povídka » S odkazem na mistra Suna
hodnotilo: 18
67%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Brian Hodge

S odkazem na mistra Suna

Kategorie: fantaskní

originální název: With Acknowledgments to Sun Tzu
originál vyšel: 2003

Komentáře:
quinnet  | **** 11.10.2015 15:43

V princípe toto nie je hororová poviedka i keď hrôzy vojny, ktoré sledujú piati reportéri v nejakej, zrejme fiktívnej, krajine hraničiacej z Maďarskom sú naozaj len pre otrlých. Všadeprítomné zlo je možno aj umele živené. Pomerne kvalitná poviedka, ktorá viac naznačuje ako ukazuje.

KeB  | **** 17.10.2015 13:02

Povídka dobrá to ano, ale za co dostala ocenění Cena mezinárodní hororové společnosti to by mne vážně zajímalo. Nic co by sneslo označení hororový prvek jsem nenalezl, možná tak plukasův „památníček,“ ale to je trochu málo. Celkový dojem navíc kazí ilustrace, která je sice opravdu povedená, ale vyspoileruje závěr poněkud brzo, což asi nebylo úplně cílem.

yerry  | *** 09.09.2017 15:35

Nejaký čas som rozmýšľal, za čo dostala táto inak kvalitne napísaná poviedka o hrôzach vojnových konfliktov to ocenenie. Potom mi to docvaklo. Čo sa to díva fotografovi cez rameno? Je to len pocit? Niečo len tušené? Alebo niečo konkrétne? Čo robí z ľudí netvorov?

Poviedka len naznačuje čosi desivé na pozadí konkrétnych realistických obrazov. Nemôžem si pomomôcť, ale mám dojem, že pri oceňovaní poviedky nešlo až tak o tú fantasknú črtu ale predovšetkým o jej protivojnový odkaz, čo síce môže patriť do žánru, ale nie ako ústredný motív. Žeby sa aj v hororovom podžánry fantastickej literatúry formovala nejaká Nová vlna ako kedysi v prípade science fiction?WebArchiv - archiv českého webu