povídka » Rudá hvězda, zimní orbita
v Top10 1
hodnotilo: 23
76%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku Povídka je uvedena ve více knihách = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Bruce Sterling
William Gibson

Rudá hvězda, zimní orbita

Povídka vyšla i pod názvem:
Červená hvězda, zimní orbit
(viz informace o umístění v knihách - záložka 'základní informace')

Kategorie: sci-fi

originální název: Red Star, Winter Orbit
originál vyšel: 07/1983

Komentáře:
Majkl  | ****1/2 27.01.2010 20:17

Výborné, výborné, výborné :) Skvelá poviedka od dvoch velikánov kyberpunku o ruských kozmonautoch na orbite, ktorí sa nechcú zmieriť s koncom vesmírneho programu a evakuáciou na Zem. Pútavé od prvých slov, sympatické postavy si ma získali, priebeh poviedky ma nesklamal a zakončenie som si predstavoval iné, no aj tak nesklamalo. Aj u iných skvelých príbehov mi chýbajú slová, resp. nechcem prezradiť veľa a skaziť radosť z čítania, preto ju nenechajte stranou, ozaj stojí za to.

lamahe  | **** 12.09.2017 00:10

Alternatívna realita. Preteky v kozme vyhrali Sovieti, ale postupne prichádza rozčarovanie z vesmírneho programu. Niečo ako v skutočnosti po 70-tych rokoch, akurát zosilnené, nakoľko sa ľudia stihli dostať ďalej. Plukovník Koroljov, hrdina z Marsu, trávi kvôli svojmu zdravotnému stavu zvyšok života v Kosmograde – orbitálnej vesmírnej stanici. K tomu si domyslite vojensko-civilnú posádku vrátane politruka KGB, pirátske nahrávanie amerického porna a technické provizórium 40-ročnej orbitálnej stanice. Skvelé propriety na hutný príbeh, ktorý sa v Kosmograde odohráva.



WebArchiv - archiv českého webu