ocenění »
Sir Julius Vogel »
2014
Sir Julius Vogel
Sir Julius Vogel Awards
WWW stránky ocenění: Sir Julius Vogel Awards
Novozélandská literární cena každoročně udělovaná za díla v žánru sci – fi nebo fantasy publikované na Novém Zélandě. Je udělována na základě hlasování členů novozélandského fandomu (SFFANZ) a účastníků každoročního národního setkání fanoušků sci – fi.
2014
-
ročník: 13
- Nejlepší autor z řad fanoušků
-
vítěz
- Alan Parker - “Presidential Address” (Novazine)
- Lynelle Howell - “ Presidental Sweet” / “DuhVice” (Phoenixine)
nominace
- Jane M. Lindskold
- Alan Robson and Jane Lindskold - “Thursday Tangents”
- Steve Litten - “ Broderick Wells”
- Sam J. Charlton - “The Witch of Angmar”
- Jacqui Smith - Contributions in Novazine
- Nejlepší dramatická prezentace
-
vítěz
- The Almighty Johnsons (Season 3) - South Pacific Films - Created By: James Griffin, Rachel Lang, Producer: Mark Besley, Executive Producers: James Griffin, Chris Bailey, Kelly Martin, John Barnett
nominace
- Eternity - Eternity Productions - Written, Directed and Produced by Alex Galvin
- Nejlepší fanovská produkce/publikace
-
vítěz
- Phoenixine - John & Lynelle Howell
nominace
- Novazine - Jacqui Smith
- Filking concert at Au Contraire 2013 - Murderous Little Toys (Daphne Lawless, Alastair Gibson, Tanya Gardner, Tricia Hall)
- Angels in the Fog - Live-Action Role-Playing Game created by Russ Kale
- Nejlepší kniha pro mládež
-
vítěz
- Raven Flight, Juliet Marillier (Pan Macmillan)
nominace
- Robert Wainwright - Talisman of Vim
- Sanjay Joshi - Pratibhashali (The Talented)
- K. D. Berry - Fountain of Forever
- Karen Healey - When We Wake
- Nejlepší produkce/publikace
-
vítěz
- WearableArt (Craig Potton Publishing)
nominace
- Daniel Falconer - The Hobbit: Unexpected Journey, Chronicles: Creatures and Characters (HarperCollins)
- Daniel Falconer - The Hobbit: The Desolation of Smaug, Chronicles: Art and Design (HarperCollins)
- Nejlepší sbírka nebo antologie
-
vítěz
- Baby Teeth, Dan Rabarts & Lee Murray, eds. (Paper Road Press)
nominace
- Lee Murray/Piper Mejia (eds) - Beyond This Age
- Eileen Mueller/Alicia Ponder/Peter Friend - Twisty Christmas Tales
- Anna Caro & Juliet Buchanan (eds) - Regeneration: New Zealand Speculative Fiction 2
- Juliet Marillier - Prickle Moon
- Novela
-
vítěz
- “Cave Fever”, Lee Murray (Regeneration Random Static)
nominace
- Cindy Hargreaves - Wings, Fangs and Shadows
- I. K. Paterson-Harkness - In a world full of birds
- Anna Caro - This Other World
- Matt and Debbie Cowens - At the Bay of Cthulu
- Nový talent
-
vítěz
- Dan Rabarts
nominace
- Sharon Hannaford
- Robert Wainwright
- Angela Oliver
- R. L. Stedman
- Povídka
-
vítěz
- “By Bone-Light”, Juliet Marillier (Prickle Moon)
nominace
- Dan Rabarts - “Waking the Taniwha”
- Eileen Mueller and Alicia Ponder - “Ahi Ka”
- Dan Rabarts - “All that Glitters”
- Jan Goldie - “Love Hurts”
- Piper Mejia - “Lockdown”
- Román
-
vítěz
- Heartwood, Freya Robertson (Angry Robot)
nominace
- Sam J. Charlton - Journey of Shadows
- Sharon Hannaford - A Cold Day in Hell
- Richard Parry - Night's Favour
- Steve Wheeler - Crystal Venom
- Summer Wigmore - The Wind City
- Výtvarné dílo
-
vítěz
- Emma Weakley for Regeneration: New Zealand Speculative Fiction 2 (Random Static)
nominace
- Samara Kirkham for Cover of Beyond This Age (Oceanbook)
- Výtvarník z řad fanů
-
vítěz
- “Gorgth Goes Shopping” by Matt Cowens
- Za přínos - fandom
-
vítěz
- The League of Victorian Imagineers
- Za přínos - sci- fi, fantasy a horor
-
vítěz
- Helen Lowe
nominace
- HarperCollins NZ