Phantastik Preis

Deutscher Phantastik Preis

WWW stránky ocenění: Deutscher Phantastik Preis

další rok - 2012předchozí rok - 2010

2011

ročník: 13

Antologie/Sbírka povídek

vítěz

  • Lothar Mischke [Hg]: Geschichten unter dem Weltenbaum (Low)

nominace

  • 2) Hans-Stephan Link [Hg]: Weltentor (Noel)
  • 3) Stefan Cernohuby [Hg]: Von Feuer und Dampf (Arcanum)
  • 4) Geisterspiegel.de: Dark Vampire (Romantruhe)
  • 5) Thomas Fröhlich & Peter Hiess [Hg]: Das Buch der lebenden Toten (Evolver)
Nejlepší internetové stránky

vítěz

  • www.phantastik-couch.de

nominace

  • 2) www.bibliotheka-phantastika.de
  • 3) www.fantasyguide.de
  • 4) www.zauberspiegel-online.de
  • 5) www.geisterspiegel.de
Nejlepší kniha mimo beletrii

vítěz

  • Nautilus – Abenteuer und Phantastik (Abenteuer Medien)

nominace

  • 2) Hither Shore – Jahrbuch der Deutschen Tolkien Gesellschaft (Scriptorium Oxoniae)
  • 3) Magira – Jahrbuch zur Fantasy, Hermann Ritter & Michael Scheuch (Fantasy Club e.V.)
  • 4) phantastisch! (Achim Havemann)
  • 5) Fandom Observer
Nejlepší zahraniční dílo

vítěz

nominace

  • Westerfeld, Scott - Leviatan   82% / 26
  • Iain M. Banks
  • 2) Brom: Der Kinderdieb (Pan)(The Child Thief)
  • 3) Michael Laimo: Dämonenfeuer (Otherworld)(Dead Souls)
  • 4) Scott Westerfeld: Leviathan – Die geheime Mission (cbj)(Leviathan)
  • 5) Iain Banks: Welten (Heyne)(Transition)
Povídka

vítěz

  • Vanessa Kaiser & Thomas Lohwasser: “Das Herz des Jägers” (aus: Geschichten unter dem Weltenbaum – Low)

nominace

  • 2) Sören Steding: “Frederika und der kleine Zombie” (aus: Das Buch der lebenden Toten – Evolver)
  • 3) Nadine Boos: “Finja-Danielas Totenwache” (aus: Die Audienz – Wurdack)
  • 4) Michael Zandt: “Nazi Zombie Holocaust” (aus: Das Buch der lebenden Toten – Evolver)
  • 5) Gunter Arentzen: “Scham” (aus: Dark Vampire – Geisterspiegel.de)
Román

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

  • Gesa Schwartz: Grim – Das Siegel des Feuers (LYX)

nominace

  • 2) Carsten Zehm: Staub-Kristall (Acabus)
  • 3) Ralph Haselberger: Fast tot (Persimplex)
  • 4) Ales Pickar: In den Spiegeln 1 – Die dunkle Stadt (Vedra)
  • 5) Harald A. Weissen: Begegnung mit Skinner (Sieben)
Rozhlasová hra

vítěz

  • R. A. Salvatore: Drizzt 13: Das Vermächtnis (Lausch)

nominace

  • 2) Gruselkabinett 44/45: H. P. Lovecraft: Berge des Wahnsinns (Lübbe)
  • 3) Ernst Vlcek & Neal Davenport: Dorian Hunter 10: Der Folterknecht (Zaubermond)
  • 4) Mythos & Wahrheit 5: Dracula (Stimmbuch)
  • 5) Gruselkabinett 40/41: Jane Austen: Northanger Abbey (Lübbe)
Série

vítěz

nominace

  • Maddrax - Temná budoucnost lidstva   90% / 9
  • 2) Richard Schwartz: Das Geheimnis von Askir (Piper)
  • 3) Vampir Gothic (Romantruhe)
  • 4) Mark Brandis (Wurdack)
  • 5) Maddrax (Bastei)
Výtvarník

vítěz

nominace

  • 2) Mark Freier
  • 3) Christine Schlicht
  • 4) Arndt Drechsler
  • 5) Ernst Wurdack


WebArchiv - archiv českého webu