povídka » Nebe plné snů
hodnotilo: 8
59%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Vojtěch Žák

Nebe plné snů

Komentáře:
quinnet  | ***1/2 01.01.2018 09:11

Postapokalyptický príbeh sa odohráva v sto miliónovom meste, v jednej štvrti zvanej Kotol. Úmrtnosť je tu veľká, zvyčajne na otravu olovom alebo podobným spôsobom . Drsní ľudia a ešte drsnejší predstavitelia spravodlivosti. Autor zveril rozprávanie viacerým postavám, čo bol v tomto prípade dobrý nápad. Nikto nemá čiernobiely charakter, každý bojuje v presvedčení, že koná správnu vec. Akurát je problém, že je toho na daný rozsah až moc a autorom cielená hlavná myšlienková idea trochu zaniká. Napriek tomu ju oceňujem a z poviedky mám dobrý pocit.

yerry  | **** 12.05.2018 20:41

Poviedky podobného razenia mi už veľa nehovoria. Postapokaliptický svet, nabitý cynickými postavami, kopou mŕtvol a strelných zbraní mohol u mňa subjektívne dopadnúť veľmi zle. Áno, poviedka prináša so sebou všetky atribúty a neduhy akciou nabitej scifi.

Aby som ju jednoducho ne-odpísal, stalo sa pár vecí: autorovo podanie príbehu ma 1. pripútalo na stoližku, 2. priklincovalo mi všetky končatiny, 3. hlavu mi zovrelo vo zveráku a po 4. hypnotizujúci text mi vypálil svoju kópiu na očnú sietnicu…

Zostáva mi už len konštatovať, že autor to s textom očividne vie…WebArchiv - archiv českého webu