ocenění » Goodreads » 2017

Goodreads

Goodreads Choice Awards

WWW stránky ocenění: Goodreads Choice Awards

Goodreads Choice Awards je oceňování nejlepších knih na stránkách www.goodreads.com. Tyto stránky každoročně vyhlašují soutěž o nejlepší knihy v celé řadě kategorií, které volí sami čtenáři.

další rok - 2018předchozí rok - 2016

2017

ročník: 9

Nejlepší fantasy

vítěz

nominace

Nejlepší horor

vítěz

nominace

  • Carey, M. R. - Chlapec na mostě   100% / 2
  • Richard Kadrey
  • Charles Stross
  • Hill, Joe - Divné počasí   74% / 5
  • David Wong
  • Seanan McGuire
  • Amanda Stevens
  • John Connolly
  • Child, Lincoln - Úplněk vlka   45% / 2
  • Anne Rice
  • 2. Riley Sager - Final Girls
  • 3. Anne Rice - Prince Lestat and the Realms of Atlantis
  • 4. Edgar Cantero - Meddling Kids
  • 5. M.R. Carey - The Boy on the Bridge
  • 6. Christina Henry - Lost Boy: The True Story of Captain Hook
  • 7. Lincoln Child - Full Wolf Moon
  • 8. Victor LaValle - The Changeling
  • 9. Dot Hutchison - Roses of May
  • 10. John Connolly - A Game of Ghosts
  • 11. Amanda Stevens - The Awakening
  • 12. Seanan McGuire - Dusk or Dark or Dawn or Day
  • 13. David Wong - What the Hell Did I Just Read
  • 14. Hari Kunzru - White Tears
  • 15. Joe Hill - Strange Weather
  • 16. Charles Stross - The Delirium Brief
  • 17. Richard Kadrey - The Kill Society
  • 18. Jac Jemc - The Grip of It
  • 19. J-F Dubeau - A God in the Shed
  • 20. Ronald Malfi - Bone White
Nejlepší kniha pro děti

vítěz

nominace

  • Jonathan Stroud
  • Tui T. Sutherland
  • Katherine Alice Applegate
  • Soman Chainani
  • Melissa de la Cruz
  • Brandon Mull
  • Chris Colfer
  • Donnelly, Jennifer - Kráska a zvíře
  • Riordan, Rick - Temné proroctví   73% / 3
  • 2. Rick Riordan - The Dark Prophecy
  • 3. Jennifer Donnelly - Beauty and the Beast: Lost in a Book
  • 4. Chris Colfer - Worlds Collide
  • 5. Hena Khan - Amina's Voice
  • 6. Jack Cheng - See You in the Cosmos
  • 7. Lauren Wolk - Beyond the Bright Sea
  • 8. Brandon Mull - Dragonwatch
  • 9. Barbara Dee - Star-Crossed
  • 10. Melissa de la Cruz - Rise of the Isle of the Lost
  • 11. Lisa Thompson - The Goldfish Boy
  • 12. Ellen Oh - Flying Lessons & Other Stories
  • 13. Soman Chainani - Quests for Glory
  • 14. Katherine Applegate - Wishtree
  • 15. Tui T. Sutherland - Talons of Power
  • 16. Ali Standish - The Ethan I Was Before
  • 17. Sally J. Pla - The Someday Birds
  • 18. Jonathan Stroud - The Empty Grave
  • 19. Kimberly Brubaker Bradley - The War I Finally Won
  • 20. Lauren Baratz-Logsted - I Love You, Michael Collins
Nejlepší kniha pro mládež v žánru fantasy a sci - fi

