ocenění » Locus » Sci - fi román

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

Sci - fi román

originální název: SF NOVEL

1978

vítěz

nominace

  • 2. In the Ocean of Night, Gregory Benford (Dial)
  • 3. The Ophiuchi Hotline, John Varley (The Dial Press/James Wade/Quantum)
  • 4. Time Storm, Gordon R. Dickson (St. Martin's)
  • 5. Michaelmas, Algis Budrys (Berkley/Putnam)
  • 6. A Scanner Darkly, Philip K. Dick (Doubleday)
  • 7. The Dosadi Experiment, Frank Herbert (Berkley/Putnam)
  • 8. Lucifer's Hammer, Larry Niven & Jerry Pournelle (Playboy)
  • 9. Dragonsinger, Anne McCaffrey (Atheneum)
  • 10. Dying of the Light, George R. R. Martin (Simon & Schuster)
  • 11. The Forbidden Tower, Marion Zimmer Bradley (DAW)
  • 12. Hunter of Worlds, C. J. Cherryh (DAW)
  • 13. Mirkheim, Poul Anderson (Berkley/Putnam)
  • 14. The Dark Design, Philip José Farmer (Berkley/Putnam)
  • 15. A Heritage of Stars, Clifford D. Simak (Berkley/Putnam)
  • 16. Cirque, Terry Carr (Bobbs-Merrill)
  • 17. Moonstar Odyssey, David Gerrold (NAL/Signet)
  • 18. Midnight at the Well of Souls, Jack L. Chalker (Ballantine Del Rey)
  • 19. Inherit the Stars, James P. Hogan (Ballantine Del Rey)
  • 20. All My Sins Remembered, Joe Haldeman (St. Martin's)
  • 21. The Martian Inca, Ian Watson (Gollancz; Scribners)
  • 22. A Little Knowledge, Michael Bishop (Berkley/Putnam)
  • 23. If the Stars Are Gods, Gregory Benford & Gordon Eklund (Berkley/Putnam)
1980

vítěz

  • Titan, John Varley (Berkley/Putnam)

nominace

  • 2.Jem, Frederik Pohl (St. Martin's)
  • 3.The Fountains of Paradise, Arthur C. Clarke (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 4.Stardance, Spider Robinson & Jeanne Robinson (Dial)
  • 5.On Wings of Song, Thomas M. Disch (St. Martin's)
  • 6.The Faded Sun: Kutath, C. J. Cherryh (DAW)
  • 7.The Road to Corlay, Richard Cowper (Pocket)
  • 8.Dragondrums, Anne McCaffrey (Atheneum)
  • 9.Engine Summer, John Crowley (Doubleday)
  • 10.The Face, Jack Vance (DAW)
  • 11.Juniper Time, Kate Wilhelm (Harper & Row)
  • 12.Transfigurations, Michael Bishop (Berkley/Putnam)
  • 13.Roadmarks, Roger Zelazny (Ballantine Del Rey)
  • 14.Kinsman, Ben Bova (Dial)
  • 15.SS-GB, Len Deighton (Knopf)
  • 16.Catacomb Years, Michael Bishop (Berkley/Putnam)
  • 17.The Web Between the Worlds, Charles Sheffield (Ace)
  • 18.Mayflies, Kevin O'Donnell, Jr. (Berkley)
  • 19.The Unlimited Dream Company, J. G. Ballard (Holt, Rinehart & Winston)
  • 20.A Planet Called Treason, Orson Scott Card (St. Martin's)
  • 21.A World Between, Norman Spinrad (Pocket)
  • 22.The Two Faces of Tomorrow, James P. Hogan (Ballantine Del Rey)
  • 23.The Day of the Klesh, M. A. Foster (DAW)
  • 24.The Ringworld Engineers, Larry Niven (Phantasia)
  • 25.Janissaries, Jerry Pournelle (Ace)
1981

vítěz

nominace

  • 2.Beyond the Blue Event Horizon, Frederik Pohl (Ballantine Del Rey)
  • 3.The Ringworld Engineers, Larry Niven (Phantasia; Holt, Rinehart & Winston)
  • 4.Wizard, John Varley (Berkley/Putnam)
  • 5.Timescape, Gregory Benford (Simon & Schuster)
  • 6.Mockingbird, Walter S. Tevis (Doubleday)
  • 7.Serpent's Reach, C. J. Cherryh (DAW)
  • 8.Firestarter, Stephen King (Phantasia; Viking)
  • 9.The Number of the Beast, Robert A. Heinlein (Fawcett)
  • 10.The Magic Labyrinth, Philip José Farmer (Berkley/Putnam)
  • 11.Two to Conquer, Marion Zimmer Bradley (DAW)
  • 12.Wild Seed, Octavia E. Butler (Doubleday)
  • 13.Golem100, Alfred Bester (Simon & Schuster)
  • 14.Dragon's Egg, Robert L. Forward (Ballantine Del Rey)
  • 15.Dangerous Games, Marta Randall (Pocket)
  • 16.Songs from the Stars, Norman Spinrad (Simon & Schuster)
  • 17.Songmaster, Orson Scott Card (Dial)
  • 18.Eyes of Fire, Michael Bishop (Pocket)
  • 19. (tie): The Gardens of Delight, Ian Watson (Gollancz)
  • 19. (tie): Molly Zero, Keith Roberts (Gollancz)
  • 21.Thrice Upon a Time, James P. Hogan (Ballantine Del Rey)
  • 22.Waves, M. A. Foster (DAW)
  • 23.First Channel, Jean Lorrah & Jacqueline Lichtenberg (Doubleday)
  • 24.City Come A-Walkin', John Shirley (Dell)
1982

vítěz

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

  • 2.The Robots of Dawn, Isaac Asimov (Doubleday)
  • 3.Millennium, John Varley (Berkley)
  • 4.Helliconia Summer, Brian W. Aldiss (Atheneum)
  • 5.The Void Captain's Tale, Norman Spinrad (Timescape)
  • 6.Moreta: Dragonlady of Pern, Anne McCaffrey (Ballantine Del Rey)
  • 7.Thendara House, Marion Zimmer Bradley (DAW)
  • 8.Against Infinity, Gregory Benford (Timescape)
  • 9.Orion Shall Rise, Poul Anderson (Phantasia; Timescape)
  • 10.The Nonborn King, Julian May (Houghton Mifflin)
  • 11.Superluminal, Vonda N. McIntyre (Houghton Mifflin)
  • 12.Welcome, Chaos, Kate Wilhelm (Houghton Mifflin)
  • 13.The Crucible of Time, John Brunner (Ballantine Del Rey)
  • 14.Worlds Apart, Joe Haldeman (Viking)
  • 15.Valentine Pontifex, Robert Silverberg (Arbor House)
  • 16.Gods of Riverworld, Philip José Farmer (Putnam)
  • 17.The Citadel of the Autarch, Gene Wolfe (Timescape)
  • 18.Forty Thousand in Gehenna, C. J. Cherryh (Phantasia)
  • 19.A Matter for Men, David Gerrold (Timescape)
  • 20.The Birth of the People's Republic of Antarctica, John Calvin Batchelor (Dial)
  • 21.Wall Around a Star, Jack Williamson & Frederik Pohl (Ballantine Del Rey)
  • 22.Golden Witchbreed, Mary Gentle (Gollancz)
  • 23.Broken Symmetries, Paul Preuss (Timescape)
  • 24.Roderick at Random, John Sladek (Granada)
  • 25.There Is No Darkness, Joe Haldeman & Jack C. Haldeman II (Ace)
  • 26.Code of the Lifemaker, James P. Hogan (Ballantine Del Rey)
  • 27.Tik-Tok, John Sladek (Gollancz)
  • 28.Transformer, M. A. Foster (DAW)
1985

vítěz

  • Larry Niven
  • The Integral Trees, Larry Niven (Ballantine Del Rey)

nominace

  • 2.Demon, John Varley (Berkley/Putnam)
  • 3.Heechee Rendezvous, Frederik Pohl (Ballantine Del Rey)
  • 4.Stars In My Pocket Like Grains of Sand, Samuel R. Delany (Bantam)
  • 5.Chanur's Venture, C. J. Cherryh (Phantasia; DAW)
  • 6.Across the Sea of Suns, Gregory Benford (Timescape)
  • 7.West of Eden, Harry Harrison (Bantam)
  • 8.Neuromancer, William Gibson (Ace)
  • 9.The Final Encyclopedia, Gordon R. Dickson (Tor)
  • 10.City of Sorcery, Marion Zimmer Bradley (DAW)
  • 11.Icehenge, Kim Stanley Robinson (Ace)
  • 12.The Peace War, Vernor Vinge (Bluejay)
  • 13.World's End, Joan D. Vinge (Bluejay)
  • 14.Clay's Ark, Octavia E. Butler (St. Martin's)
  • 15.The Adversary, Julian May (Houghton Mifflin)
  • 16.The Wild Shore, Kim Stanley Robinson (Ace)
  • 17.Heretics of Dune, Frank Herbert (Gollancz; Putnam)
  • 18.Emergence, David R. Palmer (Bantam)
  • 19.A Day for Damnation, David Gerrold (Timescape)
  • 20.Native Tongue, Suzette Haden Elgin (DAW)
  • 21.Green Eyes, Lucius Shepard (Ace)
  • 22.Free Live Free, Gene Wolfe (Mark V. Ziesing)
  • 23.Star Rebel, F. M. Busby (Bantam)
  • 24.Dr. Adder, K. W. Jeter (Bluejay)
  • 25.The Man Who Melted, Jack Dann (Bluejay)
  • 26.The Glamour, Christopher Priest (Jonathan Cape)
  • 27.The Practice Effect, David Brin (Bantam)
  • 28.“Steam Bird”, Hilbert Schenck (F&SF Apr,May 1984)
  • 29.Them Bones, Howard Waldrop (Ace)
  • 30.Circumpolar!, Richard A. Lupoff (Timescape)
1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

  • 2.Heart of the Comet, Gregory Benford & David Brin (Bantam Spectra)
  • 3.Count Zero, William Gibson (Arbor House)
  • 4.The Handmaid's Tale, Margaret Atwood (Houghton Mifflin; McClelland & Stewart 1985)
  • 5.Foundation and Earth, Isaac Asimov (Doubleday)
  • 6.Chanur's Homecoming, C. J. Cherryh (Phantasia; DAW)
  • 7.Marooned in Realtime, Vernor Vinge (Bluejay)
  • 8.The Songs of Distant Earth, Arthur C. Clarke (Ballantine Del Rey)
  • 9.The Coming of the Quantum Cats, Frederik Pohl (Bantam Spectra)
  • 10.Santiago, Mike Resnick (Tor)
  • 11.Enigma, Michael P. Kube-McDowell (Berkley)
  • 12.When Gravity Fails, George Alec Effinger (Arbor House)
  • 13.Lear's Daughters, M. Bradley Kellogg with William Rossow (NAL Signet)
  • 14.Star of Gypsies, Robert Silverberg (Donald I. Fine)
  • 15.Nerilka's Story, Anne McCaffrey (Ballantine Del Rey)
  • 16.The Warrior's Apprentice, Lois McMaster Bujold (Baen)
  • 17.The Moon Goddess and the Son, Donald Kingsbury (Baen)
  • 18.Hardwired, Walter Jon Williams (Tor)
  • 19.The Architect of Sleep, Steven R. Boyett (Ace)
  • 20.Venus of Dreams, Pamela Sargent (Bantam Spectra)
  • 21.The Nimrod Hunt, Charles Sheffield (Baen)
  • 22.This Is the Way the World Ends, James Morrow (Henry Holt)
  • 23.The Hercules Text, Jack McDevitt (Ace)
  • 24.The Forever Man, Gordon R. Dickson (Ace)
  • 25.The Ragged Astronauts, Bob Shaw (Gollancz)
  • 26.Rebels' Seed, F. M. Busby (Bantam Spectra)
1988

vítěz

nominace

  • 2.When Gravity Fails, George Alec Effinger (Arbor House)
  • 3.The Urth of the New Sun, Gene Wolfe (Tor)
  • 4.The Forge of God, Greg Bear (Tor)
  • 5.Life During Wartime, Lucius Shepard (Bantam)
  • 6.The Annals of the Heechee, Frederik Pohl (Ballantine Del Rey)
  • 7.Vacuum Flowers, Michael Swanwick (Arbor House)
  • 8.The Smoke Ring, Larry Niven (Ballantine Del Rey)
  • 9.Great Sky River, Gregory Benford (Bantam Spectra)
  • 10.2061: Odyssey Three, Arthur C. Clarke (Ballantine Del Rey)
  • 11.The Legacy of Heorot, Larry Niven, Jerry Pournelle & Steven Barnes (Gollancz; Simon & Schuster)
  • 12.To Sail Beyond the Sunset, Robert A. Heinlein (Ace/Putnam)
  • 13.Memories, Mike McQuay (Bantam Spectra)
  • 14.Fool's Run, Patricia A. McKillip (Warner)
  • 15.The Secret Ascension, Michael Bishop (Tor)
  • 16.The Tommyknockers, Stephen King (Putnam)
  • 17.Dawn, Octavia E. Butler (Warner)
  • 18.Intervention, Julian May (Houghton Mifflin)
  • 19.After Long Silence, Sheri S. Tepper (Bantam Spectra)
  • 20.Code Blue — Emergency!, James White (Ballantine Del Rey)
  • 21.Way of the Pilgrim, Gordon R. Dickson (Ace)
  • 22.Araminta Station, Jack Vance (Underwood-Miller; Tor)
  • 23.Voice of the Whirlwind, Walter Jon Williams (Tor)
  • 24.The Awakeners: Northshore; Southshore, Sheri S. Tepper (Science Fiction Book Club; Tor)
  • 25.Still River, Hal Clement (Ballantine Del Rey)
  • 26.Dover Beach, Richard Bowker (Bantam Spectra)
  • 27.Rumors of Spring, Richard Grant (Bantam Spectra)
  • 28.Liege-Killer, Christopher Hinz (St. Martin's)
  • 29.In Conquest Born, C. S. Friedman (DAW)
  • 30.Little Heroes, Norman Spinrad (Bantam Spectra)
  • 31.Replay, Ken Grimwood (Arbor House)
  • 32.Watchmen, Alan Moore & Dave Gibbons (DC/Warner)
  • 33.A Mask for the General, Lisa Goldstein (Bantam Spectra)
1989

C.J. Cherryh zvítězila s románem „Cyteen“, česky vyšel ve 3 dílech.

vítěz

nominace

  • Gibson, William - Zběsilá jízda   69% / 25
  • Bruce Sterling
  • 3. Islands in the Net, Bruce Sterling (Morrow/Arbor House)
  • 4. Prelude to Foundation, Isaac Asimov (Doubleday Foundation)
  • 5. The Gold Coast, Kim Stanley Robinson (Tor)
  • 6. Eternity, Greg Bear (Warner)
  • 7. Dragonsdawn, Anne McCaffrey (Ballantine Del Rey)
  • 8. Deserted Cities of the Heart, Lewis Shiner (Doubleday Foundation)
  • 9. Falling Free, Lois McMaster Bujold (Baen)
  • 10. Araminta Station, Jack Vance (Tor)
  • 11. Alternities, Michael P. Kube-McDowell (Ace)
  • 12. Adulthood Rites, Octavia E. Butler (Warner)
  • 13. Catspaw, Joan D. Vinge (Warner)
  • 14. At Winter's End, Robert Silverberg (Warner)
  • 15. Brothers in Arms, Lois McMaster Bujold (Baen)
  • 16. Ivory, Mike Resnick (Tor)
  • 17. Wetware, Rudy Rucker (Avon)
  • 18. Crazy Time, Kate Wilhelm (St. Martin's)
  • 19. Venus of Shadows, Pamela Sargent (Doubleday Foundation)
  • 20. Orphan of Creation, Roger MacBride Allen (Baen)
  • 21. The Gate to Women's Country, Sheri S. Tepper (Doubleday Foundation)
  • 22. The Player of Games, Iain M. Banks (Macmillan UK; St. Martin's)
  • 23. Neon Lotus, Marc Laidlaw (Bantam Spectra)
  • 24. Hellspark, Janet Kagan (Tor)
  • 25. Chronosequence, Hilbert Schenck (Tor)
  • 26. Children of the Thunder, John Brunner (Ballantine Del Rey)
  • 27. Fire on the Mountain, Terry Bisson (Arbor House)
  • 28. Terraplane, Jack Womack (Weidenfeld & Nicholson)
  • 29. Starfire, Paul Preuss (Tor)
  • 30. An Alien Light, Nancy Kress (Arbor House)
  • 31. The Company Man, Joe Clifford Faust (Ballantine Del Rey)
1990

vítěz

  • Hyperion, Dan Simmons (Doubleday Foundation)

nominace

  • 2. Rimrunners, C. J. Cherryh (Warner)
  • 3. Grass, Sheri S. Tepper (Doubleday Foundation)
  • 4. Tides of Light, Gregory Benford (Bantam Spectra)
  • 5. A Fire in the Sun, George Alec Effinger (Doubleday Foundation)
  • 6. The Boat of a Million Years, Poul Anderson (Tor)
  • 7. Rama II, Arthur C. Clarke & Gentry Lee (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 8. Falcon, Emma Bull (Ace)
  • 9. Phases of Gravity, Dan Simmons (Bantam Spectra)
  • 10. The City, Not Long After, Pat Murphy (Doubleday Foundation)
  • 11. Imago, Octavia E. Butler (Warner)
  • 12. A Talent for War, Jack McDevitt (Ace)
  • 13. Good News from Outer Space, John Kessel (Tor)
  • 14. The Third Eagle, R. A. MacAvoy (Doubleday Foundation)
  • 15. Buying Time (UK title: The Long Habit of Living), Joe Haldeman (Morrow; NEL)
  • 16. Homegoing, Frederik Pohl (Ballantine Del Rey)
  • 17. Being Alien, Rebecca Ore (Tor)
  • 18. Farewell Horizontal, K. W. Jeter (St. Martin's)
  • 19. Out on Blue Six, Ian McDonald (Bantam Spectra)
  • 20. Orbital Decay, Allen Steele (Ace)
  • 21. The Child Garden, Geoff Ryman (Unwin Hyman)
  • 22. Sugar Rain, Paul Park (Morrow)
  • 23. Eden, Stanislaw Lem (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 24. Dawn's Uncertain Light, Neal Barrett, Jr. (NAL Signet)
  • 25. Black Milk, Robert Reed (Donald I. Fine)
  • 26. On My Way to Paradise, Dave Wolverton (Bantam Spectra)
  • 27. The Renegades of Pern, Anne McCaffrey (Ballantine Del Rey)
  • 28. The Queen of Springtime (US title: The New Springtime), Robert Silverberg (Gollancz; Warner)
1991

vítěz

nominace

  • 2. Earth, David Brin (Bantam Spectra)
  • 3. Queen of Angels, Greg Bear (Warner Questar)
  • 4. The Vor Game, Lois McMaster Bujold (Baen)
  • 5. Voyage to the Red Planet, Terry Bisson (Morrow)
  • 6. Stranger in a Strange Land [Expanded Edition] (original uncut edition), Robert A. Heinlein (Ace/Putnam)
  • 7. The Quiet Pools, Michael P. Kube-McDowell (Ace)
  • 8. The Difference Engine, William Gibson & Bruce Sterling (Gollancz)
  • 9. Jurassic Park, Michael Crichton (Knopf)
  • 10. The Ring of Charon, Roger MacBride Allen (Tor)
  • 11. Pegasus in Flight, Anne McCaffrey (Ballantine Del Rey)
  • 12. Raising the Stones, Sheri S. Tepper (Doubleday Foundation)
  • 13. Pacific Edge, Kim Stanley Robinson (Unwin Hyman; Tor)
  • 14. The Hemingway Hoax, Joe Haldeman (Morrow)
  • 15. Redshift Rendezvous, John E. Stith (Ace)
  • 16. Summertide, Charles Sheffield (Ballantine Del Rey)
  • 17. Polar City Blues, Katharine Kerr (Bantam Spectra)
  • 18. The World at the End of Time, Frederik Pohl (Ballantine Del Rey)
  • 19. Clarke County, Space, Allen Steele (Ace)
  • 20. The Hollow Earth, Rudy Rucker (Morrow)
  • 21. The Rowan, Anne McCaffrey (Ballantine Del Rey)
  • 22. In the Country of the Blind, Michael F. Flynn (Baen)
  • 23. The Ghost from the Grand Banks, Arthur C. Clarke (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 24. The Divide, Robert Charles Wilson (Doubleday Foundation)
  • 25. Agviq, Michael Armstrong (Questar)
  • 26. Heathern, Jack Womack (Tor)
1992

vítěz

nominace

  • 2.Xenocide, Orson Scott Card (Tor)
  • 3.Bone Dance, Emma Bull (Ace)
  • 4.The Summer Queen, Joan D. Vinge (Warner Questar)
  • 5.All the Weyrs of Pern, Anne McCaffrey (Ballantine Del Rey)
  • 6.Stations of the Tide, Michael Swanwick (Morrow)
  • 7.Heavy Time, C. J. Cherryh (Warner Questar)
  • 8.The Dark Beyond the Stars, Frank M. Robinson (Tor)
  • 9.Synners, Pat Cadigan (Bantam Spectra)
  • 10.Brain Child, George Turner (Morrow)
  • 11.The Garden of Rama, Arthur C. Clarke & Gentry Lee (Bantam Spectra)
  • 12.Ecce and Old Earth, Jack Vance (Underwood-Miller; Tor)
  • 13.A Woman of the Iron People, Eleanor Arnason (Morrow)
  • 14.Russian Spring, Norman Spinrad (Bantam Spectra)
  • 15.The Trinity Paradox, Kevin J. Anderson & Doug Beason (Bantam Spectra)
  • 16.Death Qualified: A Mystery of Chaos, Kate Wilhelm (St. Martin's)
  • 17.The Illegal Rebirth of Billy the Kid, Rebecca Ore (Tor)
  • 18.The Ragged World, Judith Moffett (St. Martin's)
  • 19.Carve the Sky, Alexander Jablokov (Morrow)
  • 20.The Difference Engine, William Gibson & Bruce Sterling (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 21.Eternal Light, Paul J. McAuley (Gollancz)
  • 22.Buddy Holly Is Alive and Well on Ganymede, Bradley Denton (Morrow)
1993

Na 4. místě skončil Vernor Vinge s románem „Oheň nad Hlubinou“, česky vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1994

vítěz

  • Green Mars, Kim Stanley Robinson (HarperCollins UK; Bantam Spectra)

nominace

  • 2.Moving Mars, Greg Bear (Tor)
  • 3.Beggars in Spain, Nancy Kress (Morrow AvoNova)
  • 4.Virtual Light, William Gibson (Bantam Spectra)
  • 5.Glory Season, David Brin (Orbit; Bantam Spectra)
  • 6.Hard Landing, Algis Budrys (F&SF Oct/Nov 1992; Warner Questar)
  • 7.The Call of Earth, Orson Scott Card (Tor)
  • 8.A Plague of Angels, Sheri S. Tepper (Bantam Spectra)
  • 9.Harvest of Stars, Poul Anderson (Tor)
  • 10.Against a Dark Background, Iain M. Banks (Orbit; Bantam Spectra)
  • 11.The Hammer of God, Arthur C. Clarke (Bantam Spectra)
  • 12.Ring of Swords, Eleanor Arnason (Tor)
  • 13.Powers That Be, Anne McCaffrey & Elizabeth Ann Scarborough (Ballantine Del Rey)
  • 14.The Broken God, David Zindell (HarperCollins UK; Bantam Spectra)
  • 15.Growing Up Weightless, John M. Ford (Bantam Spectra)
  • 16.Brother Termite, Patricia Anthony (Harcourt Brace)
  • 17.Godspeed, Charles Sheffield (Tor)
  • 18.Elvissey, Jack Womack (Tor)
  • 19.Vanishing Point, Michaela Roessner (Tor)
  • 20.Chimera, Mary Rosenblum (Ballantine Del Rey)
  • 21.Red Dust, Paul J. McAuley (Gollancz)
  • 22.The Gripping Hand, Larry Niven & Jerry Pournelle (Pocket)
  • 23.Nightside the Long Sun, Gene Wolfe (Tor)
  • 24.Timelike Infinity, Stephen Baxter (HarperCollins UK)
  • 25.Assemblers of Infinity, Kevin J. Anderson & Doug Beason (Bantam Spectra)
1995

vítěz

nominace

  • 2.Parable of the Sower, Octavia E. Butler (Four Walls Eight Windows)
  • 3.Foreigner, C. J. Cherryh (DAW)
  • 4.Mother of Storms, John Barnes (Tor)
  • 5.Beggars and Choosers, Nancy Kress (Tor)
  • 6.Heavy Weather, Bruce Sterling (Bantam Spectra)
  • 7.Worldwar: In the Balance, Harry Turtledove (Ballantine Del Rey)
  • 8.Rama Revealed, Arthur C. Clarke & Gentry Lee (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 9.Caldé of the Long Sun, Gene Wolfe (Tor)
  • 10.The Dolphins of Pern, Anne McCaffrey (Ballantine Del Rey)
  • 11.The Engines of God, Jack McDevitt (Ace)
  • 12.Furious Gulf, Gregory Benford (Bantam Spectra)
  • 13.The Stars Are Also Fire, Poul Anderson (Tor)
  • 14.Shadow's End, Sheri S. Tepper (Bantam Spectra)
  • 15.Summer of Love, Lisa Mason (Bantam Spectra)
  • 16.Necroville (US title: Terminal Café), Ian McDonald (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 17.Tripoint, C. J. Cherryh (Warner Aspect)
  • 18.The Voices of Heaven, Frederik Pohl (Tor)
  • 19.Feersum Endjinn, Iain M. Banks (Orbit; Bantam Spectra)
  • 20.Half the Day is Night, Maureen F. McHugh (Tor)
  • 21.Ring, Stephen Baxter (HarperCollins UK)
  • 22.Permutation City, Greg Egan (Millennium)
  • 23.Genetic Soldier, George Turner (Morrow AvoNova)
  • 24.Climbing Olympus, Kevin J. Anderson (Warner Aspect)
  • 25.Random Acts of Senseless Violence, Jack Womack (HarperCollins UK; Atlantic Monthly)
  • 26.Wildlife, James Patrick Kelly (Tor)
  • 27.End of an Era, Robert J. Sawyer (Ace)
  • 28.Solis, A. A. Attanasio (HarperCollins)
  • 29.Pasquale's Angel, Paul J. McAuley (Gollancz; Morrow AvoNova)
  • 30.Mysterium, Robert Charles Wilson (Bantam Spectra)
  • 31.The Jericho Iteration, Allen Steele (Ace)
1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

  • Blue Mars, Kim Stanley Robinson (HarperCollins Voyager; Bantam Spectra)

nominace

  • 2. Endymion, Dan Simmons (Bantam Spectra)
  • 3. Memory, Lois McMaster Bujold (Baen)
  • 4. Cetaganda, Lois McMaster Bujold (Baen)
  • 5. Holy Fire, Bruce Sterling (Orion; Bantam Spectra)
  • 6. Idoru, William Gibson (Putnam)
  • 7. Inheritor, C. J. Cherryh (DAW)
  • 8. Night Lamp, Jack Vance (Underwood Books; Tor)
  • 9. Fairyland, Paul J. McAuley (Gollancz; Avon)
  • 10. Exodus from the Long Sun, Gene Wolfe (Hodder & Stoughton; Tor)
  • 11. Voyage, Stephen Baxter (HarperCollins Voyager; HarperPrism)
  • 12. Beggars Ride, Nancy Kress (Tor)
  • 13. Excession, Iain M. Banks (Orbit; Bantam Spectra)
  • 14. The Ringworld Throne, Larry Niven (Ballantine Del Rey)
  • 15. Children of the Mind, Orson Scott Card (Tor)
  • 16. Otherland: City of Golden Shadow, Tad Williams (DAW)
  • 17. Dreamfall, Joan D. Vinge (Warner Aspect)
  • 18. Remnant Population, Elizabeth Moon (Baen)
  • 19. Distress, Greg Egan (Millennium)
  • 20. Pirates of the Universe, Terry Bisson (Tor)
  • 21. River of Dust, Alexander Jablokov (Morrow AvoNova)
  • 22. Night Sky Mine, Melissa Scott (Tor)
  • 23. The Other End of Time, Frederik Pohl (Tor)
  • 24. Gibbon's Decline and Fall, Sheri S. Tepper (Bantam Spectra)
  • 25. The Tranquillity Alternative, Allen Steele (Ace)
  • 26. Oaths and Miracles, Nancy Kress (Tor)
  • 27. Infinity's Shore, David Brin (Bantam Spectra)
1998

