ocenění » Locus » Fantasy román

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

Fantasy román

originální název: FANTASY NOVEL

1978

Na 3. místě se umístil Stephen R. Donaldson s cyklem „Kroniky Thomase Covenanta“.

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

  • 2.The Anubis Gates, Tim Powers (Ace)
  • 3.The Armageddon Rag, George R. R. Martin (Poseidon)
  • 4.Lyonesse, Jack Vance (Berkley)
  • 5.White Gold Wielder, Stephen R. Donaldson (Ballantine Del Rey)
  • 6.Christine, Stephen King (Viking)
  • 7.Pet Sematary, Stephen King (Doubleday)
  • 8.The Dreamstone, C. J. Cherryh (DAW)
  • 9.Damiano, R. A. MacAvoy (Bantam)
  • 10.Neveryóna, Samuel R. Delany (Bantam)
  • 11.Dragon on a Pedestal, Piers Anthony (Ballantine Del Rey)
  • 12.Hart's Hope, Orson Scott Card (Berkley)
  • 13. (tie): Cugel's Saga, Jack Vance (Timescape)
  • 13. (tie): The Sword of Winter, Marta Randall (Timescape)
  • 15.Tea with the Black Dragon, R. A. MacAvoy (Bantam)
  • 16.Magician's Gambit, David Eddings (Ballantine Del Rey)
  • 17.The Tree of Swords and Jewels, C. J. Cherryh (DAW)
  • 18.On a Pale Horse, Piers Anthony (Ballantine Del Rey)
  • 19.Floating Dragon, Peter Straub (Putnam)
  • 20.The Neverending Story, Michael Ende (Doubleday)
  • 21.Anackire, Tanith Lee (DAW)
  • 22.The Dragon Waiting, John M. Ford (Timescape)
  • 23.Sung in Shadow, Tanith Lee (DAW)
  • 24.'Ware Hawk!, Andre Norton (Atheneum)
  • 25.The Silent Gondoliers, S. Morgenstern (Ballantine Del Rey)
  • 26.The Sword Is Forged, Evangeline Walton (Timescape)
1985

vítěz

nominace

  • 2.Damiano's Lute, R. A. MacAvoy (Bantam)
  • 3.Raphael, R. A. MacAvoy (Bantam)
  • 4.The Talisman, Stephen King & Peter Straub (Viking)
  • 5.The Infinity Concerto, Greg Bear (Berkley)
  • 6.Gilgamesh the King, Robert Silverberg (Arbor House)
  • 7.The Ladies of Mandrigyn, Barbara Hambly (Ballantine Del Rey)
  • 8.Enchanter's End Game, David Eddings (Ballantine Del Rey)
  • 9.The Businessman, Thomas M. Disch (Harper & Row)
  • 10.Bearing an Hourglass, Piers Anthony (Ballantine Del Rey)
  • 11.Crewel Lye: A Caustic Yarn, Piers Anthony (Ballantine Del Rey)
  • 12.Castle of Wizardry, David Eddings (Ballantine Del Rey)
  • 13.Mythago Wood, Robert Holdstock (Gollancz)
  • 14.Who Made Stevie Crye?, Michael Bishop (Arkham House)
  • 15.Vampire Junction, S. P. Somtow (Donning)
  • 16.Cards of Grief, Jane Yolen (Ace)
  • 17.The Hero and the Crown, Robin McKinley (Morrow Greenwillow)
  • 18.Maia, Richard Adams (Viking UK; Knopf)
  • 19.Nights at the Circus, Angela Carter (Chatto & Windus; Viking)
  • 20.Brisingamen, Diana L. Paxson (Berkley)
  • 21.Moonheart, Charles de Lint (Ace)
  • 22.The Third Book of Swords, Fred Saberhagen (Tor)
  • 23.Fire and Hemlock, Diana Wynne Jones (Greenwillow)
  • 24.Half a Sky, R. A. Lafferty (Corroboree)
  • 25.The Ceremonies, T. E. D. Klein (Viking)
  • 26.The Bishop's Heir, Katherine Kurtz (Ballantine Del Rey)
  • 27.The Beggar Queen, Lloyd Alexander (Dutton)
1986

vítěz

nominace

  • 2. The Book of Kells, R. A. MacAvoy (Bantam Spectra)
  • 3. Dragonsbane, Barbara Hambly (Ballantine Del Rey)
  • 4. The Vampire Lestat, Anne Rice (Knopf)
  • 5. Lyonesse II: The Green Pearl, Jack Vance (Underwood-Miller; Berkley)
  • 6. The King's Justice, Katherine Kurtz (Ballantine Del Rey)
  • 7. The Summer Tree, Guy Gavriel Kay (Arbor House)
  • 8. The Dream Years, Lisa Goldstein (Bantam Spectra)
  • 9. With a Tangled Skein, Piers Anthony (Ballantine Del Rey)
  • 10. Dark of the Moon, P. C. Hodgell (Atheneum)
  • 11. Silverthorn, Raymond E. Feist (Doubleday)
  • 12. Mulengro, Charles de Lint (Ace)
  • 13. Lovecraft's Book, Richard A. Lupoff (Arkham House)
  • 14. Brokedown Palace, Steven Brust (Ace)
  • 15. The Damnation Game, Clive Barker (Weidenfeld & Nicholson)
  • 16. The Wishsong of Shannara, Terry Brooks (Ballantine Del Rey)
  • 17. Wizard of the Pigeons, Megan Lindholm (Ace)
  • 18. In Yana, the Touch of Undying, Michael Shea (DAW)
  • 19. The Last Rainbow, Parke Godwin (Bantam Spectra)
  • 20. Things Invisible to See, Nancy Willard (Knopf)
  • 21. The Song of Mavin Manyshaped, Sheri S. Tepper (Ace)
  • 22. Wings of Flame, Nancy Springer (Tor)
  • 23. The Bronze King, Suzy McKee Charnas (Houghton Mifflin)
  • 24. Marianne, the Magus, and the Manticore, Sheri S. Tepper (Ace)
1987

vítěz

nominace

  • 2.Blood of Amber, Roger Zelazny (Arbor House)
  • 3.It, Stephen King (Viking)
  • 4.Godbody, Theodore Sturgeon (Donald I. Fine)
  • 5.Twisting the Rope, R. A. MacAvoy (Bantam Spectra)
  • 6.The Folk of the Air, Peter S. Beagle (Ballantine Del Rey)
  • 7.The Serpent Mage, Greg Bear (Berkley)
  • 8.Wizard of the Pigeons, Megan Lindholm (Ace)
  • 9.The Quest for Saint Camber, Katherine Kurtz (Ballantine Del Rey)
  • 10.A Darkness at Sethanon, Raymond E. Feist (Doubleday)
  • 11.The Mirror of Her Dreams, Stephen R. Donaldson (Ballantine Del Rey)
  • 12.The Darkest Road, Guy Gavriel Kay (Arbor House)
  • 13.Magic Kingdom For Sale--Sold!, Terry Brooks (Ballantine Del Rey)
  • 14.Homunculus, James P. Blaylock (Ace)
  • 15.Wielding a Red Sword, Piers Anthony (Ballantine Del Rey)
  • 16.The Falling Woman, Pat Murphy (Tor)
  • 17.The Dragon in the Sword, Michael Moorcock (Ace)
  • 18.Jinian Star-Eye, Sheri S. Tepper (Tor)
  • 19.New York by Knight, Esther M. Friesner (Signet)
  • 20.The King of Ys: Roma Mater, Poul Anderson & Karen Anderson (Baen)
  • 21.The Hounds of God, Judith Tarr (Bluejay)
  • 22.The Unconquered Country, Geoff Ryman (Allen & Unwin)
  • 23.Yarrow, Charles de Lint (Ace)
  • 24.The Hungry Moon, Ramsey Campbell (Macmillan)
  • 25.Dragonsbane, Barbara Hambly (Ballantine Del Rey)
  • 26.A Voice for Princess, John Morressy (Ace)
  • 27.Talking Man, Terry Bisson (Arbor House)
1988

vítěz

nominace

  • 2.On Stranger Tides, Tim Powers (Ace)
  • 3.Sign of Chaos, Roger Zelazny (Arbor House)
  • 4.Weaveworld, Clive Barker (Simon & Schuster/Poseidon; Collins)
  • 5.Lincoln's Dreams, Connie Willis (Bantam Spectra)
  • 6.Ćgypt, John Crowley (Bantam Spectra)
  • 7.The Witches of Wenshar, Barbara Hambly (Ballantine Del Rey)
  • 8.The Grey Horse, R. A. MacAvoy (Bantam Spectra)
  • 9.Infernal Devices, K. W. Jeter (St. Martin's)
  • 10.Guardians of the West, David Eddings (Ballantine Del Rey)
  • 11.A Man Rides Through, Stephen R. Donaldson (Ballantine Del Rey)
  • 12.Being a Green Mother, Piers Anthony (Ballantine Del Rey)
  • 13.War for the Oaks, Emma Bull (Ace)
  • 14.Bones of the Moon, Jonathan Carroll (Century; Arbor House)
  • 15.Swan Song, Robert R. McCammon (Pocket)
  • 16.The Dark Tower II: The Drawing of the Three, Stephen King (Donald M. Grant)
  • 17.Land of Dreams, James P. Blaylock (Arbor House)
  • 18.Strange Toys, Patricia Geary (Bantam Spectra)
  • 19.Daughter of the Empire, Raymond E. Feist & Janny Wurts (Doubleday)
  • 20.The Firebrand, Marion Zimmer Bradley (Simon & Schuster)
  • 21.Never the Twain, Kirk Mitchell (Ace)
  • 22.Darkspell, Katharine Kerr (Doubleday)
  • 23.Equal Rites, Terry Pratchett (Gollancz)
  • 24.The Falling Woman, Pat Murphy (Tor)
1989

vítěz

nominace

  • 2. The Paladin, C. J. Cherryh (Baen)
  • 3. There Are Doors, Gene Wolfe (Tor)
  • 4. Unicorn Mountain, Michael Bishop (Morrow/Arbor House)
  • 5. King of the Murgos, David Eddings (Ballantine Del Rey)
  • 6. The Last Coin, James P. Blaylock (Ace)
  • 7. The Story of the Stone, Barry Hughart (Doubleday Foundation)
  • 8. Greenmantle, Charles de Lint (Ace)
  • 9. Lavondyss, Robert Holdstock (Gollancz)
  • 10. (tie): The Dragonbone Chair, Tad Williams (DAW)
  • 10. (tie): Wyvern, A. A. Attanasio (Ticknor & Fields)
  • 12. The Healer's War, Elizabeth Ann Scarborough (Doubleday Foundation)
  • 13. Druid's Blood, Esther M. Friesner (NAL Signet)
  • 14. The White Serpent, Tanith Lee (DAW)
  • 15. (tie): Sister Light, Sister Dark, Jane Yolen (Tor)
  • 15. (tie): Wyrd Sisters, Terry Pratchett (Gollancz)
  • 17. Who's Afraid of Beowulf?, Tom Holt (St. Martin's)
  • 18. The Changeling Sea, Patricia A. McKillip (Atheneum)
  • 19. The Reindeer People, Megan Lindholm (Ace)
  • 20. Sleeping in Flame, Jonathan Carroll (Legend)
  • 21. The White Raven, Diana L. Paxson (Morrow)
  • 22. Walkabout Woman, Michaela Roessner (Bantam Spectra)
  • 23. Silk Roads and Shadows, Susan Shwartz (Tor)
  • 24. The Nightingale, Kara Dalkey (Ace)
  • 25. Death in the Spirit House, Craig Strete (Doubleday Foundation)
1990

vítěz

nominace

1991

Na 8. místě se umístil Raymond E. Feist a Janny Wurts s románem „Ochránce Impéria“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1992

vítěz

  • Beauty, Sheri S. Tepper (Doubleday Foundation)

nominace

1993

Zvítězil Tim Powers s románem „Poslední výzva“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

