ocenění » Locus » Časopis

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

Časopis

originální název: Magazine

1971

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Analog
  • 3. Galaxy
  • 4. Amazing Stories
  • 5. Fantastic
  • 6. If
  • 7. Vision of Tomorrow
  • 8. Worlds of Fantasy
1972

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2.Amazing Stories
  • 3.Analog
  • 4.Fantastic
  • 5.Galaxy
  • 6.If
1973

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2.Analog
  • 3.Amazing Stories
  • 4.Galaxy
  • 5.Fantastic
  • 6.If
  • 7.Orbit
  • 8.Universe
  • 9.New Dimensions
  • 10.New Worlds Quarterly
  • 11.Infinity (Lancer)
1974

vítěz

  • F&SF (Edward L. Ferman)

nominace

  • 2. Analog (Ben Bova)
  • 3. Galaxy (Ejler Jakobsson)
  • 4. Amazing Stories (Ted White)
  • 5. Vertex (Don Pfeil)
  • 6. Fantastic (Ted White)
  • 7. If (Ejler Jakobsson)
1975

vítěz

  • F&SF (Edward L. Ferman)

nominace

  • 2. Analog (Ben Bova)
  • 3. Galaxy (Jim Baen)
  • 4. Amazing Stories (Ted White)
  • 5. If (Jim Baen)
  • 6. Vertex (Don Pfeil)
  • 7. Fantastic (Ted White)
  • 8. The Alien Critic (Dick Geis)
  • 9. Algol (Andy Porter)
  • 10. Universe (Terry Carr)
  • 11. Orbit (Damon Knight)
  • 12. New Dimensions (Robert Silverberg)
1976

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Analog
  • 3. Galaxy
  • 4. Amazing Stories
  • 5. Fantastic
  • 6. New Dimensions
1978

vítěz

  • F&SF (Edward L. Ferman)

nominace

  • 2. Locus (Charles N. Brown)
  • 3. Analog (Ben Bova)
  • 4. Asimov's (George H. Scithers)
  • 5. Galaxy (James Baen, J.J. Pierce)
  • 6. Science Fiction Review (Richard E. Geis)
  • 7. Cosmos (David G. Hartwell)
  • 8. Algol (Andrew Porter)
  • 9. Galileo (Charles G. Ryan)
  • 10. Starlog (Howard Zimmerman)
  • 11. Amazing Stories (Ted White)
  • 12. Unearth (Ostrowsky-Lantz & Landsberg)
  • 13. Fantastic (Ted White)
  • 14. Universe (Terry Carr)
  • 15. Whispers (Stuart David Schiff)
  • 16. Delap's F&SF Review (Richard Delap)
  • 17. Cinefantastique (Frederick S. Clarke)
  • 18. Orbit (Damon Knight)
  • 19. SF Commentary (Bruce Gillespie)
1979

vítěz

  • F&SF (Edward L. Ferman)

nominace

  • 2. Locus (Charles N. Brown)
  • 3. Analog (Stanley Schmidt)
  • 4. Asimov's (George Scithers)
  • 5. Omni (Ben Bova)
  • 6. Science Fiction Review (Richard E. Geis)
  • 7. Algol/Starship (Andrew Porter)
  • 8. Galileo (Charles C. Ryan)
  • 9. Destinies (Ace) (James Baen)
  • 10. Starlog (Howard Zimmerman)
  • 11. Unearth (Ostrowsky-Lantz & Landsberg)
  • 12. Galaxy (J.J. Pierce)
  • 13. Asimov's SF Adventure (George Scithers)
  • 14. (tie): Future Life (Naha & Nelson)
  • 14. (tie): Whispers (Stuart David Schiff)
1980

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Locus
  • 3. Analog
  • 4. Asimov's
  • 5. Omni
  • 6. Science Fiction Review
  • 7. Destinies (Ace)
  • 8. Galileo
  • 9. Starship
  • 10. Fantasy Newsletter
  • 11. Asimov's SF Adventure
  • 12. Thrust
  • 13. Whispers
  • 14. Starlog
  • 15. Janus
1988

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Omni
  • 5. Amazing Stories
  • 6. Twilight Zone
  • 7. Aboriginal SF
  • 8. Interzone
  • 9. Science Fiction Chronicle
  • 10. Starlog
  • 11. File 770
  • 12. Thrust
  • 13. Science Fiction Eye
1989

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Aboriginal SF
  • 5. Omni
  • 6. (tie): Amazing Stories
  • 6. (tie): Interzone
  • 8. Twilight Zone
  • 9. Science Fiction Chronicle
  • 10. Weird Tales
  • 11. Thrust
  • 12. The Horror Show
  • 13. Science Fiction Eye
  • 14. The New York Review of Science Fiction
1990

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Aboriginal SF
  • 5. Interzone
  • 6. Omni
  • 7. Science Fiction Chronicle
  • 8. Weird Tales
  • 9. Amazing Stories
  • 10. The New York Review of Science Fiction
  • 11. Science Fiction Eye
  • 12. Thrust
  • 13. Midnight Graffiti
  • 14. File 770
1991

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Interzone
  • 5. Aboriginal SF
  • 6. Omni
  • 7. Weird Tales
  • 8. Amazing Stories
  • 9. Science Fiction Chronicle
  • 10. Science Fiction Eye
  • 11. Pulphouse
  • 12. Quantum (formerly Thrust)
  • 13. The New York Review of Science Fiction
  • 14. Marion Zimmer Bradley's Fantasy Magazine
1994

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2.F&SF
  • 3.Analog
  • 4.Science Fiction Age
  • 5.Interzone
  • 6.Amazing Stories
  • 7.Omni
  • 8.Tomorrow Speculative Fiction
  • 9.Science Fiction Chronicle
  • 10.Marion Zimmer Bradley's Fantasy Magazine
  • 11.Aboriginal SF
  • 12.Weird Tales
  • 13.The New York Review of Science Fiction
  • 14.Science Fiction Eye
  • 15.Cemetery Dance
  • 16.Pulphouse
1995

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Science Fiction Age
  • 5. Interzone
  • 6. Realms of Fantasy
  • 7. Omni
  • 8. Crank!
  • 9. Tomorrow Speculative Fiction
  • 10. Science Fiction Chronicle
  • 11. The New York Review of Science Fiction
  • 12. Amazing Stories
1996

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Science Fiction Age
  • 5. Interzone
  • 6. Realms of Fantasy
  • 7. Century
  • 8. Science Fiction Chronicle
  • 9. Omni
  • 10. The New York Review of Science Fiction
  • 11. Crank!
  • 12. Marion Zimmer Bradley's Fantasy Magazine
  • 13. Tomorrow Speculative Fiction
1997

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Science Fiction Age
  • 5. Interzone
  • 6. Realms of Fantasy
  • 7. Century
1998

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2.F&SF
  • 3.Science Fiction Age
  • 4.Analog
  • 5.Interzone
  • 6.Realms of Fantasy
  • 7.The New York Review of Science Fiction
  • 8.Science Fiction Chronicle
1999

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Science Fiction Age
  • 5. Interzone
  • 6. Realms of Fantasy
  • 7. The New York Review of Science Fiction
  • 8. Science Fiction Chronicle
2000

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Interzone
  • 5. Science Fiction Age
  • 6. Realms of Fantasy
  • 7. The New York Review of Science Fiction
  • 8. Amazing Stories
  • 9. Science Fiction Chronicle
  • 10. Cemetery Dance
2001

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Interzone
  • 5. Realms of Fantasy
  • 6. The New York Review of Science Fiction
  • 7. Cemetery Dance
  • 8. Science Fiction Chronicle
  • 9. Science Fiction Age
  • 10. Weird Tales
  • 11. Science Fiction Weekly
  • 12. Spectrum SF
  • 13. Ansible
  • 14. Century
  • 15. Sci Fiction
  • 16. Marion Zimmer Bradley's Fantasy Magazine
  • 17. Amazing Stories
  • 18. Aboriginal SF
2002

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Analog
  • 4. Interzone
  • 5. Sci Fiction
  • 6. Realms of Fantasy
  • 7. Science Fiction Weekly
  • 8. The New York Review of Science Fiction
  • 9. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 10. Weird Tales
  • 11. Science Fiction Chronicle
  • 12. Ansible
  • 13. Spectrum SF
  • 14. Cemetery Dance
  • 15. Black Gate
  • 16. The Third Alternative
  • 17. Strange Horizons
  • 18. Talebones
  • 19. Absolute Magnitude
2003

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Analog
  • 4. Interzone
  • 5. Sci Fiction
  • 6. Realms of Fantasy
  • 7. The Third Alternative
  • 8. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 9. The New York Review of Science Fiction
  • 10. Cemetery Dance
  • 11. Strange Horizons
  • 12. Spectrum SF
  • 13. Black Gate
  • 14. Science Fiction Weekly
  • 15. Weird Tales
  • 16. Science Fiction Chronicle
  • 17. The Infinite Matrix
  • 18. Ansible
2004

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Analog
  • 4. Sci Fiction
  • 5. Interzone
  • 6. The Third Alternative
  • 7. Realms of Fantasy
  • 8. Emerald City
  • 9. Strange Horizons
  • 10. SF Site
  • 11. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 12. (tie): Ansible
  • 12. (tie): The New York Review of Science Fiction
  • 14. The Alien Online
  • 15. Cemetery Dance
  • 16. Black Gate
  • 17. Science Fiction Weekly
  • 18. Fantastic Metropolis
  • 19. Infinity Plus
  • 20. Weird Tales
  • 21. Chronicle
  • 22. Talebones
2005

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Analog
  • 4. Sci Fiction
  • 5. Realms of Fantasy
  • 6. Strange Horizons
  • 7. Interzone
  • 8. Emerald City
  • 9. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 10. The New York Review of Science Fiction
  • 11. SF Site
  • 12. Ansible
  • 13. SF Weekly
  • 14. The Third Alternative
  • 15. Cemetery Dance
  • 16. Weird Tales
  • 17. Black Gate
  • 18. Argosy
  • 19. The Alien Online
  • 20. Amazing Stories
  • 21. Fantastic Metropolis
  • 22. Infinity Plus
  • 23. The Infinite Matrix
2006

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2.Asimov's
  • 3.Analog
  • 4.Sci Fiction
  • 5.Interzone
  • 6.Realms of Fantasy
  • 7.Emerald City
  • 8.Strange Horizons
  • 9.Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 10.The New York Review of Science Fiction
  • 11.Ansible
  • 12.SF Site
  • 13.Black Gate
  • 14.Postscripts
  • 15.Subterranean
  • 16.SF Weekly
  • 17.Cemetery Dance
  • 18.The Infinite Matrix
  • 19.Weird Tales
  • 20.The Third Alternative
  • 21.Infinity Plus
  • 22.Amazing Stories
2007

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Analog
  • 4. Strange Horizons
  • 5. Interzone
  • 6. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 7. Realms of Fantasy
  • 8. Jim Baen's Universe
  • 9. The New York Review of Science Fiction
  • 10. Subterranean
  • 11. Fantasy Magazine
  • 12. Emerald City
  • 13. Ansible
  • 14. SF Site
  • 15. Weird Tales
  • 16. SF Weekly
  • 17. Cemetery Dance
  • 18. Electric Velocipede
  • 19. Postscripts
  • 20. Clarkesworld Magazine
  • 21. SciFiDimensions
  • 22. Black Gate
  • 23. Andromeda Spaceways Inflight Magazine
  • 24. Internet Review of Science Fiction
  • 25. SFRevu
  • 26. Talebones
2008