Zvítězil Dan Simmons s románem „Vzestup Endymionu“, česky vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

  • 2.Antarctica, Kim Stanley Robinson (HarperCollins Voyager)
  • 3.Forever Peace, Joe Haldeman (Ace)
  • 4.Saint Leibowitz and the Wild Horse Woman, Walter M. Miller, Jr., with Terry Bisson (Orbit; Bantam)
  • 5.Finity's End, C. J. Cherryh (Warner)
  • 6./ Slant, Greg Bear (Legend; Tor)
  • 7.Diaspora, Greg Egan (Millennium; HarperPrism)
  • 8.Fool's War, Sarah Zettel (Warner Aspect)
  • 9.Titan, Stephen Baxter (HarperCollins Voyager; HarperPrism)
  • 10.3001: The Final Odyssey, Arthur C. Clarke (Ballantine Del Rey)
  • 11.The Reality Dysfunction, Peter F. Hamilton (Macmillan; Warner Aspect)
  • 12.God's Fires, Patricia Anthony (Ace)
  • 13.Corrupting Dr. Nice, John Kessel (Tor)
  • 14.Destiny's Road, Larry Niven (Tor)
  • 15.Eternity Road, Jack McDevitt (HarperPrism)
  • 16.The Black Sun, Jack Williamson (Tor)
  • 17.The Family Tree, Sheri S. Tepper (Avon)
  • 18.Glimmering, Elizabeth Hand (HarperPrism)
  • 19.Secret Passages, Paul Preuss (Tor)
  • 20.The Fleet of Stars, Poul Anderson (Tor)
  • 21.Mississippi Blues, Kathleen Ann Goonan (Tor)
  • 22.The Calcutta Chromosome, Amitav Ghosh (Picador; Ravi Dayal 1995)
  • 23. (tie): Dreaming Metal, Melissa Scott (Tor)
  • 23. (tie): Tomorrow and Tomorrow, Charles Sheffield (Bantam Spectra)
  • 25.The Dazzle of Day, Molly Gloss (Tor)
  • 26.Once a Hero, Elizabeth Moon (Baen)
  • 27.Einstein's Bridge, John Cramer (Avon)
  • 28.Deception Well, Linda Nagata (Bantam Spectra)
1999

vítěz

nominace

  • 2. Darwinia, Robert Charles Wilson (Tor)
  • 3. The Alien Years, Robert Silverberg (HarperCollins Voyager; HarperPrism)
  • 4. Distraction, Bruce Sterling (Bantam Spectra)
  • 5. The Golden Globe, John Varley (Ace)
  • 6. Cosm, Gregory Benford (Avon Eos)
  • 7. Children of God, Mary Doria Russell (Villard)
  • 8. Parable of the Talents, Octavia E. Butler (Seven Stories Press)
  • 9. Ports of Call, Jack Vance (Underwood Books; Tor)
  • 10. Starfarers, Poul Anderson (Tor)
  • 11. (tie): Dinosaur Summer, Greg Bear (Warner Aspect)
  • 11. (tie): Six Moon Dance, Sheri S. Tepper (Avon Eos)
  • 13. Maximum Light, Nancy Kress (Tor)
  • 14. Moonseed, Stephen Baxter (HarperCollins Voyager; HarperPrism)
  • 15. Komarr, Lois McMaster Bujold (Baen)
  • 16. Mission Child, Maureen F. McHugh (Avon Eos)
  • 17. Vast, Linda Nagata (Bantam Spectra)
  • 18. Child of the River, Paul J. McAuley (Gollancz; Avon Eos 1998)
  • 19. Deepdrive, Alexander Jablokov (Avon Eos)
  • 20. Girl in Landscape, Jonathan Lethem (Doubleday Anchor)
  • 21. Otherland: River of Blue Fire, Tad Williams (DAW)
  • 22. Earth Made of Glass, John Barnes (Tor)
  • 23. The Children Star, Joan Slonczewski (Tor)
  • 24. Bloom, Wil McCarthy (Ballantine Del Rey)
  • 25. Noir, K. W. Jeter (Bantam Spectra)
  • 26. Moonfall, Jack McDevitt (HarperPrism)
  • 27. Prisoner of Conscience, Susan R. Matthews (Avon Eos)
  • 28. Kirinya, Ian McDonald (Gollancz)
  • 29. The Cassini Division, Ken MacLeod (Orbit; Tor 1999)
  • 30. The Shapes of Their Hearts, Melissa Scott (Tor)
2000

vítěz

nominace

  • 2. Darwin's Radio, Greg Bear (HarperCollins UK; Ballantine Del Rey)
  • 3. A Deepness in the Sky, Vernor Vinge (Tor)
  • 4. A Civil Campaign, Lois McMaster Bujold (Baen)
  • 5. Ender's Shadow, Orson Scott Card (Tor)
  • 6. Forever Free, Joe Haldeman (Ace)
  • 7. Precursor, C. J. Cherryh (DAW)
  • 8. On Blue's Waters, Gene Wolfe (Tor)
  • 9. The Naked God, Peter F. Hamilton (Macmillan UK; Warner Aspect)
  • 10. Teranesia, Greg Egan (Gollancz; HarperPrism)
  • 11. The Cassini Division, Ken MacLeod (Orbit; Tor 1999)
  • 12. The Martian Race, Gregory Benford (Warner Aspect)
  • 13. Waiting, Frank M. Robinson (Forge)
  • 14. Time: Manifold 1 (US title: Manifold: Time), Stephen Baxter (HarperCollins Voyager; Ballantine Del Rey)
  • 15. All Tomorrow's Parties, William Gibson (Putnam)
  • 16. Bios, Robert Charles Wilson (Tor)
  • 17. The Far Shore of Time, Frederik Pohl (Tor)
  • 18. Greenhouse Summer, Norman Spinrad (Tor)
  • 19. Finity, John Barnes (Tor)
  • 20. Ancients of Days, Paul J. McAuley (Gollancz; Eos)
  • 20. (tie): Souls in the Great Machine, Sean McMullen (Tor)
  • 22. Singer from the Sea, Sheri S. Tepper (Avon Eos)
  • 23. The Extremes, Christopher Priest (Simon & Schuster UK; St. Martin's)
  • 24. The Conqueror's Child, Suzy McKee Charnas (Tor)
  • 24. (tie): Tower of Dreams, Jamil Nasir (Bantam Spectra)
2001