  • 2.The Iron Dragon's Daughter, Michael Swanwick (Millennium; Morrow AvoNova)
  • 3.To Green Angel Tower, Tad Williams (DAW)
  • 4.The Thread That Binds the Bones, Nina Kiriki Hoffman (AvoNova)
  • 5.Strange Devices of the Sun and Moon, Lisa Goldstein (Tor)
  • 6.The Fires of Heaven, Robert Jordan (Tor)
  • 7.Deerskin, Robin McKinley (Ace)
  • 8.Dog Wizard, Barbara Hambly (Ballantine Del Rey)
  • 9.Lord of the Two Lands, Judith Tarr (Tor)
  • 10.The Hollowing, Robert Holdstock (HarperCollins UK)
  • 11.Faery in Shadow, C. J. Cherryh (Legend; Science Fiction Book Club)
  • 12.The Porcelain Dove, Delia Sherman (Dutton)
  • 13.Winter of the Wolf (US title: The Belly of the Wolf), R. A. MacAvoy (Headline; Morrow)
  • 14.The Far Kingdoms, Allan Cole & Chris Bunch (Ballantine Del Rey)
  • 15.The Cygnet and the Firebird, Patricia A. McKillip (Ace)
  • 16.The Wizard's Apprentice, S. P. Somtow (Atheneum)
  • 17.Bones of the Past, Holly Lisle (Baen)
  • 18.Dragon Star Book III: Skybowl, Melanie Rawn (DAW)
  • 19.The Robin & the Kestrel, Mercedes Lackey (Baen)
1995

Na 16. místě se umístil Raymond E. Feist s románem „Stín temné královny“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1996

vítěz

  • Alvin Journeyman, Orson Scott Card (Tor)

nominace

  • 2. Waking the Moon (revised), Elizabeth Hand (HarperPrism)
  • 3. Fortress in the Eye of Time, C. J. Cherryh (HarperPrism)
  • 4. The Lions of Al-Rassan, Guy Gavriel Kay (Viking Canada; HarperPrism)
  • 5. Resurrection Man, Sean Stewart (Ace)
  • 6. The Silent Strength of Stones, Nina Kiriki Hoffman (AvoNova)
  • 7. The Book of Atrix Wolfe, Patricia A. McKillip (Ace)
  • 8. Blood, Michael Moorcock (Millennium; Morrow AvoNova)
  • 9. Storm Rising, Mercedes Lackey (DAW)
  • 10. City of Bones, Martha Wells (Tor)
  • 11. Crown of Shadows, C. S. Friedman (DAW)
  • 12. Maskerade, Terry Pratchett (Gollancz)
  • 13. Zod Wallop, William Browning Spencer (St. Martin's)
  • 14. Assassin's Apprentice, Robin Hobb (Bantam Spectra)
  • 15. Stone of Tears, Terry Goodkind (Millennium; Tor)
  • 16. The Tower of Beowulf, Parke Godwin (Morrow)
  • 17. A Sorcerer and a Gentleman, Elizabeth Willey (Tor)
  • 18. World Without End, Sean Russell (DAW)
  • 19. Harp of Winds, Maggie Furey (Legend; Bantam Spectra)
1997

Na 5. místě se umístila Robin Hobb s románem „Royal Assassin“, v češtině vyšel ve 3 dílech pod názvy „Vahadlo osudu“, „Říše v ohrožení“ a „Očima vlka“.

vítěz

nominace

1998

Na 5. místě se umístila Robin Hobb s románem „Assassin's Quest“, v češtině vyšel rozdělený do 4 knih.

vítěz

nominace

1999

vítěz

nominace

  • 2. Stardust, Neil Gaiman (DC/Vertigo; Avon 1999)
  • 3. Mockingbird, Sean Stewart (Ace)
  • 4. Heartfire, Orson Scott Card (Tor)
  • 5. Fortress of Eagles, C. J. Cherryh (HarperPrism)
  • 6. Newton's Cannon, J. Gregory Keyes (Ballantine Del Rey)
  • 7. Song for the Basilisk, Patricia A. McKillip (Ace)
  • 8. (tie): Sailing to Sarantium, Guy Gavriel Kay (Earthlight UK; HarperPrism)
  • 8. (tie): Someplace to Be Flying, Charles de Lint (Tor)
  • 10. Dragon's Winter, Elizabeth A. Lynn (Ace)
  • 11. Prince of Dogs, Kate Elliott (DAW)
  • 12. Dark Lord of Derkholm, Diana Wynne Jones (Greenwillow)
  • 13. The One-Armed Queen, Jane Yolen (Tor)
  • 14. Changer, Jane Lindskold (Avon Eos)
  • 15. Juniper, Gentian, and Rosemary, Pamela Dean (Tor)
  • 16. The Gilded Chain, Dave Duncan (Avon Eos)
  • 17. The Innamorati, Midori Snyder (Tor)
  • 18. (tie): Bhagavati, Kara Dalkey (Tor)
  • 18. (tie): The Book of Knights, Yves Meynard (Tor)
  • 20. Harry Potter and the Philosopher's Stone (US title: Harry Potter and the Sorcerer's Stone), J. K. Rowling (Bloomsbury; Scholastic/Levine 1998)
2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

nominace

  • 2. Declare, Tim Powers (Subterranean Press; Morrow 2001)
  • 3. The Amber Spyglass, Philip Pullman (Knopf)
  • 4. Perdido Street Station, China Miéville (Macmillan; Ballantine Del Rey 2001)
  • 5. Ash: A Secret History, Mary Gentle (Gollancz; Eos)
  • 6. Galveston, Sean Stewart (Ace)
  • 7. Lord of Emperors, Guy Gavriel Kay (Viking Canada; HarperPrism)
  • 8. Forests of the Heart, Charles de Lint (Tor)
  • 9. The Truth, Terry Pratchett (Transworld; HarperCollins)
  • 10. Fortress of Dragons, C. J. Cherryh (Eos)
  • 11. The Tower at Stony Wood, Patricia A. McKillip (Ace)
  • 12. Daemonomania, John Crowley (Bantam)
  • 13. A Kiss of Shadows, Laurell K. Hamilton (Ballantine)
  • 14. Winter's Heart, Robert Jordan (Tor)
  • 15. White as Snow, Tanith Lee (Tor)
  • 16. Prophecy, Elizabeth Haydon (Tor)
  • 17. Ship of Destiny, Robin Hobb (HarperCollins Voyager; Bantam Spectra)
  • 18. Harry Potter and the Goblet of Fire, J. K. Rowling (Bloomsbury; Scholastic)
  • 19. (tie): Canyons, P. D. Cacek (Tor)
  • 19. (tie): King Kelson's Bride, Katherine Kurtz (Ace)
  • 21. Empire of Unreason, J. Gregory Keyes (Ballantine Del Rey)
  • 22. (tie): Spindle's End, Robin McKinley (Putnam)
  • 22. (tie): Year of the Griffin, Diana Wynne Jones (Greenwillow)
  • 24. Knight of the Demon Queen, Barbara Hambly (Ballantine Del Rey)
  • 25. The Gate of Fire, Thomas Harlan (Tor)
  • 26. The Grand Ellipse, Paula Volsky (Bantam Spectra)
2002

Na 9. místě se umístil Tad Williams s románem „Moře Stříbrného světla“, v češtině vyšel ve 2 dílech. Na 10. místě se umístila Robin Hobb s románem „Fool's Errand“, v češtině vyšel ve 3 dílech.

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

  • 2. Monstrous Regiment, Terry Pratchett (Doubleday UK; HarperCollins)
  • 3. The Light Ages, Ian R. MacLeod (Ace)
  • 4. The Dark Tower V: Wolves of the Calla, Stephen King (Donald M. Grant/Scribner)
  • 5. 1610: A Sundial in a Grave, Mary Gentle (Gollancz)
  • 6. The War of the Flowers, Tad Williams (DAW)
  • 7. The Briar King, Greg Keyes (Del Rey)
  • 8. lost boy lost girl, Peter Straub (Random House)
  • 9. Fool's Fate, Robin Hobb (Voyager; Bantam Spectra 2004)
  • 10. The Salt Roads, Nalo Hopkinson (Warner)
  • 11. The Crystal City, Orson Scott Card (Tor)
  • 12. The Skrayling Tree, Michael Moorcock (Warner Aspect)
  • 13. The Anvil of the World, Kage Baker (Tor)
  • 14. In the Forests of Serre, Patricia A. McKillip (Ace)
  • 15. Sunshine, Robin McKinley (Berkley)
  • 16. Midnight Lamp, Gwyneth Jones (Gollancz)
  • 17. Mortal Suns, Tanith Lee (Overlook)
  • 18. The Night Country, Stewart O'Nan (Farrar, Straus & Giroux)
2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

  • 2.A Feast for Crows, George R. R. Martin (Voyager; Bantam Spectra)
  • 3.Thud!, Terry Pratchett (Doubleday UK; HarperCollins)
  • 4.The Hallowed Hunt, Lois McMaster Bujold (Eos)
  • 5.Someone Comes to Town, Someone Leaves Town, Cory Doctorow (Tor)
  • 6.The Hidden Family, Charles Stross (Tor)
  • 7.A Princess of Roumania, Paul Park (Tor)
  • 8.Lord Byron's Novel: The Evening Land, John Crowley (Morrow)
  • 9.Fledgling, Octavia E. Butler (Seven Stories)
  • 10.Shaman's Crossing, Robin Hobb (Voyager; Eos)
  • 11.Od Magic, Patricia A. McKillip (Ace)
  • 12.Glass Soup, Jonathan Carroll (Tor)
  • 13.The House of Storms, Ian R. MacLeod (Simon & Schuster UK; Ace)
  • 14.The Limits of Enchantment, Graham Joyce (Gollancz; Atria)
  • 15.Snake Agent, Liz Williams (Night Shade)
  • 16.The Narrows, Alexander C. Irvine (Del Rey)
  • 17.Knife of Dreams, Robert Jordan (Orbit; Tor)
  • 18.Orphans of Chaos, John C. Wright (Tor)
2007

Na 21. místě se umístila Naomi Novik za první 3 díly série „Temeraire“.

vítěz

  • Ellen Kushner
  • The Privilege of the Sword, Ellen Kushner (Small Beer Press; Bantam Spectra)

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

  • Cecelia Holland
  • Christopher Michael Barzak
  • Salman Rushdie
  • Jonathan Samuel Carroll
  • Ekaterina Sedia
  • Gregory Frost
  • Paul Park
  • James P. Blaylock
  • Daniel Abraham
  • Patricia A. McKillip
  • Jeffrey Ford
  • Gene Rodman Wolfe
  • Michael Swanwick
  • 2. The Dragons of Babel, Michael Swanwick (Tor)
  • 3. An Evil Guest, Gene Wolfe (Tor)
  • 4. The Shadow Year, Jeffrey Ford (Morrow)
  • 5. The Bell at Sealey Head, Patricia A. McKillip (Ace)
  • 6. An Autumn War, Daniel Abraham (Tor)
  • 7. The Knights of the Cornerstone, James P. Blaylock (Ace)
  • 8. The Hidden World, Paul Park (Tor)
  • 9. Shadowbridge/Lord Tophet, Gregory Frost (Del Rey)
  • 10. The Alchemy of Stone, Ekaterina Sedia (Prime)
  • 11. The Ghost in Love, Jonathan Carroll (Farrar, Straus & Giroux)
  • 12. The Enchantress of Florence, Salman Rushdie (Jonathan Cape; Random House)
  • 13. The Love We Share Without Knowing, Christopher Barzak (Bantam)
  • 14. Memoirs of a Master Forger, William Heaney (Gollancz) (as How to Make Friends with Demons, Graham Joyce, Night Shade Books 2009)
  • 15. The Engine's Child, Holly Phillips (Del Rey)
  • 16. Varanger, Cecelia Holland (Forge)
2010

vítěz

nominace

  • 2. Unseen Academicals, Terry Pratchett (Harper; Doubleday UK)
  • 3. Drood, Dan Simmons (Little, Brown)
  • 4. Palimpsest, Catherynne M. Valente (Bantam Spectra)
  • 5. Finch, Jeff VanderMeer (Underland)
  • 6. Green, Jay Lake (Tor)
  • 7. The Revolution Business, Charles Stross (Tor)
  • 8. Canticle, Ken Scholes (Tor)
  • 9. Avilion, Robert Holdstock (Gollancz)
  • 10. Lifelode, Jo Walton (NESFA)
  • 11. The Price of Spring, Daniel Abraham (Tor)
  • 12. The Red Tree, Caitlín R. Kiernan (Roc)
  • 13. Cloud & Ashes: Three Winter's Tales, Greer Gilman (Small Beer)
  • 14. Madness of Flowers, Jay Lake (Night Shade)
  • 15. The High City, Cecelia Holland (Forge)
  • 16. Audrey's Door, Sarah Langan (Harper)
  • 17. Spell Games, T. A. Pratt (Bantam Spectra)
  • 18. Dragon in Chains, Daniel Fox (Del Rey)
  • 19. Gears of the City, Felix Gilman (Bantam Spectra)
  • 20. Last Days, Brian Evenson (Underland)
  • 21. In Great Waters, Kit Whitfield (Jonathan Cape; Del Rey)
  • 22. The Painting and the City, Robert Wexler (PS Publishing)
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

  • Aaronovitch, Ben - Šepot podzemí   79% / 14
  • Robert Jackson Bennett
  • Elizabeth Bear
  • Alan Garner
  • Mike Carey
  • Nick Mamatas
  • K. J. Parker
  • Liz Williams
  • Abercrombie, Joe - Rudá země   84% / 56
  • Mary Robinette Kowal
  • N. K. Jemisin
  • Tim Powers
  • Caitlín R. Kiernan
  • Abraham, Daniel - Královská krev   83% / 6
  • 2. The Drowning Girl, Caitlín R. Kiernan (Roc)
  • 3. Hide Me Among the Graves, Tim Powers (Morrow; Corvus)
  • 4. The Killing Moon, N. K. Jemisin (Orbit US; Orbit UK)
  • 5. Glamour in Glass, Mary Robinette Kowal (Tor)
  • 6. Red Country, Joe Abercrombie (Gollancz; Orbit US)
  • 7. Some Kind of Fairy Tale, Graham Joyce (Gollancz; Doubleday)
  • 8. The King's Blood, Daniel Abraham (Orbit US; Orbit UK)
  • 9. Whispers Under Ground, Ben Aaronovitch (Del Rey; Gollancz)
  • 10. Worldsoul, Liz Williams (Prime)
  • 11. The Mirage, Matt Ruff (HarperCollins)
  • 12. Sharps, K. J. Parker (Orbit US; Orbit UK)
  • 13. And Blue Skies from Pain, Stina Leicht (Night Shade)
  • 14. Bullettime, Nick Mamatas (ChiZine)
  • 15. The Steel Seraglio, Mike Carey, Linda Carey & Louise Carey (ChiZine; Gollancz '13 as The City of Silk and Steel)
  • 16. The Troupe, Robert Jackson Bennett (Orbit US; Orbit UK)
  • 17. Boneland, Alan Garner (Fourth Estate)
  • 18. Range of Ghosts, Elizabeth Bear (Tor)
  • 19. Crandolin, Anna Tambour (Chomu)
2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

  • The Goblin Emperor, Katherine Addison (Tor)

nominace

2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

nominace

2018

vítěz



WebArchiv - archiv českého webu