povídka » Dokud nás lidské hlasy nerozdělí
hodnotilo: 11
57%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku Povídka je uvedena ve více knihách = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Lewis Shiner

Dokud nás lidské hlasy nerozdělí

Povídka vyšla i pod názvem:
Dokud nás lidské hlasy neprobudí
(viz informace o umístění v knihách - záložka 'základní informace')

Kategorie: sci-fi

originální název: Till Human Voices Wake Us
originál vyšel: 05/1984

Komentáře:
Majkl  | **1/2 27.01.2010 19:52

Opäť sklamanie, ale po predošlých dvoch poviedkach sa ani nečudujem. Krátka poviedka o rozpade manželstva, morskej panne a následnom podmorskom objave. Tento objav som už niekde videl, poviedka je síce už staršieho dátumu a v tej dobe to mohlo byť prekvapujúce, ale mňa to neprekvapilo ani nenadchlo. Nie je to vinou príbehu, ale doby, ktorá uplynula od jej vzniku.

Lucc  | **1/2 17.07.2017 00:14

Ani v tak skvělé antologii, jakou Alien Sex je, neměl Lewis Shiner dobrou povídku, jeho Sliby ze staršího čísla magazínu byly tak slabé, takže průměr je na něj docela fajn výsledek. Ani ten rozpad vztahu nebyl popsán dobře resp. psal jen o tom konci, ale nevíme co bylo předtím a proč. Sledujeme jen rozpad na tropickém ostrově, potápění a „zajímavý“ objev, který už je dnes tak fousatý, jak píše Majkl, že to povídku zabíjí. Chybí mi tam poetika (Bradbury), chybí mi tam pořádné sexuální napětí a velké činy (Sapkowski). Salinita Baltu, když se toužím vznášet v Rudém moři, mne nemůže uspokojit.WebArchiv - archiv českého webu