vítěz

nominace

  • Gregory Albert Benford
  • Bruce Sterling
  • Joe Haldeman
  • Gene Rodman Wolfe
  • 2. Eater, Gregory Benford (Eos)
  • 3. Zeitgeist, Bruce Sterling (Bantam Spectra)
  • 4. The Coming, Joe Haldeman (Ace)
  • 5. In Green's Jungles, Gene Wolfe (Tor)
  • 6. The Sky Road, Ken MacLeod (Orbit; Tor)
  • 7. Look to Windward, Iain M. Banks (Orbit)
  • 8. Space: Manifold 2 (US title: Manifold: Space), Stephen Baxter (HarperCollins Voyager; Ballantine Del Rey 2001)
  • 9. Midnight Robber, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
  • 10. Probability Moon, Nancy Kress (Tor)
  • 11. Crescent City Rhapsody, Kathleen Ann Goonan (Avon Eos)
  • 12. The Collapsium, Wil McCarthy (Ballantine Del Rey)
  • 13. Marrow, Robert Reed (Tor)
  • 14. The Fountains of Youth, Brian Stableford (Tor)
  • 15. Genesis, Poul Anderson (Tor)
  • 16. The Fresco, Sheri S. Tepper (Eos)
  • 17. Shrine of Stars, Paul J. McAuley (Gollancz; Eos)
  • 18. Ventus, Karl Schroeder (Tor)
  • 19. Candle, John Barnes (Tor)
  • 20. Hunted, James Alan Gardner (HarperCollins Eos)
  • 21. Colony Fleet, Susan R. Matthews (Eos)
  • 22. Revelation Space, Alastair Reynolds (Gollancz; Ace 2001)
  • 23. (tie): The Jazz, Melissa Scott (Tor)
  • 23. (tie): The Miocene Arrow, Sean McMullen (Tor)
  • 25. Outlaw School, Rebecca Ore (Eos)
  • 26. Mars Crossing, Geoffrey A. Landis (Tor)
  • 27. Distance Haze, Jamil Nasir (Bantam Spectra)
  • 28. Ashes of Victory, David Weber (Baen)
  • 29. Infinity Beach, Jack McDevitt (HarperPrism)
2002

vítěz

nominace

  • 2.Shadow of the Hegemon, Orson Scott Card (Tor)
  • 3.The Chronoliths, Robert Charles Wilson (Tor)
  • 4.Return to the Whorl, Gene Wolfe (Tor)
  • 5.Defender, C. J. Cherryh (DAW)
  • 6.Cosmonaut Keep, Ken MacLeod (Orbit; Tor)
  • 7.Nekropolis, Maureen F. McHugh (Eos)
  • 8.Probability Sun, Nancy Kress (Tor)
  • 9.Chasm City, Alastair Reynolds (Gollancz; Ace 2000)
  • 10.Origin: Manifold 3, Stephen Baxter (Voyager; Del Rey 2002)
  • 11.The Pickup Artist, Terry Bisson (Tor)
  • 12.Ship of Fools, Richard Paul Russo (Ace)
  • 13.Terraforming Earth, Jack Williamson (Tor)
  • 14.Appleseed, John Clute (Orbit; Tor 2002)
  • 15.The Secret of Life, Paul McAuley (HarperCollins Voyager; Tor)
  • 16.The Merchants of Souls, John Barnes (Tor)
  • 17.Dark Light, Ken MacLeod (Orbit; Tor 2002)
  • 18.Metaplanetary, Tony Daniel (Eos)
  • 19.Dervish Is Digital, Pat Cadigan (Macmillan 2000; Tor)
  • 20.Going, Going, Gone, Jack Womack (Voyager 2000; Grove Press)
  • 21.Limit of Vision, Linda Nagata (Tor)
  • 22.The Cassandra Complex, Brian Stableford (Tor)
  • 23.Eyes of the Calculor, Sean McMullen (Tor)
  • 24.Maelstrom, Peter Watts (Tor)
  • 25.The Eyre Affair, Jasper Fforde (Hodder & Stoughton; Viking)
  • 26.A Paradigm of Earth, Candas Jane Dorsey (Tor)
  • 27.Deepsix, Jack McDevitt (Eos)
  • 28.Whole Wide World, Paul McAuley (Voyager; Tor)
  • 29.Angel of Destruction, Susan R. Matthews (Roc)
2003

vítěz

nominace

  • 2. Kiln People, David Brin (Tor)
  • 3. Bones of the Earth, Michael Swanwick (Eos)
  • 4. Redemption Ark, Alastair Reynolds (Gollancz; Ace Jun 2003)
  • 5. Coyote, Allen Steele (Ace)
  • 6. Light, M. John Harrison (Gollancz)
  • 7. Shadow Puppets, Orson Scott Card (Tor)
  • 8. Chindi, Jack McDevitt (Ace)
  • 9. The Separation, Christopher Priest (Scribner UK)
  • 10. Schild's Ladder, Greg Egan (Gollancz; Eos)
  • 11. The Mount, Carol Emshwiller (Small Beer Press)
  • 12. Probability Space, Nancy Kress (Tor)
  • 13. Guardian, Joe Haldeman (Ace)
  • 14. Engine City, Ken MacLeod (Orbit; Tor Jan 2003)
  • 15. Ruled Britannia, Harry Turtledove (NAL)
  • 16. (tie): Evolution, Stephen Baxter (Gollancz; Del Rey Feb 2003)
  • 16. (tie): Vitals, Greg Bear (Del Rey)
  • 18. Lion's Blood, Steven Barnes (Warner Aspect)
  • 19. The Impossible Bird, Patrick O'Leary (Tor)
  • 20. The Sky So Big and Black, John Barnes (Tor)
  • 21. The Visitor, Sheri S. Tepper (Eos)
  • 22. Light Music, Kathleen Ann Goonan (Eos)
  • 23. Diplomatic Immunity, Lois McMaster Bujold (Baen)
  • 24. Permanence, Karl Schroeder (Tor)
  • 25. The Praxis, Walter Jon Williams (Earthlight; Avon Oct 2003)
  • 26. Spaceland, Rudy Rucker (Tor)
  • 27. The Omega Expedition, Brian Stableford (Tor)
2004

vítěz

nominace

  • 2. Pattern Recognition, William Gibson (Putnam)
  • 3. Quicksilver, Neal Stephenson (Morrow)
  • 4. Darwin's Children, Greg Bear (Del Rey)
  • 5. The Speed of Dark, Elizabeth Moon (Orbit 2002; Ballantine)
  • 6. Absolution Gap, Alastair Reynolds (Gollancz; Ace 2004)
  • 7. Singularity Sky, Charles Stross (Ace)
  • 8. Omega, Jack McDevitt (Ace)
  • 9. Coalescent, Stephen Baxter (Gollancz; Del Rey)
  • 10. Blind Lake, Robert Charles Wilson (Tor)
  • 11. The Golden Age: The Phoenix Exultant; The Golden Transcendence, John C. Wright (Tor two volumes; SFBC)
  • 12. Nothing Human, Nancy Kress (Golden Gryphon)
  • 13. Natural History, Justina Robson (Macmillan)
  • 14. Succession: The Risen Empire; The Killing of Worlds, Scott Westerfeld (Tor two volumes; SFBC)
  • 15. The Poison Master, Liz Williams (Bantam Spectra)
  • 16. Sister Alice, Robert Reed (Orbit; Tor)
  • 17. Felaheen: The Third Arabesk, Jon Courtenay Grimwood (Earthlight)
  • 18. Memory, Linda Nagata (Tor)
  • 19. The Lost Steersman, Rosemary Kirstein (Del Rey)
  • 20. The Line of Polity, Neal Asher (Tor UK)
2005

vítěz

  • The Baroque Cycle: The Confusion; The System of the World, Neal Stephenson (Morrow)

