ocenění » Arthur C. Clarke Award » Nejlepší sci - fi román

Arthur C. Clarke Award

Arthur C. Clarke Award

WWW stránky ocenění: Arthur C. Clarke Award

Arthur C. Clarke Award je britská cena udělovaná nejlepšímu románu žánru science fiction vydanému v uběhlém roce. Cena byla založena na grantu od Arthura C. Clarka a poprvé byla udělena v roce 1987. Vítězné dílo vybírá pětičlenná porota složená ze členů British Science Fiction Association, Science Fiction Foundation (po dvou členech) a londýnského muzea věd (jeden člen). Cena se skládá z plakety tvarované jako knižní zarážka a šeku. Ten má v librách hodnotu stejnou jako je rok, ve kterém je udělována. V roce 2001 tak byla tato hodnota 2001£.

Nejlepší sci - fi román

1987

Porotci:

  • BSFA: Paul Kincaid, Mike Moir
  • SFF: John Clute, Edward James
  • ISPF: George Hay, Maurice Goldsmith

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

  • Marge Piercy - Body of Glass

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

  • Amitav Ghosh - The Calcutta Chromosome

nominace

1998

vítěz

  • Mary Doria Russell - The Sparrow

nominace

1999

vítěz

nominace

  • Kenneth MacLeod
  • John Barnes
  • Christopher M. Priest
  • Ken MacLeod - The Cassini Division
  • John Barnes - Earth Made of Glass
  • Christopher Priest - The Extremes
  • Alison Sinclair - Cavalcade
  • Peter Delacorte - Time on My Hands: A Novel with Photographs
2000

vítěz

nominace

2001

Alastair Reynolds byl nominován za román „Odhalený vesmír“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

  • Jane Rogers, The Testament of Jessie Lamb (Sandstone Press)

nominace

2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

nominace

  • Christopher M. Priest
  • Kameron Hurley
  • James P. Smythe
  • The Adjacent, Christopher Priest (Gollancz)
  • God's War, Kameron Hurley (Del Rey UK)
  • The Machine, James Smythe (Blue Door)
  • The Disestablishment of Paradise, Phillip Mann (Gollancz)
  • Nexus, Ramez Naam (Angry Robot)
2015

vítěz

nominace

2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

  • The Underground Railroad, Colson Whitehead (Fleet)

nominace

2018

vítěz

  • Dreams Before the Start of Time, Anne Charnock (47North)

nominace

2019

vítěz

  • Rosewater, Tade Thompson (Orbit)

nominace

2020

vítěz

  • The Old Drift, Namwali Serpell (Hogarth)

nominace

2021

vítěz

  • The Animals in that Country, Laura Jean McKay (Scribe)

nominace

  • Chilling Effect, Valerie Valdes (Orbit)
  • Edge of Heaven, R. B. Kelly (NewCon)
  • The Infinite, Patience Agbabi (Canongate)
  • Vagabonds, Hao Jingfang (Head of Zeus)
  • The Vanished Birds, Simon Jimenez (Titan)


WebArchiv - archiv českého webu