Goodreads
Goodreads Choice Awards
WWW stránky ocenění: Goodreads Choice Awards
Goodreads Choice Awards je oceňování nejlepších knih na stránkách www.goodreads.com. Tyto stránky každoročně vyhlašují soutěž o nejlepší knihy v celé řadě kategorií, které volí sami čtenáři.
2011
-
ročník: 3
- Nejlepší fantasy
-
vítěz
- Martin, George R. R. - Tanec s draky 87% / 228
- George R.R. Martin - A Dance with Dragons
nominace
- Goodkind, Terry - Ozubí Reguly 72% / 22
- Terry Brooks
- N. K. Jemisin
- Kristen Britain
- Abercrombie, Joe - Hrdinové 79% / 86
- Valente, Catherynne M. - Nesmrtelný příběh 77% / 6
- Sanderson, Brandon - Poselství práva 82% / 39
- Jo Walton
- Canavan, Trudi - Sonea - Čarodějova zrada 50% / 2
- Lawrence, Mark - Trnový princ 77% / 24
- Jacqueline Ann Carey
- Anne Bishop
- Jasper Fforde
- Grossman, Lev - Král čaroděj 84% / 5
- Pratchett, Terry - Šňupec 84% / 93
- Rothfuss, Patrick - Strach moudrého muže 91% / 92
- Morgenstern, Erin - Noční cirkus 86% / 16
- Jennifer McMahon
- 2. Erin Morgenstern - The Night Circus
- 3. Patrick Rothfuss - The Wise Man's Fear
- 4. Terry Pratchett - Snuff
- 5. Jennifer McMahon - Don't Breathe a Word
- 6. Lev Grossman - The Magician King
- 7. Jasper Fforde - One of Our Thursdays Is Missing
- 8. Anne Bishop - Twilight's Dawn
- 9. Jacqueline Carey - Naamah's Blessing
- 10. Mark Lawrence - Prince of Thorns
- 11. Trudi Canavan - The Rogue
- 12. Jo Walton - Among Others
- 13. Brandon Sanderson - The Alloy of Law
- 14. Michelle Sagara - Cast in Ruin
- 15. Catherynne M. Valente - Deathless
- 16. Joe Abercrombie - The Heroes
- 17. Kristen Britain - Blackveil
- 18. N.K. Jemisin - The Kingdom of Gods
- 19. Terry Brooks - The Measure of the Magic
- 20. Terry Goodkind - The Omen Machine
- Nejlepší horor
-
vítěz
- Melissa Marr
- Melissa Marr - Graveminder
nominace
- Buehlman, Christopher - Ti za řekou 67% / 3
- Daryl Gregory
- Jonathan Maberry
- Michael Koryta
- del Toro; Hogan - Noc až navěky 83% / 10
- Duncan, Glen - Poslední vlkodlak 77% / 10
- Christopher Farnsworth
- Diana Rowland
- Steve Hockensmith
- Koontz, Dean Ray - Tajemství noci 65% / 4
- Mira Grant
- 2. Dean Koontz - What the Night Knows
- 3. Mira Grant - Deadline
- 4. Steve Hockensmith - Dreadfully Ever After
- 5. Chris Bohjalian - The Night Strangers
- 6. Diana Rowland - My Life as a White Trash Zombie
- 7. Christopher Farnsworth - The President's Vampire
- 8. Jesse Petersen - Eat Slay Love
- 9. Colson Whitehead - Zone One
- 10. Sophie Littlefield - Aftertime
- 11. Ania Ahlborn - Seed
- 12. Glen Duncan - The Last Werewolf
- 13. Donald Ray Pollock - The Devil All the Time
- 14. Guillermo del Toro a Chuck Hogan - The Night Eternal
- 15. Michael Koryta - The Cypress House
- 16. Jonathan Maberry - The King of Plagues
- 17. Daryl Gregory - Raising Stony Mayhall
- 18. Brett J. Talley - That Which Should Not Be
- 19. Thomas Amo - An Apple For Zoë
- 20. Christopher Buehlman - Those Across the River
- Nejlepší kniha pro děti
-
vítěz
- Riordan, Rick - Neptunův syn 82% / 9
- Rick Riordan - The Son of Neptune
nominace
- Lisa McMann
- Jude Watson
- Peter Lerangis
- Rick Riordan
- Stephens, John - Smaragdový atlas 70% / 2
- Brandon Mull
- Sage, Angie - Darke 70% / 1
- Anthony Horowitz
- Erin Hunter
- Lauren Oliver
- Ness, Patrick - Volání netvora 84% / 11
- Valente, Catherynne M. - O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby 77% / 3
- Brian Selznick
- Riordan, Rick - Hněv bohů 90% / 2
- Jeff Kinney
- 2. Rick Riordan - The Throne of Fire
- 3. Shel Silverstein - Every Thing on It
- 4. Jeff Kinney - Cabin Fever
- 5. Brian Selznick - Wonderstruck
- 6. Catherynne M. Valente - The Girl Who Circumnavigated Fairyland in a Ship of Her Own Making
- 7. Patrick Ness - A Monster Calls
- 8. Lauren Oliver - Liesl & Po
- 9. Erin Hunter - Sign of the Moon
- 10. Anthony Horowitz - Scorpia Rising
- 11. Gary D. Schmidt - Okay for Now
- 12. Angie Sage - Darke
- 13. Brandon Mull - A World Without Heroes
- 14. Jeanne Birdsall - The Penderwicks at Point Mouette
- 15. John Stephens - The Emerald Atlas
- 16. Rick Riordan, Gordon Korman, Peter Lerangis a Jude Watson - Vespers Rising
- 17. Angela Sage Larsen - Travel to Tomorrow
- 18. Anne Ursu - Breadcrumbs
- 19. Lisa McMann - The Unwanteds
- 20. Colin Meloy - Wildwood
- Nejlepší kniha pro mládež v žánru fantasy a sci - fi
-
vítěz
- Roth, Veronica - Divergence 82% / 43
- Veronica Roth - Divergent
nominace
- Westerfeld, Scott - Goliáš 76% / 17
- Tamora Pierce
- Taylor, Laini - Dcera kostí a dýmu 60% / 5
- Melissa Marr
- Hawkins, Rachel - Démon z Hex Hall 76% / 5
- Hand, Cynthia - Nadpozemská 75% / 2
- Kate, Lauren - Vytržení 74% / 5
- DeStefano, Lauren - Past 75% / 4
- Cast; Cast - Probuzená 63% / 7
- Revis, Beth - Loď mezi hvězdami 71% / 11
- Stiefvater, Maggie - Splynutí 82% / 5
- Oliver, Lauren - Delirium
- Fitzpatrick, Becca - Ticho 70% / 2
- Julie Kagawa
- Mead, Richelle - Pokrevní pouta 84% / 16
- Riggs, Ransom - Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti 80% / 41
- Clare, Cassandra - Město padlých andělů 66% / 7
- Johnson, Maureen - Jméno hvězdy
- 2. Cassandra Clare - City of Fallen Angels
- 3. Ransom Riggs - Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
- 4. Richelle Mead - Bloodlines
- 5. Julie Kagawa - The Iron Knight
- 6. Becca Fitzpatrick - Silence
- 7. Lauren Oliver - Delirium
- 8. Maggie Stiefvater - Forever
- 9. Beth Revis - Across the Universe
- 10. P.C. Cast a Kristin Cast - Awakened
- 11. Lauren DeStefano - Wither
- 12. Lauren Kate - Passion
- 13. Cynthia Hand - Unearthly
- 14. Rachel Hawkins - Demonglass
- 15. Melissa Marr - Darkest Mercy
- 16. Laini Taylor - Daughter of Smoke & Bone
- 17. Maureen Johnson - The Name of the Star
- 18. Tamora Pierce - Mastiff
- 19. Scott Westerfeld - Goliath
- 20. Lisa Tawn Bergren - Waterfall
- Nejlepší paranormální fantasy
-
vítěz
- Karen Marie Moning
- Karen Marie Moning - Shadowfever
nominace
- Kelley Armstrong
- Hearne, Kevin - Prohnaný 81% / 68
- Karen Chance
- Seanan McGuire
- Gail Carriger
- Laurell K. Hamilton
- Jones, Darynda - Druhý hrob nalevo 77% / 7
- Neill, Chloe - Na ostří špičáku 70% / 6
- Briggs, Patricia - Říční znamení 80% / 49
- Kim Harrison
- Frost, Jeaniene - Před záhrobím 77% / 7
- Mead, Richelle - Odhalená 74% / 5
- Andrews, Ilona - Magie zabíjí 90% / 25
- Jim Butcher
- Harris, Charlaine - Smrtelná odplata 77% / 3
- Harkness, Deborah - Čas čarodějnic 68% / 12
- Price, Kalayna - Tanec stínů 83% / 10
- 2. Deborah Harkness - A Discovery of Witches
- 3. Charlaine Harris - Dead Reckoning
- 4. Jim Butcher - Ghost Story
- 5. Ilona Andrews - Magic Slays
- 6. Richelle Mead - Succubus Revealed
- 7. Jeaniene Frost - This Side of the Grave
- 8. Kim Harrison - Pale Demon
- 9. Patricia Briggs - River Marked
- 10. Chloe Neill - Hard Bitten
- 11. Darynda Jones - Second Grave on the Left
- 12. Laurell K. Hamilton - Hit List
- 13. Gail Carriger - Heartless
- 14. Seanan McGuire - One Salt Sea
- 15. Karen Chance - Hunt the Moon
- 16. Kevin Hearne - Hounded
- 17. Kelley Armstrong - Spell Bound
- 18. Kristen Painter - Blood Rights
- 19. Eileen Wilks - Blood Challenge
- 20. Kalayna Price - Grave Dance
- Nejlepší sci -fi
-
vítěz
- King, Stephen - Dallas 63 88% / 58
- Stephen King - 11/22/63
nominace
- Greg Egan
- Simmons, Dan - Flashback 72% / 31
- Campbell, Jack - Bitevník 84% / 39
- Charles Stross
- Robert J. Sawyer
- Scalzi, John - Jiná rasa 82% / 21
- Corey, James S. A. - Leviatan se probouzí 85% / 101
- Ann Aguirre
- Miéville, China - Ambasadov 72% / 40
- Rob Thurman
- Wilson, Daniel H. - Robokalypsa 77% / 21
- Ilona Andrews
- Cline, Ernest - Ready Player One 85% / 112
- Gini Koch
- 2. Ernest Cline - Ready Player One
- 3. Hillary Jordan - When She Woke
- 4. Ilona Andrews - Silver Shark
- 5. Daniel H. Wilson - Robopocalypse
- 6. Rob Thurman - Basilisk
- 7. China Miéville - Embassytown
- 8. Pip Ballantine - Phoenix Rising
- 9. Ann Aguirre - Aftermath
- 10. James S.A. Corey - Leviathan Wakes
- 11. John Scalzi - Fuzzy Nation
- 12. Robert J. Sawyer - WWW: Wonder
- 13. Sharon Lee - Ghost Ship
- 14. Charles Stross - Rule 34
- 15. Jack Campbell - Dreadnaught
- 16. Gini Koch - Alien in the Family
- 17. Taylor Anderson - Rising Tides
- 18. Dan Simmons - Flashback
- 19. Jeff Somers - The Final Evolution
- 20. Greg Egan - The Clockwork Rocket