povídka » Naděje umírá předposlední
hodnotilo: 8
51%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Milan Pohl

Naděje umírá předposlední

Komentáře:
quinnet  | **1/2 04.04.2016 10:19

Táto poviedka má svoje kúzlo, len by to celé chcelo preškrtať a niektoré časti prepísať. Rozprávanie bývalého člena elitnej výsadkárskej jednotky bolo celkom pútavé, možno by som vyhodil to doťahovanie s členkou komanda s nevysloviteľným menom. Samotné vyšetrovanie má do deja až tak nevtiahlo a koniec bol síce fajn ale napísaný dosť pateticky.

yerry  | *** 17.11.2017 15:55

Tak trochu protimilitaristická military scifi s detektívnou zápletkou o jednom diverznom výsadku. V poviedke sa pojednáva hlavne o tom, kto môže za to, že sa niečo poserie a prečo si to odniesla väčšina toho výsadku.

Príbeh sa mi zdal trochu plytký a jednanie postáv čiastočne naivné. Aj napriek tomu, že akčné scény boli opisované uchádzajúco, celkovo mi ten dej nepripadal veľmi uveriteľne. Nebolo mi jasné, ktorá strana je tá zlá a motivácia postáv bola dosť pochybná. Ono to nebolo zasa až také zlé, autor nedostatky čiastočne vyvážil pomerne čítavou formou, čo v konečnom dôsledku spôsobilo, že za seba hodnotím poviedku ako dobrú…WebArchiv - archiv českého webu