ocenění » Goodreads » 2018

Goodreads

Goodreads Choice Awards

WWW stránky ocenění: Goodreads Choice Awards

Goodreads Choice Awards je oceňování nejlepších knih na stránkách www.goodreads.com. Tyto stránky každoročně vyhlašují soutěž o nejlepší knihy v celé řadě kategorií, které volí sami čtenáři.

další rok - 2019předchozí rok - 2017

2018

ročník: 10

Nejlepší fantasy

vítěz

nominace

Nejlepší horor

vítěz

nominace

  • Coates, Darcy - Tajemství sídla Craven Manor
  • Charles Stross
  • Ellen Sue Datlow
  • Darcy Coates
  • Stephen King
  • Bev Vincent
  • Grady Hendrix
  • Alma Katsu
  • Paul Tremblay
  • John Connolly
  • Anne Rice
  • Dacre Stoker
  • 2. Zoje Stage - Baby Teeth
  • 3. Dacre Stoker a J.D. Barker - Dracul
  • 4. Anne Rice a Christopher Rice - The Passion of Cleopatra
  • 5. John Connolly - The Woman in the Woods
  • 6. Paul Tremblay - The Cabin at the End of the World
  • 7. Darcy Coates - Craven Manor
  • 8. Alma Katsu - The Hunger
  • 9. Grady Hendrix - We Sold Our Souls
  • 10. Stephen King a Bev Vincent - Flight or Fright
  • 11. Michael Rutger - The Anomaly
  • 12. Mallory Ortberg - The Merry Spinster: Tales of Everyday Horror
  • 13. Iain Reid - Foe
  • 14. Darcy Coates - The Carrow Haunt
  • 15. Dot Hutchison - The Summer Children
  • 16. Jonathan Janz - The Siren and the Specter
  • 17. Peter Meredith - Generation Z
  • 18. Ezekiel Boone - Zero Day
  • 19. Ellen Datlow - The Devil and the Deep
  • 20. Charles Stross - The Labyrinth Index
Nejlepší kniha pro děti

vítěz

nominace

  • Katherine Arden
  • Brandon Mull
  • Black; Clare - Zlatá věž   70% / 1
  • Kate DiCamillo
  • Rebecca Stead
  • Robert Beatty
  • Harris, Neil Patrick - Kouzelnická parta
  • Victoria Schwab
  • Chokshi, Roshani - Aru Šah a konec času
  • 2. Victoria Schwab - City of Ghosts
  • 3. Neil Patrick Harris - The Magic Misfits
  • 4. Roshani Chokshi - Aru Shah and the End of Time
  • 5. Aisha Saeed - Amal Unbound
  • 6. Jewell Parker Rhodes - Ghost Boys
  • 7. Jeanne Birdsall - The Penderwicks at Last
  • 8. Robert Beatty - Willa of the Wood
  • 9. Stacy McAnulty - The Miscalculations of Lightning Girl
  • 10. Wendy Mass a Rebecca Stead - Bob
  • 11. Kelly Yang - Front Desk
  • 12. Jason Reynolds - Sunny
  • 13. Erin Entrada Kelly - You Go First
  • 14. Veera Hiranandani - The Night Diary
  • 15. Sayantani DasGupta - The Serpent's Secret
  • 16. Kate DiCamillo - Louisiana's Way Home
  • 17. Holly Black a Cassandra Clare - The Golden Tower
  • 18. Brandon Mull - Wrath of the Dragon King
  • 19. Katherine Arden - Small Spaces
  • 20. Amy Makechnie - The Unforgettable Guinevere St. Clair
Nejlepší kniha pro mládež v žánru fantasy a sci - fi

vítěz

nominace

Nejlepší románová prvotina

vítěz

nominace

  • Green, Hank - Naprosto pozoruhodná věc
  • Young, Adrienne - Klan   0% / 1
  • Turton, Stuart - Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové   100% / 1
  • 2. A.J. Finn - The Woman in the Window
  • 3. Heather Morris - The Tattooist of Auschwitz
  • 4. Helen Hoang - The Kiss Quotient
  • 5. Alexandra Christo - To Kill a Kingdom
  • 6. Tommy Orange - There There
  • 7. R.F. Kuang - The Poppy War
  • 8. Emily X.R. Pan - The Astonishing Color of After
  • 9. Catherine Steadman - Something in the Water
  • 10. C.J. Tudor - The Chalk Man
  • 11. Hank Green - An Absolutely Remarkable Thing
  • 12. Fatima Farheen Mirza - A Place for Us
  • 13. Zeyn Joukhadar - The Map of Salt and Stars
  • 14. Stuart Turton - The 7½ Deaths of Evelyn Hardcastle
  • 15. Adrienne Young - Sky in the Deep
  • 16. Shobha Rao - Girls Burn Brighter
  • 17. Mira T. Lee - Everything Here Is Beautiful
  • 18. Ingrid Rojas Contreras - Fruit of the Drunken Tree
  • 19. C.L. Polk - Witchmark
  • 20. Jack Carr - The Terminal List
Nejlepší sci -fi

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu