ocenění » Locus » Povídka

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

Povídka

originální název: Short Fiction

1971

vítěz

nominace

1972

vítěz

nominace

1973

vítěz

nominace

  • Anderson, Poul William - Bláznova píseň   77% / 9
  • Tiptree, jr., James - A pak jsem procitl na úbočí studeného kopce   78% / 9
  • Dozois, Gardner Raymond - Království u moře   63% / 6
  • 2. “Patron of the Arts”, William Rotsler (Universe 2)
  • 3. “Goat Song”, Poul Anderson (F&SF Feb 1972)
  • 4. “And I Awoke and Found Me Here on the Cold Hill's Side”, James Tiptree, Jr. (F&SF Mar 1972)
  • 5. “A Kingdom by the Sea”, Gardner Dozois (Orbit 10)
  • 6. “When It Changed”, Joanna Russ (Again, Dangerous Visions)
  • 7. “The Second Kind of Loneliness”, George R. R. Martin (Analog Dec 1972)
  • 8. “Painwise”, James Tiptree, Jr. (F&SF Feb 1972)
  • 9. “The Meeting”, Frederik Pohl & C. M. Kornbluth (F&SF Nov 1972)
  • 10. “The Funeral”, Kate Wilhelm (Again, Dangerous Visions)
  • 11. “Man's Reach”, Anthony Boucher (F&SF Nov 1972)
  • 12. “Caliban”, Robert Silverberg (Infinity Three)
  • 13. “On the Downhill Side”, Harlan Ellison (Universe 2)
  • 14. (tie): “Nobody's Home”, Joanna Russ (New Dimensions 2)
  • 14. (tie): “When We Went to See the End of the World”, Robert Silverberg (Universe 2)
  • 16. (tie): “The Big Space Fuck”, Kurt Vonnegut, Jr. (Again, Dangerous Visions)
  • 16. (tie): “Eurema's Dam”, R. A. Lafferty (New Dimensions 2)
  • 18. (tie): “The Milk of Paradise”, James Tiptree, Jr. (Again, Dangerous Visions)
  • 18. (tie): “(Now+n), (Now-n)”, Robert Silverberg (Nova 2)
1974

vítěz

nominace

  • 2. “Of Mist, and Grass, and Sand”, Vonda N. McIntyre (Analog Oct 1973)
  • 3. “Love Is the Plan the Plan Is Death”, James Tiptree, Jr. (The Alien Condition)
  • 4. “The Girl Who Was Plugged In”, James Tiptree, Jr. (New Dimensions 3)
  • 5. “Ms. Found in an Abandoned Time Machine”, Robert Silverberg (Ten Tomorrows)
  • 6. “The Ones Who Walk Away from Omelas”, Ursula K. Le Guin (New Dimensions 3)
  • 7. “Wings”, Vonda N. McIntyre (The Alien Condition)
  • 8. “With Morning Comes Mistfall”, George R. R. Martin (Analog May 1973)
  • 9. “Mud Violet”, R. A. Lafferty (Demon Kind)
  • 10. “In the Group”, Robert Silverberg (Eros in Orbit)
  • 11. (tie): “The Field of Vision”, Ursula K. Le Guin (Galaxy Oct 1973)
  • 11. (tie): “Many Mansions”, Robert Silverberg (Universe 3)
  • 13. (tie): “The Answer”, Terry Carr (Tomorrow's Alternatives)
  • 13. (tie): “Barnaby's Clock”, R. A. Lafferty (Showcase)
  • 13. (tie): “Brothers”, Gordon R. Dickson (Astounding)
  • 16. “The World Is a Sphere”, Edgar Pangborn (Universe 3)
  • 17. “Epilog”, Clifford D. Simak (Astounding)
  • 18. “The Women Men Don't See”, James Tiptree, Jr. (F&SF Dec 1973)
1975

vítěz

nominace

1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

  • 2. “I See You”, Damon Knight (F&SF Nov 1976)
  • 3. “Custom Fitting”, James White (Stellar #2)
  • 4. “The Death of Princes”, Fritz Leiber (Amazing Stories Jun 1976)
  • 5. “A Crowd of Shadows”, Charles L. Grant (F&SF Jun 1976)
  • 6. “Seeing”, Harlan Ellison (Andromeda 1)
  • 7. “Paradise Beach”, Richard Cowper (F&SF May 1976)
  • 8. “This Tower of Ashes”, George R. R. Martin (Analog Annual)
  • 9. “Mary Margaret Road-Grader”, Howard Waldrop (Orbit 18)
  • 10. “Appearance of Life”, Brian W. Aldiss (Andromeda 1)
  • 11. “From A to Z, In the Chocolate Alphabet”, Harlan Ellison (F&SF Oct 1976)
  • 12. “The Never Ending Western Movie”, Robert Sheckley (Science Fiction Discoveries)
  • 13. “Stone Circle”, Lisa Tuttle (Amazing Stories Mar 1976)
  • 14. “An Infinite Summer”, Christopher Priest (Andromeda 1)
  • 15. “Con Artist”, P. J. Plauger (Analog Dec 1976)
1978

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

  • 2. “View From a Height”, Joan D. Vinge (Analog Jun 1978)
  • 3. “Stone”, Edward Bryant (F&SF Feb 1978)
  • 4. “Virra”, Terry Carr (F&SF Oct 1978)
  • 5. “A Hiss of Dragon”, Gregory Benford & Marc Laidlaw (Omni Dec 1978)
  • 6. “Cassandra”, C. J. Cherryh (F&SF Oct 1978)
  • 7. “Drink Me, Francesca”, Richard Cowper (F&SF Apr 1978)
  • 8. “A Thousand Deaths”, Orson Scott Card (Omni Dec 1978)
  • 9. (tie): “SQ”, Ursula K. Le Guin (Cassandra Rising)
  • 9. (tie): “Whores”, Christopher Priest (New Dimensions 8)
  • 11. “The Very Slow Time Machine”, Ian Watson (Anticipations)
  • 12. “Gotcha!”, Ray Bradbury (Redbook Aug 1978)
  • 13. “A Quiet Revolution for Death”, Jack Dann (New Dimensions 8)
1980

vítěz

nominace

  • 2.“giANTS”, Edward Bryant (Analog Aug 1979)
  • 3.“Quietus”, Orson Scott Card (Omni Aug 1979)
  • 4.“War Beneath the Tree”, Gene Wolfe (Omni Dec 1979)
  • 5.“Redeemer”, Gregory Benford (Analog Apr 1979)
  • 6.“Unaccompanied Sonata”, Orson Scott Card (Omni Mar 1979)
  • 7.“Wave Rider”, Hilbert Schenck (Chrysalis 5)
  • 8. (tie): “Blood Sisters”, Joe Haldeman (Playboy Jul 1979)
  • 8. (tie): “In Trophonius's Cave”, James P. Girard (F&SF May 1979)
  • 10.“Daisy, In the Sun”, Connie Willis (Galileo Nov 1979)
  • 11.“The Crate”, Stephen King (Gallery Jul 1979)
  • 12.“Rent Control”, Walter Tevis (Omni Oct 1979)
  • 13.“The Extraordinary Voyages of Amélie Bertrand”, Joanna Russ (F&SF Sep 1979)
  • 14.“The Exit Door Leads In”, Philip K. Dick (Rolling Stone College Papers #1)
  • 15.“Vernalfest Morning”, Michael Bishop (Chrysalis 3)
  • 16.“Red as Blood”, Tanith Lee (F&SF Jul 1979)
  • 17.“The Rooms of Paradise”, Ian Watson (Rooms of Paradise)
  • 18.“Can These Bones Live?”, Ted Reynolds (Analog Mar 1979)
  • 19.“All the Birds Came Home to Roost”, Harlan Ellison (Playboy Mar 1979)
  • 20.“'You're Welcome,' Said the Robot, and Turned to Watch the Snowflakes”, Alan Ryan (F&SF Aug 1979)
  • 21.“The View from Endless Scarp”, Marta Randall (F&SF Jul 1979)
1981

vítěz

nominace

  • Asimov, Isaac - Poslední odpověď   61% / 14
  • 2. Bug House”, Lisa Tuttle (F&SF Jun 1980)
  • 3. “Our Lady of the Sauropods”, Robert Silverberg (Omni Sep 1980)
  • 4. “Window”, Bob Leman (F&SF May 1980)
  • 5. “The Last Answer”, Isaac Asimov (Analog Jan 1980)
  • 6. “The Detective of Dreams”, Gene Wolfe (Dark Forces)
  • 7. “Saint Amy's Tale”, Orson Scott Card (Omni Dec 1980)
  • 8. “Frozen Journey”, Philip K. Dick (Playboy Dec 1980)
  • 9. “The World Science Fiction Convention of 2080”, Ian Watson (F&SF Oct 1980)
  • 10. “Prairie Sun”, Ed Bryant (Omni Oct 1980)
  • 11. “Prime Time”, Norman Spinrad (Omni Nov 1980)
  • 12. “Secrets of the Heart”, Charles L. Grant (F&SF Mar 1980)
  • 13. “A Sunday Visit with Great-Grandfather”, Craig Strete (New Dimensions 11)
  • 14. “Rautavaara's Case”, Philip K. Dick (Omni Oct 1980)
  • 15. “Men Like Us”, David Drake (Omni May 1980)
  • 16. “Lindsay and the Red City Blues”, Joe Haldeman (Dark Forces)
  • 17. “War Beneath the Tree”, Gene Wolfe (Omni Dec 1979)
  • 18. “Child of Darkness”, P. C. Hodgell (The Berkley Showcase Vol. 2)
  • 19. “The Confession of Hamo”, Mary Pangborn (Universe 10)
  • 20. “The Fear that Men Call Courage”, James Patrick Kelly (F&SF Sep 1980)
  • 21. “Some of My Best Friends”, François Camoin (Omni May 1980)
  • 22. “Antithesis”, Michael Kube-McDowell (Amazing Stories Feb 1980)
  • 23. “Spidersong”, Susan C. Petrey (F&SF Sep 1980)
1982

vítěz

nominace

  • 2. “Serpent's Teeth”, Spider Robinson (Omni Mar 1981)
  • 3. “The Needle Men”, George R. R. Martin (F&SF Oct 1981)
  • 4. “The Only Death in the City”, C. J. Cherryh (Sunfall)
  • 5. “Remembering Melody”, George R. R. Martin (Twilight Zone Apr 1981)
  • 6. “The Woman the Unicorn Loved”, Gene Wolfe (Asimov's 8 Jun 1981)
  • 7. “Exposures”, Gregory Benford (Asimov's 6 Jul 1981)
  • 8. “The Quiet”, George Florance-Guthridge (F&SF Jul 1981)
  • 9. “The Palace at Midnight”, Robert Silverberg (Omni Jul 1981)
  • 10. “Absent Thee from Felicity Awhile”, Somtow Sucharitkul (Analog 14 Sep 1981)
  • 11. “Executive Clemency”, Gardner Dozois & Jack C. Haldeman II (Omni Nov 1981)
  • 12. “The Regulars”, Robert Silverberg (Asimov's 11 May 1981)
  • 13. “Walk the Ice”, Mildred Downey Broxon (F&SF Jan 1981)
  • 14. “Forever”, Damon Knight (Omni Nov 1981)
  • 15. “The Shroud”, Michael McCollum (Analog 2 Mar 1981)
  • 16. “Disciples”, Gardner Dozois (More Wandering Stars)
  • 17. “Venice Drowned”, Kim Stanley Robinson (Universe 11)
  • 18. “Second Comings—Reasonable Rates”, Pat Cadigan (F&SF Feb 1981)
  • 19. “The Softest Hammer”, Charles Sheffield (F&SF Feb 1981)
  • 20. “The Grown-Up”, Thomas M. Disch (High Times Jul 1981)
  • 21. “Hinterlands”, William Gibson (Omni Oct 1981)
  • 22. “The Coming of the Doll”, Pat Cadigan (F&SF Jun 1981)
  • 23. “Mud/Aurora”, D. D. Storm (Asimov's 23 Nov 1981)
  • 24. “The Gernsback Continuum”, William Gibson (Universe 11)
  • 25. “The Bone Flute”, Lisa Tuttle (F&SF May 1981)
  • 26. “Casey's Empire”, Nancy Kress (F&SF Nov 1981)
  • 27. “Altamira”, Carter Scholz (F&SF Dec 1981)
  • 28. “On the Slab”, Harlan Ellison (Omni Oct 1981)
1983

vítěz

nominace

  • 2.“The Boy Who Waterskied to Forever”, James Tiptree, Jr. (F&SF Oct 1982)
  • 3.“Spider Rose”, Bruce Sterling (F&SF Aug 1982)
  • 4.“God's Hooks!”, Howard Waldrop (Universe 12)
  • 5.“Melancholy Elephants”, Spider Robinson (Analog Jun 1982)
  • 6.“Petra”, Greg Bear (Omni Feb 1982)
  • 7.“A Letter from the Clearys”, Connie Willis (Asimov's Jul 1982)
  • 8.“Dr. Bhumbo Singh”, Avram Davidson (F&SF Oct 1982)
  • 9.“The Scourge”, James White (Analog 4 Jan 1982)
  • 10.“The Man Who Met Picasso”, Michael Swanwick (Omni Sep 1982)
  • 11.“It Grows On You”, Stephen King (Death)
  • 12. (tie): “The Sorceress in Spite of Herself”, Pat Cadigan (Asimov's Dec 1982)
  • 12. (tie): “The Theology of Water”, Hilbert Schenck (Perpetual Light)
  • 14.“The Horror on the #33”, Michael Shea (F&SF Aug 1982)
  • 15.“Blair House”, Barry N. Malzberg (F&SF Jun 1982)
  • 16.“Ike at the Mike”, Howard Waldrop (Omni Jun 1982)
  • 17.“Coexistence”, David Brin (Asimov's May 1982)
  • 18.“Gianni”, Robert Silverberg (Playboy Feb 1982)
  • 19.“Written in Water”, Tanith Lee (Perpetual Light)
  • 20.“The Garden of the Cognoscenti”, Michael P. Kube-McDowell (Analog Jun 1982)
  • 21.“Kitemaster”, Keith Roberts (Interzone #1 Spring 1982)
  • 22.“Corridors”, Barry N. Malzberg (The Engines of the Night)
  • 23.“The Broken Hoop”, Pamela Sargent (Twilight Zone Jun 1982)
  • 24.“The Comedian”, Timothy R. Sullivan (Asimov's Jun 1982)
  • 25.“Poems to Play on the Piccolo”, George Chesbro (F&SF May 1982)
  • 26.“The River Styx Flows Upstream”, Dan Simmons (Twilight Zone Apr 1982)
  • 27.“Meet Me At Apogee”, Bill Johnson (Analog May 1982)
  • 28.“What in Solemn Silence”, Charles L. Grant (Asimov's 15 Mar 1982)
1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

nominace

  • 2. “Fermi and Frost”, Frederik Pohl (Asimov's Jan 1985)
  • 3. “Snow”, John Crowley (Omni Nov 1985)
  • 4. “Time's Rub”, Gregory Benford (Asimov's Apr 1985)
  • 5. “Dinner in Audoghast”, Bruce Sterling (Asimov's May 1985)
  • 6. “Mengele”, Lucius Shepard (Universe 15)
  • 7. “No Regrets”, Lisa Tuttle (F&SF May 1985)
  • 8. “Flying Saucer Rock & Roll”, Howard Waldrop (Omni Jan 1985)
  • 9. “The Gods of Mars”, Gardner Dozois, Jack Dann & Michael Swanwick (Omni Mar 1985)
  • 10. “'...How My Heart Breaks When I Sing This Song...'”, Lucius Shepard (Asimov's Dec 1985)
  • 11. “Hong's Bluff”, William F. Wu (Omni Mar 1985)
  • 12. “Tourists”, Lisa Goldstein (Asimov's Feb 1985)
  • 13. “Sunrise on Pluto”, Robert Silverberg (The Planets)
  • 14. “Out of All Them Bright Stars”, Nancy Kress (F&SF Mar 1985)
  • 15. “Paper Dragons”, James P. Blaylock (Imaginary Lands)
  • 16. “The Transmigration of Philip K.”, Michael Swanwick (Asimov's Feb 1985)
  • 17. “Mozart in Mirrorshades”, Bruce Sterling & Lewis Shiner (Omni Sep 1985)
  • 18. “My Life in the Jungle”, Jim Aikin (F&SF Feb 1985)
  • 19. “The Poplar Street Study”, Karen Joy Fowler (F&SF Jun 1985)
  • 20. “The Great Wall”, Wayne Wightman (F&SF Sep 1985)
  • 21. (tie): “The Blind Minotaur”, Michael Swanwick (Amazing Stories Mar 1985)
  • 21. (tie): “The War at Home”, Lewis Shiner (Asimov's May 1985)
  • 23. “The Lake Was Full of Artificial Things”, Karen Joy Fowler (Asimov's Oct 1985)
  • 24. “The R Strain”, Eric G. Iverson (Analog Jun 1985)
  • 25. “Heirs of the Perisphere”, Howard Waldrop (Playboy Jul 1985)
  • 26. “The Last Dragon Master”, A. A. Attanasio (Beastmarks)
  • 27. “The Bob Dylan Tambourine Software & Satori Support Services Consortium Ltd.”, Michael Bishop (Interzone #12 Summer 1985)
1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

