ocenění »
Golden Duck »
Cena Hala Clementa
Golden Duck
Golden Duck Awards
Cena udělována nejlepším dílům sci – fi literatury pro děti a mládež.
Cena Hala Clementa
-
originální název: Hal Clement Award (young Adult)
Tato cena je udělována nejlepší knize pro mládež.
- 1992
-
vítěz
- Invitation to the Game, Monica Hughes (Simon & Schuster)
- 1993
-
vítěz
- River Rats, Caroline Stevermer (Harcourt Brace Jovanovich)
- 1994
-
vítěz
- Lowry, Lois - Dárce 83% / 16
- 1995
-
vítěz
- Nancy Farmer
- The Ear, the Eye, and the Arm, Nancy Farmer (Puffin Books)
- 1996
-
vítěz
- The Night Room, E. M. Goldman (Viking)
- The Winds of Mars, H. M. Hoover (Dutton Children's Books)
- 1997
-
vítěz
- Steven C. Gould
- Wildside, Steven Gould (Tor)
- 1998
-
vítěz
- Neal Shusterman
- The Dark Side of Nowhere, Neal Shusterman (Tor)
- 1999
-
vítěz
- Larry Segriff
- Alien Dreams, Larry Segriff (Baen)
- 2000
-
vítěz
- Roger MacBride Allen
- David Brin's Out of Time 3: The Game of Worlds, Roger MacBride Allen (Avon)
- 2001
-
vítěz
- Gerrold, David - Skok z planety 69% / 8
- 2002
-
vítěz
- This Side of Paradise, Steven Layne (North Star Books)
- 2003
-
vítěz
- M. T. Anderson
- Feed, M. T. Anderson (Candlewick Press)
- 2004
-
vítěz
- Harry Norman Turtledove
- Gunpowder Empire, Harry Turtledove (Tor)
- 2005
-
vítěz
- Balance of Trade, Sharon Lee & Steve Miller (Meisha Merlin)
- 2006
-
vítěz
- Westerfeld, Scott - Oškliví 74% / 13
- 2007
-
vítěz
- Rash, Peter Hautman (Simon & Schuster)
- 2008
-
vítěz
- David Brin
- Sky Horizon: Colony High, Book One, David Brin, illustrated by Scott Hampton (Subterranean Press)
nominace
- Pamela Sargent
- Harry Norman Turtledove
- Nnedi Okorafor
- Farseed, Pamela Sargent (Tor)
- The Gladiator, Harry Turtledove (Tor)
- The Shadow Speaker, Nnedi Okorafor-Mbachu (Hyperion)
- Quantum Prophecy: The Awakening, Michael Carroll (Philomel)
- The Silver Ship and the Sea, Brenda Cooper (Tor)
- 2009
-
vítěz
- Doctorow, Cory - Malý bratr 85% / 42
- Collins, Suzanne - Aréna smrti 84% / 121
- 2010
-
vítěz
- Collins, Suzanne - Vražedná pomsta 78% / 97
- 2011
-
vítěz
- Robert J. Sawyer
- WWW: Watch, Robert J. Sawyer (Ace)
nominace
- Westerfeld, Scott - Leviatan 82% / 28
- Bacigalupi, Paolo - Prachožrouti 78% / 63
- Reichs; Reichs - Virus 74% / 5
- Robin Wasserman
- Crashed, Robin Wasserman (Simon Pulse)
- The Cassini Code, Dom Testa (Tor Teen)
- Vulture's Wake, Kirsty Murray (Holiday House)
- 2012
-
vítěz
- David Weber
- A Beautiful Friendship, David Weber (Baen)
- A Long, Long Sleep, Anna Sheehan (Candlewick)
nominace
- Ian McDonald
- Reichs; Reichs - Poklad 80% / 2
- Planesrunner, Ian McDonald (Pyr)
- Ashfall, Mike Mullin (Tanglewood)
- Bumped, Megan McCafferty (Balzer + Bray)
- Paradise Lost, Steven Layne (Pelican)
- Tankborn, Karen Sandler (Lee & Low)
- 2013
-
vítěz
- Meyer, Marissa - Cinder 74% / 13
- 2014
-
vítěz
- Krokos, Dan - Zloději planet 50% / 1
- 2015
-
vítěz
- Expiration Day, William Campbell Powell (Tor Teen)