ocenění » Goodreads » 2015

Goodreads

Goodreads Choice Awards

WWW stránky ocenění: Goodreads Choice Awards

Goodreads Choice Awards je oceňování nejlepších knih na stránkách www.goodreads.com. Tyto stránky každoročně vyhlašují soutěž o nejlepší knihy v celé řadě kategorií, které volí sami čtenáři.

další rok - 2016předchozí rok - 2014

2015

ročník: 7

Nejlepší fantasy

vítěz

nominace

Nejlepší horor

vítěz

nominace

Nejlepší kniha pro děti

vítěz

nominace

Nejlepší kniha pro mládež v žánru fantasy a sci - fi

vítěz

nominace

Nejlepší komiks

vítěz

  • Brian K. Vaughan (Writer), Fiona Staples (Artist) - Saga, Volume 4

nominace

  • G. Willow Wilson
  • Neil Gaiman
  • 2. Noelle Stevenson - Nimona
  • 3. Hajime Isayama - Attack on Titan, Vol. 15
  • 4. G. Willow Wilson (Writer), Adrian Alphona (Artist), Jacob Wyatt (Artist) - Ms. Marvel, Vol. 2: Generation Why
  • 5. Jason Aaron, Russell Dauterman (Illustrator), Jorge Molina (Illustrator) - Thor, Volume 1: The Goddess of Thunder
  • 6. Noelle Stevenson, Grace Ellis, Brooke A. Allen (Illustrator), Maarta Laiho - Lumberjanes, Vol. 1: Beware the Kitten Holy
  • 7. Stjepan Šejić - Sunstone Vol.1
  • 8. Kate Beaton - Step Aside, Pops: A Hark! A Vagrant Collection
  • 9. Sydney Padua - The Thrilling Adventures of Lovelace and Babbage: The (Mostly) True Story of the First Computer
  • 10. Matt Fraction (Writer), Francesco Francavilla (Illustrator), David Aja (Illustrator), Chris Eliopoulos (Illustrator) - Hawkeye, Vol. 4: Rio Bravo
  • 11. Kurtis J. Wiebe (Writer), Roc Upchurch (Illustrator), Stjepan Šejić (Illustrator), Ed Brisson (Letterer) - Rat Queens, Vol. 2: The Far Reaching Tentacles of N'rygoth
  • 12. Matt Fraction, Chip Zdarsky (Illustrations) - Sex Criminals, Vol. 2: Two Worlds, One Cop
  • 13. Neil Gaiman (Writer), J.H. Williams III (Artist), Dave Stewart (Colourist), Todd Klein (Letterer) - The Sandman: Overture
  • 14. Joe Sugg - Username: Evie
  • 15. Kieron Gillen, Jamie McKelvie (Illustrator), Matt Wilson (Colorist), Clayton Cowles - The Wicked + The Divine, Vol. 2: Fandemonium
  • 16. Philippa Rice - Soppy: A Love Story
  • 17. Ryan North, Erica Henderson (Illustrator) - The Unbeatable Squirrel Girl, Vol. 1: Squirrel Power
  • 18. Victoria Jamieson - Roller Girl
  • 19. John Lewis, Andrew Aydin, Nate Powell (Artist) - March: Book Two
  • 20. Scott McCloud - The Sculptor
Nejlepší románová prvotina

vítěz

nominace

  • Tahir, Sabaa - Jiskra v popelu   78% / 9
  • Beatty, Robert - Serafina a černý plášť
  • Hawkins, Scott - Knihovna na Černohůrce   87% / 7
  • Nicola Yoon
  • 2. Sabaa Tahir - An Ember in the Ashes
  • 3. Becky Albertalli - Simon vs. the Homo Sapiens Agenda
  • 4. Nicola Yoon - Everything, Everything
  • 5. Robert Beatty - Serafina and the Black Cloak
  • 6. Jessica Knoll - Luckiest Girl Alive
  • 7. Sara Nović - Girl at War
  • 8. R.J. Prescott - The Hurricane
  • 9. Jasmine Warga - My Heart and Other Black Holes
  • 10. Scarlett Cole - The Strongest Steel
  • 11. S.D. Hendrickson - The Mason List
  • 12. Christopher Scotton - The Secret Wisdom of the Earth
  • 13. Chigozie Obioma - The Fishermen
  • 14. Roan Parrish - In the Middle of Somewhere
  • 15. Aline Ohanesian - Orhan's Inheritance
  • 16. Cassie Beasley - Circus Mirandus
  • 17. Scott Hawkins - The Library at Mount Char
  • 18. Francesca Zappia - Made You Up
  • 19. Nikki Sloane - Three Simple Rules
  • 20. Sarai Walker - Dietland
Nejlepší sci -fi

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu