povídka » Samuelův krok do neznáma
hodnotilo: 18
66%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Petra Kubátová

Samuelův krok do neznáma

Kategorie: sci-fi


Komentáře:
squire  | ***1/2 24.12.2013 23:05

(Mnou) dlouho očekávané pokračování jedné starší Petřiny povídky. A jak se ukáže na konci, bude toho asi ještě víc! Jen ta struktura mě mátla, až v polovině jsem se zorientovala, že je tam vlastně jen jedna ženská postava a ne dvě.

quinnet  | *** 07.01.2014 15:46

Aj sa mi zdalo, že som niečo podobné čítal. Nakoniec zisťujem, že je to pokračovanie poviedky 32 (ak sa nemýlim.) Celkom slušné, len neviem či malo zmysel dej vyrozprávať tak na preskáčku.

idle  | *** 20.03.2014 10:37

Hlavní, co bych povídce vytkla, je nepřehlednost. Nevím, nakolik za to může vyprávění napřeskáčku, obecněji způsob zacházení s informacemi nebo to, že jsem povídku četla po částech týden (což může být jak příčina, tak důsledek). Každopádně jsem většinu doby dost tápala v celkovém obrázku a motivacích, tedy proč kdo dělá to, co právě dělá; jen jsem zpovzdálí sledovala průběh a to je trošku málo.

yerry  | **** 11.09.2016 12:52

Na poviedku z pera alebo klávesnice? autorky, ktorá je aj tvorkyňou poviedky „32“ som bol dosť zvedavý. Tá prvá poviedka bola totiž docela terno. Text sa odohráva tiež v tom istom svete zlých korporácií. Taký Heinlein by s týmto textom asi nebol veľmi spokojný. Autorka tu totiž dosť kriticky opisije posthumánnu spoločnosť v akú môže prerásť neoliberalizmus resp. libertariánstvo či anarchokapita­lizmus. Teda ani tu nás nečaká nič dobré, napriek tomu, že veda pokročí a môže z ľudí spraviť nesmrteľných. Teda nesmrteľnosť ako pre koho a na aké účely. Čo takto napr. nesmrteľní vojaci?

Dej poviedky je opäť akčný. Zhodujem sa s ostatnými komentármi, že na preskačku stráca prehľadnosť. Z tohoto dôvodu mu uberám jednu hviezdu. Inak veľmi dobré pokračovanie 32-ojky.WebArchiv - archiv českého webu