  • Kessel, John - Buffalo   69% / 16
  • “Buffalo”, John Kessel (Fires of the Past: Thirteen Contemporary Fantasies About Hometowns; F&SF Jan 1991)

nominace

1993

vítěz

nominace

  • 2. “The Mountain to Mohammed”, Nancy Kress (Asimov's Apr 1992)
  • 3. “Graves”, Joe Haldeman (F&SF Oct/Nov 1992)
  • 4. “The Last Robot”, Adam-Troy Castro (Science Fiction Age Nov 1992)
  • 5. “In Concert”, Michael Swanwick (Asimov's Sep 1992)
  • 6. (tie): “A Little Night Music”, Lucius Shepard (Omni Mar 1992)
  • 6. (tie): “The Winterberry”, Nicholas A. DiChario (Alternate Kennedys)
  • 8. “The Lotus and the Spear”, Mike Resnick (Asimov's Aug 1992)
  • 9. “The Message from Mars”, J. G. Ballard (Interzone #58 Apr 1992)
  • 10. “In Memoriam”, Poul Anderson (Omni Dec 1992)
  • 11. “The Hammer of God”, Arthur C. Clarke (Time Fall 1992)
  • 12. “The Kennedy Enterprise”, David Gerrold (Alternate Kennedys)
  • 13. “The Arbitrary Placement of Walls”, Martha Soukup (Asimov's Apr 1992)
  • 14. “50 Ways to Improve Your Orgasm”, Pat Cadigan (Asimov's Apr 1992)
  • 15. “Good Intentions”, John Varley (Playboy Nov 1992)
  • 16. “The Company of Storms”, Kathe Koja (F&SF Jun 1992)
  • 17. “All Vows”, Esther M. Friesner (Asimov's Nov 1992)
  • 18. “C-Change”, Charles Sheffield (Analog Nov 1992)
  • 19. “The Abduction of Bunny Steiner, or A Shameless Lie”, Thomas M. Disch (Asimov's Apr 1992)
  • 20. “The Effects of Alienation”, Howard Waldrop (Omni Jun 1992)
  • 21. (tie): “Alfred”, Lisa Goldstein (Asimov's Dec 1992)
  • 21. (tie): “Steelcollar Worker”, Vonda N. McIntyre (Analog Nov 1992)
  • 23. “Two Guys from the Future”, Terry Bisson (Omni Aug 1992)
  • 24. (tie): “Planck Zero”, Stephen Baxter (Asimov's Jan 1992)
  • 24. (tie): “Unstable Orbits in the Space of Lies”, Greg Egan (Interzone #61 Jul 1992)
  • 26. “The Rock that Changed Things”, Ursula K. Le Guin (Amazing Stories Sep 1992)
  • 27. “The Round-Eyed Barbarians”, L. Sprague de Camp (Amazing Stories Jan 1992)
  • 28. “The Sound of the River”, M. Shayne Bell (Asimov's Dec 1992)
  • 29. “Ship Full of Jews”, Barry N. Malzberg (Omni Apr 1992; What Might Have Been? Vol. 4: Alternate Americas)
1994

vítěz

  • Connie Willis
  • “Close Encounter”, Connie Willis (Asimov's Sep 1993)

nominace

  • 2.“Mwalimu in the Squared Circle”, Mike Resnick (Asimov's Mar 1993)
  • 3.“The Story So Far”, Martha Soukup (Full Spectrum 4)
  • 4.“The Bone Woman”, Charles de Lint (F&SF Aug 1993)
  • 5.“Martin on a Wednesday”, Nancy Kress (Asimov's Mar 1993)
  • 6.“The Battle of Long Island”, Nancy Kress (Omni Feb/Mar 1993)
  • 7.“Feedback”, Joe Haldeman (Playboy Mar 1993)
  • 8.“I Shall Do Thee Mischief in the Wood”, Kathe Koja (Snow White, Blood Red)
  • 9.“The Face”, Ed Gorman (F&SF Apr 1993; Confederacy of the Dead)
  • 10.“Useful Phrases”, Gene Wolfe (Tomorrow Speculative Fiction Jan 1993)
  • 11.“Sacred Cow”, Bruce Sterling (Omni Jan 1993)
  • 12. (tie): “The Extra”, Greg Egan (Asimov's Jan 1993)
  • 12. (tie): “The Good Pup”, Bridget McKenna (F&SF Mar 1993)
  • 14.“The Sri Lanka Position”, Robert Silverberg (Playboy Dec 1993)
  • 15.“The Plot to Save Hitler”, W. R. Thompson (Analog Sep 1993)
  • 16.“Love Toys of the Gods”, Pat Cadigan (Omni Best Science Fiction Three)
  • 17.“Everything that Rises, Must Converge”, Michael Armstrong (Asimov's Feb 1993)
  • 18.“Sinner-Saints”, Kristine Kathryn Rusch (F&SF May 1993)
  • 19.“Carriers”, Brian Stableford (Asimov's Jul 1993)
  • 20. (tie): “'Forever,' Said the Duck”, Jonathan Lethem (Asimov's Dec 1993)
  • 20. (tie): “Sea-Scene, or, Vergil and the Ox-Thrall”, Avram Davidson (Asimov's Feb 1993)
  • 22.“Cliffs That Laughed”, R. A. Lafferty (Magazine of Horror #26 Mar 1969; Amazing Stories Oct 1993)
1995

vítěz

nominace

  • 2.“I Know What You're Thinking”, Kate Wilhelm (Asimov's Nov 1994)
  • 3.“Dead Man's Curve”, Terry Bisson (Asimov's Jun 1994)
  • 4.“The Changeling's Tale”, Michael Swanwick (Asimov's Jan 1994)
  • 5.“Virtual Love”, Maureen F. McHugh (F&SF Jan 1994)
  • 6.“Bible Stories for Adults, No. 20: The Tower”, James Morrow (F&SF Jun 1994)
  • 7.“Mrs. Lincoln's China”, M. Shayne Bell (Asimov's Jul 1994)
  • 8.“Unchosen Love”, Ursula K. Le Guin (Amazing Stories Fall 1994)
  • 9.“Manhattan 99”, Neal Barrett, Jr. (Asimov's mid-Dec 1994)
  • 10.“Barnaby in Exile”, Mike Resnick (Asimov's Feb 1994)
  • 11.“Understanding Entropy”, Barry N. Malzberg (Science Fiction Age Jul 1994)
  • 12.“The Narcissus Plague”, Lisa Goldstein (Asimov's Jul 1994)
  • 13.“The Sawing Boys”, Howard Waldrop (Black Thorn, White Rose)
  • 14.“Margin of Error”, Nancy Kress (Omni Oct 1994)
  • 15.“Bloodletting”, Kate Wilhelm (Omni Jun 1994)
  • 16.“Blinker”, Jack McDevitt (Analog Mar 1994)
  • 17.“Inspiration”, Ben Bova (F&SF Apr 1994)
  • 18.“Hitler at Nuremburg”, Barry N. Malzberg (By Any Other Fame; Pulphouse #17)
  • 19.“Queen of Angels”, Kathe Koja (Omni Jul 1994)
  • 20.“Jukebox Gifts”, Dean Wesley Smith (F&SF Jan 1994)
  • 21.“The Pandora Probe”, Jerry Oltion (Analog Dec 1994)
  • 22.“The Mask”, Michael Swanwick (Asimov's Apr 1994)
  • 23.“Big Guy”, James Patrick Kelly (Asimov's Jun 1994)
  • 24.“The Blood of Angels”, Stephen Baxter (Asimov's Dec 1994)
  • 25.“The Fire that Scours”, Edward Bryant (Omni Oct 1994)
1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

  • 2. “Counting Cats in Zanzibar”, Gene Wolfe (Asimov's Aug 1996)
  • 3. “The Last Homosexual”, Paul Park (Asimov's Jun 1996)
  • 4. “The Dead”, Michael Swanwick (Starlight 1)
  • 5. “The Soul Selects Her Own Society: Invasion and Repulsion: A Chronological Reinterpretation of Two of Emily Dickinson's Poems: A Wellsian Perspective”, Connie Willis (Asimov's Apr 1996; War of the Worlds: Global Dispatches)
  • 6. “Forget Luck”, Kate Wilhelm (F&SF Apr 1996)
  • 7. “On Sequoia Time”, Daniel Keys Moran (Asimov's Sep 1996)
  • 8. “Decency”, Robert Reed (Asimov's Jun 1996)
  • 9. “Strings”, Maureen F. McHugh (Science Fiction Age Nov 1996)
  • 10. “Appointment in Sinai”, Ben Bova (Analog Jun 1996)
  • 11. “Community”, Gardner Dozois (Asimov's Sep 1996)
  • 12. “A Silurian Tale”, Steven Utley (Asimov's May 1996)
  • 13. “Columbiad”, Stephen Baxter (Science Fiction Age May 1996)
  • 14. “Un-Birthday Boy”, James White (Analog Feb 1996)
  • 15. “Invasion”, Joanna Russ (Asimov's Jan 1996)
  • 16. “The Spacetime Pit”, Stephen Baxter & Eric Brown (Interzone #107 May 1996)
  • 17. “Breakaway, Backdown”, James Patrick Kelly (Asimov's Jun 1996)
  • 18. “First Tuesday”, Robert Reed (F&SF Feb 1996)
  • 19. “Death Do Us Part”, Robert Silverberg (Omni Online Dec 1996)
  • 20. “Under Pressure”, Sarah Zettel (Analog Apr 1996)
1998

vítěz

nominace

  • 2.“Scientifiction”, Howard Waldrop (Going Home Again; Asimov's Mar 1998)
  • 3.“Zemlya”, Stephen Baxter (Asimov's Jan 1997)
  • 4.“The 43 Antarean Dynasties”, Mike Resnick (Asimov's Dec 1997)
  • 5.“Get a Grip”, Paul Park (Omni Online Mar 1997; F&SF Dec 1997)
  • 6.“The Wisdom of Old Earth”, Michael Swanwick (Asimov's Dec 1997)
  • 7.“On the Inside”, Robert Silverberg (Science Fiction Age Nov 1997)
  • 8.“No Planets Strike”, Gene Wolfe (F&SF Jan 1997)
  • 9.“Always True to Thee, in My Fashion”, Nancy Kress (Asimov's Jan 1997)
  • 10.“Standing Room Only”, Karen Joy Fowler (Asimov's Aug 1997)
  • 11.“The Hand You're Dealt”, Robert J. Sawyer (Free Space)
  • 12.“Glass Earth Inc.”, Stephen Baxter (Odyssey Nov/Dec 1997)
  • 13.“Winter Fire”, Geoffrey A. Landis (Asimov's Aug 1997)
  • 14.“Gulliver at Home”, John Kessel (The Pure Product)
  • 15.“An Office Romance”, Terry Bisson (Playboy Feb 1997)
  • 16.“The Heart of Whitenesse”, Howard Waldrop (New Worlds)
  • 17.“Flash Company”, Gene Wolfe (The Horns of Elfland)
  • 18.“Orphanogenesis”, Greg Egan (Interzone #123 Sep 1997)
  • 19.“Booming Ice”, Robert Reed (Science Fiction Age Jan 1997)
1999

