti vody   53% / 13
  • Yoon Ha Lee
  • Mary Robinette Kowal
  • Sarah Pinsker
  • Theodora Goss
  • Liu, Ken - Skrytá dívka   90% / 1
  • Seanan McGuire
  • 2. “Children of Thorns, Children of Water”, Aliette de Bodard (Uncanny Jul/Aug 2017)
  • 3. “Extracurricular Activities”, Yoon Ha Lee (Tor.com 15 Feb 2017)
  • 4. “The Worshipful Society of Glovers”, Mary Robinette Kowal (Uncanny Jul/Aug 2017)
  • 5. “Wind Will Rove”, Sarah Pinsker (Asimov's Sep/Oct 2017)
  • 6. “The Lamentation of Their Women”, Kai Ashante Wilson (Tor.com 24 Aug 2017)
  • 7. “Come See the Living Dryad”, Theodora Goss (Tor.com 9 Mar 2017)
  • 8. “Waiting on a Bright Moon”, JY Yang (Tor.com 12 Jul 2017)
  • 9. “The Hidden Girl”, Ken Liu (The Book of Swords)
  • 10. “The Mathematical Inevitability of Corvids”, Seanan McGuire (Black Feathers)
Povídka

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Arden, Katherine - Medvěd a slavík   80% / 1
  • Sam J. Miller
  • Tidbeck, Karin - Amatka   87% / 3
  • Newitz, Annalee - Autonomie   85% / 2
  • 2. Autonomous, Annalee Newitz (Tor)
  • 3. The Bear and the Nightingale, Katherine Arden (Del Rey)
  • 4. Lincoln in the Bardo, George Saunders (Random House; Bloomsbury)
  • 5. The City of Brass, S. A. Chakraborty (Harper Voyager)
  • 6. Winter Tide, Ruthanna Emrys (Tor.com)
  • 7. Amberlough, Lara Elena Donnelly (Tor)
  • 8. An Unkindness of Ghosts, Rivers Solomon (Akashic)
  • 9. The Art of Starving, Sam J. Miller (HarperTeen)
  • 10. Amatka, Karin Tidbeck (Vintage)
Sbírka

vítěz

  • Ursula K. Le Guin
  • Ursula K. Le Guin: The Hainish Novels and Stories, Ursula K. Le Guin (Library of America)

nominace

Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Orbit
  • 3. Subterranean
  • 4. Saga
  • 5. Angry Robot
  • 6. Small Beer
  • 7. DAW
  • 8. Tachyon
  • 9. Gollancz
  • 10. Baen
Výtvarník

vítěz

  • Julie Dillon

nominace

  • 2. Galen Dara
  • 3. Michael Whelan
  • 4. Charles Vess
  • 5. John Picacio
  • 6. Victo Ngai
  • 7. Shaun Tan
  • 8. Gregory Manchess
  • 9. Kinuko Y. Craft
  • 10. Bob Eggleton
Zvláštní cena

vítěz

  • Clarion West


WebArchiv - archiv českého webu