ocenění » Locus » 2019

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2020předchozí rok - 2018

2019

ročník: 49

Ceny byly uděleny 29. června 2019 v Seattlu. Ceny byly uděleny za rok 2018.

Antologie

vítěz

nominace

  • Jonathan Strahan
  • Gardner Raymond Dozois
  • N. K. Jemisin
  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • Stephanie Burgis
  • 2. Robots vs Fairies, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
  • 3. Infinity's End, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 4. The Year's Best Science Fiction: Thirty-fifth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin)
  • 5. The Future Is Female!, Lisa Yaszek, ed. (Library of America)
  • 6. Worlds Seen in Passing, Irene Gallo, ed. (Tor.com)
  • 7. The Best American Science Fiction and Fantasy 2018, N. K. Jemisin & John Joseph Adams, eds. (Mariner)
  • 8. The Best Science Fiction & Fantasy of the Year Volume Twelve, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • 9. The Best Horror of the Year Volume Ten, Ellen Datlow, ed. (Night Shade)
  • 10. The Underwater Ballroom Society, Tiffany Trent & Stephanie Burgis, eds. (Five Fathoms)
Časopis

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Uncanny
  • 4. Asimov's
  • 5. Clarkesworld
  • 6. Lightspeed
  • 7. Analog
  • 8. Beneath Ceaseless Skies
  • 9. Strange Horizons
  • 10. Fireside
Editor

vítěz

  • Gardner Dozois

nominace

  • 2. Ellen Datlow
  • 3. Jonathan Strahan
  • 4. John Joseph Adams
  • 5. Neil Clarke
  • 6. Navah Wolfe
  • 7. Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer
  • 8. C. C. Finlay
  • 9. Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas
  • 10. Sheila Williams
Fantasy román

vítěz

nominace

Horor - román

vítěz

  • Paul Tremblay
  • The Cabin at the End of the World, Paul Tremblay (Morrow; Titan)

nominace

  • King, Stephen - Outsider   79% / 16
  • Sarah Pinborough
  • Dale Bailey
  • Alma Katsu
  • Grady Hendrix
  • Robert R. McCammon
  • Michael Cisco
  • 2. The Outsider, Stephen King (Scribner; Hodder & Stoughton)
  • 3. Cross Her Heart, Sarah Pinborough (HarperCollins UK/Morrow)
  • 4. In the Night Wood, Dale Bailey (John Joseph Adams)
  • 5. The Hunger, Alma Katsu (Putnam; Bantam Press)
  • 6. Tide of Stone, Kaaron Warren (Omnium Gatherum)
  • 7. Coyote Songs, Gabino Iglesias (Broken River)
  • 8. We Sold Our Souls, Grady Hendrix (Quirk)
  • 9. The Listener, Robert McCammon (Cemetery Dance)
  • 10. Unlanguage, Michael Cisco (Eraserhead)
Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Ursula K. Le Guin: Conversations on Writing, Ursula K. Le Guin & David Naimon (Tin House)

nominace

  • 2. Astounding: John W. Campbell, Isaac Asimov, Robert A. Heinlein, L. Ron Hubbard, and the Golden Age of Science Fiction, Alec Nevala-Lee (Dey Street)
  • 3. An Informal History of the Hugos: A Personal Look Back at the Hugo Awards, 1953-2000, Jo Walton (Tor)
  • 4. Dreams Must Explain Themselves: The Selected Non-Fiction of Ursula K. Le Guin, Ursula K. Le Guin (Gollancz)
  • 5. Tolkien: Maker of Middle-earth, Catherine McIlwaine, ed. (Bodleian Library)
  • 6. Space Odyssey: Stanley Kubrick, Arthur C. Clarke, and the Making of a Masterpiece, Michael Benson (Simon & Schuster)
  • 7. Sense of Wonder: Short Fiction Reviews (2009-2017), Gardner Dozois (ReAnimus)
  • 8. None of This Is Normal: The Fiction of Jeff VanderMeer, Benjamin J. Robertson (University of Minnesota Press)
  • 9. Old Futures: Speculative Fiction and Queer Possibility, Alexis Lothian (NYU Press)
  • 10. Strange Stars, Jason Heller (Melville House)
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • The Books of Earthsea: The Complete Illustrated Edition, Ursula K. Le Guin, illustrated by Charles Vess (Saga)

nominace

  • 2. Beyond Science Fiction: The Alternative Realism of Michael Whelan, Michael Whelan (Baby Tattoo)
  • 3. Dungeons & Dragons Art and Arcana: A Visual History, Michael Witwer, Kyle Newman, Jon Peterson & Sam Witwer (Ten Speed)
  • 4. Cicada, Shaun Tan (Lothian; Levine 2019)
  • 5. Spectrum 25: The Best in Contemporary Fantastic Art, John Fleskes, ed. (Flesk)
  • 6. A Middle-earth Traveler: Sketches from Bag End to Mordor, John Howe (Houghton Mifflin Harcourt; HarperCollins UK)
  • 7. Yoshitaka Amano: The Illustrated Biography – Beyond the Fantasy, Florent Gorges (Les Éditions Pix’n Love 2015; Dark Horse)
  • 8. The Tales of Beedle Bard, J. K. Rowling, illustrated by Lisbeth Zwerger (Levine)
  • 9. The Thousand Demon Tree, Jeffrey Alan Love (Flesk)
  • 10. The Electric State, Simon Stĺlenhag (Fria Ligan 2017; Skybound)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

