povídka » Otec rodiny
v Top10 1
hodnotilo: 16
78%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku Povídka je uvedena ve více knihách = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Petra Neomillnerová

Otec rodiny

Komentáře:
Majkl  | **** 21.11.2009 11:24

Veľmi dobré zakončenie zbierky mapujúcej Lotin život je opäť netradične v réžii chlapa – tentoraz Torgea. Po Volmarovi mi však hlavne zo začiatku pripadal trochu neuveriteľne – bol až príliš ľahkovážny. Neskôr sa ale trochu ukľudnil a ja som sa začítal. Alraune mi opäť ukázala, že je silnejšia v dlhších príbehoch a aj keď ku koncu poviedka trochu strácala dych, hodnotím ju nadpriemerne.

yerry  | *** 09.02.2014 10:40

Posledná poviedka mi pripadala najslabšia z tejto poviedkovej zbierky o Lote, napriek tomu je to stále nadštandard. Lota tu vôbec nevystupuje, jej miesto tu zaujme Torge, ktorý sa na ňu aspoň v niektorých pasážach odvoláva. Akčné scény sú podávané už trochu neuveriteľne a Torge v úlohe žrebca, ktorý oplodňuje všetko alebo teda všetky, lebo s homosexuálnym čarodejom si to určite nerozdá, mi už trochu aj išiel na nervy. Autorka tu asi chcela trochu poštekliť mužské ego, ale čoho je moc, toho je proste, no plné vedro semena.

Poviedke dosť chýba tá až depresívna temnota, ktorá bola prítomná v poviedkach predchádzajúcich. Na žiadny silný obraz som tu taktiež nenarazil. Zápletka je jednoduchá a záver jasný už od začiatku, inak to ani skončiť nemohlo. Suma sumárum, nie je to žiadny trhák, je to dobré, prešpikované sexom a akciou. Vhodné možno ako rozprávka pre odrastenejšiu mládež.

Durgas  | **** 02.01.2018 21:07

Pre mňa rozhodne najlepší kus celej zbierky, humorno-drsné poňatie poviedky sa autorke veľmi podarilo.WebArchiv - archiv českého webu