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Analog
  • 4. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 5. Subterranean
  • 6. Interzone
  • 7. Realms of Fantasy
  • 8. Jim Baen's Universe
  • 9. Strange Horizons
  • 10. The New York Review of Science Fiction
  • 11. Weird Tales
  • 12. Postscripts
  • 13. Ansible
  • 14. Clarkesworld Magazine
  • 15. SF Site
  • 16. Fantasy Magazine
  • 17. SF Weekly
  • 18. Cemetery Dance
  • 19. Electric Velocipede
  • 20. Black Gate
  • 21. SFRevu
  • 22. Internet Review of Science Fiction
  • 23. Talebones
2009

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Analog
  • 4. Subterranean
  • 5. Realms of Fantasy
  • 6. Interzone
  • 7. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 8. The New York Review of Science Fiction
  • 9. Clarkesworld Magazine
  • 10. Strange Horizons
  • 11. Weird Tales
  • 12. SF Site
  • 13. Jim Baen's Universe
  • 14. Ansible
  • 15. Postscripts
  • 16. SF Weekly
  • 17. Electric Velocipede
  • 18. Cemetery Dance
  • 19. Fantasy Magazine
  • 20. Black Gate
  • 21. The Internet Review of Science Fiction
  • 22. SFRevu
2010

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Asimov's
  • 3. Tor.com
  • 4. Clarkesworld Magazine
  • 5. Analog
  • 6. Strange Horizons
  • 7. Subterranean
  • 8. Realms of Fantasy
  • 9. Interzone
  • 10. Weird Tales
  • 11. The New York Review of Science Fiction
  • 12. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 13. SF Site
  • 14. Fantasy Magazine
  • 15. Ansible
  • 16. Postscripts
  • 17. Cemetery Dance
  • 18. Jim Baen's Universe
  • 19. Electric Velocipede
  • 20. Black Gate
  • 21. SFRevu
2011

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Tor.com
  • 4. Analog
  • 5. Subterranean
  • 6. Clarkesworld Magazine
  • 7. Strange Horizons
  • 8. Interzone
  • 9. Lightspeed
  • 10. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 11. Realms of Fantasy
  • 12. Fantasy Magazine
  • 13. Weird Tales
  • 14. The New York Review of Science Fiction
  • 15. SF Site
  • 16. Ansible
  • 17. Black Gate
  • 18. Apex
  • 19. Jim Baen's Universe
  • 20. Cemetery Dance
  • 21. Postscripts
  • 22. Electric Velocipede
2013

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2.F&SF
  • 3.Tor.com
  • 4.Clarkesworld
  • 5.Subterranean
  • 6.Analog
  • 7.Lightspeed
  • 8.Strange Horizons
  • 9.SF Signal
  • 10.Interzone
  • 11.Apex
  • 12.The New York Review of SF
  • 13.Beneath Ceaseless Skies
  • 14.Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 15.Ansible
  • 16.Cemetery Dance
  • 17.Weird Tales
  • 18.SF Site
2014

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. Tor.com
  • 3. F&SF
  • 4. Clarkesworld
  • 5. Subterranean
  • 6. Analog
  • 7. Weird Tales
  • 8. Lightspeed
  • 9. Strange Horizons
  • 10. Beneath Ceaseless Skies
  • 11. Interzone
  • 12. SF Signal Podcast
  • 13. Apex
  • 14. Cemetery Dance
  • 15. Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 16. The New York Review of SF
  • 17. Electric Velocipede
  • 18. The Coode Street Podcast
  • 19. Ansible
  • 20. Black Gate
  • 21. Amazing
  • 22. Galactic Suburbia
  • 23. Nightmare Magazine
2015