nominace

  • 2. Iron Sunrise, Charles Stross (Ace)
  • 3. Eastern Standard Tribe, Cory Doctorow (Tor)
  • 4. Forty Signs of Rain, Kim Stanley Robinson (HarperCollins UK; Bantam)
  • 5. The Algebraist, Iain M. Banks (Orbit)
  • 6. Camouflage, Joe Haldeman (Ace)
  • 7. Newton's Wake, Ken MacLeod (Orbit; Tor)
  • 8. The Life of the World to Come, Kage Baker (Tor)
  • 9. River of Gods, Ian McDonald (Simon & Schuster UK)
  • 10. Cloud Atlas, David Mitchell (Sceptre; Random House)
  • 11. The Plot Against America, Philip Roth (Houghton Mifflin)
  • 12. For Us, the Living, Robert A. Heinlein (Scribner)
  • 13. Crucible, Nancy Kress (Tor)
  • 14. Air, Geoff Ryman (St. Martin's)
  • 15. Century Rain, Alastair Reynolds (Gollancz; Ace 2005)
  • 16. Banner of Souls, Liz Williams (Bantam Spectra)
  • 17. Exultant, Stephen Baxter (Gollancz; Del Rey)
  • 18. Stamping Butterflies, Jon Courtenay Grimwood (Gollancz)
  • 19. (tie): Lost in Transmission, Wil McCarthy (Bantam Spectra)
  • 19. (tie): The Zenith Angle, Bruce Sterling (Del Rey)
  • 21. The Fourth Circle, Zoran Zivkovic (Ministry of Whimsy)
  • 22. Frek and the Elixir, Rudy Rucker (Tor)
  • 23. White Devils, Paul McAuley (Simon & Schuster UK; Tor)
  • 24. Spondulix, Paul Di Filippo (Cambrian)
  • 25. Black Brillion, Matthew Hughes (Tor)
  • 26. The Language of Power, Rosemary Kirstein (Del Rey)
  • 27. Life, Gwyneth Jones (Aqueduct Press)
  • 28. City of Pearl, Karen Traviss (Eos)
  • 29. Polaris, Jack McDevitt (Ace)
2006

vítěz

nominace

  • 2.Olympos, Dan Simmons (Eos; Gollancz)
  • 3.Spin, Robert Charles Wilson (Tor)
  • 4.Fifty Degrees Below, Kim Stanley Robinson (HarperCollins UK; Bantam Spectra)
  • 5.Learning the World, Ken MacLeod (Orbit; Tor)
  • 6.Shadow of the Giant, Orson Scott Card (Tor; Orbit)
  • 7.Old Twentieth, Joe Haldeman (Ace)
  • 8.Never Let Me Go, Kazuo Ishiguro (Faber & Faber; Knopf)
  • 9.Seeker, Jack McDevitt (Ace)
  • 10.Mammoth, John Varley (Ace)
  • 11.Pushing Ice, Alastair Reynolds (Gollancz; Ace)
  • 12.Transcendent, Stephen Baxter (Gollancz; Del Rey)
  • 13.The Carpet Makers, Andreas Eschbach (Tor)
  • 14.The World Before, Karen Traviss (Eos)
  • 15.Lady of Mazes, Karl Schroeder (Tor)
  • 16.9Tail Fox, Jon Courtenay Grimwood (Gollancz)
  • 17.The Well of Stars, Robert Reed (Orbit 2004; Tor)
  • 18.Living Next Door to the God of Love, Justina Robson (Macmillan; Bantam Spectra 2006)
  • 19.The Rosetta Codex, Richard Paul Russo (Ace; Orbit)
  • 20.To Crush the Moon, Wil McCarthy (Bantam Spectra)
  • 21.Godplayers, Damien Broderick (Thunder's Mouth)
  • 22.Mind's Eye, Paul McAuley (Simon & Schuster UK)
  • 23.Tumbling After, Paul Witcover (Eos)
  • 24.Old Man's War, John Scalzi (Tor)
2007

vítěz

nominace

  • 2. Glasshouse, Charles Stross (Ace; Orbit)
  • 3. Blindsight, Peter Watts (Tor)
  • 4. Carnival, Elizabeth Bear (Bantam Spectra)
  • 5. Farthing, Jo Walton (Tor)
  • 6. The Clan Corporate, Charles Stross (Tor)
  • 7. The Road, Cormac McCarthy (Knopf; Picador)
  • 8. Against the Day, Thomas Pynchon (Penguin; Cape)
  • 9. Sun of Suns, karl Schroeder (Tor)
  • 10. Mathematicians in Love, Rudy Rucker (Tor)
  • 11. Eifelheim, Michael Flynn (Tor)
  • 12. Nova Swing, M. John Harrison (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 13. End of the World Blues, Jon Courtenay Grimwood (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 14. Matriarch, Karen Traviss (Eos)
  • 15. The Armies of Memory, John Barnes (Tor)
  • 16. Polity Agent, Neal Asher (Tor UK)
  • 17. Emperor, Stephen Baxter (Gollancz; Ace)
  • 18. Keeping It Real, Justina Robson (Gollancz; Pyr)
  • 19. The Ghost Brigades, John Scalzi (Tor)
  • 20. Horizons, Mary Rosenblum (Tor)
  • 21. Babylon, Richard Calder (PS Publishing)
  • 22. The Android's Dream, John Scalzi (Tor)
2008

vítěz

nominace

  • 2. Spook Country, William Gibson (Putnam; Viking UK)
  • 3. Halting State, Charles Stross (Ace; Orbit UK)
  • 4. Brasyl, Ian McDonald (Pyr)
  • 5. The Accidental Time Machine, Joe Haldeman (Ace)
  • 6. Axis, Robert Charles Wilson (Tor)
  • 7. Black Man (US title: Thirteen), Richard Morgan (Gollancz; Del Rey)
  • 8. The Execution Channel, Ken MacLeod (Orbit; Tor)
  • 9. Ha'penny, Jo Walton (Tor)
  • 10. Sixty Days and Counting, Kim Stanley Robinson (Bantam; HarperCollins UK)
  • 11. Undertow, Elizabeth Bear (Bantam Spectra)
  • 12. Mainspring, Jay Lake (Tor)
  • 13. Queen of Candesce, Karl Schroeder (Tor)
  • 14. The Sons of Heaven, Kage Baker (Tor)
  • 15. The Prefect, Alastair Reynolds (Gollancz; Ace)
  • 16. Bad Monkeys, Matt Ruff (HarperCollins; Bloomsbury UK)
  • 17. Shelter, Susan Palwick (Tor)
  • 18. HARM, Brian W. Aldiss (Del Rey; Duckworth)
  • 19. In War Times, Kathleen Ann Goonan (Tor)
  • 20. Engineer Trilogy: Devices and Desires/Evil for Evil/The Escapement, K. J. Parker (Orbit UK; Orbit US)
  • 21. The Last Colony, John Scalzi (Tor)
  • 22. Conqueror, Stephen Baxter (Gollancz; Ace)
  • 23. Till Human Voices Wake Us, Mark Budz (Bantam Spectra)
2009

vítěz

nominace

  • 2. Matter, Iain M. Banks (Orbit UK)
  • 3. City at the End of Time, Greg Bear (Gollancz; Del Rey)
  • 4. Saturn's Children, Charles Stross (Orbit; Ace)
  • 5. Marsbound, Joe Haldeman (Ace)
  • 6. Half a Crown, Jo Walton (Tor)
  • 7. Incandescence, Greg Egan (Gollancz; Night Shade)
  • 8. Rolling Thunder, John Varley (Ace)
  • 9. Implied Spaces, Walter Jon Williams (Night Shade)
  • 10. House of Suns, Alastair Reynolds (Gollancz; Ace 2009)
  • 11. The Quiet War, Paul McAuley (Gollancz; Pyr 2009)
  • 12. The January Dancer, Michael Flynn (Tor)
  • 13. Escapement, Jay Lake (Tor)
  • 14. Pirate Sun, Karl Schroeder (Tor)
  • 15. Flood, Stephen Baxter (Gollancz; Ace 2009)
  • 16. Weaver, Stephen Baxter (Gollancz; Ace)
  • 17. The Night Sessions, Ken MacLeod (Orbit; Tor 2009)
  • 18. Song of Time, Ian R. MacLeod (PS Publishing)
  • 19. The Company, K. J. Parker (Orbit)
2010

vítěz

nominace

  • 2. The Empress of Mars, Kage Baker (Subterranean; Tor)
  • 3. Galileo's Dream, Kim Stanley Robinson (HarperVoyager; Ballantine Spectra)
  • 4. Julian Comstock: A Story of 22nd-Century America, Robert Charles Wilson (Tor)
  • 5. Steal Across the Sky, Nancy Kress (Tor)
  • 6. Transition, Iain M. Banks (Orbit; Little, Brown UK)
  • 7. Under the Dome, Stephen King (Scribner; Hodder & Stoughton)
  • 8. Gardens of the Sun, Paul McAuley (Gollancz; Pyr 2010)
  • 9. This Is Not a Game, Walter Jon Williams (Orbit US; Orbit UK)
  • 10. Ark, Stephen Baxter (Gollancz)
  • 11. The Devil's Alphabet, Daryl Gregory (Del Rey)
  • 12. Chronic City, Jonathan Lethem (Doubleday)
  • 13. The Sunless Countries, Karl Schroeder (Tor)
  • 14. The Walls of the Universe, Paul Melko (Tor)
  • 15. The Windup Girl, Paolo Bacigalupi (Night Shade)
  • 16. Yellow Blue Tibia, Adam Roberts (Gollancz)
  • 17. Buyout, Alexander C. Irvine (Del Rey)
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

  • King, Stephen - Dallas 63   88% / 48
  • 2. 11/22/63, Stephen King (Scribner; Hodder & Stoughton)
  • 3. Rule 34, Charles Stross (Ace; Orbit UK)
  • 4. The Children of the Sky, Vernor Vinge (Tor)
  • 5. Leviathan Wakes, James S. A. Corey (Orbit US; Orbit UK)
  • 6. Dancing with Bears, Michael Swanwick (Night Shade)
  • 7. Grail, Elizabeth Bear (Spectra)
  • 8. Deadline, Mira Grant (Orbit US; Orbit UK)
  • 8. Home Fires, Gene Wolfe (Tor; PS Publishing)
  • 10. Vortex, Robert Charles Wilson (Tor)
  • 11. Earthbound, Joe Haldeman (Ace)
  • 12. Firebird, Jack McDevitt (Ace)
  • 13. The Clockwork Rocket, Greg Egan (Night Shade)
  • 14. The Islanders, Christopher Priest (Gollancz)
  • 15. Heart of Iron, Ekaterina Sedia (Prime)
  • 16. Daybreak Zero, John Barnes (Ace)
  • 17. This Shared Dream, Kathleen Ann Goonan (Tor)
  • 18. 7th Sigma, Steven Gould (Tor)
  • 19. All the Lives He Led, Frederik Pohl (Tor)
  • 20. Wake Up and Dream, Ian R. MacLeod (PS Publishing)
  • 21. The Courier's New Bicycle, Kim Westwood (Voyager Australia)
  • 22. Zone One, Colson Whitehead (Doubleday; Harvill Secker)
2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

nominace

  • Kim Stanley Robinson
  • Charles Stross
  • Margaret Atwood
  • Carolyn Janice Cherryh
  • 2. Shaman, Kim Stanley Robinson (Orbit)
  • 3. Neptune's Brood, Charles Stross (Ace; Orbit UK)
  • 4. MaddAddam, Margaret Atwood (McClelland & Stewart; Bloomsbury; Talese)
  • 5. The Best of All Possible Worlds, Karen Lord (Del Rey; Jo Fletcher UK)
  • 6. Protector, C. J. Cherryh (DAW)
  • 7. On the Steel Breeze, Alastair Reynolds (Gollancz)
  • 8. The Adjacent, Christopher Priest (Gollancz)
  • 9. Burning Paradise, Robert Charles Wilson (Tor)
  • 10. The Red: First Light, Linda Nagata (Mythic Island)
  • 11. Proxima, Stephen Baxter (Gollancz)
  • 12. Lexicon, Max Barry (Pengin; Mulholland UK)
  • 13. Finches of Mars, Brian Aldiss (The Friday Project)
  • 14. The Arrows of Time, Greg Egan (Gollancz)
  • 15. ID: The Second Machine Dynasty, Madeline Ashby (Angry Robot)
  • 16. Evening's Empires, Paul McAuley (Gollancz)
  • 17. Ancillary Justice, Ann Leckie (Orbit)
  • 18. The Cusanus Game, Wolfgang Jeschke (Tor)
  • 19. Countdown City, Ben H. Winters (Quirk)
  • 20. The Last President, John Barnes (Ace)
  • 21. Jupiter War, Neal Asher (Tor UK; Night Shade)
  • 22. Trade Secret, Sharon Lee & Steve Miller (Baen)
  • 23. Necessity's Child, Sharon Lee & Steve Miller (Baen)
2015

vítěz

nominace

  • Cch‘-Sin, Liou - Problém tří těles   75% / 34
  • 2. The Three-Body Problem, Liu Cixin [translated by Ken Liu].
  • 3. The Southern Reach Trilogy [Aniquilación, Autoridad, Aceptación] , Jeff VanderMeer.
  • 4. The Peripheral, William Gibson.
  • 5. Lock In, John Scalzi.
  • 6. My Real Children, Jo Walton.
  • 7. Lagoon, Nnedi Okorafor.
  • 8. Cibola Burn, James S. A. Corey.
  • 9. The Bone Clocks, David Mitchell.
  • 10. Afterparty, Daryl Gregory.
  • 11. The Causal Angel, Hannu Rajaniemi.
  • 12. Echopraxia, Peter Watts.
  • 13. War Dogs, Greg Bear.
  • 14. Shipstar, Gregory Benford & Larry Niven.
  • 15. Work Done for Hire, Joe Haldeman.
  • 16. Ultima, Stephen Baxter.
  • 17. Dark Lightning, John Varley.
  • 18. Tigerman, Nick Harkaway.
  • 19. The Memory of Sky, Robert Reed.
  • 20. Wolves, Simon Ings.
  • 21. The Book of Strange New Things, Michel Faber.
  • 22. Artemis Awakening, Jane Lindskold.
  • 23. World of Trouble, Ben H. Winters.
  • 24. Bête, Adam Roberts.
  • 25. The Blood of Angels, Johanna Sinisalo.
  • 26. Europe in Autumn, Dave Hutchinson.
  • 27. Station Eleven, Emily St John Mandel.
  • 28. All Those Vanished Engines, Paul Park.
2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

nominace

2018

vítěz



WebArchiv - archiv českého webu