Phantastik Preis

Deutscher Phantastik Preis

WWW stránky ocenění: Deutscher Phantastik Preis

další rok - 2009předchozí rok - 2007

2008

ročník: 10

Antologie/Sbírka povídek

vítěz

  • Petra Hartmann [Hg]: Drachenstarker Feenzauber (Wurdack, 2007, ISBN 978-3-938065-28-0)

nominace

  • 2.Autorengruppe Drachenkinder: Hauch der Finsternis (vss, Ebook)
  • 3.Die Geschichtenweber [Hg]: Pandaimonion VIII - Die Formel des Lebens (Wurdack, 2007, ISBN 978-3-938065-27-3)
  • 4.Jens Salzmann [Hg]: (Mystische Schriften 2) Flammende Seelen (Arcanum-Fantasy, 2007, ISBN 978-3-939139-04-1)
  • 5.Michael Bermine: Beelzebubs Brut (BoD, 2007, ISBN 978-3-8370-0961-3)
Nejlepší internetové stránky

vítěz

  • www.tabletopwelt.de

nominace

  • 2.www.bibliotheka-phantastika.de
  • 2.www.elbenwald.de
  • 4.www.zwergenreich.at
  • 5.www.fantasyguide.de
  • 6.www.stephen-king.de
  • 7.www.carsten-steenbergen.de
  • 8.www.tamar.net
Nejlepší kniha mimo beletrii

vítěz

  • Thomas Fornet-Ponse [Hg]: (Hither Shore 3) Die History of Middle-earth - Entstehung und Hintergründe einer Mythologie (Scriptorium Oxoniae, 2007, ISBN 978-3-9810612-1-5)

nominace

  • 2.Frank Weinreich: Fantasy - Einführung (Oldib oD, 2007, ISBN 978-3-939556-03-9)
  • 3.Earth Rocks (Magazin, Verein zur Förderung phantastischer Literatur)
  • 3.Phase X (Magazin, Atlantis)
  • 5.Johannes Rüster: All-Macht und Raum-Zeit (Lit, 2007, ISBN 978-3-8258-9851-9)
  • 5.Simon Spiegel: Die Konstitution des Wunderbaren (Schüren, 2007, ISBN 978-3-89472-516-7)
Nejlepší zahraniční dílo

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

  • Jörg Olbrich: »Herz aus Stein« (Die Formel des Lebens (Wurdack))

nominace

  • 2.Robert Heracles: »Licht und Schatten« (Flammende Seelen (Arcanum-Fantasy))
  • 3.Bernd Rümmelein: »Des Kriegers Herz« (Flammende Seelen (Arcanum-Fantasy))
  • 4.Christiane Gref & Helmut Marischka: »Blut & Magie« (Augenblicke der Ewigkeit 1: Vampirgeschichten (Edition Leserunde))
  • 5.Carsten Steenbergen: »Schmuck und Rache« (Terracom 103)
Román

vítěz

nominace

  • Christoph Hardebusch
  • Bernhard Hennen
  • 2.Stephan R. Bellem: (Die Chroniken des Paladins 1) Tharador
  • 3.Christoph Hardebusch: Die Schlacht der Trolle
  • 4.Bernhard Hennen: (Elfenritter 1) Die Ordensburg
  • 5.Tobias Radloff: (DSA 97) Satinavs Auge
  • 6.Thomas Finn: (Die Chroniken der Nebelkriege 3) Die letzte Flamme
  • 7.Susanne Gerdom: Elbenzorn
Románová prvotina

vítěz

  • Oliver Plaschka: Fairwater oder Die Spiegel des Herrn Bartholomew (Feder & Schwert, 2007, ISBN 978-3-86762-011-6)

nominace

  • 2.Dave T. Morgan: (Die Magierkriege 1) Der Schrei des Feuervogels (Arcanum Fantasy, 2007, ISBN 978-3-939139-03-4)
  • 3.Carolina Möbis: (Classic BattleTech 16) Duo Infernale (Fantasy Productions, 2007, ISBN 978-3-89064-498-1)
  • 4.Frank Schweizer: Grendl (Otherworld, 2007, ISBN 978-3-9502185-5-8)
  • 5.Steffen T. Franz: (Zaldon 1) Der Tag der Schwarzen Sonne (Asaro, 2007, ISBN 978-3-934625-96-9)
Rozhlasová hra

vítěz

  • Mark Brandis: (Abenteuer in der Welt von Morgen 1) Bordbuch Delta VII (Steinbach, 2007, ISBN 978-3-88698-918-8)

nominace

  • 2.(Masters of the Universe 2) Das Grauen aus der Tiefe (hearoic, Non-Profit-Fan-Hörspiel)
  • 3.Ascan von Bargen: (Requiem 1) Nacht des Schreckens (Maritim, 2007, ISBN 978-3-937070-93-3)
Série

vítěz

nominace

Výtvarník

vítěz

  • Mia Steingräber

nominace

  • 2.Chris Schlicht
  • 3.Timo Kümmel
  • 4.Jan Balaz
  • 5.Mark Freier


WebArchiv - archiv českého webu