povídka » Cesta do hlubin UI mysli
hodnotilo: 17
64%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku Povídka je uvedena ve více knihách = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Anton Stiffel

Cesta do hlubin UI mysli

Povídka vyšla i pod názvem:
Cesta do hlbín UI mysle
(viz informace o umístění v knihách - záložka 'základní informace')

Kategorie: sci-fi

originál vyšel: 2014

Komentáře:
knedle  | **** 19.04.2015 23:22

Při čtení přípravy na boj/pomstu jsem si připadal jako při sledování klasického filmového „bojovník se připravuje poslední zápas, musí být tvrdší než jeho soupeř, láme skály holýma rukama…“ – no prostě fetiš k tomuto prvku. Finále dobrý, dabl finále s drobnou pachutí, že bych chtěl něco víc.

quinnet  | ***1/2 15.06.2015 13:43

Celkom slušný kraťas o pokuse o pomstu za zničenú civilizáciu. Príbeh je vyrozprávaný z pohľadu UI, takže je prostý emócií. Paradoxne, v slovenčine sa mi to páčilo viac.

Svarec  | ***1/2 15.11.2015 22:30

Zajímavá jednohubka o tom, co se asi honí v hlavě, teda spíše procesorech, umělé inteligence. Ale nic víc než zajímavá jednohubka to opravdu není.

yerry  | *** 24.01.2018 17:32

Na pozadí prebiehajúcej vojny ľudí s mimozemšťanmi prebehne sebauvedomovací preces u Umelej Inteligencie, ktorá si kladie otázku, do akej miery potrebuje človeka. Klasická téma s klasickou pointou, nie až tak prekvapujúcou. Ako pulp docela fajn, ako scifi trochu slabšie, ale stále dobré…WebArchiv - archiv českého webu