povídka » Nebešťanka
hodnotilo: 24
79%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku Povídka je uvedena ve více knihách = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

George R. R. Martin

Nebešťanka

Kategorie: sci-fi

originální název: Starlady
originál vyšel: 08/1976


Komentáře:
Methat  | **** 22.11.2010 20:59

Poviedka o nebeštanke a jej zlatom chlapcovi v svete, ktorý im nič nedaruje. Drsne opísaný sci-fi svet, s drsnými a nie moc veľmi inteligentnými bytosťami. Postavy mohli byť lepšie opísané ale aj tak sa to skvele číta.

Gaarq  | **** 22.03.2012 12:52

tohle byla pro změnu drsná romantika z drsné periférie. příběh to byl tuctový a nic objevného v něm nebylo, ale atmosféra a spád tomu dodali šťávu.

Strýček Biolit  | ****1/2 26.01.2014 02:17

Nebešťanka mě dostala. Autorovi jeho záměr klapnul na sto procent…

Příběh je – ve své podstatě – syrový a hnusný. Mladá žena je znásilněna, následně – místo záchrany a vyšetřování – se z ní stává regulérní šlapka a tak podobně. Dojde i na souboj mafiánů…jenže…GRRM tyto klasické gangsterské artikly zabalil do pohádkového stylu vyprávění. I jména postav jsou víceméně pohádková. Takový (geneticky upravený) nemotorný kočkočlověk Šmatlafous…u toho se člověk musí smát, byť je to parchant, co zrovna znásilňuje…WebArchiv - archiv českého webu