ocenění » Goodreads » 2020

Goodreads

Goodreads Choice Awards

WWW stránky ocenění: Goodreads Choice Awards

Goodreads Choice Awards je oceňování nejlepších knih na stránkách www.goodreads.com. Tyto stránky každoročně vyhlašují soutěž o nejlepší knihy v celé řadě kategorií, které volí sami čtenáři.

další rok - 2021předchozí rok - 2019

2020

ročník: 12

Nejlepší fantasy

vítěz

nominace

Nejlepší horor

vítěz

nominace

Nejlepší kniha pro děti

vítěz

nominace

  • Katherine Alice Applegate
  • Shannon Messenger
  • Rebecca Roanhorse
  • Roshani Chokshi
  • James Patterson
  • Rebecca Stead
  • Jessica Townsend
  • Chainani, Soman - Jediný skutečný král
  • Colfer, Chris - Příběh čarodějnictví
  • 2. Katherine Applegate - The One and Only Bob
  • 3. Jacqueline Woodson - Before the Ever After
  • 4. Soman Chainani - One True King
  • 5. Jessica Townsend - Hollowpox: The Hunt for Morrigan Crow
  • 6. Janae Marks - From the Desk of Zoe Washington
  • 7. Erin Entrada Kelly - We Dream of Space
  • 8. Rebecca Stead - The List of Things That Will Not Change
  • 9. Claribel A. Ortega - Ghost Squad
  • 10. James Patterson - Ali Cross
  • 11. Roshani Chokshi - Aru Shah and the Tree of Wishes
  • 12. Kacen Callender - King and the Dragonflies
  • 13. Nic Stone - Clean Getaway
  • 14. Sara Pennypacker - Here in the Real World
  • 15. Chris Colfer - A Tale of Witchcraft...
  • 16. Rebecca Roanhorse - Race to the Sun
  • 17. Shannon Messenger - Unlocked
  • 18. Ricky Tims a Kat Bowser - Lizzy Albright and the Attic Window
  • 19. Kimberly Brubaker Bradley - Fighting Words
  • 20. Ernesto Cisneros - Efrén Divided
Nejlepší kniha pro mládež v žánru fantasy a sci - fi

vítěz

nominace

Nejlepší románová prvotina

vítěz

  • Kiley Reid - Such a Fun Age

nominace

  • Thomas, Aiden - Kluci ze hřbitova
  • Henderson, Alexis - Rok čarodějnic
  • 2. Aiden Thomas - Cemetery Boys
  • 3. Kate Elizabeth Russell - My Dark Vanessa
  • 4. Natalie Jenner - The Jane Austen Society
  • 5. Abi Daré - The Girl with the Louding Voice
  • 6. Alexis Henderson - The Year of the Witching
  • 7. Kate Stayman-London - One to Watch
  • 8. Alka Joshi - The Henna Artist
  • 9. Andrea Stewart - The Bone Shard Daughter
  • 10. Elizabeth Wetmore - Valentine
  • 11. Megha Majumdar - A Burning
  • 12. Raven Leilani - Luster
  • 13. Brandon Taylor - Real Life
  • 14. Sarah Hogle - You Deserve Each Other
  • 15. David Heska Wanbli Weiden - Winter Counts
  • 16. C. Pam Zhang - How Much of These Hills Is Gold
  • 17. Lindsay Ellis - Axiom's End
  • 18. Jordan Ifueko - Raybearer
  • 19. Douglas Stuart - Shuggie Bain
  • 20. Linden A. Lewis - The First Sister
Nejlepší sci -fi

Zvítězil Christopher Paolini s románem „Spát v moři hvězd“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu