Phantastik Preis

Deutscher Phantastik Preis

WWW stránky ocenění: Deutscher Phantastik Preis

další rok - 2014předchozí rok - 2012

2013

ročník: 15

Antologie/Sbírka povídek

vítěz

  • Peter Hellinger [Hg]: Wenn das die Grimms wüssten (art & words)

nominace

  • 2) Ruggero Leò [Hg]: Große Geschichten vom kleinen Volk (Bastei Lübbe)
  • 3) Ulrich Burger [Hg]: Die Köche – Die Speisekammer des Schlemmens (UBV)
  • 4) Carolin Gmyrek [Hg]: Geheimnisvolle Bibliotheken (Low)
  • 5) Vampire Cocktail – Geschichten aus der Vampirwelt (Art Skript Phantastik)
Nejlepší internetové stránky

vítěz

  • http://www.phantastik-couch.de

nominace

  • 2) http://www.bibliotheka-phantastika.de
  • 3) http://www.geisterspiegel.de
  • 4) http://www.fantasy-news.com
  • 5) http://www.fantasy-fans.eu
Nejlepší kniha mimo beletrii

vítěz

  • Alex Jahnke & Marcus Rauchfuß: Steampunk – kurz & geek (O’Reilly)

nominace

  • 2) Andrea Bottlinger & Christian Humberg: Sorge dich nicht, beame! (Cross Cult)
  • 3) Nautilus – Abenteuer und Phantastik (Abenteuer Medien)
  • 4) Geek! (Panini Comics)
  • 5) Christian Hoffmann: Phantastische Literatur aus Afrika (Shayol)
Nejlepší zahraniční dílo

Zvítězil George R.R. Martin s románem „Tanec s draky“, v němčině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

  • Martin, George R. R. - Tanec s draky   87% / 215
  • George R. R. Martin: Das Lied von Eis und Feuer 9/10: Der Sohn des Greifen/Ein Tanz mit Drachen (Penhaligon)(A Dance with Dragons)

nominace

Povídka

vítěz

  • Bernd Perplies
  • Bernd Perplies: “Der Automat” (aus: Erinnerungen an Morgen [Fabylon])

nominace

  • 2) Stefanie Altmeyer: “Das Fest der Waldschrate” (aus: Die Köche: Speisekammer des Schlemmens [UBV])
  • 3) Miriam Schäfer: “Die Yuki’hiyaku und das Licht” (aus: Geheimnisvolle Wesen – sie kommen [net])
  • 4) Barbara Wegener: “The Time After” (aus: Schockstarre #5 [Chichili])
  • 5) Frank Lauenroth: “K’tarr!” (aus: 2012 – T minus null [Begedia])
  • 6) Ollivia Moore: “Elwetritsche im Speckhemdchen” (aus: Verborgene Wesen 2 [Twilight-Line])
Román

vítěz

  • Judith & Christian Vogt: Die zerbrochene Puppe (Feder & Schwert)

nominace

  • 2) Aileen P. Roberts: Der Feenturm (Goldmann)
  • 3) Andreas Suchanek: Heliosphere 2265 – Das dunkle Fragment/Zwischen den Welten (Greenlight Press)
  • 4) Jens Schumacher: Frozen – Tod im Eis (Loewe)
  • 5) Jennifer Benkau: Dark Canopy (Script5)
Románová prvotina

vítěz

  • T. S. Orgel: Orks vs. Zwerge (Heyne)

nominace

  • 2) Sabrina Qunaj: Elfenmagie (Aufbau)
  • 3) Horus W. Odenthal: Ninragon 1 – Die standhafte Feste (Horus W. Odenthal)
  • 4) Pia Biundo: Alle Zeit der Welt (Saphir im Stahl)
  • 5) Greta Zicari: Dämonenschicksal (net)
Série

vítěz

  • Das Schwarze Auge (Ulisses Spiele)

nominace

Výtvarník

vítěz

  • Arndt Drechsler

nominace

  • 2) Timo Kümmel
  • 3) Dirk Schulz
  • 4) Crossvalley Smith
  • 5) Mark Freier
  • 6) Adriaan Prent


WebArchiv - archiv českého webu