Phantastik Preis

Deutscher Phantastik Preis

WWW stránky ocenění: Deutscher Phantastik Preis

další rok - 2005předchozí rok - 2003

2004

ročník: 6

Antologie/Sbírka povídek

vítěz

  • Die Nacht der Masken (Bastei)

nominace

  • Andreas Gruber
  • 2. Pandaimonion 2 (Story-Olympiade)
  • 3. Grausame Städte (Blitz)
  • 4. Andreas Gruber: Jakob Rubinstein (Basilisk)
  • 5. World of Fantasy (Intrag-Publishing)
Čestná cena

vítěz

  • Peter Jackson

nominace

Film

vítěz

  • Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs

nominace

  • 2. Fluch der Karibik
  • 3. Findet Nemo
  • 4. Dreamcatcher
  • 5. Identität
Nejlepší DVD

vítěz

  • Der Herr der Ringe: Die zwei Türme - Extended Edition (Warner)

nominace

  • 2. Buffy - Im Bann der Dämonen (Fox)
  • 3. Babylon 5 (Warner)
  • 4. Alien Quadrilogy (Fox)
  • 5. Blut für Dracula (Anolis)
Nejlepší herec

vítěz

  • Johnny Depp (Jack Sparrow / Fluch der Karibik)

nominace

  • 2. Viggo Mortensen (Aragorn: Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs)
  • 3. Richard Dean Anderson (Jack O'Neill / Stargate SG-1)
  • 4. Sean Astin (Samweis Gamdschie / Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs)
  • 5. Hugh Jackman (Wolverine / X-Men 2)
Nejlepší herečka

vítěz

  • Liv Tyler (Arwen Abendstern / Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs)

nominace

  • 2. Jennifer Garner (Alias)
  • 3. Sarah Michelle Gellar (Buffy / Buffy - Im Bann der Dämonen)
  • 4. Alyson Hannigan (Willow / Buffy - Im Bann der Dämonen)
  • 5. Angelina Jolie (Lara Croft / Tomb Raider 2: Die Wiege des Lebens)
Nejlepší internetové stránky v němčině

vítěz

  • www.stephen-king.de

nominace

  • 2. www.phantastik.de
  • 3. www.maddrax.de
  • 4. www.bastei.de
  • 5. www.foltom.de
Nejlepší zahraniční dílo

vítěz

nominace

Nejlepší zahraniční internetové stránky

vítěz

  • www.stephenking.com

nominace

  • 2. www.lordoftherings.net
  • 3. www.world-of-fantasy.com
  • 4. www.theonering.net
  • 5. www.locusmag.com
Německy píšící autor roku

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

  • Markus K. Korb: »Der Schlafgänger« (Grausame Städte (Blitz))

nominace

  • 2. Frank W. Haubold: »Die weißen Schmetterlinge« (Nova 3 (Verlag Nr. 1))
  • 3. Linda Budinger: »Geisterkleister« (Die Nacht der Masken (Bastei))
  • 4. Björn Jagnow: »Bildschirmarbeitsplatz« (c´t 26/2003)
  • 5. Robert Kerber: »Die korrektive Kunststoffkröte« (Pandaimonion 2)
Propadák roku

vítěz

  • Matrix Reloaded & Revolutions

nominace

Román

vítěz

nominace

  • Heitz, Markus - Trpaslíci   87% / 227
  • 2. Markus Heitz: Die Zwerge (Heyne)
  • 3. Thomas Finn: Die Gezeitenwelt 3: Das Weltennetz (Piper)
  • 4. Nicole Rensmann: Anam Cara - Seelenfreund (Atlantis)
  • 5. Michael Siefener: Somniferus (KBV)
Románová prvotina

vítěz

  • Nina Blazon: Im Bann des Fluchträgers (Ueberreuter)

nominace

  • 2. Nicole Rensmann: Anam Cara - Seelenfreund (Atlantis)
  • 3. H. Jänchen / C. Savoy / A. Tillmanns: Demonwright - Der eiserne Thron (Story-Olympiade)
  • 4. Heike Reiter: Jenseits des Wächtersteins (DüsselArt)
  • 5. Timo Bader: Der Gyt (Go)
Rozhlasová hra

vítěz

  • Edgar Allan Poe-Reihe (Lübbe)

nominace

  • 2. John Sinclair (WordArt)
  • 3. Der Schatten über Insmouth (LPL Records)
  • 4. Necrophobia 1 (LPL Records)
  • 5. Gabriel Burns (Universal)
Série

vítěz

  • Der Dunkle Turm (Heyne)

nominace

Televizní seriál

vítěz

  • Buffy - Im Bann der Dämonen

nominace

  • 2. Stargate SG-1
  • 3. Alias
  • 4. Charmed
  • 5. Smallville
Zahraniční autor roku

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu