ocenění » Lambda » Nejlepší dílo žánru sci fi, fantasy a hororu

Lambda

Lambda Award

WWW stránky ocenění: Lambda Award

Cena Lambda je každoročně udělována Lambda Literary Foundation dílům s gay a lesbickou tématikou.

Nejlepší dílo žánru sci fi, fantasy a hororu

originální název: Sf/fantasy/horror + Lgbtq Speculative Fiction

1994

vítěz

  • The Fifth Sacred Thing, Starhawk (Bantam)

nominace

  • Poppy Z. Brite
  • Drawing Blood, Poppy Z. Brite (Delacorte Abyss)
  • In the Garden of Dead Cars, Sybil Claiborne (Cleis Press)
  • The Unfinished, Jay Laws (Alyson)
  • Burning Bright, Melissa Scott (Tor)
1995

vítěz

  • Trouble and Her Friends, Melissa Scott (Tor)

nominace

1996

vítěz

  • Shadow Man, Melissa Scott (Tor)
  • Slow River, Nicola Griffith (Ballantine Del Rey)

nominace

  • Samuel Ray Delany
  • Atlantis: Three Tales, Samuel R. Delany (Incunabula; Wesleyan University Press)
  • Dark Angels: Lesbian Vampire Stories, Pam Keesey, ed. (Cleis Press)
  • Dryland's End, Felice Picano (Masquerade/Richard Kasak)
1997

vítěz

nominace

  • Rachel Pollack
  • Godmother Night, Rachel Pollack (St. Martin's)
  • Sons of Darkness: Tales of Men, Blood and Immortality, Michael Rowe & Thomas S. Roche, eds. (Cleis Press)
  • Swords of the Rainbow, Eric Garber & Jewelle Gomez, eds. (Alyson)
  • Women Who Run With Werewolves: Tales of Blood, Lust and Metamorphosis, Pam Keesey, ed. (Cleis Press
1998

vítěz

  • Bending the Landscape: Fantasy, Nicola Griffith & Stephen Pagel, eds. (White Wolf)

nominace

  • Lawrence Schimel
  • The Drag Queen of Elfland: Short Stories, Lawrence Schimel (Circlet/Ultra Violet Library)
  • Grave Passions, William J. Mann, ed. (Masquerade)
  • The Harvest, Perry Brass (Belhue Press)
  • Monsters in the Closet: Homosexuality and the Horror Film, Harry M. Benshoff (Manchester University Press; St. Martin's)
1999

vítěz

  • Barker, Clive - Galilea   74% / 18
  • Bending the Landscape: Science Fiction, Nicola Griffith & Stephen Pagel, eds. (Overlook Press)

nominace

  • Lawrence Schimel
  • Things Invisible to See: Gay and Lesbian Tales of Magic Realism, Lawrence Schimel, ed. (Circlet/Ultra Violet Library)
  • Desmond: A Novel About Love and the Modern Vampire, Ulysses Dietz (Alyson)
  • Falling to Earth, Elizabeth Brownrigg (Firebrand Books)
2000

vítěz

nominace

  • Severna Park
  • Delia Sherman
  • The Annunciate, Severna Park (Avon Eos)
  • Through a Brazen Mirror, Delia Sherman (Circlet Press)
  • The Gumshoe, the Witch, and the Virtual Corpse, Keith Hartman (Meisha Merlin)
  • Night Shade, Victoria A. Brownworth & Judith M. Redding, eds. (Seal Press)
2001

vítěz

  • Kirith Kirin, Jim Grimsley (Meisha Merlin)

nominace

2002

vítěz

  • Point of Dreams, Melissa Scott & Lisa A. Barnett (Tor)

nominace

  • Bending the Landscape: Horror, Nicola Griffith & Stephen Pagel, eds. (Overlook Press)
  • Bound in Blood, David Thomas Lord (Kensington)
  • Gumshoe Gorilla, Keith Hartman (Meisha Merlin)
  • Vampire Vow, Michael Schiefelbein (Alyson)
2003

vítěz

  • Queer Fear II, Michael Rowe, ed. (Arsenal Pulp Press)

nominace

  • Daughters of an Amber Noon, Katherine V. Forrest (Alyson)
  • The Devil Inside, Randy Boyd (West Beach Books)
  • Seeds of Fire, Karen Kallmaker, writing as Laura Adams (Bella Books)
  • Wired Hard 3, Cecilia Tan, ed. (Circlet Press)
2004

vítěz

  • Necrologue, Helen Sandler (Diva Books)

nominace

  • Elf Child, David M. Pierce, ed. (Southern Tier Editions)
  • The Red Line of Yarmald, Diana Rivers (Bella Books)
  • The Substance of God, Perry Brass (Belhue Press)
  • Vampire Thrall, Michael Schiefelbein (Alyson)
2005

vítěz

  • The Ordinary, Jim Grimsley (Tor)

nominace

  • Firelands, Michael Jensen (Alyson)
  • Shadows of the Night: Queer Tales of the Uncanny and Unusual, Greg Herren, ed. (Southern Tier)
  • With Her Body, Nicola Griffith (Aqueduct Press)
  • The Wizard of Isis, Jean Stewart (Bella Books)
2006

vítěz

  • Daughters of an Emerald Dusk, Katherine V. Forrest (Alyson)

nominace

  • Octavia Estelle Butler
  • David B. Coe
  • Fledgling, Octavia E. Butler (Seven Stories)
  • Shapers of Darkness, David B. Coe (Tor)
  • Temple Landfall, Jane Fletcher (Bold Strokes)
  • No Sister of Mine, Jeanne G'Fellers (Bella Books)
2007

vítěz

  • Izzy and Eve, Neal Drinnan (Green Candy Press)

nominace

2008

vítěz

  • The Dust of Wonderland, Lee Thomas (Alyson)

nominace

  • Sarah Monette
  • Elizabeth Bear
  • Jo Walton
  • A Companion to Wolves, Sarah Monette & Elizabeth Bear (Tor)
  • Ha'penny, Jo Walton (Tor)
  • Spaceman Blues, Brian Francis Slattery (Tor)
  • Wicked Gentlemen, Ginn Hale (Blind Eye Books)
2009

vítěz

  • Turnskin, Nicole Kimberling (Blind Eye Books)

nominace

  • The Archer's Heart, Astrid Amara (Blind Eye Books)
  • The Magician and the Fool, Barth Anderson (Bantam Spectra)
  • Sea, Swallow Me and Other Stories, Craig Gidney (Lethe Press)
  • Wilde Stories 2008, Steve Berman (Lethe Press)
2010

vítěz

nominace

  • Centuries Ago and Very Fast, Rebecca Ore (Aqueduct Press)
  • Fist of the Spider Woman, Amber Dawn, ed. (Arsenal Pulp Press)
  • In the Closet, Under the Bed, Lee Thomas (Dark Scribe Press)
  • Pumpkin Teeth, Tom Cardamone (Lethe Press)
2011

vítěz

nominace

  • Tanith Lee
  • Disturbed by Her Song, Tanith Lee
  • Flowers of Edo, Nene Adams
  • Wilde Stories 2010: The Year's Best Gay Speculative Fiction, Steve Berman, ed.
  • Wolfsbane Winter, Jane Fletcher
2012

vítěz

  • The German, Lee Thomas (Lethe Press)

nominace

  • Geoff Ryman
  • Paradise Tales, Geoff Ryman (Small Beer Press)
  • Static, L. A. Witt (Amber Quill Press)
  • Steam-powered: Lesbian Steampunk Stories, JoSelle Vanderhooft, ed. (Torquere)
  • Triptych, J. M. Frey (Dragon Moon)
2013

vítěz

  • Green Thumb, Tom Cardamone (Lethe)

nominace

  • Beyond Binary: Genderqueer and Sexually Fluid Speculative Fiction, Brit Mandelo, ed. (Lethe)
  • Chocolatiers of the High Winds: A Gay Steampunk Romance, H. B. Kurtzwilde (Clasp)
  • Heiresses of Russ 2012: The Year’s Best Lesbian Speculative Fiction, Connie Wilkins & Steve Berman, eds. (Lethe)
  • In the Now, Kelly Sinclair (Blue Feather)
  • Night Shadows: Queer Horror, Greg Herren & J. M. Redmann, eds. (Bold Strokes)
  • The Survivors, Sean Eads (Lethe)
2014

vítěz

  • Death by Silver, Melissa Scott & Amy Griswold (Lethe)

nominace

  • Richard Dirrane Bowes
  • Dust Devil on a Quiet Street, Richard Bowes (Lethe)
  • Collaborators, Deborah Wheeler (Dragon Moon)
  • Deprivation; or, Benedetto furioso: an oneiromancy, Alex Jeffers (Lethe)
  • Dragon Slayer, Isabella Carter (Less Than Three)
  • Hell's Belle, Marie Castle (Bella)
  • Invisible Soft Return :, Roberta Degnore (Digital Fabulists)
  • Light, Nathan Burgoine (Bold Strokes Books)
  • Like Light for Flies, Lee Thomas (Lethe)
  • The Stars Change, Mary Anne Mohanraj (Circlet)
2015

