Gaylactic Spectrum Awards

Gaylactic Network Spectrum Awards

WWW stránky ocenění: Gaylactic Network Spectrum Awards

Gaylactic Network Spectrum Awards je udělována dílům sci- fi, fantasy a hororu, které obsahují gay, lesbické, bisexuální nebo transgender témata, postavy nebo motivy. Od Lambda Awards se liší tím, že se věnuje výslovně žánrovým dílům.

Román

originální název: Novel

1999

vítěz

  • Stephen Leigh
  • Dark Water's Embrace, Stephen Leigh (Avon Eos)
  • Accidental Creatures, Anne Harris (Tor)

nominace

2000

vítěz

  • The Gumshoe, the Witch, and the Virtual Corpse, Keith Hartman (Meisha Merlin)
  • The Wild Swans, Peg Kerr (Warner Aspect)

nominace

2001

vítěz

nominace

  • Egan, Greg - Teranesie   71% / 9
  • The Amazing Adventures of Kavalier & Clay, Michael Chabon (Random House)
  • The Chosen, Ricardo Pinto (Tor)
  • The Face without a Heart, Rick Reed (Design Image Group)
  • The Jazz, Melissa Scott (Tor)
  • Kirith Kirin, Jim Grimsley (Meisha Merlin)
  • Teranesia, Greg Egan (HarperCollins Eos)
2002

vítěz

  • The Song of the Earth, Hugh Nissenson (Algonquin Books)

nominace

  • Carey, Jacqueline Ann - Kushielova střela   71% / 18
  • David Gerrold
  • Liz Williams
  • Bouncing Off the Moon, David Gerrold (Tor)
  • The Ghost Sister, Liz Williams (Bantam Spectra)
  • Dreamer, Steven Harper (Roc)
  • The Kappa Child, Hiromi Goto (Red Deer Press)
  • A Paradigm of Earth, Candas Jane Dorsey (Tor)
  • Point of Dreams, Melissa Scott & Lisa A. Barnett (Tor)
2003

vítěz

  • Fire Logic, Laurie J. Marks (Tor)

nominace

  • Sawyer, Robert J. - Hominidé   77% / 29
  • Don Sakers
  • Ellen Kushner
  • Delia Sherman
  • Dance for the Ivory Madonna, Don Sakers (Speed-of-C)
  • The Fall of the Kings, Ellen Kushner & Delia Sherman (Bantam Spectra)
  • Lorimal's Chalice, Jane Fletcher (Fortitude Press)
  • Nightmare: A Novel of the Silent Empire, Steven Harper (Roc)
  • Solitaire, Kelley Eskridge (Eos)
2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

  • Earth Logic, Laurie Marks (Tor)

nominace

  • Huff, Tanya Sue - Kouř a stíny   64% / 5
  • Caitlín R. Kiernan
  • Murder of Angels, Caitlín R. Kiernan (Roc)
  • Dog Warrior, Wen Spencer (Roc)
  • The First Stone, Mark Anthony (Bantam Spectra)
  • Offspring, Steven Harper (Roc)
  • The Ordinary, Jim Grimsley (Tor)
  • Reruns, Selina Rosen (Yard Dog)
2006

vítěz

  • Cagebird, Karin Lowachee (Warner Aspect)

nominace

  • Huff, Tanya Sue - Kouř a zrcadla   60% / 4
  • Tim Pratt
  • Ian R. MacLeod
  • The Strange Adventures of Rangergirl, Tim Pratt (Bantam Spectra)
  • The Summer Isles, Ian R. MacLeod (Aio)
  • The Vesuvius Club, Mark Gatiss (Scribner)
  • Bite Club, Hal Bodner (Alyson)
  • Dragon's Eye, James A. Hetley (Ace)
2007

vítěz

nominace

  • Huff, Tanya Sue - Kouř a popel   67% / 3
  • Elizabeth Bear
  • Ellen Kushner
  • Sarah Monette
  • Carnival, Elizabeth Bear (Bantam)
  • The Privilege of the Sword, Ellen Kushner (Bantam Spectra)
  • The Virtu, Sarah Monette (Ace)
  • Snow, Wheeler Scott (Torquere)
  • Spin Control, Chris Moriarty (Bantam Spectra)
  • Dragon's Teeth, James A. Hetley (Ace)
  • The Growing, Susanne M. Beck & Okasha Skat'si (P.D. Publishing)
2008

vítěz

  • Wicked Gentlemen, Ginn Hale (Blind Eye Books)

nominace

  • Duncan, Hal - Atrament   75% / 10
  • Perry Moore
  • Elizabeth Bear
  • Elizabeth Bear
  • Elizabeth Bear
  • Jo Walton
  • Hero, Perry Moore (Hyperion)
  • Dust, Elizabeth Bear (Bantam Spectra)
  • Whiskey and Water, Elizabeth Bear (Roc)
  • New Amsterdam, Elizabeth Bear (Subterranean)
  • Ha'Penny, Jo Walton (Tor)
  • Hex: A Novel of Love Spells, Darieck Scott (Carroll & Graf)
  • Lady Knight, L-J Baker (Bold Strokes Press)
  • Spaceman Blues, Brian Francis Slattery (Tor)
  • Vintage: A Ghost Story, Steve Berman (Lethe Press)
  • Daughters of the North, Sarah Hall (HarperPerennial)
2009

vítěz

  • Elizabeth Bear
  • The Stratford Man (Hell and Earth/Ink and Steel), Elizabeth Bear (Roc)

nominace

2010

vítěz

nominace

  • Jacqueline Ann Carey
  • Elizabeth Bear
  • Elizabeth Bear
  • Tanya Sue Huff
  • Catherynne M. Valente
  • Caitlín R. Kiernan
  • Naamah's Kiss, Jacqueline Carey (Grand Central)
  • By the Mountain Bound, Elizabeth Bear (Tor)
  • Seven for a Secret, Elizabeth Bear (Subterranean Press)
  • The Enchantment Emporium, Tanya Huff (DAW)
  • Palimpsest, Catherynne M. Valente (Bantam Spectra)
  • The Red Tree, Caitlín R. Kiernan (Roc)
  • Strange Fortune, Josh Lanyon (Blind Eye)
  • Ash, Malinda Lo (Little, Brown)
  • Centuries Ago and Very Fast, Rebecca Ore (Aqueduct)
2011

vítěz

  • Kathe Koja
  • Under the Poppy, Kathe Koja (Small Beer)

nominace

  • Jim C. Hines
  • Flewelling, Lynn - Bílá cesta   72% / 13
  • Red Hood's Revenge, Jim C. Hines (DAW)
  • Black Blade Blues, J. A. Pitts (Tor)
  • Bob the Book, David Pratt (Chelsea Street Editions)
  • A Book of Tongues, Gemma Files (ChiZine)
  • Stealing Fire, Jo Graham (Orbit)
  • The Wolf at the Door, Jameson Currier (Chelsea Street Editions)
2012

vítěz

  • Honeyed Words, J. A. Pitts (Tor)

nominace

  • Tanya Sue Huff
  • Charles Stross
  • Richard K. Morgan
  • Elizabeth Bear
  • Kameron Hurley
  • The Wild Ways, Tanya Huff (DAW)
  • Rule 34, Charles Stross (Ace)
  • The Cold Commands, Richard K. Morgan (Del Rey)
  • Grail, Elizabeth Bear (Spectra)
  • God's War/Infidel, Kameron Hurley (Night Shade)
  • The Highest Frontier, Joan Slonczewski (Tor)
  • Huntress, Malinda Lo (Little, Brown)
  • A Rope of Thorns, Gemma Files (ChiZine)
  • Static, L. A. Witt (Amber Quill)
2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

  • Death By Silver - Melissa Scott & Amy Griswold (Lethe Press)

nominace

  • Seanan McGuire
  • Ian Tregillis
  • Lavie Tidhar
  • Indexing - Seanan McGuire (47North)
  • Something More Than Night - Ian Tregillis (Tor)
  • The Violent Century - Lavie Tidhar (Hodder & Stoughton)
  • Angel on the Ropes - Jill Shultz (Jill Shultz/self)
  • Blood Oranges - Kathleen Tierney (Caitlin Kiernan) (Roc)
  • Dead In the Desert - Lou Harper (Harper Books/self)
  • The Holy Road / His Sacred Bones - Ginn Hale (Blind Eye Books)
  • The Left Hand of Justice - Jess Faraday (Bold Strokes Books)
  • The Magpie Lord - KJ Charles (Samhain Publishing)
  • The Summer Prince - Alaya Dawn Johnson (Arthur A. Levine Books)
  • Widdershins / Threshold / Stormhaven - Jordan L. Hawk (JLH/Widdershins/self)
2015

vítěz

  • Fairs' Point - Melissa Scott (Lethe Press)

nominace

  • Richard K. Morgan
  • Tanya Sue Huff
  • Tim Pratt
  • Kathe Koja
  • Flewelling, Lynn - Střepy času   75% / 10
  • The Dark Defiles - Richard K. Morgan (Del Rey)
  • The Future Falls - Tanya Huff (DAW)
  • Heirs of Grace - Tim Pratt (47North)
  • The Mercury Waltz - Kathe Koja (Roadswell Editions/self)
  • A Case of Possession / Flight of Magpies - KJ Charles (Samhain Publishing)
  • Daughter of Mystery - Heather Rose Jones (Bella Books)
  • A Death at the Dionysus Club - Melissa Scott & Amy Griswold (Lethe Press)
  • King of Dublin - Lisa Henry & Heidi Belleau (Riptide Publishing)
  • Necropolis / Bloodline - Jordan L. Hawk (Widdershins Press/self)
  • Red Delicious - Kathleen Tierney (Caitlin Kiernan) (Penguin)
  • Pathfinder Tales: The Redemption Engine - James L. Sutter (Paizo Publishing)
  • Wind Raker - Melissa Scott & Jo Graham (Crossroad Press)
2016

vítěz

nominace

  • Jo Walton
  • Kathe Koja
  • My Real Children, Jo Walton (Tor)
  • The Bastard’s Paradise, Kathe Koja (Roadswell)
  • Chaos Station, Jenn Burke & Kelly Jensen (Carina)
  • The Mystic Marriage, Heather Rose Jones (Bella)
  • Planetfall, Emma Newman (Roc)
  • The Watchmaker of Filigree Street, Natasha Pulley (Bloomsbury)
  • Cherry Bomb, Kathleen Tierney (Roc)
2017

vítěz

  • Mother of Souls, Heather Rose Jones (Bella)

nominace

  • Don Bassingthwaite
  • Cocktails at Seven, Apocalypose at Eight: The Derby Cavendish Stories, Don Bassingthwaite (ChiZine)
  • Fallow, Jordan L. Hawk (Widdershins)
  • Hexbreaker and Hexmaker, Jordan L. Hawk (Widdershins)
  • Lily, Michael Thomas Ford (Lethe)
  • Malachite, Kirby Crow (Bonecamp)
  • Maze-Born Trouble, Ginn Hale (Blind Eye)
  • Night Terrors, J. A. Pitts (WordFire)
  • The Big Lie, Julie Mayhew (Candlewick)
2018

vítěz

  • Ellen Klages
  • Passing Strange, Ellen Klages (Tor.com Publishing)

nominace

  • Cynthia Ward
  • Ellen Kushner
  • Tremontaine, Ellen Kushner, ed. (Serial Box; Saga ’17)
  • The Adventure of the Incognita Countess, Cynthia Ward (Aqueduct)
  • Amberlough, Lara Elena Donnelly (Tor)
  • The Cult of Ocasta, Mark Allan Gunnells (Evil Jester)
  • Hexslayer, Jordan L. Hawk (self-published)
  • An Excess Male, Maggie Shen King (Harper Voyager)
  • The Rules and Regulations for Mediating Myths & Magic, F.T. Lukens (Duet)
  • An Unkindness of Ghosts, Rivers Solomon (Akashic)
  • The Black Tides of Heaven, JY Yang (Tor.com Publishing)
2019

vítěz

nominace

  • Sarah Gailey
  • Don Sakers
  • American Hippo, Sarah Gailey (Tor.com)
  • Five Planes: The Rule of Five Season 1, Melissa Scott & Don Sakers (Speed-of-C)
  • Armistice, Lara Elena Donnelly (Tor)
  • Balefire, Jordan L. Hawk (CreateSpace)
  • Finders, Melissa Scott (Candlemark & Gleam)
  • Hawkworth Hall / Leviathan, L. S. Johnson (Traversing Z)
  • Point of Sighs, Melissa Scott (Lethe)
  • A Study in Honor, Claire O'Dell (Harper Voyager)


WebArchiv - archiv českého webu