  • The Only Harmless Great Thing, Brooke Bolander (Tor.com)

nominace

  • Gregory, Daryl - Posledních devět dní na planetě Zemi   78% / 13
  • Elizabeth Bear
  • Andy Duncan
  • Ken Liu
  • Dale Bailey
  • Theodora Goss
  • 2. “Nine Last Days on Planet Earth”, Daryl Gregory (Tor.com 19 Sep 2018)
  • 3. “Okay, Glory”, Elizabeth Bear (Twelve Tomorrows)
  • 4. “An Agent of Utopia”, Andy Duncan (An Agent of Utopia)
  • 5. “Quality Time”, Ken Liu (Robots vs Fairies)
  • 6. “How to Swallow the Moon”, Isabel Yap (Uncanny Nov/Dec 2018)
  • 7. “The Last Banquet of Temporal Confections”, Tina Connolly (Tor.com 11 Jul 2018)
  • 8. “No Flight Without the Shatter”, Brooke Bolander (Tor.com 15 Aug 2018)
  • 9. “The Donner Party”, Dale Bailey (F&SF Jan/Feb 2018)
  • 10. “Queen Lily”, Theodora Goss (Lightspeed Nov 2018)
Povídka

vítěz

nominace

  • Ursula K. Le Guin
  • N. K. Jemisin
  • N. K. Jemisin
  • Yoon Ha Lee
  • Jeffrey Ford
  • Sarah Pinsker
  • Nnedi Okorafor
  • Alix E. Harrow
  • 2. “STET”, Sarah Gailey (Fireside Oct 2018)
  • 3. “Firelight”, Ursula K. Le Guin (Paris Review Sum 2018)
  • 4. “The Storyteller's Replacement”, N. K. Jemisin (How Long 'til Black Future Month?)
  • 5. “Cuisine des Mémoires”, N. K. Jemisin (How Long 'til 7. Black Future Month?)
  • 6. “A Witch's Guide to Escape: A Practical Compendium of Portal Fantasies”, Alix E. Harrow (Apex 6 Feb 2018)
  • 7. “The Starship and the Temple Cat”, Yoon Ha Lee (Beneath Ceaseless Skies 1 Feb 2018)
  • 8. “The Bookcase Expedition”, Jeffrey Ford (Robots vs Fairies)
  • 9. “The Court Magician”, Sarah Pinsker (Lightspeed Jan 2018)
  • 10. “Mother of Invention”, Nnedi Okorafor (Future Tense)
Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Adeyemi, Tomi - Děti krve a kostí   70% / 3
  • Derek Künsken
  • Rich Larson
  • Kuang, R. F. - Maková válka   20% / 1
  • 2. The Poppy War, R. F. Kuang (Harper Voyager)
  • 3. Children of Blood and Bone, Tomi Adeyemi (Henry Holt; Macmillan)
  • 4. Witchmark, C. L. Polk (Tor.com)
  • 5. Semiosis, Sue Burke (Tor)
  • 6. The Quantum Magician, Derek Künsken (Solaris)
  • 7. Empire of Sand, Tasha Suri (Orbit)
  • 8. Armed in Her Fashion, Kate Heartfield (ChiZine)
  • 9. Severance, Ling Ma (Farrar, Straus and Giroux)
  • 10. Annex, Rich Larson (Orbit)
Sbírka

vítěz

  • N. K. Jemisin
  • How Long 'til Black Future Month?, N. K. Jemisin (Orbit)

nominace

Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Orbit
  • 3. Subterranean
  • 4. Saga
  • 5. Small Beer
  • 6. Angry Robot
  • 7. Gollancz
  • 8. DAW
  • 9. Baen
  • 10. Tachyon
Výtvarník

vítěz

  • Charles Vess

nominace

  • Shaun Tan
  • 2. Michael Whelan
  • 3. John Picacio
  • 4. Julie Dillon
  • 5. Shaun Tan
  • 6. Galen Dara
  • 7. Victo Ngai
  • 8. Leo & Diane Dillon
  • 9. Bob Eggleton
  • 10. Kinuko Y. Craft


WebArchiv - archiv českého webu