Phantastik Preis

Deutscher Phantastik Preis

WWW stránky ocenění: Deutscher Phantastik Preis

další rok - 2007předchozí rok - 2005

2006

ročník: 8

Antologie/Sbírka povídek

vítěz

  • Alisha Bionda / Michael Borlik (Hg.): Wolfgang Hohlbeins Schattenchronik 1 (Blitz)

nominace

  • 2.Helmut W. Mommers (Hg.): Die Legende von Eden und andere Visionen (Shayol)
  • 3.Timo Bader / Jürgen Brandner (Hg.): Wildes Land (Web-Site)
  • 4.Georg Siebert (Hg.): Phantastisches Österreich (Web-Site)
  • 5.Armin Rössler (Hg.): Überschuss (Wurdack)
Komiks

vítěz

  • Chronik der Unsterblichen 1 (von Kummant, von Eckartsberg, Hohlbein (Ehapa))

nominace

  • 2.Hellboy (Mignola (Cross Cult))
  • 3.Wurmics - Born to be Worm (Herkle (Wurdack))
  • 4.Stadt ohne Gnade (Miller (Cross Cult))
  • 5.Berlin 2323 (Feldhoff / Schulz (Carlsen))
Nejlepší internetové stránky

vítěz

  • www.elbenwald.de

nominace

  • 2.www.stephen-king.de
  • 3.www.fantasyguide.de
  • 4.www.gabriel-burns.de
  • 5.www.maddrax.de
Nejlepší kniha mimo beletrii

vítěz

  • Thomas Fornet-Ponse: Hither Shore - Jahrbuch der Tolkien-Gesellschaft (Scriptorium Oconiae)

nominace

  • 2.Pesch / Ritter / Scheuch (Hg.): Magira - Jahrbuch zur Fantasy (Fantasy Club e.V.)
  • 3.Sascha Mamzcak / Wolfgang Jeschke (Hg.): Das Heyne SF-Jahr (Heyne)
  • 4.Hardy Kettlitz (Hg.): Alien Contact Jahrbuch (Shayol)
  • 5.Udo Klotz / Hans-Peter Neumann (Hg.): Shayol Jahrbuch zur SF (Shayol)
Nejlepší zahraniční dílo

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

  • Jürgen K. Brandner: »Moordämonennacht« (Wildes Land (Web-Site))

nominace

  • 2.Christel Scheja: »Der Verfluchte von Tainsborough Manor« (Schattenchronik 1 (Blitz))
  • 3.Marion Charlotte Mainka: »Das grüne Leuchten« (Wildes Land (Web-Site))
  • 4.Michael Iwoleit: »Planck-Zeit« (Die Legende von Eden und andere Visionen (Shayol))
  • 5.Michael Iwoleit: »Psyhack« (Nova 8 (Verlag Nr. 1))
Román

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

nominace

  • 2.Volker Strübing: Das Paradies am Rande der Stadt (Yedermann)
  • 3.Birgit Erwin: Lichtscheu (Wurdack)
  • 4.Michael R. Baier: Coruum - Volume 1 (Selbstverlag)
  • 5.Corinna John: Halbsichtigkeit (BoD)
Rozhlasová hra

vítěz

  • Das Silmarillion (der hörverlag)

nominace

  • 2.John Sinclair (Edition 2000)
  • 3.Otherland (der hörverlag)
  • 4.Gabriel Burns (Universal)
  • 5.Gruselkabinett (Titania Medien)
Série

vítěz

nominace

Výtvarník

vítěz

nominace

  • 2.Dirk Schulz
  • 3.Mark Freier
  • 4.Ernst Wurdack
  • 5.Ingo Masjoshusmann


WebArchiv - archiv českého webu