ocenění » Compton Crook Stephen Tall Memorial Award » Nejlepší románová prvotina

Compton Crook Stephen Tall Memorial Award

Compton Crook Stephen Tall Memorial Award

WWW stránky ocenění: Compton Crook Stephen Tall Memorial Award

Tato cena je udělována nejlepší prvotině roku na každoročním setkání fanoušků v Baltimoru, na Balticonu. Výherce získá také mimo ceny šek na 750,– dolarů. Cena je pojmenována po spisovateli Compton Crookovi, který psal pod pseudonymem Stephen Tall a zemřel v roce 1981.

Nejlepší románová prvotina

1983

vítěz

1984

vítěz

nominace

  • Timothy Zahn
  • The Blackcollar, Timothy Zahn
  • The Helix and the Sword, John C. McLoughlin
  • Paradise, Dan Henderson (Tor)
  • A Rumor of Angels, M. Bradley Kellogg
  • Tea with the Black Dragon, R. A. MacAvoy (Bantam)
1985

vítěz

  • Emergence, David R. Palmer (Bantam)

nominace

  • Howard Waldrop
  • Them Bones, Howard Waldrop (Ace)
  • Aubade for Gamelon, John Willett
  • The Copper Crown, Patricia K. Morrison
  • The Game Beyond, Melissa Scott
  • The Land Beyond the Gate, Lloyd Arthur Eshbach
1986

vítěz

1987

vítěz

  • The Doomsday Effect, Thomas Wren (Baen) (Thomas T. Thomas)

nominace

1988

vítěz

  • Liege-Killer, Christopher Hinz (St. Martin's)

nominace

  • C.S. Friedman
  • Emma Bull
  • In Conquest Born, C. S. Friedman (DAW)
  • War for the Oaks, Emma Bull (Ace)
  • After the Zap, Michael Armstrong (Popular Library Questar)
1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

  • Egan, Doris - Branou z Ivory   82% / 43
  • Nancy A. Collins
  • Sunglasses After Dark, Nancy A. Collins (NAL Onyx)
  • Child of Saturn, Teresa Edgerton (Ace)
  • The Steerswoman, Rosemary Kirstein (Ballantine Del Rey)
  • Twistor, John Cramer (Morrow)
1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

  • Reefsong, Carol Severance (Ballantine Del Rey)

nominace

  • Groundties, Jane Fancher (Warner Questar)
  • Into the Dark Lands, Michelle Sagara (Ballantine Del Rey)
1993

vítěz

  • Fire in the Mist, Holly Lisle (Baen)

nominace

1994

vítěz

nominace

  • Martha Wells
  • The Element of Fire, Martha Wells (Tor)
  • Chiller, Sterling Blake (Bantam)
  • Cold Allies, Patricia Anthony (Harcourt Brace Jovanovich)
1995

vítěz

  • Dun Lady's Jess, Doranna Durgin (Baen)

nominace

  • Love Bite, Sherry Gottlieb (Warner)
  • Mistwalker, Denise Lopes Heald (Ballantine Del Rey)
1996

Robin Hobb byla nominována za román „Assassin's Ap­prentice“, česky vyšel ve 2 dílech jako „Krev a jed“ a „Královská magie“.

vítěz

  • The Gatekeepers, Daniel Graham, Jr. (Baen)

nominace

1997

vítěz

  • Celestial Matters, Richard Garfinkle (Tor)
1998

vítěz

  • The Merro Tree, Katie Waitman
1999

vítěz

2000

vítěz

  • Flesh and Silver, Stephen L. Burns (Roc)
2001

vítěz

  • Murphy's Gambit, Syne Mitchell (Roc)

nominace

2002

vítěz

  • Alien Taste, Wen Spencer (Roc)
2003

vítěz

  • Devlin's Luck, Patricia Bray (Bantam Spectra)
2004

vítěz

2005

vítěz

  • Ghosts in the Snow, Tamara Siler Jones (Bantam Spectra)
2006

vítěz

  • Poison Study, Maria V. Snyder
2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

  • State of Decay, James Knapp (Roc)
2012

vítěz

  • Germline, T. C. McCarthy (Orbit)
2013

vítěz

nominace

  • Jay Kristoff
  • Stormdancer, Jay Kristoff (Thomas Dunne)
  • Fair Coin, E. C. Myers (Pyr)
  • Glitch, Heather Anastasiu (St. Martin's Griffin)
  • Scourge of the Betrayer, Jeff Salyards (Night Shade)
2014

vítěz

  • Fire with Fire, Charles E. Gannon (Baen)

nominace

  • Hough, Jason M. - Darwinský výtah   73% / 10
  • Leckie, Ann - Ve službách Spravedlnosti   76% / 22
  • City of a Thousand Dolls, Miriam Forster (HarperTeen)
  • The Enchanted Skean, Vonnie Winslow (Mockingbird Lane)
  • Glyphbinder, T. Eric Bakutis (McBryde)
  • In the House Upon the Dirt Between the Lake and the Woods, Matt Bell (Soho)
  • Shh! It's a Secret: A Novel About Aliens, Hollywood, and the Bartender's Guide, Daniel M. Kimmel (Fantastic)
2015

vítěz

nominace

2016

vítěz

  • Updraft, Fran Wilde (Tor)

nominace

  • Cat Rambo
  • Beasts of Tabat, Cat Rambo (Wordfire)
  • Enter the Janitor, Josh Vogt (Wordfire)
  • Flex, Ferrett Steinmetz (Angry Robot)
  • The Gracekeepers, Kirsty Logan (Crown)
  • I Will Love You Forever, Brian Groover (Taproot)
  • Owl and the Japanese Circus, Kristi Charish (Gallery Canada)
  • The Thorn of Dentonhill, Marshall Ryan Maresca (DAW)
  • 5 to 1, Holly Bodger (Knopf)
2017

vítěz

  • Too Like the Lightning, Ada Palmer (Tor)

nominace

2018

vítěz

  • The Prey of Gods, Nicky Drayden (Harper Voyager)

nominace

2019

vítěz

  • The Poppy War, R. F. Kuang (Harper Voyager)

nominace

  • Rebecca Roanhorse
  • Trail of Lightning, Rebecca Roanhorse (Saga)
  • The City of Brass, S. A. Chakraborty (Harper Voyager)
  • The Feed, Nick Clark Windo (Morrow)
  • Implanted, Lauren C. Teffeau (Angry Robot)
  • Sisters of the Winter Wood, Rena Rossner (Redhook)


WebArchiv - archiv českého webu