povídka » Vesmíry, domov můj
hodnotilo: 9
56%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Jana Rečková

Vesmíry, domov můj

Kategorie: sci-fi - akční - romantika

originál vyšel: 08/2015

Komentáře:
quinnet  | ***1/2 17.08.2015 12:43

Tak táto poviedka je riadny mišmaš a nie vždy sa podarí takéto niečo ukočírovať do prijateľnej podoby. Spočiatku som trochu tápal kto je elf, kto človek a kto hurs, ale po dvoch stranách sa príbeh uspokojivo rozbehol. A to celkom slušne. Nechýba trochu sci-fi, trochu fantasy, medzidruhovej erotiky a najmä akcie, ktorá je popísaná pomerne dosť stroho a čitateľa veľmi nevtiahne do deja. Na druhú stranu si takto rozprávanie zachováva istú konzistenciu – nepôsobí ako zlepenec dvoch poviedok s rozličným štýlom. Ako celok sa mi poviedka páčila, je pomerne originálna vo svojej inakosti a dobre sa číta.

yerry  | **** 31.08.2017 15:05

Niektoré autorkine texty veľmi nemusím, čo však nie je prípad tejto poviedky. Text asi nieje tým pravým pre zástancov rasovej výlučnosti, keďže tu sa to kríži medzi druhmi jedna radosť. Na jednej strane sa to tu hemží rôznymi roztomilými postavičkami, na druhej strane nechýba ani riadna akcia, trochu síce pritiahnutá za vlasy ale majúca moje sympatie. Purizmom nasiaknutí rasistickí a militantní neokatolíci, reprezentujúci ľudí tu kopú za to, čo by sa dalo nazvať zápornou stránkou.

Text je pomerne dosť prispôsobený dnešnému oficiálnemu pohľadu a dalo by sa povedať multi-kulti pozitívny, napriek tomu sa mi páčil a vychutnal som si ho…WebArchiv - archiv českého webu