povídka » Piánko apokalypsa
hodnotilo: 21
78%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Will McIntosh

Piánko apokalypsa

Kategorie: sci-fi - postkatastrofická

originální název: Soft Apocalypse
originál vyšel: 09/2005

Komentáře:
PMarek  | ***** 14.03.2015 20:25

Podle odlehčeného názvu jsem očekával nějakou legraci, což není úplně můj šálek kávy, co se sci-fi týče. Povídka mě však úplně pohltila a zjišťuji, že Will McIntosh se dostává do mého hledáčku. Moc rád si od něj přečtu něco dalšího. I v medailonku zmíněnou románovou rozšířenou verzi bych si dal moc rád, ale na originál si netroufám. Tak se budu modlit… Úžasná povídka, naznačené kulisy světa ve velmi uvěřitelné blízké budoucnosti, kdy citlivý a vnímavý jedinec se s takovou realitou přeci jen nějak vyrovná, když na to není sám. Smutné, dojemné, hluboce lidské. I ve formátu povídky dokonalé. P.S.: vnímám ohromný rozptyl v dosavadních hodnoceních, asi to tak má být… Napadá mě, že někdo je třeba již obdobnými tématy saturován. Vzhledem k současnému vývoji je však takové téma vcelku pochopitelné, myslím.

quinnet  | ****1/2 29.03.2015 11:00

Komorný príbeh chlapíka, ktorý zisťuje, že dnešná civilizácia to má už spočítané. Ale aj v takejto chvíli hľadá lásku. WM ma už zaujal v poviedke „Ledová nevěsta“ http://www.legie.info/povidka/30590-will-mcintosh-ledova-nevesta . Vie v krátkom texte vyrozprávať kvalitný príbeh a zároveň opísať pomery v budúcej spoločnosti.

yerry  | ***** 27.07.2017 18:00

Po veľmi dobrej chuťovke Ledová nevěsta od tohoto autora tentoraz vynikajúci nárez bez chyby a s perfektne dávkovanými ingrediancami. Príbeh muža ktorého vzťahy a život sú osobnou apokalypsou a konečný súzvuk so ženou postihnutou podobne ale v inej rovine. A to všetko v symbióze so skutočnou apokalypsou v predvečer kolapsu civilizácie.

Súhlasím s komentármi vyššie napísanými. Myslím, že takto nejako by mala byť písaná výborná postkatastrofická viacvrstvová poviedka alebo román. A dúfam, že autor bude v našich končinách viac publikovaný…WebArchiv - archiv českého webu