vítěz

nominace

  • Robert Reed
  • 2. “Radiant Doors”, Michael Swanwick (Asimov's Sep 1998)
  • 3. “Mr. Goober's Show”, Howard Waldrop (Omni Online Mar 1998; F&SF Sep 1998)
  • 4. “Moon-Calf”, Stephen Baxter (Analog Jul/Aug 1998)
  • 5. “Dante Dreams”, Stephen Baxter (Asimov's Aug 1998)
  • 6. “Wild Minds”, Michael Swanwick (Asimov's May 1998)
  • 7. “Every Angel Is Terrifying”, John Kessel (F&SF Oct/Nov 1998)
  • 8. “First Fire”, Terry Bisson (Science Fiction Age Sep 1998)
  • 9. “Whiptail”, Robert Reed (Asimov's Oct/Nov 1998)
  • 10. “17”, Paul J. McAuley (Asimov's Jun 1998)
  • 11. “The Very Pulse of the Machine”, Michael Swanwick (Asimov's Feb 1998)
  • 12. “The Year of the Mouse”, Norman Spinrad (Asimov's Apr 1998)
  • 13. “US”, Howard Waldrop (Event Horizon 14 Oct 1998)
  • 14. “Congenital Agenesis of Gender Ideation by K.N. Sirsi and Sandra Botkin”, Raphael Carter (Starlight 2)
  • 15. “Microcosmic Dog”, Michael Swanwick (Science Fiction Age Nov 1998)
  • 16. “Savior”, Robert Reed (Asimov's Aug 1998)
  • 17. “The Stubbornest Broad on Earth”, Janet Kagan (Asimov's Feb 1998)
  • 18. “The Wire Continuum”, Arthur C. Clarke & Stephen Baxter (Playboy Jan 1998)
  • 19. (tie): “Out of Space, Out of Time”, David Langford (Science Fiction Age Sep 1998)
  • 19. (tie): “Radio Praha”, Tony Daniel (Asimov's Mar 1998)
  • 21. “Tiger, Tiger”, Severna Park (Realms of Fantasy Apr 1998)
  • 22. (tie): “Options”, Hal Clement (Lamps on the Brow)
  • 22. (tie): “Wrapper”, Gene Wolfe (Lamps on the Brow)
  • 24. “While You Wait”, Kathy Oltion (Analog Sep 1998)
2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

nominace

  • Ursula K. Le Guin
  • Nalo Hopkinson
  • Jane Yolen
  • David Brin
  • Dan Simmons
  • M. John Harrison
  • Paul Di Filippo
  • Jeffrey Ford
  • Ted Chiang
  • Jane Yolen
  • Michael Bishop
  • William Browning Spencer
  • Robert Silverberg
  • Aldiss, Brian W. - Steppenpferd   50% / 1
  • Tanith Lee
  • Brian Stableford
  • Michael Swanwick
  • Stephen Michael Baxter
  • Ursula K. Le Guin
  • Baxter, Stephen Michael - Sheena 5   83% / 16
  • Michael Swanwick
  • Paul James McAuley
  • Howard Waldrop
  • Ford, Jeffrey - Ve službách mistra fantasy   82% / 12
  • Terry Bisson
  • Charles Sheffield
  • Andy Duncan
  • Due, Tananarive - Pacient nula   74% / 12
  • Howard Waldrop
  • James P. Blaylock
  • Sean McMullen
  • 2. “Moon Dogs”, Michael Swanwick (Moon Dogs)
  • 3. “Silver Ghost”, Stephen Baxter (Asimov's Sep 2000)
  • 4. “The Royals of Hegn”, Ursula K. Le Guin (Asimov's Feb 2000)
  • 5. “Sheena 5”, Stephen Baxter (Analog May 2000)
  • 6. “The Raggle Taggle Gypsy-O”, Michael Swanwick (Tales of Old Earth)
  • 7. “Interstitial”, Paul J. McAuley (Asimov's Jul 2000)
  • 8. “Winter Quarters”, Howard Waldrop (Sci Fiction 2 Aug 2000)
  • 9. “The Fantasy Writer's Assistant”, Jeffrey Ford (F&SF Feb 2000)
  • 10. “Lucy”, Terry Bisson (Playboy Feb 2000)
  • 11. (tie): “The Art of Fugue”, Charles Sheffield (Asimov's Jun 2000)
  • 11. (tie): “Fenneman's Mouth”, Andy Duncan (Beluthahatchie and Other Stories)
  • 13. “Patient Zero”, Tananarive Due (F&SF Aug 2000)
  • 14. “Our Mortal Span”, Howard Waldrop (Black Heart, Ivory Bones)
  • 15. “The War of the Worlds”, James P. Blaylock (Sci Fiction 24 May 2000)
  • 16. (tie): “The Mandrake Garden”, Brian Stableford (F&SF Jul 2000)
  • 16. (tie): “Partial Eclipse”, Graham Joyce (Sci Fiction 9 Aug 2000)
  • 18. “The Eye in the Heart”, Tanith Lee (F&SF Mar 2000)
  • 19. (tie): “The Flyers of Gy: An Interplanetary Tale”, Ursula K. Le Guin (Sci Fiction 8 Nov 2000)
  • 19. (tie): “Greedy Choke Puppy”, Nalo Hopkinson (Dark Matter: A Century of Speculative Fiction from the African Diaspora)
  • 21. “Under the Hill”, Jane Yolen (Sister Emily's Lightship and Other Stories)
  • 22. “Reality Check”, David Brin (Nature 16 Mar 2000)
  • 23. “Madame Bovary, c'est moi”, Dan Simmons (Nature 14 Sep 2000)
  • 24. “The Neon Heart Murders”, M. John Harrison (F&SF Apr 2000)
  • 25. “The Reluctant Book”, Paul Di Filippo (Science Fiction Age May 2000)
  • 26. “Malthusian's Zombie”, Jeffrey Ford (Sci Fiction 31 May 2000)
  • 27. (tie): “Catching Crumbs from the Table”, Ted Chiang (Nature 1 Jun 2000)
  • 27. (tie): “Fidelity: A Primer”, Michael Blumlein (F&SF Sep 2000)
  • 29. “Snow in Summer”, Jane Yolen (Black Heart, Ivory Bones)
  • 30. “How Beautiful With Banners”, Michael Bishop (Century #6 Spring 2000)
  • 31. “The Foster Child”, William Browning Spencer (F&SF Jun 2000)
  • 32. “The Millennial Express”, Robert Silverberg (Playboy Jan 2000)
  • 33. “Steppenpferd”, Brian W. Aldiss (F&SF Feb 2000)
  • 34. “Colours of the Soul”, Sean McMullen (Interzone #152 Feb 2000)
2002

vítěz

nominace

  • 2.The Dog Said Bow-Wow”, Michael Swanwick (Asimov's Oct/Nov 2001)
  • 3.“Incognita, Inc.”, Harlan Ellison (Hemispheres Jan 2001; Realms of Fantasy Aug 2001)
  • 4.“The Ghost Pit”, Stephen Baxter (Asimov's Jul 2001)
  • 5.“Senator Bilbo”, Andy Duncan (Starlight 3)
  • 6.“In Glory Like Their Star”, Gene Wolfe (F&SF Oct/Nov 2001)
  • 7.“Grey Earth”, Stephen Baxter (Asimov's Dec 2001)
  • 8.“Anomalies”, Gregory Benford (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 9.“Creature”, Carol Emshwiller (F&SF Oct/Nov 2001)
  • 10.“The Milk of Human Kindness”, Brian Stableford (Analog Mar 2001)
  • 11.“Ave de Paso”, Catherine Asaro (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 12.“Queen”, Gene Wolfe (Realms of Fantasy Dec 2001)
  • 13.“The Building”, Ursula K. Le Guin (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 14.“The Shadow”, Thomas M. Disch (F&SF Dec 2001)
  • 15.“Charlie's Angels”, Terry Bisson (Sci Fiction 15 Aug 2001)
  • 16.“Cut”, Megan Lindholm (Asimov's May 2001)
  • 17.“Unique Visitors”, James Patrick Kelly (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 18.“His Own Back Yard”, James P. Blaylock (Sci Fiction 11 Jul 2001)
  • 19.“The Honeyed Knot”, Jeffrey Ford (F&SF May 2001)
  • 20.“Small Houses”, James P. Blaylock (Sci Fiction 10 Oct 2001)
  • 21.“The Infodict”, James Van Pelt (Asimov's Aug 2001)
  • 22.“A Slow Saturday Night at the Surrealist Sporting Club”, Michael Moorcock (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 23.“Exclusion”, Daniel Abraham (Asimov's Feb 2001)
  • 24.“The Black Heart”, Patrick O'Leary (Sci Fiction 8 Aug 2001)
  • 25.“What We Did That Summer”, Kathe Koja & Barry N. Malzberg (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 26.“The God of Dark Laughter”, Michael Chabon (The New Yorker 9 Apr 2001)
  • 27.“Little Brother”, Walter Mosley (F&SF Dec 2001)
  • 28.“The Ground He Stood On”, J. R. Dunn (Analog Jul/Aug 2001)
  • 29.The Exchange, by Nicholas Sporlander, Jeff VanderMeer (Hoegbotton & Sons)
  • 30.“Self-Portrait, with Melanoma, Final Draft”, Paul Park (Interzone #167 May 2001)
  • 31.“Non-Disclosure Agreement”, Scott Westerfeld (Sci Fiction 3 Oct 2001)
2003

vítěz

nominace

  • Eleanor Arnason
  • 2. “Creation”, Jeffrey Ford (F&SF May 2002)
  • 3. “Familiar”, China Miéville (Conjunctions 39: The New Wave Fabulists)
  • 4. “The Little Cat Laughed to See Such Sport”, Michael Swanwick (Asimov's Oct/Nov 2002)
  • 5. (tie): “The Hunters of Pangaea”, Stephen Baxter (Analog Dec 2002)
  • 5. (tie): “In Paradise”, Bruce Sterling (F&SF Sep 2002)
  • 7. “The Hanging Curve”, Gardner Dozois (F&SF Apr 2002)
  • 8. “The Waif”, Gene Wolfe (F&SF Jan 2002)
  • 9. “Social Dreaming of the Frin”, Ursula K. Le Guin (F&SF Oct/Nov 2002)
  • 10. “'Hello,' Said the Stick”, Michael Swanwick (Analog Mar 2002)
  • 11. “What I Didn't See”, Karen Joy Fowler (Sci Fiction 10 Jul 2002)
  • 12. “Shields of Mars”, Gene Wolfe (Mars Probes)
  • 13. “The Seasons of the Ansarac”, Ursula K. Le Guin (The Infinite Matrix 30 Jun 2002)
  • 14. “Candy Art”, James Patrick Kelly (Asimov's Dec 2002)
  • 15. “Her Father's Eyes”, Kage Baker (Asimov's Dec 2002)
  • 16. “If Lions Could Speak: Imaging the Alien”, Paul Park (Interzone #177 Mar 2002)
  • 17. “I Saw the Light”, Terry Bisson (Sci Fiction 2 Oct 2002)
  • 18. “Lambing Season”, Molly Gloss (Asimov's Jul 2002)
  • 19. (tie): “Hunter's Moon”, Patricia A. McKillip (The Green Man: Tales from the Mythic Forest)
  • 19. (tie): “The Long Chase”, Geoffrey A. Landis (Asimov's Feb 2002)
  • 19. (tie): “She Sees My Monsters Now”, Robert Reed (Asimov's Jun 2002)
  • 22. “Droplet”, Benjamin Rosenbaum (F&SF Jul 2002)
  • 23. “Knapsack Poems”, Eleanor Arnason (Asimov's May 2002)
  • 24. “The Invisible Empire”, John Kessel (Conjunctions 39: The New Wave Fabulists)
  • 25. (tie): “Dirty Little War”, Michael Swanwick (In the Shadow of the Wall)
  • 25. (tie): “The War of the Worldviews”, James Morrow (Mars Probes)
  • 27. “At Dorado”, Geoffrey A. Landis (Asimov's Oct/Nov 2002)
  • 28. “Some Other Time”, Ray Vukcevich (Sci Fiction 17 Jul 2002)
  • 29. “Flight Correction”, Ken Wharton (Analog Mar 2002)
2004

vítěz

nominace

  • Howard Waldrop
  • Harry Norman Turtledove
  • Ford, Jeffrey - Trentinovic chlapec   80% / 3
  • Michael Swanwick
  • Gardner Raymond Dozois
  • Cory Doctorow
  • John Kessel
  • Andy Duncan
  • Jeffrey Ford
  • James Patrick Kelly
  • Albert E. Cowdrey
  • Charles Coleman Finlay
  • Nancy Anne Kress
  • Geoff Ryman
  • Carol Emshwiller
  • Maureen F. McHugh
  • Haldeman, Joe - Čtyři krátké romány   56% / 8
  • Gene Wolfe
  • Levine, David D. - Pověst o zlatém orlu   68% / 10
  • Gene Wolfe
  • Kage Baker
  • Robert Reed
  • Di Filippo, Paul - A talíř vzal roha se lžící   66% / 21
  • Brian W. Aldiss
  • Charles Stross
  • Howard Waldrop
  • Doctorow; Stross - Kytice od Alenky   61% / 15
  • John Herbert Varley
  • Michael Swanwick
  • Kristine Kathryn Rusch
  • Eleanor Arnason
  • 2. “Four Short Novels”, Joe Haldeman (F&SF Oct/Nov 2003)
  • 3. “Castaway”, Gene Wolfe (Sci Fiction 5 Feb 2003)
  • 4. “The Tale of the Golden Eagle”, David D. Levine (F&SF Jun 2003)
  • 5. “Graylord Man's Last Words”, Gene Wolfe (Asimov's May 2003)
  • 6. “A Night on the Barbary Coast”, Kage Baker (The Silver Gryphon)
  • 7. (tie): “555”, Robert Reed (F&SF May 2003)
  • 7. (tie): “And the Dish Ran Away with the Spoon”, Paul Di Filippo (Sci Fiction 19 Nov 2003)
  • 9. (tie): “The Hibernators”, Brian W. Aldiss (Asimov's Oct/Nov 2003)
  • 9. (tie): “Rogue Farm”, Charles Stross (Live Without a Net)
  • 11. “Calling Your Name”, Howard Waldrop (Stars: Original Stories Based on the Songs of Janis Ian)
  • 12. “Flowers from Alice”, Cory Doctorow & Charles Stross (New Voices in Science Fiction)
  • 13. “In Fading Suns and Dying Moons”, John Varley (Stars: Original Stories Based on the Songs of Janis Ian)
  • 14. “Smoke and Mirrors: Four Scenes from the Post-utopian Future”, Michael Swanwick (Live Without a Net)
  • 15. “June Sixteenth at Anna's”, Kristine Kathryn Rusch (Asimov's Apr 2003)
  • 16. “Ancestor Money”, Maureen F. McHugh (Sci Fiction 1 Oct 2003)
  • 17. “Boys: A short story”, Carol Emshwiller (Sci Fiction 28 Jan 2003)
  • 18. “D=RxT”, Howard Waldrop (Sci Fiction 22 Oct 2003)
  • 19. “Joe Steele”, Harry Turtledove (Stars: Original Stories Based on the Songs of Janis Ian)
  • 20. “The Trentino Kid”, Jeffrey Ford (The Dark: New Ghost Stories)
  • 21. (tie): “Deep in the Woods of Grammarie”, Michael Swanwick (Realms of Fantasy Oct 2003)
  • 21. (tie): “Fairy Tale”, Gardner Dozois (Sci Fiction 15 Jan 2003)
  • 23. “The Apocalaypse According to Olaf”, Barth Anderson (Asimov's May 2003)
  • 24. “Nimby and the Dimension Hoppers”, Cory Doctorow (Asimov's Jun 2003)
  • 25. (tie): “Big Ugly Mama and the ZK”, Eleanor Arnason (Asimov's Sep 2003)
  • 25. (tie): “Of New Arrivals, Many Johns, and the Music of the Spheres”, John Kessel (F&SF Jun 2003)
  • 27. “Daddy Mention and the Monday Skull”, Andy Duncan (Mojo: Conjure Stories)
  • 28. “The Beautiful Gelreesh”, Jeffrey Ford (Album Zutique #1)
  • 29. “Mother”, James Patrick Kelly (The Silver Gryphon)
  • 30. (tie): “Grey Star”, Albert E. Cowdrey (F&SF Jan 2003)
  • 30. (tie): “Wild Thing”, Charles Coleman Finlay (F&SF Jul 2003)
  • 32. “EJ-ES”, Nancy Kress (Stars: Original Stories Based on the Songs of Janis Ian)
  • 33. “Birth Days”, Geoff Ryman (Interzone #188 Apr 2003)
2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

  • 2. “Nano Comes to Clifford Falls”, Nancy Kress (Asimov's Jul 2006)
  • 3. “Sob in the Silence”, Gene Wolfe (Strange Birds)
  • 4. “In the Abyss of Time”, Stephen Baxter (Asimov's Aug 2006)
  • 5. “Tin Marsh”, Michael Swanwick (Asimov's Aug 2006)
  • 6. “The Way He Does It”, Jeffrey Ford (Electric Velocipede #10 Spr 2006)
  • 7. “Impossible Dreams”, Tim Pratt (Asimov's Jul 2006)
  • 8. “The American Dead”, Jay Lake (Interzone #203 Apr 2006)
  • 9. “Eight Episodes”, Robert Reed (Asimov's Jun 2006)
  • 10. “The Saffron Gatherers”, Elizabeth Hand (Saffron and Brimstone: Strange Stories)
  • 11. “Another Word for Map Is Faith”, Christopher Rowe (F&SF Aug 2006)
  • 12. “Killers”, Carol Emshwiller (F&SF Oct/Nov 2006)
  • 13. “Chu and the Nants”, Rudy Rucker (Asimov's Jun 2006)
  • 14. “The Secret Paths of Rajan Khanna”, Jeff VanderMeer (Paraspheres: Fabulist and New Wave Fabulist Stories)
  • 15. “A Fine Magic”, Margo Lanagan (Eidolon 1)
  • 16. “World of No Return”, Carol Emshwiller (Asimov's Jan 2006)
  • 17. “The House Beyond Your Sky”, Benjamin Rosenbaum (Strange Horizons 4 Sep 2006)
  • 18. “Preemption”, Charlie Rosenkranz (Analog Jun 2006)
  • 19. “Taking Good Care of Myself”, Ian R. MacLeod (Nature 4 May 2006)
  • 20. “Under Hell, Over Heaven”, Margo Lanagan (Red Spikes)
  • 21. “The Age of Ice”, Liz Williams (Asimov's Apr/May 2006)
  • 22. “Cup and Table”, Tim Pratt (Twenty Epics)
  • 23. “Kyle Meets the River”, Ian McDonald (Forbidden Planets (Crowther))
  • 24. “You Have Never Been Here”, M. Rickert (Feeling Very Strange: The Slipstream Anthology)
  • 25. “Revelation”, Albert E. Cowdrey (F&SF Oct/Nov 2006)
  • 26. “Kin”, Bruce McAllister (Asimov's Feb 2006)
  • 27. “Winkie”, Margo Lanagan (Red Spikes)
  • 28. “To Measure the Earth”, Jedediah Berry (Salon Fantastique)
  • 29. “Lighthouse”, Michael Shara & Jack McDevitt (Analog Mar 2006)
  • 30. “The Small Astral Object Genius”, James Van Pelt (Asimov's Oct/Nov 2006)
  • 31. “The League of Last Girls”, Christopher Rowe (Aegri Somnia: The Apex Featured Writer Anthology)
  • 32. “The Town on Blighted Sea”, A. M. Dellamonica (Strange Horizons 21 Aug 2006)
2008

vítěz

  • Michael Swanwick
  • "A Small Room in Koboldtown", Michael Swanwick (Asimov's Apr/May 2007)

nominace

  • Nalo Hopkinson
  • Jeffrey Ford
  • Maureen F. McHugh
  • Mary Rickert
  • Ford, Jeffrey - Kouzlo mantichory   71% / 7
  • McDonald, Ian - Sandžív a roboti   76% / 26
  • William Browning Spencer
  • Marusek, David - Usámo, zavolej domů   70% / 10
  • Nancy Anne Kress
  • Theodora Goss
  • Paul Park
  • Greg van Eekhout
  • Jay Lake
  • Benjamin Rosenbaum
  • Theodora Goss
  • King, Stephen - Maturitní odpoledne   58% / 23
  • Bruce Sterling
  • Kathleen Ann Goonan
  • Bruce Sterling
  • Mary Rickert
  • Baker, Kage - Nepřemožitelný rubín   49% / 8
  • Terry Bisson
  • Ford, Jeffrey - Snící vítr   72% / 10
  • Kenneth MacLeod
  • Kress, Nancy Anne - Umění války   68% / 16
  • Andy Duncan
  • Stephen Michael Baxter
  • Bear, Elizabeth - Hranice odlivu   81% / 20
  • MacLeod, Kenneth - Kdo se bojí Wolfu 359?   48% / 13
  • Beagle, Peter S. - Tanec na Ladech   66% / 7
  • Jeff VanderMeer
  • McDonald, Ian - Verthandin prsten   62% / 19
  • Ellen Klages
  • Bear, Elizabeth - Orm Nádherný   67% / 27
  • Pat Cadigan
  • Robert Reed
  • Tim Pratt
  • Fowler, Karen Joy - Always   66% / 11
  • Jeffrey Ford
  • Peter S. Beagle
  • 2. “The Last and Only, or, Mr. Moscowitz Becomes French”, Peter S. Beagle (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 3. “Who's Afraid of Wolf 359?”, Ken MacLeod (The New Space Opera)
  • 4. “Tideline”, Elizabeth Bear (Asimov's Apr/May 2007)
  • 5. “Last Contact”, Stephen Baxter (The Solaris Book of New Science Fiction)
  • 6. “Unique Chicken Goes in Reverse”, Andy Duncan (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 7. “Art of War”, Nancy Kress (The New Space Opera)
  • 8. “Jesus Christ, Reanimator”, Ken MacLeod (Fast Forward 1: Future Fiction from the Cutting Edge)
  • 9. “The Dreaming Wind”, Jeffrey Ford (The Coyote Road: Trickster Tales)
  • 10. “Pirates of the Somali Coast”, Terry Bisson (Subterranean Oct 2007)
  • 11. “Barrens Dancing”, Peter S. Beagle (Wizards)
  • 12. “The Third Bear”, Jeff VanderMeer (Clarkesworld Magazine Apr 2007)
  • 13. “The Drowned Life”, Jeffrey Ford (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 14. “Always”, Karen Joy Fowler (Asimov's Apr/May 2007)
  • 15. “Artifice and Intelligence”, Tim Pratt (Strange Horizons 6 Aug 2007)
  • 16. “Magic with Thirteen-Year-Old Boys”, Robert Reed (F&SF Mar 2007)
  • 17. “Among Strangers”, Pat Cadigan (disLOCATIONS)
  • 18. “Orm the Beautiful”, Elizabeth Bear (Clarkesworld Magazine Jan 2007)
  • 19. “Mrs. Zeno's Paradox”, Ellen Klages (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 20. “Verthandi's Ring”, Ian McDonald (The New Space Opera)
  • 21. “The Ruby Incomparable”, Kage Baker (Wizards)
  • 22. “Memoir of a Deer Woman”, M. Rickert (F&SF Mar 2007)
  • 23. “Osama Phone Home”, David Marusek (MIT Technology Review Mar/Apr 2007)
  • 24. “Stone and the Librarian”, William Browning Spencer (F&SF Feb 2007)
  • 25. “Sanjeev and Robotwallah”, Ian McDonald (Fast Forward 1: Future Fiction from the Cutting Edge)
  • 26. “The Manticore Spell”, Jeffrey Ford (Wizards)
  • 27. “Holiday”, M. Rickert (Subterranean Oct 2007)
  • 28. (tie): “The Lost Boy: A Reporter at Large”, Maureen F. McHugh (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 28. (tie): “Under the Bottom of the Lake”, Jeffrey Ford (Subterranean Oct 2007)
  • 30. “Three Days of Rain”, Holly Phillips (Asimov's Jun 2007)
  • 31. “Soul Case”, Nalo Hopkinson (Foundation Sum 2007)
  • 32. “By Fools Like Me”, Nancy Kress (Asimov's Sep 2007)
  • 33. “Singing of Mount Abora”, Theodora Goss (Logorrhea)
  • 34. “Fragrant Goddess”, Paul Park (F&SF Oct/Nov 2007)
  • 35. “The Lustration”, Bruce Sterling (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 36. “Electric Rains”, Kathleen Ann Goonan (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • 37. “A Plain Tale from Our Hills”, Bruce Sterling (Subterranean Oct 2007)
  • 38. “Graduation Afternoon”, Stephen King (Postscripts Spr 2007)
  • 39. “Clockmaker's Requiem”, Barth Anderson (Clarkesworld Magazine Mar 2007)
  • 40. “Catherine and the Satyr”, Theodora Goss (Strange Horizons Oct 2007)
  • 41. “Molly and the Red Hat”, Benjamin Rosenbaum (Interzone #212 Sep/Oct 2007)
  • 42. “C-Rock City”, Jay Lake & Greg Van Eekhout (The Solaris Book of New Science Fiction)
2009

vítěz

nominace

  • 2. “After the Coup”, John Scalzi (Tor.com Jul 2008)
  • 3. “Boojim”, Elizabeth Bear & Sarah Monette (Fast Ships, Black Sails)
  • 4. “The Kindness of Strangers”, Nancy Kress (Fast Forward 2)
  • 5. “King Pelles the Sure”, Peter S. Beagle (Strange Roads)
  • 6. “From Babel's Fall'n Glory We Fled”, Michael Swanwick (Asimov's Feb 2008)
  • 7. “Private Eye”, Terry Bisson (F&SF Oct/Nov 2008)
  • 8. “26 Monkeys, Also the Abyss”, Kij Johnson (Asimov's Jul 2008)
  • 9. “The Scarecrow's Boy”, Michael Swanwick (F&SF Oct/Nov 2008)
  • 10. “Evil Robot Monkey”, Mary Robinette Kowal (The Solaris Book of New Science Fiction, Volume Two)
  • 11. “A Buyer's Guide to Maps of Antarctica”, Catherynne M. Valente (Clarkesworld Magazine May 2008)
  • 12. “The Thought War”, Paul McAuley (Postscripts Sum 2008)
  • 13. “The Goosle”, Margo Lanagan (The Del Rey Book of Science Fiction and Fantasy)
  • 14. “Fixing Hanover”, Jeff VanderMeer (Extraordinary Engines: The Definitive Steampunk Anthology)
  • 15. “The Sky that Wraps the World Round, Past the Blue and Into the Black”, Jay Lake (Clarkesworld Magazine Mar 2008)
  • 16. “Ass-Hat Magic Spider”, Scott Westerfeld (The Starry Rift)
  • 17. “The Dream of Reason”, Jeffrey Ford (Extraordinary Engines: The Definitive Steampunk Anthology)
  • 18. “Invisible Empire of Ascending Light”, Ken Scholes (Eclipse Two)
  • 19. “The Film-makers of Mars”, Geoff Ryman (Tor.com Dec 2008)
  • 20. “The House Left Empty”, Robert Reed (Asimov's Apr/May 2008)
  • 21. “Reader's Guide”, Lisa Goldstein (F&SF Jul 2008)
  • 22. “Fifty Dinosaurs”, Robert Reed (The Solaris Book of New Science Fiction, Volume Two)
  • 23. “Goblin Music”, Joan Aiken (The Serial Garden: The Complete Armitage Family Stories)
  • 24. “The Seventh Expression of the Robot General”, Jeffrey Ford (Eclipse Two)
  • 25. “Snatch Me Another”, Mercurio D. Rivera (Abyss & Apex 1Q 2008)
2010

vítěz

nominace

  • Kij Johnson
  • Goss, Theodora - Dětská císařovna Marsu   66% / 28
  • Genge, Sara - Když ženy bojují   60% / 21
  • Holly Black
  • Holly Black
  • Margo Lanagan
  • Steven C. Gould
  • Delia Sherman
  • Ellen Kushner
  • Roberson, Chris - Edisonův Frankenstein   77% / 12
  • Ellen Klages
  • John Kessel
  • Jo Walton
  • Bruce Sterling
  • McHugh, Maureen F. - Zbytečnosti   69% / 27
  • Fowler, Karen Joy - Bar Pelikán   80% / 22
  • Kelly, James Patrick - Ponor   56% / 9
  • Robert Reed
  • Gene Wolfe
  • Cat Rambo
  • Kelly Link
  • Geoff Ryman
  • Catherynne M. Valente
  • Jo Walton
  • Rudy Rucker
  • Barron, Laird - Strappado   68% / 10
  • 2. “Spar”, Kij Johnson (Clarkesworld Magazine Jul 2009)
  • 3. “Useless Things”, Maureen F. McHugh (Eclipse Three)
  • 4. “The Pelican Bar”, Karen Joy Fowler (Eclipse Three)
  • 5. “Going Deep”, James Patrick Kelly (Asimov's Jun 2009)
  • 6. “Before My Last Breath”, Robert Reed (Asimov's Oct/Nov 2009)
  • 7. “Donovan Sent Us”, Gene Wolfe (Other Earths)
  • 8. “Narrative of a Beast's Life”, Cat Rambo (Realms of Fantasy Dec 2009)
  • 9. “The Cinderella Game”, Kelly Link (Troll's Eye View)
  • 10. “Blocked”, Geoff Ryman (F&SF Oct/Nov 2009)
  • 11. “The Radiant Car Thy Sparrows Drew”, Catherynne M. Valente (Clarkesworld Magazine Aug 2009)
  • 12. “A Delicate Architecture”, Catherynne M. Valente (Troll's Eye View)
  • 13. “Three Twilight Tales”, Jo Walton (Firebirds Soaring)
  • 14. “Colliding Branes”, Rudy Rucker & Bruce Sterling (Asimov's Feb 2009)
  • 15. “Escape to Other Worlds with Science Fiction”, Jo Walton (Tor.com 6 Feb 2009)
  • 16. “The Motorman's Coat”, John Kessel (F&SF Jun/Jul 2009)
  • 17. “Child-Empress of Mars”, Theodora Goss (Interfictions 2: An Anthology of Interstitial Writing)
  • 18. (tie): “As Women Fight”, Sara Genge (Asimov's Dec 2009)
  • 18. (tie): “The Boy Who Cried Wolf”, Holly Black (Troll's Eye View)
  • 20. “The Coldest Girl in Coldtown”, Holly Black (The Eternal Kiss)
  • 21. “Ferryman”, Margo Lanagan (Firebirds Soaring)
  • 22. “Strappado”, Laird Barron (Poe)
  • 23. “A Story, With Beans”, Steven Gould (Analog May 2009)
  • 24. “Wizard's Apprentice”, Delia Sherman (Troll's Eye View)
  • 25. “Dulce Domum”, Ellen Kushner (Eclipse Three)
  • 26. “Edison's Frankenstein”, Chris Roberson (Postscripts 20/21)
  • 27. “Singing on a Star”, Ellen Klages (Firebirds Soaring)
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

  • Paul James McAuley
  • Pat Murphy
  • Ellen Klages
  • Theodora Goss
  • Sarah Monette
  • Gwyneth Ann Jones
  • Paul James McAuley
  • M. John Harrison
  • Lavie Tidhar
  • Genevieve Valentine
  • Liu, Ken - Mono no aware   77% / 23
  • Maria Dahvana Headley
  • Nagata, Linda - Na noční straně Callisto   58% / 13
  • Nalo Hopkinson
  • Alastair Reynolds
  • Elizabeth Bear
  • Kij Johnson
  • Ursula K. Le Guin
  • Peter S. Beagle
  • Catherynne M. Valente
  • Jeffrey Ford
  • N. K. Jemisin
  • de Bodard, Aliette - Rozptýleni podél řeky nebes   68% / 19
  • Link, Kelly - Dva domy   67% / 6
  • Caitlín R. Kiernan
  • Jeffrey Ford
  • Hannu Rajaniemi
  • Catherynne M. Valente
  • Eleanor Arnason
  • 2.“Mono No Aware”, Ken Liu (The Future Is Japanese)
  • 3.“The Deeps of the Sky”, Elizabeth Bear (Edge of Infinity)
  • 4.“Mantis Wives”, Kij Johnson (Clarkesworld Aug 2012)
  • 5.“Elementals”, Ursula K. Le Guin (Tin House Fal 2012)
  • 6.“Great-Grandmother in the Cellar”, Peter S. Beagle (Under My Hat)
  • 7.“Coming of Age on Barsoom”, Catherynne M. Valente (Under the Moons of Mars)
  • 8.“Blood Drive”, Jeffrey Ford (After)
  • 9.“Valedictorian”, N. K. Jemisin (After)
  • 10.“Scattered Along the River of Heaven”, Aliette de Bodard (Clarkesworld Jan 2012)
  • 11.“Two Houses”, Kelly Link (Shadow Show)
  • 12.“Goggles (c. 1910)”, Caitlín R. Kiernan (Steampunk III: Steampunk Revolution)
  • 13.“A Natural History of Autumn”, Jeffrey Ford (F&SF Jul/Aug 2012)
  • 14.“Tyche and the Ants”, Hannu Rajaniemi (Edge of Infinity)
  • 15.“Reindeer Mountain”, Karin Tidbeck (Jagannath)
  • 16.“One Breath, One Stroke”, Catherynne M. Valente (The Future Is Japanese)
  • 17.“The Woman Who Fooled Death Five Times”, Eleanor Arnason (F&SF Jul/Aug 2012)
  • 18.“Rebecka”, Karin Tidbeck (Jagannath)
  • 19.“The Water Thief”, Alastair Reynolds (Arc 1.1)
  • 20.“The Easthound”, Nalo Hopkinson (After)
  • 21.“Antarctica Starts Here”, Paul McAuley (Asimov's Oct/Nov 2012)
  • 22.“About Fairies”, Pat Murphy (Tor.com May 2012)
  • 23.“The Education of a Witch”, Ellen Klages (Under My Hat)
  • 24.“England Under the White Witch”, Theodora Goss (Clarkesworld Oct 2012)
  • 25.“Give Her Honey When You Hear Her Scream”, Maria Dahvana Headley (Lightspeed Jul 2012)
  • 26.“Blue Lace Agate”, Sarah Monette (Lightspeed Jan 2012)
  • 27.“Bricks, Sticks, Straw”, Gwyneth Jones (Edge of Infinity)
  • 28.“Nightside on Callisto”, Linda Nagata (Lightspeed May 2012)
  • 29.“Macy Minnot's Last Christmas on Dione, Ring Racing, Fiddler's Green, the Potter's Garden”, Paul McAuley (Edge of Infinity)
  • 30.“In Autotelia”, M. John Harrison (Arc 1.1)
  • 31.“A Hundred Ghosts Parade Tonight”, Xia Jia, translated by Ken Liu (Clarkesworld Feb 2012)
  • 32.“The Memcordist”, Lavie Tidhar (Eclipse Online 24 Dec 2012)
  • 33.“A Bead of Jasper, Four Small Stones”, Genevieve Valentine (Clarkesworld Oct 2012)
2014

vítěz

  • Caitlín R. Kiernan
  • “The Road of Needles”, Caitlín R. Kiernan (Once Upon a Time: New Fairy Tales)