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • 2. Asimov's Science Fiction.
  • 3. Clarkesworld Magazine, Neil Clarke, ed..
  • 4. Fantasy & Science Fiction.
  • 5. Lightspeed Magazine, John Joseph Adams, Stefan Rudnicki, Rich Horton, Wendy N. Wagner & Christie Yant, eds..
  • 6. Subterranean.
  • 7. Strange Horizons, Niall Harrison, ed..
  • 8. Analog.
  • 9. Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews, ed..
  • 10. SF Signal, John DeNardo (ed).
  • 11. Interzone, Andy Cox, ed..
  • 12. The Coode Street Podcast, Jonathan Strahan & Gary K. Wolfe.
  • 13. Ansible, Dave Langford, ed..
  • 14. Lady Churchill's Rosebud Wristlet.
  • 15. Apex Magazine, Lynne M. Thomas, Jason Sizemore & Michael Damian Thomas, eds..
  • 16. Galactic Suburbia Podcast, Alisa Krasnostein, Alexandra Pierce, Tansy Rayner Roberts & Andrew Finch.
  • 17. Daily SF.
  • 18. The New York Review of Science Fiction.
  • 19. File 770, Mike Glyer, ed..
  • 20. Black Gate, John O'Neill, ed..
  • 20. Amazing.
  • 22. Cemetery Dance.
  • 23. Shimmer.
  • 24. SF Squeecast.
2016

vítěz

  • Asimov's, Sheila Williams, ed..

nominace

  • 2. Tor.com
  • 3. Fantasy & Science Fiction, Gordon Van Gelder, ed..
  • 4. Clarkesworld, Neil Clarke, ed..
  • 5. File 770, Mike Glyer, ed..
  • 6. Lightspeed Magazine, John Joseph Adams, ed..
  • 7. Analog, Trevor Quachri, ed..
  • 8. Black Gate, John O’Neill, ed..
  • 9. Uncanny Magazine, Lynne M. Thomas, Michael Damian Thomas, Michi Trota, Erika Ensign & Steven Schapansky, eds..
  • 10. Strange Horizons, Catherine Krahe, Julia Rios, A. J. Odasso, Vanessa Rose Phin, Maureen Kincaid Speller.
  • 11. Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews, Nicole Lavigne & Kate Marshall, eds..
  • 12. Interzone, Andy Cox, ed..
  • 13. SF Signal, John DeNardo, ed..
  • 14. Coode Street .
  • 15. Sci Phi Journal, Jason Rennie, ed..
  • 16. Subterranean .
  • 17. Apex Magazine, Jason Sizemore, ed..
  • 18. Cemetery Dance, Richard T. Chizmar, ed..
  • 19. The New York Review of Science Fiction, David G. Hartwell & Kevin J. Maroney, eds..
  • 20. Lady Churchill's Rosebud Wristlet, Gavin J. Grant & Kelly Link, eds..
  • 21. Daily Science Fiction, Michele-Lee Barasso & Jonathan Laden, eds..
  • 22. Abyss & Apex, Wendy Delmater ed..
  • 23. Ansible, Dave Langford, ed..
  • 24. Nightmare Magazine, John Joseph Adams, ed..
  • 25. Shimmer, E. Catherine Tobler, ed..
  • 26. Galactic Suburbia .
  • 27. Weird Tales .
2017

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Asimov's
  • 4. Uncanny
  • 5. Clarkesworld
  • 6. Lightspeed
  • 7. Analog
  • 8. Beneath Ceaseless Skies
  • 9. Strange Horizons
  • 10. File 770
2018

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Uncanny
  • 4. Asimov's
  • 5. Clarkesworld
  • 6. Lightspeed
  • 7. Strange Horizons
  • 8. Analog
  • 9. Beneath Ceaseless Skies
  • 10. File 770
2019

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Uncanny
  • 4. Asimov's
  • 5. Clarkesworld
  • 6. Lightspeed
  • 7. Analog
  • 8. Beneath Ceaseless Skies
  • 9. Strange Horizons
  • 10. Fireside
2020

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Asimov's
  • 4. Uncanny
  • 5. Clarkesworld
  • 6. Beneath Ceaseless Skies
  • 7. Lightspeed
  • 8. Strange Horizons
  • 9. Analog
  • 10. File 770
2021

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • 2. Uncanny
  • 3. F&SF
  • 4. Fiyah
  • 5. Asimov's
  • 6. Clarkesworld
  • 7. Strange Horizons
  • 8. Beneath Ceaseless Skies
  • 9. Lightspeed
  • 10. Analog


WebArchiv - archiv českého webu