vítěz

nominace

  • Daryl Gregory
  • A. M. Dellamonica
  • Afterparty, Daryl Gregory (Tor)
  • Child of a Hidden Sea, A. M. Dellamonica (Tor)
  • Butcher's Road, Lee Thomas (Lethe)
  • Full Fathom Five, Max Gladstone (Tor)
  • FutureDyke, Lea Daley (Bella)
  • Skin Deep Magic, Craig Laurance Gidney (Rebel Satori)
2016

vítěz

  • The Gracekeepers, Kirsty Logan (Crown)

nominace

  • The Boys on the Mountain, John Inman (DSP)
  • The Caphenon, Fletcher DeLancey (Ylva)
  • Down, Ally Blue (Riptide)
  • The Glittering World, Robert Levy (Gallery)
  • Minotaur, J. A. Rock (Riptide)
  • Sacrati, Kate Sherwood (Riptide)
  • Wonder City Stories, Jude McLaughlin (self-published)
2017

vítěz

nominace

  • Lily, Michael Thomas Ford (Lethe)
  • Will Do Magic for Small Change, Andrea Hairston (Aqueduct)
  • All Good Children, Dayna Ingram (Lethe)
  • Irish Black, David Lennon (Blue Spike)
  • A Little Queermas Carol, Sassafras Lowrey (PoMo Freakshow)
  • Style of Attack Report, Ras Mashramani, Rasheedah Phillips, Alex Smith & M. Eighteen Téllez (Metropolarity)
  • The Kissing Booth Girl, A.C. Wise (Lethe)
2018

vítěz

nominace

  • Amberlough, Lara Elena Donnelly (Tor)
  • The Lost Daughter Collective, Lindsey Drager (DZANC)
  • The Prey of Gods, Nicky Drayden (Harper Voyager)
  • Night Visitors, Owen Keehnen (OutTales)
  • An Excess Male, Maggie Shen King (Harper Voyager)
  • I Stole You, Kristen Ringman (Handtype)
  • An Unkindness of Ghosts, Rivers Solomon (Akashic)
2019

vítěz

  • The Breath of the Sun, Isaac R. Fellman (Aqueduct)

nominace

  • Sonya Taaffe
  • Aliette de Bodard
  • Forget the Sleepless Shores, Sonya Taaffe (Lethe)
  • In the Vanishers' Palace, Aliette de Bodard (JABberwocky)
  • The Barrow Will Send What It May, Margaret Killjoy (Tor.com)
  • The Descent of Monsters, JY Yang (Tor.com)
  • Metabolize, If Able, Clay AD (Monster House)
  • Resilience, Fletcher DeLancey (Heartsome)
  • Witchmark, C. L. Polk (Tor.com)
2020

vítěz

  • The Deep, Rivers Solomon, Daveed Diggs, William Hutson & Jonathan Snipes (Saga)

nominace

  • Shannon, Samantha - Převorství u pomerančovníku   76% / 5
  • Black Leopard, Red Wolf, Marlon James (Riverhead)
  • False Bingo, Jac Jemc (MCD x FSG Originals)
  • The Rampant, Julie C. Day (Aqueduct)
  • A Spectral Hue, Craig Laurance Gidney (Word Horde)
  • Stories to Sing in the Dark, Matthew Bright (Lethe)
  • Wake, Siren, Nina MacLaughlin (FSG Originals)
2021

vítěz

  • Everyone on the Moon is Essential Personnel, Julian K. Jarboe (Lethe)

nominace

  • Rebecca Roanhorse
  • Black Sun, Rebecca Roanhorse (Saga)
  • The Order of the Pure Moon Reflected in Water, Zen Cho (Tordotcom)
  • The Silent of the Wilting Skin, Tlotlo Tsamaase (Pink Narcissus)
  • Subcutanean, Aaron A. Reed (self-published)
2022

vítěz

  • No Gods, No Monsters, Cadwell Turnbull (Blackstone)

nominace

  • Arkady Martine
  • A Desolation Called Peace, Arkady Martine (Tor)
  • Breeder, Honni van Rijswijk (Blackstone)
  • Phototaxis, Olivia Tapiero, translated by Kit Schluter (Nightboat)
  • The Tensorate Series, Neon Yang (Tordotcom)


WebArchiv - archiv českého webu