povídka » Mezi Životem a Smrtí
hodnotilo: 9
70%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku Povídka je uvedena ve více knihách = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Věra Mertlíková

Mezi Životem a Smrtí


Komentáře:
epco55  | **** 03.06.2013 10:22

Veľmi príjemné prekvapenie. Pani Věra vkĺzla do Roganovko sveta s prekvapivou ľahkosťou a dokázala románový svet tohoto borca rozšíriť o nový rozmer. Veľmi čítave s príjemnou pointou.

lamahe  | ***1/2 17.10.2013 17:15

Zaujímavá poviedka z ktorej (v dobrom) cítiť ženskú ruku. Je to trochu iný pohľad na našich hrdinov a Roganovi sa stane niečo neslýchané (nebudem spoilovať čo). Na rad príde slovanské božstvo, ktoré (myslím) od Ďura doteraz nedostalo veľa priestoru. Začiatok je síce trochu kostrbatý, ale zvyšné dve tretiny sú fajn a dojde aj na výdatný humor (..tri babky pred bránou), pričom nie je núdza aj o pochmúrnejšie situácie.

Lmslaver  | ****1/2 21.10.2013 10:52

Velmi příjemná, čtivá povídka, autorka dokázala zachytit atmosféru prostředí a doby.

yerry  | **** 14.01.2020 17:53

Ženská autorka sa v poviedke nezaprie. Napodiv aj napriek lyrickým vsuvkám, príbehu to vôbec neublížilo, naopak. Živa ako náprotivok Moreny je rovina, ktorú ešte Červenák nepoužil, ale to je jeho chyba, nie chyba autorky.

Poznámka: Niekedy sú tie zbytočné preklady českých autorov do slovenčiny (v tomto prípade Artis Omnis, 2013) a naopak dosť krkolomné. Strácajú na autentickosti a otrocký preklad mení význam niektorých slov, tento nevynímajúc :(WebArchiv - archiv českého webu