povídka » Kytice od Alenky
hodnotilo: 16
61%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Cory Doctorow
Charles Stross

Kytice od Alenky

Kategorie: sci-fi

originální název: Flowers from Alice
originál vyšel: 12/2003


Komentáře:
Gaarq  | *** 02.10.2009 08:00

co jiného od autorů čekat? zajímavé technologie i společenské koncepty, mírné rýpání do „dženderových“ záležitostí (tenhle pop-výraz mi leze krkem. proč proboha nemluvíme radši anglicky, když už mocí mermo nechceme mluvit česky?). docela zajímavé zobrazení předsvatební partnerské psychózy právě na pozadí nových technologických udělátek. celkem zajímavé, ale něco tomu chybělo. je to spíš legrácka, chyběl mi větší náboj, větší tah.

irigi  | ***1/2 28.01.2010 00:04

Strosse mám rád a asi zabírá, že jsem na jeho koncepty trochu zvyklý. Líbí se mi, jak Al s postavami manipuluje s odkazem na simulace jejich možných odpovědí. Přijde mi trochu zvláštní, proč ve světě, kde je něco tak jednoduché přeměnit na komputatronium, existuje ještě něco jiného, ale to je asi detail..

yerry  | *** 17.05.2016 18:01

Tak trochu šialená poviedka zo šialeného sveta prešpikovaného umelou inteligenciou, vyspelou počítačovou technológiou, ľuďmi, ktorí svoje vnemy regulujú už len pomocou softvéru, pre ktorých zmena vzhľadu či pohlavia nie je žiadny problém a post-ľuďmi.

Z poviedky napriek jej odľahčenému štýlu dýcha úzkosť a obavy, kam až to môže človek dotiahnuť. Je skôr námetom na debatu a zamyslenie ako oddychovým čítaním.

Hodnotil by som aj lepšie ale forma podania mi nesedí…WebArchiv - archiv českého webu