povídka » Kosmické smetí
hodnotilo: 10
59%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Martin Gilar

Kosmické smetí

originál vyšel: 01/2016

Komentáře:
quinnet  | **1/2 21.02.2016 12:06

No teda, toľko klišé v jednej poviedke som dávno nečítal. Dvaja bratia, ktorí sa živia ako zberači kozmického „smetia“, šťastnou náhodou prežijú stretnutie s troma enegeticky pozitívnymi vorvaňmi. Po pristaní na orbitálnej stanici zistia, že bol vyhlásený stav ohrozenia… /SPOILER ALERT/ Skratka a stručne, v druhej časti sledujeme ako mladší a neskúsenejší brat bravúrne vyrieši všetky šlamastiky, do ktorých sa on a jeho nova priateľka dostanú pri ostreľovaní stanice, postrieľa pár vorvaňov a inteligentných guľových bleskov, a nakoniec zrejme získa aj vzácnu 2t družicu. Celé to bolo predvídateľné, ženská postava otravná a ešte k tomu dosť dlhé. Čakal som viac. EDIT Aby som ale len nehanil – celkový nápad bol dosť dobrý a vorvane originálne.

yerry  | *** 12.11.2017 01:57

Napíšem to takto: noveleta je určená mladším čitateľom mužského pohlavia, poväčšinou s akné na tvári, prebytkom sexuálnej energie uviaznutých v očakávaní zajtraška. Odporúčam si pri jej čítaní pustiť skladbu Troops of Tomorrow od The Exploited.

Text priemernej úrovne so štandardnými rekvizitami poviedok klasifikovaných ako military a akcia. Nechýba ani pekná deva. U nej však chýba popis jej proporcií. Autor sa s tým asi ani nechcel párať a nechal to na čitateľa, nech si tam sám doplní 90–60–90. Ako to býva zvykom v pulpových textoch, deva sa síce bojí, nechce byť sama, je však bystrá a neohrozene likviduje energetické gule padajúcimi dverami. Prísľub love story na záver určite nejaké je. Z tohoto pohľadu a s prihliadnutím na cieľovku je ten text viac ako dobrý. Ostatným čitateľom, čo majú už čo to načítané však nič nové neprinesie. Snáď až na tých energetických vorvaňov.

U mňa teda poviedka obstála a hodnotím ju ako dobrú.WebArchiv - archiv českého webu