Skrz plot do vysokých trav / komentáře --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
povídka » Skrz plot do vysokých trav
hodnotilo: 10
48%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Vladimír Zábrodský

Skrz plot do vysokých trav

Kategorie: fantaskní

originál vyšel: 06/2015


Komentáře:
quinnet  | *** 23.08.2015 12:22

Prednedávnom som dočítal najnovšiu poviedkovú zbierku Neila Gaimana. A táto poviedka by sa tam hodila. Zrejme by to anglický autor napísal inak, predovšetkým údernejšie, ale napriek tomu sa mi príbeh fľaše spĺňajúca istý druh želaní celkom páčil. VZ písať vie a pokiaľ udrží na uzde svoje sklony k nepochopiteľným ukončeniam, vznikne nadpriemerná poviedka.

yerry  | ** 18.08.2017 13:10

Svojho času som sa pokúšal prelúskať Marxov „Kapitál“. Ale uznaj, text z ktorého väčšinu tvoria poznámky pod čiarou, vysvetlivky a bibliografické údaje sa číta dosť ťažko, Svoj boj s touto socialistickou Bybliou som prehral niekde na 11. strane, pričom som nebol o nič múdrejší, práve naopak. Prečo to tu píšem?

Podobne na mňa pôsobia niektoré tak trochu surrealistické texty pána Zábrodského. Pár hviezd prihadzujem za to, že ma autor dokázal úplne zmiasť. K (ne)pochopeniu zmyslu poviedky veľmi neprispeli ani ilustrácie k nej. Aby som bol trochu objektívny, moja nekompatibilita s autorovými myšlienkami môže isť čiastočne na vrub môjmu nekonzistentnému vnímaniu vďaka pokročilej dobe na nočnej službe.WebArchiv - archiv českého webu