nominace

  • E. Lily Yu
  • Nancy Anne Kress
  • James Patrick Kelly
  • Charlie Jane Anders
  • Theodora Goss
  • James Patrick Kelly
  • Garth Nix
  • Chu, John - Voda, která padá odnikud   50% / 28
  • Abercrombie, Joe - Holka na zabití   67% / 12
  • Sam J. Miller
  • Alan DeNiro
  • Kressel, Matthew - Zvuky staré Země   72% / 24
  • Jeffrey Ford
  • Ken Liu
  • Karen Joy Fowler
  • Howard Waldrop
  • Robert Reed
  • Michael Swanwick
  • Gene Wolfe
  • Rachel Swirsky
  • David Gerrold
  • Geoff Ryman
  • Yoon Ha Lee
  • Karin Tidbeck
  • 2. “Some Desperado”, Joe Abercrombie (Dangerous Women)
  • 3. “A Brief History of the Trans-Pacific Tunnel”, Ken Liu (F&SF Jan/Feb 2013)
  • 4. “The Science of Herself”, Karen Joy Fowler (The Science of Herself)
  • 5. “The Dead Sea-Bottom Scrolls”, Howard Waldrop (Old Mars)
  • 6. “Among Us”, Robert Reed (F&SF Jan/Feb 2013)
  • 7. “The She-Wolf's Hidden Grin”, Michael Swanwick (Shadows of the New Sun)
  • 8. “Uncaged”, Gene Wolfe (Rags and Bones)
  • 9. “If You Were a Dinosaur, My Love”, Rachel Swirsky (Apex Mar 2013)
  • 10. “Night Train to Paris”, David Gerrold (F&SF Jan/Feb 2013)
  • 11. “Rosary and Goldenstar”, Geoff Ryman (F&SF Sep/Oct 2013)
  • 12. “The Water That Falls on You from Nowhere”, John Chu (Tor.com 20 Feb 2013)
  • 13. “Effigy Nights”, Yoon Ha Lee (Clarkesworld Sep 2013)
  • 14. “The Fairy Enterprise”, Jeffrey Ford (Queen Victoria's Book of Spells)
  • 15. “The Sounds of Old Earth”, Matthew Kressel (Lightspeed Jan 2013)
  • 16. “The Wildfires of Antarctica”, Alan DeNiro (Asimov's Oct/Nov 2013)
  • 17. “Ilse, Who Saw Clearly”, E. Lily Yu (Apex May 2013)
  • 18. “Sing”, Karin Tidbeck (Tor.com 17 Apr 2013)
  • 19. “Pathways”, Nancy Kress (Twelve Tomorrows)
  • 20. “The Promise of Space”, James Patrick Kelly (Clarkesworld Sep 2013)
  • 21. “The Master Conjurer”, Charlie Jane Anders (Lightspeed Oct 2013)
  • 22. “Estella Saves the Village”, Theodora Goss (Queen Victoria's Book of Spells)
  • 23. “Soulcatcher”, James Patrick Kelly (Clarkesworld May 2013)
  • 24. “Fire Above, Fire Below”, Garth Nix (Tor.com 8 May 2013)
  • 25. “The Beasts We Want to Be”, Sam J. Miller (Electric Velocipede Win 2013)
  • 26. “The Bees Her Heart, the Hive Her Belly”, Benjanun Sriduangkaew (Clockwork Phoenix 4)
2015

vítěz

  • “The Truth About Owls”, Amal El-Mohtar (Kaleidoscope)

nominace

2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

  • “Seasons of Glass and Iron”, Amal El-Mohtar (The Starlit Wood)

nominace

  • N. K. Jemisin
  • Peter S. Beagle
  • Aliette de Bodard
  • Alyssa Wong
  • Ken Liu
  • Alastair Reynolds
  • Vaughn, Carrie - Ta hra, co jsme ji hrávali za války   68% / 9
  • Nnedi Okorafor
  • 2. “Our Talons Can Crush Galaxies”, Brooke Bolander (Uncanny Nov/Dec 2016)
  • 3. “The City Born Great”, N. K. Jemisin (Tor.com 28 Sep 2016)
  • 4. “The Story of Kao Yu”, Peter S. Beagle (Tor.com 7 Dec 2016)
  • 5. “A Salvaging of Ghosts”, Aliette de Bodard (Beneath Ceaseless Skies 17 Mar 2016)
  • 6. “A Fist of Permutations in Lightning and Wildflowers”, Alyssa Wong (Tor.com 2 Mar 2016)
  • 7. “Seven Birthdays”, Ken Liu (Bridging Infinity)
  • 8. “Sixteen Questions for Kamala Chatterjee”, Alastair Reynolds (Bridging Infinity)
  • 8. “That Game We Played During the War”, Carrie Vaughn (Tor.com 16 Mar 2016)
  • 10. “Afrofuturist 419”, Nnedi Okorafor (Clarkesworld Nov 2016)
2018

vítěz

nominace

2019

vítěz

nominace

  • Alix E. Harrow
  • Nnedi Okorafor
  • Sarah Pinsker
  • Jeffrey Ford
  • Yoon Ha Lee
  • N. K. Jemisin
  • N. K. Jemisin
  • Ursula K. Le Guin
  • Sarah Gailey
  • 2. “STET”, Sarah Gailey (Fireside Oct 2018)
  • 3. “Firelight”, Ursula K. Le Guin (Paris Review Sum 2018)
  • 4. “The Storyteller's Replacement”, N. K. Jemisin (How Long 'til Black Future Month?)
  • 5. “Cuisine des Mémoires”, N. K. Jemisin (How Long 'til 7. Black Future Month?)
  • 6. “A Witch's Guide to Escape: A Practical Compendium of Portal Fantasies”, Alix E. Harrow (Apex 6 Feb 2018)
  • 7. “The Starship and the Temple Cat”, Yoon Ha Lee (Beneath Ceaseless Skies 1 Feb 2018)
  • 8. “The Bookcase Expedition”, Jeffrey Ford (Robots vs Fairies)
  • 9. “The Court Magician”, Sarah Pinsker (Lightspeed Jan 2018)
  • 10. “Mother of Invention”, Nnedi Okorafor (Future Tense)
2020

vítěz

  • Charlie Jane Anders
  • “The Bookstore at the End of America”, Charlie Jane Anders (A People's Future of the United States)

nominace

  • Ted Chiang
  • Elizabeth Bear
  • Rebecca Roanhorse
  • Kelly Link
  • Ken Liu
  • Tobias S. Buckell
  • Fonda Lee
  • 2. “It's 2059, and the Rich Kids Are Still Winning”, Ted Chiang (New York Times 27 May 2019)
  • 3. “Fisher-Bird”, T. Kingfisher (The Mythic Dream)
  • 4. “Lest We Forget”, Elizabeth Bear (Uncanny May/Jun 2019)
  • 5. “A Brief Lesson in Native American Astronomy”, Rebecca Roanhorse (The Mythic Dream)
  • 6. “I (28M) created a deepfake girlfriend and now my parents think we’re getting married”, Fonda Lee (MIT Technology Review 27 Dec 2019)
  • 7. “The Girl Who Did Not Know Fear”, Kelly Link (Tin House 2019)
  • 8. “Thoughts and Prayers”, Ken Liu (Future Tense 26 Jan 2019)
  • 9. “A Catalog of Storms”, Fran Wilde (Uncanny Jan/Feb 2019)
  • 10. “The Galactic Tourist Industrial Complex”, Tobias S. Buckell (New Suns)
2021

vítěz

  • Naomi Kritzer
  • “Little Free Library”, Naomi Kritzer (Tor.com 8 Apr 2020)

nominace

  • Ken Liu
  • Yoon Ha Lee
  • Rae Carson
  • Alix E. Harrow
  • Maria Dahvana Headley
  • Aliette de Bodard
  • Stephen Graham Jones
  • 2. “Open House on Haunted Hill”, John Wiswell (Diabolical Plots 15 Jun 2020)
  • 3. “50 Things Every AI Working with Humans Should Know”, Ken Liu (Uncanny Nov/Dec 2020)
  • 4. “The Mermaid Astronaut”, Yoon Ha Lee (Beneath Ceaseless Skies 27 Feb 2020)
  • 5. “Badass Moms in the Zombie Apocalypse”, Rae Carson (Uncanny Jan/Feb 2020)
  • 6. “The Sycamore and the Sybil”, Alix E. Harrow (Uncanny Mar/Apr 2020)
  • 7. “The Girlfriend's Guide to Gods”, Maria Dahvana Headley (Tor.com 23 Jan 2020)
  • 8. “Dresses Like White Elephants”, Meg Elison (Uncanny May/Jun 2020)
  • 9. “In the Lands of the Spill”, Aliette de Bodard (Avatars Inc)
  • 10. “Wait for Night”, Stephen Graham Jones (Tor.com 2 Sep 2020)
2022

vítěz

  • Sarah Pinsker
  • “Where Oaken Hearts Do Gather”, Sarah Pinsker (Uncanny Mar/Apr 2021)

nominace

  • Alix E. Harrow
  • Phenderson Djèlí Clark
  • Catherynne M. Valente
  • Miller, Sam J. - Nechte všechna děcka trsat   75% / 2
  • Cat Rambo
  • Michael Swanwick
  • 2. “Mr. Death”, Alix E. Harrow (Apex Feb 2021)
  • 3. “If the Martians Have Magic”, P. Djèlí Clark (Uncanny Sep/Oct 2021)
  • 4. “Proof by Induction”, José Pablo Iriarte (Uncanny May/Jun 2021)
  • 5. “The Sin of America”, Catherynne M. Valente (Uncanny Mar/Apr 2021)
  • 6. “Let All the Children Boogie”, Sam J. Miller (Tor.com 6 Jan 2021)
  • 7. “For Lack of a Bed”, John Wiswell (Diabolical Plots Apr 2021)
  • 8. “Crazy Beautiful”, Cat Rambo (F&SF Mar/Apr 2021)
  • 9. “Huginn and Muninn -- and What Came After”, Michael Swanwick (Asimov's Jul/Aug 2021)
  • 10. “An Arc of Electric Skin”, Wole Talabi (Asimov's Sep/Oct 2021)


WebArchiv - archiv českého webu