vítěz

nominace

Nejlepší komiks

vítěz

  • Sarah Andersen - Big Mushy Happy Lump

nominace

  • Greg Rucka
  • Marissa Meyer
  • Shannon Hale
  • G. Willow Wilson
  • Scott Westerfeld
  • 2. Greg Rucka (Writer), Liam Sharp (Artist), Jodi Wynne (Letterer), Matthew Clark (Penciller), Sean Parsons (Inker), Laura Martin (Colorist) a Jeremy Colwell (Colorist) - Wonder Woman, Volume 1: The Lies
  • 3. Brian K. Vaughan (Writer) a Fiona Staples (Artist) - Saga, Vol. 7
  • 4. Marissa Meyer (Goodreads Author) a Douglas Holgate (Illustrations) - Wires and Nerve (Wires and Nerve #1)
  • 5. Marjorie M. Liu (Author) a Sana Takeda (Artist) - Monstress, Vol. 2: The Blood
  • 6. Shannon Hale (Goodreads Author), LeUyen Pham (Illustrations) a Jane Poole (Color by) - Real Friends
  • 7. G. Willow Wilson (Goodreads Author), Takeshi Miyazawa (Artist) a Adrian Alphona (Artist) - Ms. Marvel, Vol. 6: Civil War II
  • 8. Jomny Sun - everyone's a aliebn when ur a aliebn too
  • 9. Thi Bui - The Best We Could Do
  • 10. Brian K. Vaughan, Cliff Chiang (Illustrator), Matt Wilson (Colorist) a Jared K. Fletcher (Letterer) - Paper Girls, Vol. 2
  • 11. Noelle Stevenson, Shannon Watters, Carolyn Nowak (Illustrations), Grace Ellis a Brooke A. Allen (Illustrator) - Lumberjanes, Vol. 5: Band Together
  • 12. Emil Ferris - My Favorite Thing Is Monsters, Vol. 1
  • 13. Michael Dante DiMartino (Goodreads Author) a Irene Koh (Illustrations) - The Legend of Korra: Turf Wars Part One
  • 14. Tom King (Writer), Michael Walsh (Artist), Gabriel Hernandez Walta (Artist), Jordie Bellaire (Colourist), Mike del Mundo (Cover Artist) a Clayton Cowles (Letterer) - The Vision, Volume 2: Little Better than a Beast
  • 15. Jonathan Hickman (Writer), Tomm Coker (Artist), Michael Garland (Colourist) a Rus Wooton (Letterer) - The Black Monday Murders, Vol. 1: All Hail, God Mammon
  • 16. Jeff Lemire, Dean Ormston (Artist) a Dave Stewart (Colorist) - Black Hammer, Vol. 1: Secret Origins
  • 17. Kelly Sue DeConnick (Writer), Taki Soma (Artist) a Valentine De Landro (Artist) - Bitch Planet, Vol. 2: President Bitch
  • 18. Kieron Gillen, Jamie McKelvie (Illustrator), Matt Wilson (Illustrator) a Kevin Wada (Illustrator) - The Wicked + The Divine, Vol. 5: Imperial Phase I
  • 19. Joe Sugg a Amrit Birdi (Illustrator) - Username: Uprising
  • 20. Scott Westerfeld (Author) a Alex Puvilland (Illustrations) - Spill Zone
Nejlepší románová prvotina

vítěz

  • Angie Thomas - The Hate U Give

nominace

  • Garber, Stephanie - Caraval
  • Mastai, Elan - Dnešek není naposled   66% / 5
  • Arden, Katherine - Medvěd a slavík
  • El Akkad, Omar - Americká válka   60% / 1
  • 2. Stephanie Garber - Caraval
  • 3. Katherine Arden - The Bear and the Nightingale
  • 4. Georgia Hunter - We Were the Lucky Ones
  • 5. Matthew J. Sullivan - Midnight at the Bright Ideas Bookstore
  • 6. Jane Harper - The Dry
  • 7. Omar El Akkad - American War
  • 8. Jennifer Ryan - The Chilbury Ladies' Choir
  • 9. Gabriel Tallent - My Absolute Darling
  • 10. Lisa Ko - The Leavers
  • 11. Ayobami Adebayo - Stay with Me
  • 12. Elan Mastai - All Our Wrong Todays
  • 13. Rachel Khong - Goodbye, Vitamin
  • 14. Kayla Rae Whitaker - The Animators
  • 15. Abby Fabiaschi - I Liked My Life
  • 16. Zinzi Clemmons - What We Lose
  • 17. Nicholas Eames - Kings of the Wyld
  • 18. Devney Perry - The Coppersmith Farmhouse
  • 19. Robinne Lee - The Idea of You
  • 20. Dan Moren - The Caledonian Gambit
Nejlepší sci -fi

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu