Phantastik Preis

Deutscher Phantastik Preis

WWW stránky ocenění: Deutscher Phantastik Preis

další rok - 2006předchozí rok - 2004

2005

ročník: 7

Antologie/Sbírka povídek

vítěz

  • Helmuth W. Mommers (Hg.): Der Atem Gottes - Visionen 2004 (Shayol)

nominace

  • Andreas Eschbach
  • 2.Andreas Eschbach (Hg.): Eine Trillion Euro (Lübbe)
  • 3.Michael Schmidt (Hg.): Schattenseiten (Web-Site)
  • 4.Armin Rößler / Dieter Schmitt (Hg.): Walfred Goreng (Wurdack)
  • 5.Markus Kastenholz / Timo Kümmel (Hg.): Nocturno #5
Komiks

vítěz

  • Spider-Man (Panini)

nominace

  • 2.Batman (Panini)
  • 3.Ruse (CrossGen)
  • 4.Requiem (KULT-Editionen)
  • 5.Horrorschocker (Weissblech)
Nejlepší internetové stránky

vítěz

  • www.phantastik-news.de

nominace

  • 2.www.stephen-king.de
  • 3.www.perry rhodan.net
  • 4.www.maddrax.de
  • 5.www.literaturportal.org
Nejlepší kniha mimo beletrii

vítěz

  • Das Science-Fiction Jahr (Heyne)

nominace

  • 2.phantastisch! (Achim Havemann)
  • 3.Magira-Jahrbuch (Fantasy Club e.V.)
  • 4.Alien-Contact Jahrbuch (Shayol)
  • 5.Shayol Jahrbuch zur Science-Fiction (Shayol)
Nejlepší zahraniční dílo

Na 2. místě se umístil John Ringo s románem „Čelo bouře“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

  • 2.Nina Horvath: »Hell dunkel, dunkel hell« (Schattenseiten (Leselupe))
  • 3.Martin Schemm: »Das Hügelgrab« (Textzeichen)
  • 4.Linda Budinger: »Der Kessel der Ceridwen« (Schattenreich )Bastei))
  • 5.Stefan Wogawa: »Ein Alien kommt selten allein« (Walfred Goreng (Wurdack))
Román

vítěz

nominace

  • Schätzing, Frank - Vzpoura oceánů   79% / 25
  • 2.Frank Schätzing: Der Schwarm (Kiepenheuer & Witsch)
  • 3.Monika Felten: Die Nebelsängerin (Piper)
  • 4.Nina Blazon: Im Labyrinth der alten Könige (Ueberreuter)
  • 5.Florian Wendland: Dunkeltann (Lacrima)
Románová prvotina

vítěz

nominace

  • 2.J. R. -Kron, Elbendämmerung (Intrag)
  • 3.Armin Rößler: Demonwright - Das vergessene Portal (Wurdack)
  • 4.Peter Lancester: Das blaue Portal (Eldur)
  • 5.Markus Saxer: Die Symmetrie des Bösen (Virpriv)
Rozhlasová hra

vítěz

  • John Sinclair (WortArt)

nominace

  • 2.Otherland (hr)
  • 3.H. R. Gigers Vampiric (LPL Records)
  • 4.Gruselkabinett (Titania Medien)
  • 5.Gabriel Burns (Universal)
Série

vítěz

nominace

Výtvarník

vítěz

  • Dirk Schulz

nominace

  • Thomas Thiemeyer
  • 2.Candy Kay
  • 3.Thomas Thiemeyer
  • 4.Michael Marrak
  • 5.Rainer Schorm


WebArchiv - archiv českého webu