ocenění » Locus » Fantasy román

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

Fantasy román

originální název: FANTASY NOVEL

1978

Na 3. místě se umístil Stephen R. Donaldson s cyklem „Kroniky Thomase Covenanta“.

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

  • Gene Wolfe
  • The Claw of the Conciliator, Gene Wolfe (Timescape)

nominace

1983

vítěz

  • Gene Wolfe
  • The Sword of the Lictor, Gene Wolfe (Timescape)

nominace

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

Na 8. místě se umístil Raymond E. Feist a Janny Wurts s románem „Ochránce Impéria“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1992

vítěz

  • Beauty, Sheri S. Tepper (Doubleday Foundation)

nominace

1993

Zvítězil Tim Powers s románem „Poslední výzva“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1994

Na 3. místě se umístil Tad Williams s románem „Věž Zeleného anděla“, v češtině vyšel ve 4 dílech.

vítěz

nominace

1995

Na 16. místě se umístil Raymond E. Feist s románem „Stín temné královny“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1996

Na 14. místě se umístila Robin Hobb s románem „Assassin's Ap­prentice“, v češtině vyšel ve 2 dílech pod názvy „Krev a jed“ a „Královská magie“.

vítěz

nominace

1997

Na 5. místě se umístila Robin Hobb s románem „Royal Assassin“, v češtině vyšel ve 3 dílech pod názvy „Vahadlo osudu“, „Říše v ohrožení“ a „Očima vlka“.

vítěz

nominace

1998

Na 5. místě se umístila Robin Hobb s románem „Assassin's Quest“, v češtině vyšel rozdělený do 4 knih.

vítěz

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

2001

Na 25. místě se umístil Thomas Harlan s románem „The Gate of Fire“, v češtině vyšel rozdělený do dvou knih.

vítěz

nominace

2002

Na 9. místě se umístil Tad Williams s románem „Moře Stříbrného světla“, v češtině vyšel ve 2 dílech. Na 10. místě se umístila Robin Hobb s románem „Fool's Errand“, v češtině vyšel ve 3 dílech.

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

Na 6. místě se umístil Tad Williams s románem „Válka květin“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

Na 21. místě se umístila Naomi Novik za první 3 díly série „Temeraire“.

vítěz

  • Ellen Kushner
  • The Privilege of the Sword, Ellen Kushner (Small Beer Press; Bantam Spectra)

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

  • Cecelia Holland
  • Christopher Michael Barzak
  • Salman Rushdie
  • Jonathan Samuel Carroll
  • Ekaterina Sedia
  • Gregory Frost
  • Paul Park
  • James P. Blaylock
  • Daniel Abraham
  • Patricia A. McKillip
  • Jeffrey Ford
  • Gene Wolfe
  • Michael Swanwick
  • 2. The Dragons of Babel, Michael Swanwick (Tor)
  • 3. An Evil Guest, Gene Wolfe (Tor)
  • 4. The Shadow Year, Jeffrey Ford (Morrow)
  • 5. The Bell at Sealey Head, Patricia A. McKillip (Ace)
  • 6. An Autumn War, Daniel Abraham (Tor)
  • 7. The Knights of the Cornerstone, James P. Blaylock (Ace)
  • 8. The Hidden World, Paul Park (Tor)
  • 9. Shadowbridge/Lord Tophet, Gregory Frost (Del Rey)
  • 10. The Alchemy of Stone, Ekaterina Sedia (Prime)
  • 11. The Ghost in Love, Jonathan Carroll (Farrar, Straus & Giroux)
  • 12. The Enchantress of Florence, Salman Rushdie (Jonathan Cape; Random House)
  • 13. The Love We Share Without Knowing, Christopher Barzak (Bantam)
  • 14. Memoirs of a Master Forger, William Heaney (Gollancz) (as How to Make Friends with Demons, Graham Joyce, Night Shade Books 2009)
  • 15. The Engine's Child, Holly Phillips (Del Rey)
  • 16. Varanger, Cecelia Holland (Forge)
2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

  • The Goblin Emperor, Katherine Addison (Tor)

nominace

2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

nominace

2018

vítěz

nominace

2019

vítěz

nominace

2020

vítěz

nominace

2021

vítěz

nominace

  • Clarke, Susanna Mary - Piranesi   89% / 7
  • Tamsyn Muir
  • Rebecca Roanhorse
  • Alix E. Harrow
  • Victoria Schwab
  • Garth Nix
  • Joe Abercrombie
  • 2. Piranesi, Susanna Clarke (Bloomsbury)
  • 3. Harrow the Ninth, Tamsyn Muir (Tordotcom)
  • 4. Black Sun, Rebecca Roanhorse (Saga; Solaris)
  • 5. The Once and Future Witches, Alix E. Harrow (Redhook; Orbit)
  • 6. The Invisible Life of Addie LaRue, V. E. Schwab (Tor; Titan UK)
  • 7. The Left-Handed Booksellers of London, Garth Nix (Tegen Books; Allen & Unwin; Gollancz)
  • 8. The Trouble with Peace, Joe Abercrombie (Orbit; Gollancz)
  • 9. The Midnight Bargain, C. L. Polk (Erewhom)
  • 10. The Angel of the Crows, Katherine Addison (Tor; Solaris)


WebArchiv - archiv českého webu