ocenění » Locus » Horor - román

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

Horor - román

originální název: HORROR NOVEL

1989

vítěz

  • Barbara Hambly
  • Those Who Hunt the Night (UK title: Immortal Blood), Barbara Hambly (Ballantine Del Rey; Unwin)

nominace

1990

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

2017

vítěz

nominace

2018

vítěz

nominace

  • Kit Reed
  • Pinborough, Sarah - Ví o tobě   70% / 1
  • Ian R. MacLeod
  • Steve Rasnic Tem
  • Jonathan L. Howard
  • Dan Chaon
  • 2. Food of the Gods, Cassandra Khaw (Abaddon US; Abaddon UK)
  • 3. Mormama, Kit Reed (Tor)
  • 4. Behind Her Eyes, Sarah Pinborough (Flatiron; 5. HarperCollins UK)
  • 5. Red Snow, Ian R. MacLeod (PS Publishing)
  • 6. The Night Ocean, Paul La Farge (Penguin Press)
  • 7. Ubo, Steve Rasnic Tem (Solaris US; Solaris UK)
  • 8. Universal Harvester, John Darnielle (Farrar, Straus & Giroux; Scribe UK)
  • 9. After the End of the World, Jonathan L. Howard (Dunne)
  • 10. Ill Will, Dan Chaon (Ballantine)
2019

vítěz

  • Paul Tremblay
  • The Cabin at the End of the World, Paul Tremblay (Morrow; Titan)

nominace

  • King, Stephen - Outsider   79% / 16
  • Sarah Pinborough
  • Dale Bailey
  • Alma Katsu
  • Grady Hendrix
  • Robert R. McCammon
  • Michael Cisco
  • 2. The Outsider, Stephen King (Scribner; Hodder & Stoughton)
  • 3. Cross Her Heart, Sarah Pinborough (HarperCollins UK/Morrow)
  • 4. In the Night Wood, Dale Bailey (John Joseph Adams)
  • 5. The Hunger, Alma Katsu (Putnam; Bantam Press)
  • 6. Tide of Stone, Kaaron Warren (Omnium Gatherum)
  • 7. Coyote Songs, Gabino Iglesias (Broken River)
  • 8. We Sold Our Souls, Grady Hendrix (Quirk)
  • 9. The Listener, Robert McCammon (Cemetery Dance)
  • 10. Unlanguage, Michael Cisco (Eraserhead)
2020

vítěz

  • Black Leopard, Red Wolf, Marlon James (Riverhead; Hamish Hamilton)

nominace

2021

vítěz

nominace

  • Stephen Graham Jones
  • Maria Dahvana Headley
  • Grady Hendrix
  • Max Brooks
  • Alma Katsu
  • Tremblay, Paul - Píseň přežití
  • 2. The Only Good Indians, Stephen Graham Jones (Saga; Titan)
  • 3. Beowulf, Maria Dahvana Headley (MCS x FSG Originals)
  • 4. The Hollow Places, T. Kingfisher (Saga)
  • 5. The Southern Book Club's Guide to Slaying Vampires, Grady Hendrix (Quirk)
  • 6. Survivor Song, Paul Tremblay (Morrow; Titan)
  • 7. Devolution, Max Brooks (Del Rey; Century)
  • 8. The Deep, Alma Katsu (Putnam; Bantam Press UK)
  • 9. Plain Bad Heroines, Emily M. Danforth (Morrow)
  • 10. The Hole, Hiroko Oyamada (New Directions)


WebArchiv - archiv českého webu